Hľadajte najekonomickejšie lety

Zimbabwe Hwange National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Hwange National Park


Otázka: Aké druhy zvierat sa vyskytujú v Hwange National Park?
Odpoveď: V Hwange National Park sa vyskytuje veľké množstvo divokých zvierat, vrátane levov, slonov, gepardov, žiráf, zebier, hyen, šakalov a mnohých ďalších druhov.

Otázka: Aká je najlepšia doba na návštevu Hwange National Park?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu Hwange National Park je v období sucha, ktoré trvá od mája do októbra. V tomto období je viditeľnosť jasnejšia a zvieratá sa zvyčajne zhlukujú okolo vodných zdrojov.

Otázka: Ako sa dostanem do Hwange National Park?
Odpoveď: Hwange National Park sa nachádza v západnej časti Zimbabwe, a najjednoduchší spôsob pre prepravu do parku je prostredníctvom leteckých spojení, alebo cestou po ceste z blízkeho mesta Victoria Falls.

Otázka: Aké aktivity ponúka Hwange National Park?
Odpoveď: Hwange National Park ponúka rôzne aktivity pre návštevníkov, ako sú safari jazdy, pešie túry, zážitky z divočiny, nočné výlety a rôzne kempovacie možnosti.

Otázka: Potrebujem víza na návštevu Zimbabwe?
Odpoved: Áno, všetci návštevníci Zimbabwe potrebujú víza pre vstup na územie krajiny. Víza je možné získať v miestnom zastúpení Zimbabwe alebo priamo na letisku.


Dovolenka Zimbabwe Hwange National Park


Ak hľadáte nezvyčajné letné dobrodružstvo, Zimbabwe má pre vás niečo, čo vám zaručene učaruje. Hwange National Park, ktorý sa nachádza na severozápadnom okraji Zimbabwe, je považovaný za jedno z najlepších miest na celom africkom kontinente na pozorovanie divokej fauny.

Svojou rozlohou takmer 15 000 km2 a rozmanitosťou biotopov, ktoré sa tu nachádzajú, Hwange National Park ponúka množstvo príležitostí na pozorovanie divokých zvierat a odhalenie ich tajomstiev.

Z parku pochádza jedno z najvyšších počtov slonov na svete, ale okrem nich možno vidieť aj levov, gepardy, hyeny, paviány, zebry, impaly, buvolov, žirafy a mnoho ďalších zvierat. A ak máte šťastie, môžete sa dostať aj k bežným i nezvyčajným druhom vtákov, vrátane dravých druhov ako sokoľ palicárny či supovec africký.

Okrem pozorovania zvierat ponúka Hwange National Park aj možnosti na prechádzky po divočine, ktoré sa môžu uskutočňovať pešo alebo na koni. V parku sú tiež k dispozícii rôzne druhy safari, ktoré vám umožnia vidieť zvieratá zblízka bez ohrozenia.

A čo sa týka ubytovania, park ponúka niekoľko možností, od kempov po luxusné safari chaty. Ak si chcete dopriať pikantné dobrodružstvo, môžete dokonca prespať aj v stanoch pod hviezdami a vypočuť si zvuky nočnej divočiny.

Hwange National Park je miesto, ktoré určite nestojí za prehliadnutie, ak máte radi pozorovanie zvierat a neobvyklé dovolenky. A keďže Zimbabwe je najlepšie navštíviť v mesiacoch od mája do októbra, teraz máte šancu vybrať sa na túto fascinujúcu cestu a získať úplne nové zážitky a zážitky na vlastnej koži.


Letenka Zimbabwe Hwange National Park


Hwange National Park is one of the largest game reserves in Zimbabwe, located in the northwest part of the country. It is home to over 100 species of mammals and nearly 400 species of birds, making it a must-visit destination for wildlife enthusiasts.

Getting to Hwange National Park has become easier with the availability of flights to the nearest airports. Many airlines offer flights to Zimbabwe, including Ethiopian Airlines, Emirates, South African Airways, and Kenya Airways. These flights usually land at Robert Gabriel Mugabe International Airport, in the capital city of Harare, but some may also fly into Victoria Falls Airport, located closer to the Park.

From these airports, one can book connecting flights or take a road trip to Hwange National Park. For example, it's a five-hour drive from Harare to the Park, while it takes just over two hours to get there from Victoria Falls. However, flying to the Hwange National Park airstrip gives the most spectacular view of the park from the air. With this option, one can easily access the camp lodges that are located within the Park.

There are many wildlife activities to do while visiting Hwange National Park. The most popular activity is game drives, taking you through the Park's vast expanse of savanna grassland and forested areas, offering breathtaking sceneries and rich wildlife experiences. Other activities include walking safaris, bird watching, and photography expeditions.

In the Park, visitors can expect to see a wide variety of animals, including elephants, lions, cheetahs, hyenas, wild dogs, and much more. At night, visitors can wind down by lounging around a campfire, sipping wine and being spellbound by the beauty of the stars.

If you are planning a trip to Zimbabwe, you must include Hwange National Park on your list of places to visit. The beautiful park can compete with some of the best game reserves in Africa. So, book your flights to Zimbabwe today and be prepared to be amazed by the natural wonders that await you in Hwange National Park.


Ubytovanie Zimbabwe Hwange National Park


Hwange National Park je jedným z najväčších národných parkov v Zimbabwe a ponúka návštevníkom možnosť vidieť viac ako 100 druhov cicavcov a 400 druhov vtákov. Pre tých, ktorí sa rozhodli pozrieť sa na krásy tohto parku, existuje mnoho možností ubytovania v jeho blízkosti.

Jeden z najpopularnejších ubytovacích zariadení v Hwange National Parku je Ivory Lodge. Toto krásne ubytovanie má súkromné bungalovy, ktoré sú obklopené bujnej záhrade. Tí, ktorí si chcú užiť malú dávku luxusu, môžu využiť bazén v ubytovaní alebo sa zrelaxovať v spa.

Ďalšou možnosťou je miestny Kemp, ktorý má ubytovacie možnosti v kempovacích stanoch alebo v bungalovoch. Pre tých, ktorí majú radi vzrušenie, ponúka tento kemp možnosť využitia nočných prechádzok alebo safari prehliadok.

V srdci Hwange National Parku nájdete Little Makalolo Camp, ktorý ponúka luxusné bungalovy, ktoré sú obklopené krásnou prírodou, priamo na brehu rieky. Toto unikátne ubytovanie tiež ponúka možnosť výnimočnej plavby a zážitkov v prostredí jedného z najkrajších parkov v Afrike.

Pre tých, ktorí hľadajú klasické kempovanie, je tu miestny Main Camp. Toto kempovanie ponúka možnosť ubytovania v stanoch s vlastnou kúpeľňou alebo v bungalovoch. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí chcú mať blízko k prírode a užiť si kempovanie pod hviezdami.

V neposlednom rade, môžete sa rozhodnúť pre The Hide. Toto ubytovanie ponúka možnosť ubytovania v bungalovoch so súkromnou terasou a vlastnou kúpeľňou. Pre tých, ktorí chcú mať ešte intenzívnejší zážitok z Afriky, The Hide ponúka tiež nočné prechádzky a safari prehliadky.

Všetky ubytovania v Hwange National Parku sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť krásu prírody Zimbabwe a jej divočiny. S množstvom rôznych možností a úrovňou zariadení, každý návštevník nájde to pravé ubytovanie pre svoje konkrétne potreby. Takže neváhajte a vyberte si jedno z ubytovacích zariadení a zažite neopakovateľné zážitky v prostredí jedného z najkrajších parkov sveta.


Počasie Zimbabwe Hwange National Park


Zimbabwe je africká krajina rozkladajúca sa na juhu kontinentu. Nachádza sa v tropickej oblasti a má veľmi rozmanité počasie. Hwange National Park je jedným z najväčších parkov v krajine a nachádza sa v okrese Hwange. Park je domovom pre množstvo zvierat, vrátane slonov, levov, košutov a gepardov.

Počasie v Hwange National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia. V období dažďov, ktoré trvá od novembra do marca, sú teploty vyššie a môže prísť k silným zrážkam. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20 až 30 stupňov Celzia. V období sucha, ktoré trvá od apríla do októbra, sú teploty nižšie a zrážky sú minimálne. Teploty sú v tomto období vyššie ako 30 stupňov a niekedy sa dostanú až k 40 stupňom.

V období dažďov je park zelený a plný rôznych druhov rastlín, ktoré poskytujú potravu pre zvieratá. Obdobie sušačky však prináša obmedzenia pre zvieratá, pretože voda sa stáva nedostatkovým tovarom a niektoré zvieratá musia putovať ďaleko od svojho domova, aby nášli vodu.

Okrem obdobia dažďov a sušačky je v parku aj obdobie prechodného počasia. Toto obdobie nastáva na jar a na jeseň. Teploty sú v tomto období stále vysoké a zväčša nad 30 - 35 stupňov Celzia. Vzduch býva vlhký a teplý a môže príde k prudkým búrkam.

Všetky tieto klimatické podmienky prinášajú svoje vlastné výhody a nevýhody pre návštevníkov Hwange National Parku. V období dažďov je park plný života a zvierat, ale príroda môže byť mokrá a zápach z odtokov môže byť znepokojujúci. V období sucha je park viac suchý a prašný, ale zvieratá sa najlepšie dajú vidieť pri vodných zdrojoch parku.

Celkovo je klima Zimbabwe a Hwange National Parku subtropická. Teploty sú vysoké a zvyšujú sa na vrchole leta. Najlepšie obdobie na návštevu parku je od mája do októbra, keď sú teploty stále teplé a súčasne je minimum zrážok. Okrem toho je toto obdobie vynikajúce na pozorovanie zvierat, ktoré sa zvyčajne hrnú k vodným zdrojom v zime.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky