Hľadajte najekonomickejšie lety

Uruguaj Parque Nacional Quebrada de los Cuervos

Letenka Uruguaj Parque Nacional Quebrada de los Cuervos


Uruguay je pre mnohých turistov neznáme miesto, no posledných pár rokov sa na turistickú mapu začína dostávať viac a viac. Jedným z miest, ktoré by ste v Uruguaji určite nemali vynechať, je Parque Nacional Quebrada de los Cuervos.

Quebrada de los Cuervos sa nachádza v departamento Treinta y Tres v juhovýchodnej časti krajiny. Tento národný park bol založený v roku 2008 a rozprestiera sa na ploche 12 000 hektárov. Jeho názov znamená "Údolie vrán" a vzdialenosť od Montevidea je približne 300 km.

Quebrada de los Cuervos ponúka úžasné prírodné scenérie. Nachádza sa tam množstvo vodopádov a horských potokov. Svojimi skalnatými útvarmi, nádhernými prírodnými cestami a bujnou vegetáciou si zachováva svoju autenticitu a divokosť. Tento národný park je pre rôzne druhy zvierat vzácnym útulkom, napríklad pre jaguáre, pumy, mravce,
colibris a mnohé iné druhy vtákov.

V národnom parku Quebrada de los Cuervos môžete stráviť celý deň turistikou. Okrem turistiky ponúka tento park aj množstvo ďalších aktivít ako napríklad rybolov, kajakovanie, plávanie a fotografické túry. Môžete sa tiež pozrieť na skoky do vodopádu alebo vyskúšať horolezectvo!

Pokiaľ hľadáte miesto, kde sa môžete úplne vypnúť a pohodlne oddýchnuť, Quebrada de los Cuervos je pre vás tou správnou voľbou. Vstup do národného parku je bezplatný a krásna príroda vám tu poskytne skutočnú oázu pokoja a harmónie.

Celkovo povedané, keď sa rozhodnete navštíviť Quebrada de los Cuervos, môžu vás prekvapiť jeho nádherné scenérie. Toto miesto uchráni vaše túlačské srdce pred mestským životom a na chvíľu vás vtiahne do autentickej divočiny s nevyčerpateľnými príležitosťami na skutočné dobrodružstvo. Keďže ceny leteniek do Uruguaja nevidia nebývalé výšiny, určite by ste mali uvažovať o tomto mieste ako o vašom ďalšom uruguajskom dobrodružstve.


Ubytovanie Uruguaj Parque Nacional Quebrada de los Cuervos


Uruguaj sa môže pochváliť množstvom úžasných miest, ktoré si turisti môžu užiť. Jedným z týchto miest je národný park Quebrada de los Cuervos.

Quebrada de los Cuervos je údolie, ktoré sa nachádza v departemente Treinta y Tres v Uruguaji. Jeho názov je odvodený od obrovského počtu korytnačiek, ktoré v ňom bývajú a ktorých domovom sú jaskyne, ostrovy a skalné tvarovania. Vstup do parku je voľný a park je otvorený celoročne.

Ubytovanie v parku zahŕňa možnosti pre kempujúcich, drevákov a horských domov, ktoré sú k dispozícii pre turistov.

Kemping je najbežnejším ubytovaním v parku, pretože je dobrým riešením pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do prírody a cítia atmosféru parku v plnej miere. Park ponúka kemping s toaletami, sprchami a zónami na piknik. Návštevníci si môžu priviesť vlastnú stan alebo si ju požičať od parku.

Dreváky sú tiež veľmi populárnym ubytovaním v parku. Sú to malé chatky, ktoré sa nachádzajú na okraji parku a majú základné vybavenie, ktoré turisti potrebujú na svoj pobyt. Dreváky sú vhodné pre malé skupinky ľudí, ktoré predpokladajú pohodlie a pohodlný spánok, ale zároveň chcú byť v blízkosti prírody.

Horské domy sú najluxusnejším ubytovaním v parku. Sú to ťažké skaly, ktoré sú zariadené ako klimatizované miestnosti s privátnym príslušenstvom. Sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú držať ďalej od turistického ruchu a sú ochotní zaplatiť za extra pohodlie.

V parku nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody, preto sú návštevníci povinní si priniesť so sebou jedlo, pitie, zariadenie na grilovanie a ostatné potreby na pobyt v prírode. V prípade, že však nie je možné si príliš veľa vecí priviesť zo sebou, park poskytuje niektoré služby, ako napríklad požičiavanie batérií na kempingové lampy a pitné vody.

Celkovo, národný park Quebrada de los Cuervos poskytuje unikátny zážitok pre návštevníkov, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a užiť si jej krásu. Ubytovanie v parku je pohodlné a rôznorodé, s možnosťami pre každého turistu. Ak sa rozhodnete navštíviť park, nezabudnite si priniesť všetko, čo potrebujete na príjemný a pohodlný pobyt.


Dovolenka Uruguaj Parque Nacional Quebrada de los Cuervos


Uruguaj je krajina plná krásnych pláží, zalesnených hôr a národných parkov. Jedným z najkrajších parkov je park Quebrada de los Cuervos, ktorý sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny.

Park Quebrada de los Cuervos je známy svojím zaujímavým terénom a uspokojujúcim zážitkom pre návštevníkov, ktorí sú ochotní prejsť si pochodovú trasu cez údolie parku. Jednou z prvých vecí, ktoré si v parku môžete všimnúť, je spektakulárny vodopád, ktorý sa nachádza v jeho blízkosti. Tento vodopád môže byť v horúcich letných mesiacoch rajom pre turistov, ktorí sa túžia osviežiť vo vode.

Plávanie v parku nie je však povolené a turisti sa musia držať určitých hraničných a turistických ciest. Najlepší spôsob, ako preskúmať park a vidieť všetky zaujímavé miesta, je prejsť cez jeho chodníky a ukázať si krásy okolitých vrchov a údolí.

Okrem prechádzok sú v parku k dispozícii aj iné aktivity, ako napríklad horolezectvo, jazda na bicykli a kanoe v rieke, ktorá sa nachádza v blízkosti parku. Tí, ktorí si radi užívajú adrenalinovú jazdu, by mali navštíviť park Quebrada de los Cuervos a vyskúšať si niektoré z týchto aktivít.

Ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, potom je park Quebrada de los Cuervos ideálnou voľbou pre vás. Nebojte sa prejsť jeho trasu a užite si krásu okolitých prírodných útvarov. Súčasťou parku je aj táborisko, kde si môžete užiť noc pod hviezdami a prežiť skutočnú prírodársku dovolenku.

Výlet do parku Quebrada de los Cuervos by mal byť súčasťou každej dovolenky v Uruguaji. Zaručene vám ponúkne mnoho zážitkov a nezabudnuteľných momentov strávených s rodinou a priateľmi. Tak neváhajte a navštívte tento úžasný národný park v juhovýchodnej ťažobe Uruguaja.


Najčastejšie otázky a odpovede Uruguaj Parque Nacional Quebrada de los Cuervos


Otázka: Aká je najlepšia doba navštíviť park Quebrada de los Cuervos v Uruguaji?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu parku Quebrada de los Cuervos je od decembra do marca, kedy panuje teplejšie počasie a menej zrážok.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v parku Quebrada de los Cuervos?
Odpoveď: V parku si môžete užiť turistiku, horské bicyklovanie, rybolov, kajakovanie a pozorovanie vtákov.

Otázka: Sú potrebné povolenia alebo vstupné do parku Quebrada de los Cuervos?
Odpoveď: Áno, návšteva parku Quebrada de los Cuervos sa platí vstupné a je potrebné si získať povolenie.

Otázka: Ktoré zvieratá sa nachádzajú v parku Quebrada de los Cuervos?
Odpoveď: V parku Quebrada de los Cuervos sa nachádza množstvo druhov zvierat, ako sú pumy, tapíry, kapustnaté hlodavce a množstvo druhov vtákov.

Otázka: Aké sú najlepšie turistické trasy v parku Quebrada de los Cuervos?
Odpoveď: Najpopulárnejšie trasy v parku Quebrada de los Cuervos sú trasa Cerro Pan de Azúcar, trasa Mirador del Olimar a trasa Cerro del Inglés. Každá z nich ponúka výhľady na nádherné scenérie parku.


Počasie Uruguaj Parque Nacional Quebrada de los Cuervos


Uruguaj je krajina s mnohými prírodnými krásami a jednou z nich je aj Parque Nacional Quebrada de los Cuervos. Tento národný park sa nachádza vo východnej časti krajiny, približne dve hodiny od hlavného mesta Montevideo.

Quebrada de los Cuervos je tiež známa ako korčuľová rieka. Je to horské údolie, ktoré sa nachádza v pohorí Cuchilla Grande a ponúka úchvatné výhľady na okolité hory a lesy. Tento park je miestom pre tých, ktorí sa chcú ponořiť do prírody a objavovať krásne scenérie.

Počasie v Parque Nacional Quebrada de los Cuervos sa líši podľa ročného obdobia. Letá sú teplé a vlhké, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Avšak, obloha môže byť občas zatažená s úkrytmi, keď príde doštička. V zime sa teploty pohybujú okolo 10 stupňov Celzia a môže byť chladné počasie, v tomto období sa pravidelne vyskytujú búrky s krupobitím.

Turisti, ktorí sa chcú vydať do parku, by si mali uvedomiť, že aj v lete môže byť park dosť chladný, takže si budú musieť vziať teplejšie oblečenie. V opačnom prípade, v zime, odporúčame si pripraviť se na extrémne chladné počasie a tomu prispôsobiť oblečenie.

Národný park Quebrada de los Cuervos ponúka turistom množstvo aktivít vrátane turistiky, užívania si prírody kajakovaním po rieke, jazdy na koni a iných. Mnohé z týchto aktivít sú závislé na počasí, takže turisti by mali sledovať predpovede počasia a pripraviť sa na to.

Celkovo, počasie v Quebrada de los Cuervos je pomerne stabilné. Napriek tomu, že môže byť chladné, je to perfektne miesto pre turistov, ktorí sa chcú potešiť v krásach prírody v Uruguaji. Ak cestujete do tohto parku, je dôležité byť pripravený na možné zmeny počasia a prispôsobiť tomu oblečenie, aby ste si mohli užiť to najlepšie z tohto krásneho miesta.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky