Hľadajte najekonomickejšie lety

Turkmenistan Balkanabat

Dovolenka Turkmenistan Balkanabat


Turkmenistan, krajina klenotov v Strednej Ázii, je jedno z najmenej navštevovaných a najmenej známych miest na svete. Balkanabat sa nachádza v západnej časti Turkmenistanu a sú to práve túto oblasť, ktorá ponúka ohromujúce prírodné scenérie, ako aj fascinujúcu kultúru a históriu.

Balkanabat je mesto, ktoré sa nachádza v obklopení kopcov a hlavnými prírodnými zdrojmi sú tu rieky a jazerá. Najznámejším prírodným zdrojom v Balkanabate je podzemná slaná jaskyňa, ktorá je jedinečným zážitkom pre turistov, ktorí túto oblasť navštívia. Táto jaskyňa sa nachádza v horách Jebal Bakharden a bola objavená náhodou v roku 1984. Internacionálny festival hudby "Jaskynné melódie" sa koná každý rok v tejto slanej jaskyni.

Okrem toho sa tu nachádza aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Medzi najznámejšie pamiatky v Balkanabate patrí Mešita Etrekly, tajomná veža Gutlug-Tepe a historický obchod Tuprak-Kala.

Turkmenistan- Balkanabat ponúka aj množstvo aktivít, ktoré spolu aj so skvostnou prírodou robia z Balkanabatu skutočne exkluzívne miesto. Medzi aktivity, ktoré tu môžete zažiť, patria napríklad túry po horách, kempovanie v západnej púšti Karakum a rybárčenie.

Hotely a ubytovanie v Balkanabate sú k dispozícii pre turistov, ktorí túto oblasť navštívia. Najväčšie hotely sú Khazar a Nebitchi. V meste je aj množstvo kaviarní a reštaurácií, kde môžete vyskúšať miestne špeciality, ako je napríklad plov (ryža s hovädzím mäsom) alebo chorba (horúca polievka).

Turkmenistan – Balkanabat je miestom, kde môžete zažiť jedinečnú kombináciu prirodzeného krásy a bohatej kultúry. Keď si zvolíte túto oblasť na svoju dovolenku, určite nebudete sklamaní. Je to miesto, ktoré stojí za návštevu a ponoríte sa do úplne iného sveta.


Ubytovanie Turkmenistan Balkanabat


Balkanabat je jedno z najväčších miest v Turkmenistane a ponúka svojim návštevníkom množstvo možností na ubytovanie. Svojim turistickým potrebám a očakávania si tu nájdu ubytovanie rôzneho druhu – počnúc luxusnými hotelmi a končiac jednoduchými privátmi.

Luxusné hotely

Ak si chcete dopriať maximálny komfort, potom sú pre Vás určite ideálnou voľbou luxusné hotely. Najkvalitnejšie sa nachádzajú v strediskách Garabogazkol a Turkmenbashy, ktoré sú vzdialené od Balkanabatu približne 300 kilometrov.

Hotel “Balkan”

Hotel “Balkan” je jedným z najpopulárnejších ubytovacích zariadení v Balkanabate. Tento hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka ubytovanie v moderných izbách, ktoré sú vybavené klimatizáciou, TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hotel disponuje aj vlastným bazénom, kde sa môžete osviežiť po celodenných prechádzkach po meste.

Hotel “Nusay”

Hotel “Nusay” je ďalšou vynikajúcou voľbou pre turistov, ktorí očakávajú vrcholový servis a komfort. Nachádza sa blízko k mnohým obchodom a reštauráciám v centre Balkanabatu. Izby sú opulentné a dobre zariadené. Priamo v hoteli sa nachádza hotelové wellness centrum, kde sa môžete zoštíhliť v posilňovni alebo sa oddýchnuť v saune.

Hostely a priváty

Pre turistov, ktorí sú viac zameraní na svoje financie a hľadajú ekonomické možnosti, sú hostely a priváty najlepšou voľbou. Tieto možnosti ponúkajú jednoduché ubytovanie a základné zariadenie za veľmi prijateľné ceny.

Hostel “Oasis”

Hostel “Oasis” je jedným z najlepších hostels v okolí Balkanabatu a sú populárni medzi cestovateľmi s obmedzeným prenosným rozpočtom. Hostel ponúka spoločné spálne s tvrdšími matracmi a spoločnoču kuchyňu, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo.

Priváty

V Balkanabate je tiež množstvo privátov ponúkajúcich ubytovanie. Väčšina týchto privátov ponúka jednoduché izby so základným vybavením.

Balkanabat je skvelým miestom pre turistov hľadajúcich rôzne druhy ubytovania. Ak chcete skúsiť luxusné hotely alebo jednoduché ubytovanie v hosteloch či privátoch, Balkanabat Vás určite neošklbne. A čo je najpodstatnejšie, môžete si byť istí, že bude zodpovedať Vašim finančným možnostiam a požiadavkám na kvalitu.


Letenka Turkmenistan Balkanabat


Letenky do Turkmenistanu môžu byť často drahé, no návšteva krajiny stojí za to. Balkanabat, hlavné mesto turkménskej provincie Balkan, má veľa zaujímavostí na prehliadnutie.

Jeden zo spôsobov, ako získať lacnú letenku do Balkanabatu, je hľadať ponuky na internete. Existuje množstvo stránok, ktoré ponúkajú výhodné tarify na lety do Turkménska. Zvyčajne sú najlacnejšie lety v noci, alebo v neskorom popoludní.

Letenky do Balkanabatu sa zväčša predávajú cez transferné miesta. Najčastejšie je možné sa tam dostať cez Istanbul, Dubaj alebo Almaty. Cesta zobere približne 20 hodín, vrátane času prestupu, takže sa na ňu treba dobre pripraviť. Dobrou správou je, že turkménska letectvá ponúkajú väčšinu letov s jednou alebo dvoma prestupmi, čo znižuje cenu letenky.

Po príchode na letisko v Balkanabate si ho môžete prezrieť na výletnom autobuse, ktorý vás prevezie po meste. Navštívte miestnu katedrálu, park hlavného mesta alebo miestne obchody, kde si môžete kúpiť turkménske suveníry a remeselné výrobky.

Provinčné mesto Balkanabat sa môže zdať malé, no skrýva mnoho zaujímavostí na prehliadnutie. Okolie mesta je plné nezvyčajných krajín, vrátane púšte Karakum, kde možno obdivovať krásu turkménskej kultúry.

Ďalej je tu aj opustený podzemný nákupný stredisko a mnoho prírodných krás v okolí Balkanabatu, ako napríklad termálne pramene a slané jazero Garabogazköl. Balkanabat sa tiež pýši mnohými festivalmi a hudobnými podujatiami, ktoré privábajú návštevníkov z celého sveta.

V záveroch by sme mohli konštatovať, že návšteva Balkanabatu v Turkménsku si vyžaduje dobrú prípravu a pripravenosť na dlhý let, no samotné mesto a jeho okolie ponúka množstvo zaujímavostí na prehliadnutie. Lacné letenky alebo prevádzkovatelia letov z Istanbulu, Dubaja alebo Almaty vám môžu pomôcť ušetriť peniaze a jednoducho ukázať krásu kultúry a krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Turkmenistan Balkanabat


Otázky:

1. Aké je hlavné mesto Turkmenistanu?
2. Ktorá rieka tečie cez Turkmenistan?
3. Aké sú najväčšie kmenové skupiny v Turkmenistane?
4. Aký je oficiálny jazyk Turkmenistanu?
5. Kto je súčasným prezidentom Turkmenistanu?

Odpovede:

1. Hlavné mesto Turkmenistanu je Ašchabad.
2. Najväčšia rieka v Turkmenistane je Amudarja.
3. Najväčšie kmenové skupiny v Turkmenistane sú Turkmeni a Uzbekovia.
4. Oficiálny jazyk Turkmenistanu je turkménčina.
5. Súčasným prezidentom Turkmenistanu je Gurbanguly Berdimuhamedow.


Počasie Turkmenistan Balkanabat


Turkmenistan je horská krajina nachádzajúca sa v Strednej Ázii. Balkanabat je jedným z hlavných miest tohto krajinného okolia, ktorého počasie môže byť dosť zaujímavé.

Balkanabat sa nachádza v pobrežnej oblasti Kaspického mora a má kontinentálne podnebie. Letá sú horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 45 stupňov Celzia. Zimy sú chladné, ale kvôli kontinentálnemu charakteru nesú veľa snehu. Jarné obdobie je najpríjemnejšie, s teplým počasím a nízkou vlhkosťou.

Počas leta v Balkanabate sa teploty môžu nekompromisne primknúť k 45 stupňom Celzia. Napriek tomu, že mesto je obklopené morom, vlhkosť tadiaľto nie je vysoká, hoci teploty sa v noci môžu znižovať na pohodlných 26 stupňov Celzia. Kúpačky by mali dbať na to, aby sa dostatočne hydratovali a chránili pred slnečným žiarením, ktoré v tejto oblasti býva dosť intenzívne.

Zima v Balkanabate býva chladnejšia. Teploty sa môžu pohybovať okolo – 5 stupňov Celzia počas dňa a môžu klesnúť až k – 15 stupňom Celzia v noci. Aj keď sneh v Balkanabate nie je príliš častý, môže prísť k miernemu sneženiu.

Jarné obdobie v Balkanabate je oveľa príjemnejšie, s mierne teplými teplotami počas dňa. Môžu dosahovať až 20 stupňov Celzia a teploty sa stávajú príjemnejšími aj v noci, keď klesajú na miery okolo 12 stupňov Celzia. V jarnom období môže byť počasie Balkanabate perfektnou dovolenkovou destináciou.

Všeobecne platí, že Balkanabat ponúka najlepšie počasie v období jar. Pre turistov to býva ideálne, kedy sa môžu zúčastniť rôznych aktivít v čerstvom a mierne teplom počasí. V lete by mali turisti byť opatrní a starostlivo dodržiavať hygienické a ochranné opatrenia, aby sa vyhli dehydratácii a slnečnému úpalu.

Počas celého roka sa však turisti môžu tešiť na kulinárske zážitky a kultúrne pamiatky ponúkané mestom Balkanabat. Bez ohľadu na ročné obdobie, určite by sa malo navštíviť toto úžasné miesto.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky