Hľadajte najekonomickejšie lety

Turecko Istanbul

Dovolenka Turecko Istanbul


Turecko je krajina, ktorá ponúka množstvo atrakcií a skvostov na každom kroku. Medzi jedným z najobľúbenejších miest pre turistov patrí bezpochyby Istanbul. Táto metropola, rozložená na dvoch kontinentoch - Európe a Ázii, je bohatá na históriu a kultúru, čo je príčinou jej obdivuhodného kúzla.

Istanbul ponúka návštevníkom rôznorodé zážitky - od prechádzky po historických uliciach a nákupov po zakúpení tradičných suvenírov v miestnych bazároch až po obdivovanie slávnych pamiatok, ako je Blue Mosque, Sultanahmet a Hagia Sophia.

Veľmi populárnou aktivitou v Istanbule je aj plavba po Bosphorus - úžina, ktorá delí mesto na dve časti. Zážitok je jednoducho úchvatný, pretože cestujúci môžu obdivovať krásu mesta z morskej úrovne a urobiť si tak obdivuhodné fotografie.

Okrem plavby Bosphorusom, Istanbul ponúka turistom aj návštevu mnohých parkov a záhrad, kde je možné si oddýchnuť od rušného mesta a užiť si prírodu. Medzi najpopulárnejšie patrí návšteva Botanického záhrady v Istanbuli, ktorá patrí k najväčším záhradám svojho druhu v Turecku.

Istanbul je tiež známy pre svoju skvelú kuchyňu. Návštevník sa nemôže vrátiť domov, pokiaľ si nevyskúša tradičnú tureckú kuchyňu a rôzne sladkosti. Je to skutočný gastronomický zážitok.

Zhrnutím možno povedať, že Istanbul ponúka návštevníkom množstvo atrakcií, a ak máte naplánovanú dovolenku v Turecku, nemôžete vynechať tento okúzľujúci a kultúrne nabitý región. Turistom sa odporúča stráviť aspoň tri dni na obdivovaní krajiny a kultúry mesta Istanbul.


Ubytovanie Turecko Istanbul


Turecko je krajina plná histórie a kultúry a Istanbul je miestom, ktoré by ste nemali vynechať pri plánovaní dovolenky. Istanbul je historickým a kultúrnym centrom Turecka a je veľmi populárnym cieľom turistov.

Ak hľadáte ubytovanie v Istanbuli, máte na výber niekoľko možností - hotely, apartmány a hostelové ubytovanie. Závisí to však od vašich preferencií a rozpočtu.

Jednou z najpopulárnejších možností je ubytovanie v centre Istanbulu - Sultanahmed. V tejto časti mesta sa nachádzajú najznámejšie pamiatky, ako napríklad Modrá mešita, Aya Sofya alebo Topkapi palác. Táto oblasť je však známa aj svojimi vyššími cenami, takže ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete sa pozrieť aj do okolitých častí mesta.

Mnoho turistov v Istanbule sa rozhoduje pre apartmánové ubytovanie. Výhodou je väčšia súkromnosť oproti hotelovej izbe a tiež možnosť si uvariť si vlastnú stravu. Na internete nájdete mnoho portálov, ktoré ponúkajú apartmány v rôznych lokalitách.

Pre tých, ktorí chcú ušetriť na ubytovaní, je hostelové ubytovanie ideálnou voľbou. V Istanbuli sa nachádza množstvo hostelov, ktoré ponúkajú rôzne typy izieb - od spoločných miestností až po súkromné izby s vlastným sociálnym zariadením.

Ak hľadáte niečo skutočne špeciálne, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných tureckých domoch, tzv. "konak". Tieto historické stavby sú často zrekonštruované a premenené na súkromné rezidencie a hotely.

Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet, v Istanbule nájdete ubytovanie pre každého. Pred cestou sa však odporúča poriadne zvážiť možnosti a rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste sa vyhli stresu a nepríjemnostiam.


Najčastejšie otázky a odpovede Turecko Istanbul


1.

Otázka: Potrebujem víza na cestovanie do Turecka?
Odpoveď: Áno, slovenským občanom pre vstup do Turecka potrebujete vízum.

2.

Otázka: Kam lieta najviac letov z Bratislavy do Istanbulu?
Odpoveď: Z Bratislavy lietajú najviac lety s odletom do Istanbulu spoločnosti Turkish Airlines.

3.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Istanbulu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Istanbulu je v období jari a jesene (apríl-jún a september-november), keď je počasie príjemné a nie je príliš horúco.

4.

Otázka: Ktoré miesta v Istanbulu by som nemal vynechať?
Odpoveď: K návšteve v Istanbuli patrí Haghia Sofia, Modrá mešita, Topkapi palác, chrám Čučorovho pohrebu, Kapaličarsi trh a Bósfor.

5.

Otázka: Je Istanbul bezpečným miestom na cestovanie?
Odpoveď: Istanbul je bezpečné mesto pre turistov, ale ako vždy, treba byť opatrný, najmä v oblastiach, ktoré sú vzdialené od turistických trás. Odporúča sa tiež dodržiavať bežné opatrenia na ochranu osobnej bezpečnosti.

6.

Otázka: Aké je miestne jedlo v Istanbuli?
Odpoveď: V Istanbuli môžete ochutnať množstvo miestnych jedál vrátane kebabov, baklav a rôznych omáčok. Navyše, na Bósfore si môžete vychutnať čerstvé ryby a morské plody.

7.

Otázka: Ako najlepšie cestovať v Istanbuli?
Odpoveď: Najlepším spôsobom pre cestovanie po Istanbuli je metro, ktoré pokrýva veľa oblastí v meste. Taktiež môžete použiť tranvia alebo autobus. Dobrej kvality služby sú tiež taxi a car-sharing aplikácie, ako je Uber alebo Yandex Taxi.

8.

Otázka: Je anglický jazyk rozšírený v Istanbuli?
Odpoveď: Áno, turistický sektor má v Istanbuli dobrú anglickú znalosť. Avšak v menej turistických oblastiach môže byť angličtina problematická.

9.

Otázka: Ktoré miesta môžem navštíviť mimo Istanbulu?
Odpoveď: Mimo Istanbulu sa odporúča navštíviť histórickeé mesto Efesu, pamiatky v Pamukkale a Kappadokyu. Taktiež sa odporúča vychutnať si letovanie alebo dovolenku na pláži v oblastiach ako je Antalya alebo Bodrum.

10.

Otázka: Aké je miestne obyvateľstvo Istanbulu?
Odpoveď: V Istanbuli žije viac než 15 miliónov obyvateľov, z ktorých väčšie kvantum sú moslimovia. Avšak z toho okolo 1 milióna osôb sú kresťania a zvyšok rôzne náboženské zvyky a kultúry.


Letenka Turecko Istanbul


Letenka do Turecka Istanbulu

Turecký Istanbul, ležiaci na rozhraní Európy a Ázie, láka turistov z celého sveta svojou bohatou históriou, kultúrou a pamiatkami. Ak patríte medzi tých, ktorí túžia spoznať krásy tohto mesta, jednou z prvých vecí, ktorú budete musieť urobiť, je nájsť si letenku do Istanbulu.

Letenky do Istanbulu sú k dispozícii z mnohých miest na svete. Ak ste napríklad v Európe, môžete si vybrať z množstva leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Istanbulu. Medzi najznámejšie patria Turkish Airlines, Lufthansa, Emirates, Qatar Airways a mnohé ďalšie. Cena leteniek sa líši v závislosti od vašej destinácie a dátumu odletu.

Väčšina letov do Istanbulu pristáva na medzinárodnom letisku Atatürk, ktoré sa nachádza približne 24 km od centra mesta. Do centra môžete cestovať metrom, autobusom, taxíkom alebo súkromným odvozom.

Po príchode do Istanbulu sú turisti nadšení z množstva atrakcií, ktoré mesto ponúka. Nevynechajte návštevu niektorých z najkrajších pamiatok, ako sú modrá mešita, Hagia Sophia, Topkapi Palace a mnohé ďalšie. Pre tých, ktorí milujú nakupovanie, mesto ponúka veľké nákupné centrá, ako sú Grand Bazaar, Spice Bazaar a mnohé ďalšie trhy zamerané na rôzne druhy tovarov.

Nech už sú vaše dôvody na návštevu Istanbulu akékoľvek, jednou vecou je isté: toto kultúrne a historické mesto vám poskytne cestu, ktorá zanechá na vás a vašich cestovateľských zážitkoch nezmazateľnú stopu. Nájdite si preto výhodnú letenku a vyrazte objavovať Istanbul, mesto, ktoré je spojením Východu a Západu.


Počasie Turecko Istanbul


Turecko je známe pre svoje teplé a slnečné počasie, avšak Istanbul, ktorý leží na hranici Európy a Ázie, má pestré počasie po celý rok.

V lete je Istanbul veľmi horúci a vlhký, s teplotami dosahujúcimi až 35 stupňov Celzia. Vodná para z Marmarského mora a Bosporu môže zhoršiť tento pocit. Letné mesiace sú obvykle miernymi daždovými obdobiami, takže sa môže vyskytnúť niekoľko búrok.

V zime, najmä v januári a februári, teploty klesajú často pod bod mrazu a v priebehu dňa bývajú okolo 8-10 stupňov Celzia. Turistov však odradí menej priaznivé počasie, a tak je to skvelý čas na objavovanie Istanbulu bez davov.

Jar a jeseň sú určite najlepšími ročnými obdobiami pre turistov, s teplotami od 15 do 25 stupňov Celzia. Môže sa vyskytnúť pár daždivých dní, ale keď príde slnko, je to krásne a príjemné počasie pre outdoorové aktivity.

Ak hľadáte slnečné počasie, najlepšie mesiace na návštevu Istanbulu sú júl a august. Ak sa vám páči chladiť sa, zimné mesiace sú pre vás skvelým výberom. A ak chcete vidieť mesto v pokoji, jeseň a jar sú najlepším časom pre nekonečnú históriu, kultúru a jedinečné zážitky.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky