Hľadajte najekonomickejšie lety

Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake

Dovolenka Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago sú súostrovím v Karibiku a patria medzi najkrajšie destinácie na svete pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Ak hľadáte niečo naozaj unikátne, rozhodne navštívte prírodný výtvor, ktorý nájdete na juhu ostrova Trinidad - La Brea Pitch Lake.

La Brea Pitch Lake je najväčší asfaltový jazier na svete a jeden z najväčších prírodných zdrojov asfaltu na planéte. Tento úžasný prírodný výtvor vznikol pred miliónmi rokov v dôsledku zemských pohybov a subdukcii, kedy sa tekuté asfalty dostali na povrch. Jazero má rozlohu 40 hektárov a kočujúc sa na jeho povrchu sa budete cítiť, akoby ste chodili po mäkej koberčine.

Jazero sa stalo turistickou atrakciou, ktorú si nenechajte ujsť, ak ste na dovolenke v Trinidad a Tobago. Tu môžete prezrieť celý proces ťažby asfaltu a zistiť, ako sa ťaží a spracúva do ďalších produktov. Návštevníkom sa poskytuje odborný výklad a návštevníkov si môžu vyskúšať, ako je to chodiť po tejto zaujímavej kôre.

Okrem obdivovania tohto nezvyčajného jazera môžete v oblasti aj objaviť skryté tajomstvá prírody. V blízkosti jazera sa nachádza chránená oblasť štrkových pláží, mangrovové bažiny a iné prírodné záznamy. Pozrite si tiež pobrežie, ktoré je známe svojou krásou a poskytuje výhľady na nedotknuté krajiny.

Pre milovníkov dobrodružstva, ktorí sa neboja hazardovať sám so sebou, odporúčame jeden z najzaujímavejších vodopádov - Chaguaramas Falls, ktorý sa nachádza v západnom Trinidad. Ešte jednou z možností sú ohromujúce pieskovce, ktoré sa tiahnu po pobreží a ktoré môžete prejsť pomocou miestnych sprievodcov, ktorí vám najmä ukážu miesta, ktoré nie sú známe turistom.

Ak plánujete dovolenku v Trinidad a Tobago a máte radi prírodu a dobrodružstvo, určite neobchádzajte La Brea Pitch Lake. Táto nezvyčajná destinácia určite stojí za návštevu.


Letenka Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Ak hľadáte originálne zážitky z cestovania, návšteva Trinidadu a Tobaga by určite mala byť na vašom zozname. Tento dvojostrov ponúka množstvo skvostov, jedným z nich je určite La Brea Pitch Lake.

La Brea Pitch Lake, čiže jazero lepiacej sa nafty, sa nachádza na jihozápade ostrova Trinidad a je jediným miestom tohto druhu v celom svete. Toto nezvyčajné miesto je považované za sedmé najväčšie asfaltové jazero na svete a jeho pôvod sa datuje až do obdobia ledového veku.

Názov jazera pochádza od slova "Pitch", čo znamená lepiaci sa asfalt. Toto jazero vzniklo v dôsledku zemetrasenia, ktoré sa udialo pred vyše 5000 rokmi. Hlbina jazera sa odhaduje na 75 metrov a na jeho povrchu sa nachádza špecifický geologický útvar nazvaný "Pitch Lake Mud Volcanoes", ktorý pozostáva z plynu, bahna a vody.

Návšteva La Brea Pitch Lake ponúka návštevníkom nezvyčajný zážitok, keďže sa môžu prechádzať po jeho povrchu, ktorý vytvára dojem pružnosti a podobá sa napríklad na pohovku. V jazere sa pritom nachádza až 10 miliónov ton lepiacej sa nafty, ktorá sa využíva nielen v oblasti stavebníctva, ale aj v leteckom priemysle na tesnenie motorov.

Pri návšteve La Brea Pitch Lake by ste určite nemali vynechať návštevu múzea, ktoré sa nachádza neďaleko jazera a kde si môžete bližšie pozrieť históriu jazera a aj jeho využitie.

Ak hľadáte unikátny zážitok z cestovania, návšteva La Brea Pitch Lake by určite mala byť na vašom zozname. Okrem tohto neobvyklého miesta ponúka Trinidad a Tobago množstvo skvostov, ktoré rozhodne stojí za to objaviť.


Ubytovanie Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago sú dvoma malými ostrovmi, ktoré tvoria jeden štát Karibiku. Oba ostrovy sú známe svojou krásou, bohatou kultúrou a históriou. Čo mnohí však nevedia, je to, že Trinidad a Tobago je domovom k jednému z najväčších asfaltových jazier na svete.

La Brea Pitch Lake, ktoré sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova Trinidad, je jedinečné turistické miesto, ktoré si zaslúži byť navštívené. La Brea Pitch Lake je asfaltové jazero, ktoré tvorí jedno z najexotičkejších miest na svete a je to jedno z najväčších svojho druhu.

Ubytovať sa v okolí La Brea Pitch Lake ponúka návštevníkom možnosť skúsenosti s najväčším asfaltovým jazerom na svete a zároveň ubytovať sa v krásnej krajine plnej exotických rastlín a zvierat.

Existuje mnoho možností, kde sa môžete ubytovať v okolí La Brea Pitch Lake, vrátane hotelov, apartmánov a hostincov. Väčšina z nich ponúka nezabudnuteľný výhľad na krásny ostrov Trinidad a Tobago, ktorý vám umožní užiť si západ slnka a krásu prírody.

Ak hľadáte niečo skutočne luxusné, môžete sa ubytovať v The Villas of Stonehaven. Tieto luxusné vily sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort a istotu svojím hostom. Ubytovanie ponúka neobmedzený výhľad na krásu La Brea Pitch Lake, jazera a okolia.

Pre tých, kto hľadajú niečo cenovo dostupnejšie, je tu mnoho hostincov a malých hotelov, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú čo najlepší pomer cena-výkon. Bez ohľadu na to, aké je vaše ubytovanie, budete mať určite krásny výhľad na jazero a okolitú krajinu.

Nakoniec, ak hľadáte niečo jedinečné a nezabudnuteľné, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie v okolí La Brea Pitch Lake. Kempovanie vám umožní prežiť atmosféru priameho kontaktu s prírodou a okolím, ktoré vám poskytne príležitosť priblížiť sa k krásnemu jazeru a nádhernému okoliu.

Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake je skutočne mimoriadne úžasné miesto, ktoré sa nachádza v jednej z najexotických častí sveta. Ak hľadáte ubytovanie v okolí La Brea Pitch Lake, máte množstvo možností. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, určite nebudete sklamaní a váš pobyt bude rozhodne nezabudnuteľný.


Najčastejšie otázky a odpovede Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Q: Čo je to La Brea Pitch Lake?
A: La Brea Pitch Lake je najväčšie asfaltové jazero na svete, nachádza sa na ostrove Trinidad v krajine Trinidad a Tobago.

Q: Ako je vytvorené toto jazero?
A: Je vytvorené prirodzenými procesmi, ktoré spočívajú v teplote a tlaku pod zemou, čím dochádza k vytváraniu asfaltu.

Q: Prečo je toto jazero dôležité?
A: Toto jazero je dôležité pre svoju pôvodnú produkciu asi 10 miliónov ton asfaltu na ťažbu a poľnohospodárstvo.

Q: Je možné sa kúpať v tomto jazere?
A: Nie, kúpanie v tomto jazere nie je povolené z bezpečnostných dôvodov.

Q: Aké sú ďalšie zaujímavosti okolo tohto jazera?
A: Jazero je domovom pre množstvo rastlín a živočíchov, ktoré sa adaptujú na extémne podmienky, a je tiež miestom archeologických nálezov.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu La Brea Pitch Lake?
A: Najlepší čas na návštevu jazera je počas sušnej sezóny, kedy sú podmienky pre prieskum najlepšie.


Počasie Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago sú dve karibské ostrovy, ktoré sú známe svojou krásnou prírodou a nezabudnuteľnými zážitkami. No jedným z najunikátnejších miest na týchto ostrovoch je bezpochyby La Brea Pitch Lake, ktorá sa nachádza na juhozápade ostrova Trinidad.

La Brea Pitch Lake je v skutočnosti najväčším asfaltovým jazerom na svete. Jeho rozloha predstavuje 40 hektárov a hĺbka asfaltu sa pohybuje medzi 75 a 100 metrov. Ako vznikla táto zvláštna krajina? V skutočnosti ide o produkt aktivity sopky, kde sa tekutý asfalt ako dym z vriacej kotle vyplavuje na povrch a tvorí obrovské jazerá. Okrem Trinidadu a Tobaga sa podobné výskytisko asfaltu dá nájsť aj na iných miestach sveta, no La Brea Pitch Lake je bezkonkurenčne najväčšie.

Vzduch nad La Brea Pitch Lake je o niečo teplejší ako v iných častiach ostrova, no pritom stále príjemný a vlhký. Najviac dažďových dní tu býva v mesiacoch od mája do júla, no zvyšok roka je relatívne suchý. Celoročne tu vládne tropické podnebie, s teplotami v rozmedzí 25 až 32 °C.

Aj keď by sa mohlo zdať, že La Brea Pitch Lake je iba nepríjemnou krajinnou zvláštnosťou, v skutočnosti je to miesto s veľkým turistickým potenciálom. Návštevníci sa tu môžu potápať vo vode, v ktorej sa prísne zakazuje plávanie, kvôli veľkému množstvu bitúmenu. Okolo jazera sú vybudované chodníky a turistické zóny, z ktorých je mu možné sa najviac priblížiť. Výhodou návštevy je aj fakt, že La Brea Pitch Lake sa nenachádza na hlavnej turistickej trase ostrova, a tak zvyčajne nepreplnená turistami.

La Brea Pitch Lake je skutočne vzácna zvláštnosť, ktorú každý turista navštíviaci Trinidad a Tobago by mal mať na zozname must-see miest. Výlet na tento jedinečný kúsok zeme zaručene zaujme nielen milovníkov prírodných zvláštností ale aj tých, ktorí hľadajú niečo neobvyklé a ojedinelé.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky