Hľadajte najekonomickejšie lety

Tanzánia Lake Nyasa

Letenka Tanzánia Lake Nyasa


Tanzánia je africká krajina, ktorá ponúka množstvo exotických miest na návštevu. Jedným z nich je aj krásne jazero Nyasa, ktoré sa nachádza na juhu krajiny v blízkosti hranice s Mosambikom.

Ak sa vydáte na cestu do Tanzánie, určite by ste nemali vynechať príležitosť navštíviť toto unikátne jazero, ktoré kombinuje krásu prírody s miestnou kultúrou a históriou.

Cesta do Tanzánie trvá zvyčajne niekoľko hodín, ale sú tam lety z mnohých svetových krajín, čo znamená, že nájdenie letenky by nemalo byť ťažké. Niektoré lety majú prestupy v juhoafrických krajinách, zatiaľ čo iné lety sa môžu uskutočniť priamo do Tanzánie.

Jazero Nyasa sa nachádza v údolí Rift Valley, ktoré sa vyznačuje jedinečnou prírodnou krásou. Okrem toho táto oblasť pripomína niektoré prvky kultúry blízkovýchodných krajín. Zatiaľ čo mnohí turisti smerujú do severnej časti Tanzánie, aby navštívili slávne miesta, ako sú Kilimandžáro alebo parky Masai Mara, návšteva južnej časti krajiny a jazera Nyasa stojí za to.

Jazero Nyasa je druhé najväčšie jazero v Tanzánii a je obklopené národnými parkami a pralesmi. Okrem toho je plné života rôznych druhov rýb a vtákov, ktoré prinášajú neopakovateľný zážitok pre turistov.

Turisti si môžu užiť niektoré zo skvelých aktivít, ktoré tento kúzelný krásny kraj ponúka - napríklad prechádzať sa po pláži, kajakovať po jazere, potápať sa a pozorovať morské živočíchy, alebo aj rybolov. Okrem toho sú tu aj niektoré tradičné miesta, kde si turisti môžu vyskúšať miestne jedlá a zvyklosti.

V každom prípade každý, kto túži po pravej africkej dobrodružstve, by mal rozmyslieť o návšteve Tanzánie a jazera Nyasa. Je to miesto s krásnymi výhľadmi a plným zázrakov na objavovanie. Vezmite si dovolenku, ktorá Vám umožní stráviť niekoľko dní na tomto mieste a ušetrite si obrovské množstvo neopakovateľných zážitkov!


Dovolenka Tanzánia Lake Nyasa


Dovolenka v Tanzánii na brehu jazera Nyasa je zážitok, ktorý si každý človek bez pochýb musí vyskúšať aspoň raz v živote. Lake Nyasa sa nachádza na juhozápadnom pobreží Tanzánie a patrí medzi najväčšie jazera Afriky. Svojou krásou, čistotou a pestrou faunou a flórou je Lake Nyasa jedným z najobľúbenejších turistických cieľov Afriky.

Cestovanie do Tanzánie na Lake Nyasa

Tanzánia ponúka množstvo možností, ako sa dostať na brehy jazera Nyasa. V súčasnej dobe sú najobľúbenejšie lety do mesta Mtwara. Cesta z Tanzánie do Tanzánie trvá približne 2 hodiny a lety z Európy do Tanzánie sa uskutočňujú s prestupom v Nairobi. V Mtwara sa môžete rozhodnúť medzi cestou autobusom alebo taxíkom na breh Lake Nyasa, alebo si môžete prenajať auto.

Čo robiť v Lake Nyasa

Jazero Nyasa je rajom pre milovníkov vodných športov. Môžete sa plaviť na brehoch jazera alebo sa pokúsiť loviť ryby, ktoré sú v jazere hojné. Lacné životné prostredie je skvelým miestom na oddych a relaxáciu, ale tiež na pozorovanie vtákov a zvierat ako sú krásne paviány, zebry a antilopy.

Okrem toho, Lake Nyasa ponúka tiež vynikajúce možnosti na trekking a prechádzky v prírode s miestnymi sprievodcami. Môžete sa vydať do niektorého z tradičných dedín, aby ste sa naučili viac o miestnej kultúre a životnom štýle obyvateľov.

Je to nádherný, osviežujúci zážitok, ktorý zanecháva trvalé dojmy v každom návštevníkovi. Lake Nyasa je rovnako krásny v noci, keď môžete po večeri sledovať hviezdy v tichom prostredí. To všetko a ešte viac ponúka Lake Nyasa.

Kde sa ubytovať na dovolenke v Tanzánii

Turistický priemysel v Lake Nyasa je ešte stále mladý, ale existuje niekoľko miest, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie a miesta na relaxáciu a oddych.

Ak hľadáte miesto sústredené na relaxáciu, zvážte ubytovanie v Nkwichi Lodge. Táto zariadenie ponúka kúpele súkromného jazera, mysle a podporu miestnych programov k spoločenskej zodpovednosti.

Ak zase hľadáte miesto, kde môžete spoznať miestnu kultúru a podieľať sa na miestnych aktivitách, zvážte pobyt v Kande Beach. Táto plážová oblasť ponúka širokú škálu volnočasových aktivít vrátane prechádzok, jazdy na koňoch a rybolovu.

Celkovo, Tanzánie na Lake Nyasa ponúka unikátny zážitok, ktorý si každý turista určite nemôže nechať ujsť. Zdá sa, že tento kút Tanzánie sa pomaly ale isto stáva jedným z najpozoruhodnejších turistických cieľov nielen v Afrike, ale naprieč celým svetom.


Počasie Tanzánia Lake Nyasa


Tanzánia Lake Nyasa je jedným z najkrajších a najväčších jazier v Afrike. Nachádza sa pri hranici Tanzánie, Malawi a Mozambiku. Jazero má približne 580 kilometrov na dĺžku a 75 kilometrov na šírku.

Jazero Nyasa má rôzne klimatické podmienky v rôznych ročných obdobiach. Od júna do októbra, teda v sušnej sezóne, je veľa slnka a teplých dní. Niekedy môžu byť dni veľmi horúce, s teplotami až 30 až 35 stupňov Celzia. Rieky, ktoré sa v jazere vlievajú, sú zvyčajne vysušené a hladina jazera môže klesnúť.

Od novembra do mája je obdobie dažďových sezón. Počas týchto mesiacov sa dá očakávať veľa dažďov a víchrice. Teploty sú zvyčajne nižšie, v priemere okolo 25 stupňov Celzia. Výhodou obdobia dažďov je, že sa hladina jazera zvyčajne zvyšuje. To prináša vzdušnú vlhkosť a zvyšuje množstvo potravín pre faunu, ktorá žije v jazere.

Väčšina miest, ktoré sa nachádzajú v okolí Lake Nyasa, má teploty podobné tým, ktoré sú v jazere. Väčšina oblasti jazera má tropické podnebie, s výnimkou niektorých miest, ktoré sú horské.

Jazero Nyasa je miestom, kde si turisti môžu užiť množstvo aktivít, vrátane okúpania, potápania, rybárčenia a rôznych vodných športov. Aj keď počasie v určitých obdobiach môže byť nevyspytateľné, turisti si určite užijú nádherné scenérie, ktoré jazero ponúka. Tanzánia Lake Nyasa je skutočne zaujímavým miestom, ktoré stojí za návštevu.


Ubytovanie Tanzánia Lake Nyasa


Lake Nyasa, známy aj pod názvom Lake Malawi, sa nachádza v Africkom veľkom jazernom povodí a je tretím najväčším sladkovodným jazerom v Afrike. Nachádza sa medzi Tanzániou, Malawi a Mosambikom a jeho okolitá príroda je považovaná za jednu z najkrajších a najrozmanitejších na svete. Preto nie je prekvapením, že turistický ruch v tejto oblasti každoročne prudko rastie a s ním aj sieť ubytovacích zariadení.

Ak hľadáte ubytovanie pri Lake Nyasa v Tanzánii, máte skutočne na výber. Od luxusných hotelov a rezortov po lacnejšie penzióny a kempingy. Nižšie si predstavíme niektoré z tých najlepších možností.

1. Kaya Mawa
Jedným z najluxusnejších ubytovaní pri Lake Nyasa v Tanzánii je Kaya Mawa, ktorá sa nachádza na Malawijskej strane jazera. Kaya Mawa je súkromný ostrov, ktorý ponúka štýlové izby a bungalovy s výhľadom na jazero a sústreďuje sa na udržateľnosť a ohľaduplnosť k prírode.

2. Njaya Lodge
Njaya Lodge sa nachádza na tanzánskej strane Lake Nyasa a je to rodinný riadený závod, ktorý ponúka kľudné a atmosférické ubytovanie. Lodge je obklopená divokou prírodou a ponúka výhľad na jazero. Pokoje sú prostorné a vkusne zariadené.

3. Lukwika Lodge
Lukwika Lodge je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie pri Lake Nyasa v Tanzánii. Táto malá rodinná lodge sa nachádza na tanzánskej strane jazera a ponúka základné izby, kempingové miesta a možnosti prezretia zvierat v okolí.

4. Makuzi Beach Lodge
Na malawijských brehoch Lake Nyasa sa nachádza Makuzi Beach Lodge, ktorá ponúka štýlové izby a kempingové miesta, výbornú reštauráciu a nádherný výhľad na jazero. Makuzi Beach Lodge je obľúbená medzi turistami, ktorí sa chcú nasytiť sladkou prírodou a ponúka množstvo aktivít, vrátane potápania a rybolovu.

5. Chikwawa Lodge
Chikwawa Lodge sa nachádza na tanzánskej strane Lake Nyasa a je dokonalou voľbou pre milovníkov safari a prírody. Lodge sa nachádza v prirodzenej rezervácii a ponúka štýlové izby s výhľadom na jazero. Okrem toho môžete v Chikwawa Lodge vyskúšať množstvo safari aktivít vrátane sledovania zvierat a jazdy na slonoch.

6. Livingstone Beach
Livingstone Beach je skutočne veľmi dobrá voľba pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie pri Lake Nyasa v Tanzánii. Nachádza sa v mestečku Mtwara a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú moderné ubytovanie v blízkosti prírody. Livingstone Beach ponúka štýlové izby a byty, zahraničnú reštauráciu a pláž priamo na brehu Lake Nyasa.

7. Mbamba Beach Lodge
Mbamba Beach Lodge sa nachádza na tanzánskej strane Lake Nyasa a ponúka komfortné izby a bungalovy, vynikajúcu reštauráciu a krásny výhľad na jazero. Okrem toho vám Mbamba Beach Lodge ponúka mnoho možností pre vodné aktivity a okolitý prales ponúka skvelé miesta na prechádzky.

8. Ulisa Bay Lodge
Ulisa Bay Lodge sa nachádza na tanzánskej strane Lake Nyasa a je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zažiť safari a prejsť sa po jazere. Lodge ponúka základné ubytovanie s výhľadom na jazero a blízko sa nachádza jeden z najlepších ostrovov na jazere, kde môžete vidieť mnoho zvierat a rastlín. Okrem toho ponúka Ulisa Bay Lodge rôzne možnosti pre vodné aktivity.

Výber ubytovania pri Lake Nyasa v Tanzánii je naozaj rozsiahly a každý návštevník by sa mal rozhodnúť podľa svojich preferencií a potrieb. Príroda okolo jazera je jasnou atrakciou a množstvo aktivít, ktoré sú k dispozícii na jazere a v jeho okolí sú doslova nevyčerpateľné. Toto miesto si určite zaslúži vašu návštevu a ubytovanie v tejto oblasti by mala byť súčasťou každej vašej dovolenky v Tanzánii.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Lake Nyasa


Otázka: Kde sa nachádza Lake Nyasa v Tanzánii?
Odpoveď: Lake Nyasa sa nachádza na juhu Tanzánie, v blízkosti hranice s Malawi a Mozambikom.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Lake Nyasa?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Lake Nyasa je od júla do októbra, keď je suché obdobie a jasné nebo, čo umožňuje lepšie viditeľnosti do hĺbky jazera.

Otázka: Aké aktivity si môžem užiť pri Lake Nyasa?
Odpoveď: Pri Lake Nyasa môžete navštíviť pláže, zaplávať si, potápať sa, rybať, plávať a surfovať.

Otázka: Aké druhy rýb sa nachádzajú v Lake Nyasa?
Odpoveď: Lake Nyasa je domovom pre množstvo endemických druhov rýb, vrátane obľúbených druhov ako sú cyklopáčik africký, krevetáčik z Jochovy a mnoho ďalších.

Otázka: Kde sa dá ubytovať pri Lake Nyasa?
Odpoveď: Pri Lake Nyasa sa nachádza množstvo hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú rôzne druhy ubytovania od luxusných až po ekonomické.

Otázka: Je potrebné sa očkovať pred cestou do Tanzánie a k Lake Nyasa?
Odpoveď: Áno, pred cestou do Tanzánie a k Lake Nyasa sa odporúča očkovanie proti rôznym chorobám ako sú žltačka, tyfus, malária a ďalšie. Odporúčame sa poradiť s lekárom alebo vakcinačnou klinikou.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky