Hľadajte najekonomickejšie lety

Taliansko Rím

Letenka Taliansko Rím


Ak sa rozhodnete navštíviť Taliansko, Rím je miestom, ktoré nemožno vynechať z vašej cestovnej listiny. Mesto pôsobí ako večná krása vďaka svojmu starobylému charmantnému rozvrstveniu s mnohými zaujímavými pamiatkami a pamätihodnosťami, ktoré oslovujú návštevníkov z celého sveta.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa dostať do rímskeho mesta, ale najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob je cestovať letecky. Ak ste z Bratislavy, môžete sa dostať do Ríma vďaka priamej letenke zo Slovenska za približne 90 minút.

Letenka z Bratislavy do Ríma sa pohybuje v rozmedzí 40 - 120 eur v závislosti od toho, kedy si chcete kúpiť letenku, ako skoro alebo neskoro pred cestou. Najlepším obdobím pre nákup letenky sú vysoké letné sezóny, od júna do septembra, ale tiež sa vyplatí sledovať ponuky s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami, ktoré môžu ponúkať letecké lístky za zvýhodnené ceny.

Pred kúpou letenky je potrebné si tiež nastaviť požadovaný rozpočet a určiť, ktorým letiskom chcete pristáť. Rím má viacero letísk, pričom najväčším z nich je letisko Fiumicino, ktoré sa nachádza približne 30 km južne od centra mesta, takže je potrebné si zistiť, ako sa k nemu dostať.

Väčšina leteckých liniek ponúka služby dopravy z/do letiska do centra mesta, ale existujú aj alternatívne možnosti ako napríklad využiť verejnú dopravu alebo taxíky.

Ak uvažujete o dovolenke v Ríme, niekedy to môže byť pre mnohých skutočná výzva, ale cestovateľská dobrodružstvo začína už pri hľadaní letenky. Najlepším spôsobom, ako si užiť všetky skvosty, ktoré Rím ponúka, je priami let na letisko Fiumicino, spolu s pohodlným ubytovaním v blízkosti centra mesta.

Tak ak máte vo svojom cestovnom zozname Rím, neváhajte a kúpte včas svoju letenku, aby ste mohli zažiť pravú taliansku atmosféru už od začiatku svojej cesty.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Rím


O:

1. Aké je počasie v Ríme?
A: Rím má typické stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Letávajú teploty v rozmedzí medzi 20°C až 30°C, s občasnými dažďami. Zimy bývajú miernych teplôt, kedy sa teploty pohybujú okolo 10°C.

2. Kde sa nachádza Koloseum?
A: Koloseum sa nachádza v centre Ríma. Je to známy amfiteáter, ktorý slúžil pre zápasy medzi gladiátormi a divokými zvieratami počas antiky.

3. Ako sa najlepšie dostať do Vatikánu?
A: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Vatikánu, je použiť MHD siete mesta Rím a zastaviť na stanici na stanicu OTW - Vatikán. Táto stanica je umiestnená priamo na námestí Sv. Petra.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Ríma?
A: Rím môžete navštíviť počas celého roka, no najlepšou dobou na návštevu sú jarné mesiace alebo začiatok jesene. Počas týchto období sú teploty príjemné a turistickej sezóne ešte nezačala, takže nie je tak preplnený turistami.

5. Kde sa nachádza Trevi Fontána?
A: Trevi Fontána sa nachádza v historickej časti mesta Ríma, v centre, priamo v blízkosti Rímskeho štadiónu.

6. Aké sú klasické talianske jedlá, ktoré musím vyskúšať?
A: Niektoré z tradičných talianskych jedál, ktoré musíte vyskúšať, sú pizza, rizoto a talianské cestoviny. Taktiež môžete skúsiť rôzne druhy morských plodov a samozrejme, nezabudnite na talianske dezerty ako cannoli alebo tiramisu.

7. Kde je najlepšie nakupovať v Ríme?
A: Najlepšie obchody v Ríme sa nachádzajú v blízkosti centra mesta. Via Del Corso je najpopulárnejšou ulicou na nákupy, kde nájdete všetky najnovšie trendy a módné značky. Pre ďalšie nakupovanie sú obľúbené oblasti Trastevere a Monti.

8. Je potrebné si vopred zakúpiť lístky na rôzne pamiatky?
A: Áno, je vždy odporúčané vopred si zakúpiť lístky na rôzne pamiatky a atrakcie. Týmto spôsobom sa vyhnete rade a vypočujete si všetky informácie od profesionálnych sprievodcov. Okrem toho mnoho pamiatok, ako je Koloseum a Vatikán, má limity návštevnosti a môžu byť rýchlo vypredané.


Dovolenka Taliansko Rím


Ak hľadáte miesto pre nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, kultúry a šarmu, potom Taliansko by určite mohlo byť tým pravým miestom pre vás. A keď hovoríme o Taliansku, nemôžeme nezmieniť sa o jeho hlavnom meste - Ríme.

Rím je známy ako "Večné mesto" a je domovom viacero historických pamiatok a chrámov, ktoré sú relevantné pre kresťanské dejiny. Mesto oplýva jedinečnou atmosférou, ktorá vás okamžite prenesie späť v čase.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rím, mali by ste určite začať svoje cestovanie v Koloseu, ktorý je jedným z najvýznamnejších symbolov mesta. Tento kolosálny amfiteáter bol skonštruovaný pred viac ako 2000 rokmi a bol miestom mnohých gladiátorských zápasov a divadelných predstavení. Prechádzajte po jednom z najslávnejších dejín dejín na miestach, kde sa v minulosti stretávalo tisíce ľudí rovnakým cieľom.

Ďalšou ikonickou a omnoho viac náboženskou pamiatkou v Ríme je Bazilika sv. Petra. Táto najväčšia kresťanská budova na svete je umiestnená na námestí Svätého Petra a domovom pápeža. Bazilika sv. Petra je naplnená klenotmi ako sú - Michelangelovo dielo, „Piéta“, baldachýn Berniniho a mnoho ďalších umenie v závislosti od priestoru, kde sa nachádzate. Najbohatšie umenie na svete sa skrýva práve v rímskych bazilikách.

Ale pamiatky nie sú jedinou vecou, ktorú môžete v Ríme urobiť počas vašej dovolenky. Po celom meste nájdete rôzne malé uličky, reštaurácie, kaviarne, ktoré sa stanú vašou oázou od dosť preplnených miest. Prechádzať sa uličkami Ríma a objavovať skryté klenoty mesta môže byť jedným z najpríjemnejších a najzábavnejších zážitkov z Ríma.

A keď sa dostanete do pohybu a uveríte, že ste Rím spoznali a videli ste všetko, co má ponúknuť, ani vtedy nemusíte skončiť svoj pobyt v rímskom teréne. Vzdiaľte sa od rušného centra a vyjdite na prechádzku okolo jazerá v parku Villa Borghese. Tento park je iba jedným z mnohých, ktoré sa nachádzajú v Ríme, a skutočne nemôže byť prekonaný v pokoji a tichosti.

V Ríme nájdete aj množstvo ďalších miest, ktoré vám umožnia užiť si príjemné výlety, ako napríklad: Španielske schody, Piazza Navona so svojimi fontánami alebo mnoho trhov rozmistených po celom meste.

Rím má toľko možností, aby vám umožnilo užívať si príjemné chvíle na zemi plnej kultúry, histórie a umenia. Ak plánujete dovolenku, Rím by určite mal byť na vašom zozname. V Ríme môžete stráviť niekoľko dní a stále by ste nezvládli vidieť všetko, čo mesto ponúka. Tak vytvorte plán pre cestovanie do Večného mesta a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Taliansko Rím


Taliansko je krajina, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie v Európe. Ak sa chystáte navštíviť Taliansko, návštevu Ríma by ste rozhodne nemali vynechať. Rím je hlavné mesto Talianska a ponúka množstvo historických pamiatok, krásnych námestí a skvelých reštaurácií. Pri plánovaní svojej dovolenky by ste mali venovať pozornosť aj výberu vašeho ubytovania. V nasledujúcom článku sa pozrieme na rôzne možnosti ubytovania v Ríme.

Hotely

Rím ponúka množstvo hotelov pre každú spoločenskú vrstvu. Od malých rodinných hotelov po luxusné hotely, ktoré sú obklopené krásou histórie. Pri výbere hotela si môžete vybrať z množstva rôznych lokalít, ktoré sa nachádzajú v blízkosti rímskych pamiatok, takže budete mať vynikajúci prístup ku všetkým klenotom, ktoré Rím ponúka.

Odporúčame: Ak hľadáte luxusnejší hotel, je najlepšia voľba The St. Regis Rome. Nachádza sa v blízkosti obľúbených turistických atrakcií, ako je napríklad Španielske schody alebo Via Veneto, a ponúka okrem vysokej kvality a emblematického dizajnu aj vynikajúcu stravu v reštaurácii Vivendo.

Apartmány

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je pohodlnejšie a súkromnejšie ako hotel, môžete zvážiť ubytovanie v apartmáne. V Ríme je množstvo apartmánov, od malých a útulných bytov v histórických budovách až po veľké a moderne zariadené byty. Ak hľadáte ubytovanie pre rodiny alebo skupiny priateľov, apartmán je skvelou voľbou.

Odporúčame: Tiziano Terrace by Ideal istí nádherný apartmán so slnečnou terasou, nachádzajúci sa v blízkosti Vatikánskych múzeí a Španielskych schodov. Súkromná terasa so záhradou a výhľadom na mesto robí z tohto bytu dokonalé miesto pre odpočinok a relaxáciu.

Hostely

Hostely sú lacnou a populárnou voľbou medzi mladými cestovateľmi, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a pritom stretnúť nových ľudí. V Ríme sa nachádza množstvo hosteli, ktoré ponúkajú ubytovanie v jednoduchých spoločenských izbách, s kuchyňou a spoločnými priestormi.

Odporúčame: Generator Rome je moderný hostel stvorený pre mladých cestovateľov. Nachádza sa v blízkosti hlavnej stanice vlakov Termini a ponúka izby a spoločné priestory s výborným vybavením. Hostel má aj skvelú reštauráciu a bar.

Airbnb byty

Odporúčame: Pre tých, ktorí si radi užívajú atmosféru mesta, by sme odporučili byt v blízkosti námestia Campo de’ Fiori - Homy Campo de’ Fiori che si môžete prenajať prostredníctvom Airbnb. Tento byt sa nachádza v centre mesta a ponúka krásny výhľad z balkónov do historického centra Ríma.

Zhrnutie:

Rím ponúka množstvo možností pre ubytovanie, od jednoduchých a lacných hostelov po luxusné hotely. Keďže Rím je veľmi populárna turistická destinácia, odporúčame si ubytovanie rezervovať vopred, najlepšie zhruba mesiac pred odchodom. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, budete mať príležitosť preskúmať klenoty a krásy mesta v pohodlnom a príjemnom prostredí. Takže, čo čakáte? Vyberte si ubytovanie v Ríme a začnite plánovať vašu cestu už dnes!


Počasie Taliansko Rím


Taliansko, konkrétne Rím, sa môže pochváliť krásnym počasím, ktoré privádza krajiny množstvo turistov.

Rím má stredomorské podnebie, ktoré zahŕňa teplé a suche letá a mierne a daždivé zimy. Teploty v lete sa pohybujú okolo 30°C a v zime okolo 10°C. Vzhľadom na svoju blízkosť k moru, môže byť v Ríme aj veľmi vlhké počasie.

V jeseni sa Rím teší krásnym a jasným počasím, vhodným na prechádzanie sa po meste a objavovanie jeho kultúrnych pamiatok. V decembri a januári môžu prísť zimné dažde a na rímskych uliciach je možné vidieť sneh. Toto obdobie býva obyčajne turisticky pokojné, pretože niektoré atrakcie môžu byť zatvorené.

Jar v Ríme môže byť neskutočne krásna a farbistá, keďže kvety začínajú kvitnúť a mestské parky sa plnia kvitnúcimi stromami. Teploty tiež začínajú stúpať, pričom teplomery ukazujú okolo 20°C. Môže však tiež byť vlhko a dôjsť k rôznym premenám počasia.

Leto v Ríme môže byť pre niektorých turistov príliš horúce a vlhké. Po slnečnom dni sa môže objaviť klasické letné búrky, ktoré ochladia teplotu a napravia vlhkosť vzduchu. Počasie v júni je o niečo menej horúcejšie ako v auguste, preto môže byť lepším obdobím pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť veľkému množstvu ľudí.

V lete môže byť Rím plný turistov, ktorí prichádzajú objavovať jeho nekonečné kultúrne dedičstvo. Vzhľadom na veľké množstvo návštevníkov sa však môžu vstupenky na niektoré atrakcie rozbehnúť, a preto je vhodné ich kúpiť vopred a ušetriť si čas v radoch na lístky.

Celkovo platí, že neexistuje ideálne obdobie na návštevu Ríma, pretože každé obdobie má svoje plusy aj mínusy. Ak sa však oblečiete do vhodného oblečenia a vyhnete sa najväčším ruchom, skúsenosť s návštevou krásneho rímskeho mesta bude nezabudnuteľná.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky