Hľadajte najekonomickejšie lety

Taiwan Kaohsiung

Ubytovanie Taiwan Kaohsiung


Taiwan je nezvyčajná a prekvapujúca destinácia, ktorú si mnohí turisti často nevyberajú pre svoje cesty. Na juhozápade tohto ostrova sa však nachádza mesto Kaohsiung, ktoré by malo byť na zozname každého cestovateľa plánujúceho svoju cestu na Taiwan. Toto dynamické mesto ponúka viac než len typické turistické atrakcie a jeho ubytovacie možnosti sú nielen kvalitné, ale aj cenovo prístupné.

Jedným z faktorov, ktoré by mohli odrazovať návštevníkov od Taiwanu, sú ubytovacie náklady. No v meste Kaohsiung nájdete širokú škálu cenovo dostupného ubytovania. Od zostáv a hostelov, až po ubytovania s vyššou úrovňou komfortu. Ceny sa pohybujú v rozmedzí 10 až 100 eur na noc.

Ak chcete zažiť niečo naozaj typické pre Taiwan, môžete sa ubytovať v tzv. “mamainka”. Tieto malé rodinné hotely sú známe pre svoje veľmi príjemné prostredie, kvalitnú službu a rozumne nízke ceny. Väčšina týchto hotelov je rodinných prevádzkovaných a väčšinou sa nachádzajú v blízkosti turistických atrakcií. Ak sa rozhodnete pre tento typ ubytovania, bude vám ponúknuté aj skvelé raňajky, ktoré sú v cene.

Ak sa vám nepáči myšlienka bývať v “mamainke” a hľadáte aspoň trochu luxus, môžete zvážiť pobyt v hoteli. V Kaohsiungu sa nachádza viacero luxusných hotelov, ktoré poskytujú špičkovú kvalitu a služby. Ceny sa samozrejme pohybujú na vyšších úrovniach, no ak vám to nevadí a chcete podľahnúť kúzlu západnej elegance, potešia vás tieto hotely.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, majú Kaohsiung a jeho okolie mnoho hostelov, ktoré ponúkajú základné ale čisté a pohodlné ubytovanie. Väčšina týchto hostelov ponúka spoločné miestnosti pre denne aj nočne. Ak ste nároční na súkromie, je tu aj možnosť ubytovať sa v mikrohoteloch. Tieto malé hotely sú oveľa tichšie ako hostely a ponúkajú tiež o niečo väčšie súkromie.

Napriek tomu, že Kaohsiung je tretie najväčšie mesto na Taiwane, ponúka množstvo kvalitných a cenovo dostupných ubytovacích možností. Bez ohľadu na to, či sa obávate cien alebo hľadáte luxusné ubytovanie, nájdete si to pravé pre vás. Tak neváhajte, navštívte Kaohsiung a objavte západoslovenské kúzlo v samotnom srdci Taiwanu.


Dovolenka Taiwan Kaohsiung


Ahoj! Ak ešte nevieš, kam by si mohol/a vyraziť na svoju ďalšiu dovolenku, doporučujem Ti navštíviť Taiwan a miesto s názvom Kaohsiung. Nachádza sa na juhu tejto ázijskej krajiny a ponúka množstvo zaujímavostí. Ak ťa zaujímajú moderné mestá plné zelene, histórie i miestni kuchyne, čítaj ďalej.

Prechádzajúc mestom je vidieť jeho rôznorodosť a moderný životný štýl miestnych obyvateľov. Taktiež je možné využiť dopravu, ktorá je tu veľmi spoľahlivá a efektívna. Ak ťa dosť dopredujú výšky, môžeš využiť kabínkovú lanovku, ktorou sa môžeš prejsť okolo mesta a vychutnať si jedinečné výhľady.

V samotnom centre mesta sa nachádza obrovské a moderné nákupné centrum s množstvom obchodov rôznych značiek. Ak však nemusíš ísť do nakupovať, určite sa oplatí navštíviť Kaohsiung Museum of Fine Arts, ktoré je považované jeho historicky a kultúrne.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o miestnu kuchyňu a chcú sa ponoriť do miestnej kultúry je must-see Kaohsiung Liuhe Night Market. Ponúka obrovský výber jedál a najrôznejších druhov ovocia a zeleniny. Určite si tam môžeš vypočuť aj miestnu hudbu a nakúpiť si tradičné suveníry, ktoré si domov môžeš odniesť ako spomienku.

Pre tých, ktorí by si chceli vychutnať pohľady na vodu, môžu navštíviť neďaleký Cijin Island. Nachádza sa na západe od mesta a je jediný ostrov v meste. Zažijete tam čarovné miesto, kde sa stretávajú jedinečné miestne tradície a turizmus. Nezabudnite si so sebou priniesť svoj foťák, pretože toto miesto si zaslúži svoje fotografovanie.

V Kaohsiungu samozrejme nájdeš aj mnoho mnoho vlastných rozprávok a dejiská. Páčilo sa mi to tu veľmi a odporúčam Kaohsiung všetkým, ktorí sa radi ponárajú do miestnej kultúry a poznávajú nové kúsky ázie. Doufám, že sa aj tebe bude tu páčiť a užijes si to v tejto krásnej ázijskej metropole.


Najčastejšie otázky a odpovede Taiwan Kaohsiung


Otázky a odpovede týkajúce sa Taiwanu, konkrétne mesta Kaohsiung:

1. Aké letiská sa nachádzajú v blízkosti Kaohsiungu?
Odpoveď: V blízkosti mesta Kaohsiung sa nachádza medzinárodné letisko Kaohsiung International Airport.

2. Aké je nezávislé, de facto uznané štátne usporiadanie Taiwanu?
Odpoveď: Taiwan má niekoľko názvov, ale najčastejšie sa označuje ako Taiwanská republika.

3. Aké sú najobľúbenejšie turistické atrakcie v Kaohsiungu?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Kaohsiungu patria Lotus Pond, Dragon and Tiger pagoda, Pier-2 Art Center, Fo Guang Shan Buddha Museum, a Love River.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Kaohsiungu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Kaohsiungu je v zimnej a jarnej sezóne, teda od novembra do apríla. V lete môže byť veľmi horúco a vlhko.

5. Aké sú tradičné jedlá v Kaohsiungu?
Odpoveď: Tradičné jedlá v Kaohsiungu zahŕňajú ryby, morské plody, nudle a jedlá z wok pančiev. Populárne jedlá zahŕňajú mäkké korenie Tainan, chlieb s jesť ako, a Taro koláče.

6. Aké je miestne dopravné spojenie v Kaohsiungu?
Odpoveď: V meste Kaohsiung je k dispozícii doprava ako MRT (metro), autobusy a taxíky. Nájomné bicykle sú tiež k dispozícii pre turistov.

7. Aké sú miestne zvyky a tradície v Kaohsiungu?
Odpoveď: Miestni obyvatelia v meste Kaohsiung si zachovávajú množstvo tradičných zvykov vrátane osláv lunárneho nového roka, Turnip Cake Festival, a Dragon Boat Festival.

8. Aké sú miestne nákupné centrá v Kaohsiungu?
Odpoveď: Medzi najväčšie miestne nákupné centrá v Kaohsiungu patria Dream Mall, Mitsukoshi Department Store, Hanshin Department Store a Ruifeng Night Market.

9. Aké miestne pamiatky si turisti môžu prezrieť v Kaohsiungu?
Odpoveď: V Kaohsinugu sú k dispozícii rôzne pamiatky, ako napríklad Rainbow Church, Kaohsiung 85 Building, Kaohsiung Confucius Temple a Old City of Zuoying.

10. Aké by sa malo urobiť v prípade potreby zdravotnej starostlivosti v Kaohsiungu?
Odpoveď: V prípade potreby zdravotnej starostlivosti sa navrhuje odporučiť sa na väčšiu lekársku fakultu v meste Kaohsiung. Každá turistická kancelária by mala poskytnúť informácie o najbližšej možnej zdravotníckej starostlivosti.


Letenka Taiwan Kaohsiung


Taiwan Kaohsiung - Exotic Destination for Travelers

Taiwan, an island nation located east of China, is known for its bustling cities, stunning landscapes, delicious food, and warm hospitality. The city of Kaohsiung, located in the southern part of Taiwan, is a hidden gem waiting to be explored by travelers. With its rich history, vibrant culture, and unique attractions, Kaohsiung is rapidly becoming a popular tourist destination.

One of the best ways to experience Kaohsiung is by taking a flight directly to the city, rather than stopping over in Taipei. The Kaohsiung International Airport is a modern airport and serves more than ten million passengers a year. Reserving a flight to Taiwan Kaohsiung is an excellent way to save time and money while still being able to enjoy the city's local scene.

Once you arrive in Kaohsiung, you'll be stunned by its night markets, stunning temples, and scenic parks. The city is home to the world's second-largest harbor, providing not only an excellent place to watch the boats come in, but also an opportunity to explore the many maritime facilities, exhibits, and shows.

For foodies, Kaohsiung has plenty to offer. The city's most iconic food is the oyster omelet, which can be found at any of the night markets scattered throughout the city. The traditional dish consists of juicy oysters, mixed with eggs and starch, and fried to perfection.

Another popular spot in the city is the Pier-2 Art Center, which is home to a vast collection of art and hosts several exhibitions throughout the year. After exploring the center, you can relax by the nearby Love River or stroll through the former British Consulate, providing a unique glimpse into Taiwan's colonial history.

The Lotus Pond is another must-see attraction in Kaohsiung, a manmade lake with stunning temples, pagodas, and bridges dotted around it. The impressive Dragon and Tiger Pagoda is located here, accessible through a pair of winding staircases that lead to the top of the pagoda, providing an incredible view of the lake's surroundings.

Kaohsiung's climate is subtropical, which means the weather is great for tourism year-round, so there's no bad time to take a trip. With flights available from major cities worldwide, now is the perfect time to start planning your trip to Taiwan Kaohsiung. Whether you're a solo traveler or traveling with family or friends, there's something for everyone in Kaohsiung.


Počasie Taiwan Kaohsiung


V Kaohsiungu, najväčšom meste na juhu ostrova Taiwan, sa nachádza tropické monzúnové podnebie. Toto znamená, že mesto zažíva horúce a vlhké léto a mírne zimy.

Letá v Taipei sú veľmi horúce a vlhké, s teplotami dosahujúcimi až 35 ° C. Tieto teploty sú v kombinácii s vysokou vlhkosťou vzduchu často neúnosné a môžu spôsobiť únava a dehydratácia. Preto je dôležité nosiť špeciálne oblečenie a piť dostatočné množstvo vody počas pobytu v meste.

V zime sú teploty v Kaohsiungu miernejšie, pohybujú sa okolo 20 - 25 ° C. Avšak, zimy sú často zamračené a môže sa objaviť aj mrholenie. To znamená, že návštevníci by mali mať pri sebe aj teplejšie oblečenie.

Kaohsiung je tiež známe svojimi silnými vetrami, ktoré môžu narásť na rýchlosť až 150 km / h. Tieto veterné búrky môžu spôsobiť značné škody a môžu byť nebezpečné pre návštevníkov. Môžu sa vyskytnúť kedykoľvek počas roka, ale najbežnejšie sa vyskytujú v lete.

Celkové počasie v Kaohsiungu je nestále a môže sa meniť pomerne často. Návštevníci by si mali byť vedomí mohutných dážďových metelov, ktoré môžu byť nebezpečné a spôsobovať prívalové záplavy.

Vzhľadom k tomu, že počasie v Kaohsiungu môže byť neisté, návštevníci by mali sledovať predpoved počasia a prípadne skontaktovať miestne úrady ohľadom aktuálnej situácie v prípade hrozby silného vetra alebo dážďa.

Kaohsiung je fascinujúce mesto, ktoré by mali návštevníci vidieť a zažiť. Avšak, pri plánovaní cesty by si turisti mali uvedomiť miestne podnebie a pripraviť sa na nečakané podmienky.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky