Hľadajte najekonomickejšie lety

Švajčiarsko Thurgau

Ubytovanie Švajčiarsko Thurgau


Švajčiarsko je krásna krajina s množstvom možností na turistické aktivity. Ak vás zaujíma región Thurgau, ktorý je situovaný na východ od kantónu Zürich a na sever od Bodamského jazera, určite si nájdete niečo, čo vás osloví.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v tomto regióne, máte na výber z mnohých možností. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, apartmánmi, a dokonca aj kempingom.

Jedným z najpopulárnejších miest, kde si turisti vyhľadávajú ubytovanie v Thurgau, je mesto Konstanz. Nachádza sa na jazernej oblasti Bodamského jazera a v blízkosti hraníc medzi Švajčiarskom a Nemeckom. Toto mesto ponúka množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ako aj možnosti na športové aktivity a nakupovanie.

V Konstanzi si môžete vybrať z rôznych typov ubytovania. Ak máte radi luxusné hotely, určite by vás zaujal krásny 5-hviezdičkový hotel Steigenberger Inselhotel, ktorý sa nachádza na malom ostrove v jazere. Tento hotel je známy svojou krásnou historickou architektúrou a luxusným vybavením.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo cenovo dostupnejšie, sú k dispozícii rôzne penzióny a apartmány v centre mesta a v jeho okolí. Môžete nájsť aj ubytovanie pre celú rodinu alebo skupinu priateľov v krásnych a veľkých apartmánoch.

Ak hľadáte niečo viac prirodzené a neformálne, môžete si vybrať z rôznych kempingov a caravanových parkov v oblasti. Tieto kempy sú ideálne pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa ubytovať mimo mesta.

Niektoré z populárnych kempingov v Thurgau zahrňujú kempy Egnach a Wigwam. Tieto kempy ponúkajú pláže, vodné športy a mnohé ďalšie aktivity, aby ste si zabezpečili skvelú dovolenku v prírode.

V Thurgau nájdete určite niečo, čo splní vaše očakávania. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, budete mať krásny zážitok z tohto krásneho regiónu.


Dovolenka Švajčiarsko Thurgau


Dovolenka v Švajčiarsku v regióne Thurgau určite patrí medzi jedny z najkrajších a najzaujímavejších zážitkov, ktoré môžete zažiť. Tento región je situovaný na severe Švajčiarska, pri pobreží Bodamského jazera a susedí s Nemeckom a Rakúskom. Región Thurgau ponúka okrem krásnej prírody aj bohatú históriu a kultúru.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v tomto regióne, môžete sa tešiť na nádherné výhľady na Bodamské jazero, ktoré je najväčším jazerom celého Nemecka a Švajčiarska. V lete je toto jazero vyhľadávané turistami a ponúka široké možnosti na vodné športy, ako sú napríklad jachting, surf, vodné lyžovanie alebo plachtenie. Okrem toho, Bodamské jazero je známe aj svojimi termálnymi kúpeľmi, kde si môžete oddýchnuť a užiť si príjemné chvíle.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v regióne Thurgau sú jeho historické pamiatky v meste Konstanz. Konstanz je staré mesto, ktoré bolo založené už v rímskom období a je plné stredovekých a barokových pamiatok. Najznámejšou pamiatkou v Konstanzu je Konstanzer Münster, gotická katedrála, ktorá bola postavená v 6. storočí a má vynikajúcu akustiku. Okrem toho môžete navštíviť aj historický chrám St. Stephan, ktorý bol postavený v 9. storočí alebo pevnosť Hohentwiel, ktorá je situovaná na vrchole kopca a ponúka nádherný výhľad na celý región a Bodamské jazero.

Ak máte radi cyklistiku alebo pešiu turistiku, región Thurgau je pre vás ideálny. V regióne sa nachádza množstvo cyklo a turistických trás, ktoré vás zavedú do nádherných prírodných scenérií a k rozličným historickým pamiatkam. Jednou z najobľúbenejších turistických trás je Bissegg-Chrüzegg-Wasserflue-Trail, ktorá vás zavedie k jezírku Chrüzegg, ktoré sa nachádza na kopcoch nad Bodamským jazerom a ponúka krásny výhľad na celý región. Ak máte radi cyklo turistiku, môžete sa vybrať po cyklo trase Bodam See Radweg, ktorá vás zavedie okolo Bodamského jazera, po krásnych cyklocestách v mestečkách a dedinkách na ceste.

V regióne Thurgau sa nachádza aj množstvo zaujímavých záhrad, ktoré určite stojí za to navštíviť. Najznámejšou záhradou je záhrada Insel Mainau, ktorá sa nachádza na malom ostrove uprostred Bodamského jazera. Záhrada ponúka bohatstvo kvetov, rastlín a stromov, nádherné fontány a sochy a historické stavby, ktoré sa nachádzajú v záhrade.

Región Thurgau vám ponúka mnoho zážitkov a možností na dovolenku. Krásne prírodné scenérie, historické pamiatky, jazero Bodamské a množstvo turistických a cyklo trás vás rozhodne nebudú nudiť. Či už sa rozhodnete zostať v meste alebo sa vybrať na výlet k Bodamskému jazeru, Thurgau určite nebude sklamaním.


Počasie Švajčiarsko Thurgau


Švajčiarsko Thurgau je krásny kraj v severovýchodnej časti krajiny, ktorý má veľmi príjemné a mierny podnebie. Väčšinu roka tu prevláda mierne teplé letné počasie a chladné zimy s miernymi sneženiami. Najteplejšie mesiace sú zvyčajne júl a august, pričom teploty dosahujú až 30 stupňov Celzia.

Väčšina roka však Thurgau zostáva suchá oblasť, ktorú ovplyvňujú Alpské hory a anticyklóny. Preto sa tu vyskytuje relatívne málo zrážok a letá sú veľmi slnečné a prijemné. V zime sa zväčša dostávajú mierny snehové zrážky, ktoré umožňujú prevádzku zimných športov a zimných aktivít.

Keďže Thurgau sa nachádza v západnej časti Strednej Európy, môže byť počasie veľmi ovplyvnené rýchlo meniacimi sa poveternostnými podmienkami. V dôsledku toho sa tu môžu vyskytnúť lokálne búrky a zrážky.

Aj keď počasie Thurgau je mierne, a zväčša suché a prijemné, je vždy rozumné si pred cestou skontrolovať predpoveď počasia. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, odporúča sa mať so sebou vrstvené oblečenie, aby ste sa mohli prispôsobiť rýchlo meniacim sa podmienkam.

Celkovo je Thurgau krásnou destináciou s miernym a prijemným počasím, ktoré vám umožní každodennú turistiku aj iné aktivity. Jeho scenéria, ktorá kombinuje zelenú prírodu a živé obce, predstavuje skvelú atmosféru pre ľudí, ktorí chcú tráviť čas v prírode a užívať si pokoj a ticho.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Thurgau


Otázka: Kde sa nachádza Thurgau v Švajčiarsku?
Odpoveď: Thurgau sa nachádza na východe Švajčiarska, pri hranici s Nemeckom a Rakúskom.

Otázka: Aké sú najväčšie mestá v Thurgau?
Odpoveď: Najväčšie mestá v Thurgau sú Frauenfeld, Weinfelden a Kreuzlingen.

Otázka: Aké sú turistické atrakcie v Thurgau?
Odpoveď: Turistické atrakcie v Thurgau zahŕňajú jazdu na bicykli po cyklotrasách, turistiku v prekrásnej prírode, návštevy historickej architektúry a mnoho ďalších aktivít.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Thurgau?
Odpoveď: V Thurgau sa nachádza množstvo hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania pre rôzne typy návštevníkov.

Otázka: Aké sú typické jedlá a nápoje v Thurgau?
Odpoveď: V Thurgau sa radi jedajú rôzne druhy syrov, sušenky a sladkosti. Miestne pivo a víno sú tiež veľmi chutné.

Otázka: Aké je počasie v Thurgau?
Odpoveď: V Thurgau je typické stredoeurópske podnebie, so suchým a studeným zimným počasím a teplým letom.

Otázka: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Thurgau?
Odpoveď: Do Thurgau sa môžete dostať vlakom, autobusom alebo autom. Najbližšie letiská sú v Curychu a v Stuttgarte.

Otázka: Aké sú hodiny otvorenia obchodov v Thurgau?
Odpoveď: Väčšina obchodov v Thurgau je otvorená od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00 a v sobotu od 9:00 do 16:00.

Otázka: Aký je priemerný cestovný rozpočet pre návštevu Thurgau?
Odpoveď: Priemerný cestovný rozpočet pre návštevu Thurgau závisí od množstva faktorov, ako sú dĺžka pobytu, typ ubytovania a náklady na stravu a zábavu. Všeobecne platí, že Švajčiarsko je pomerne drahá krajina a návštevníci by mali byť pripravení na vyššie ceny.


Letenka Švajčiarsko Thurgau


V prípade, že plánujete cestu do Švajčiarska a neviete, kam presne by ste sa mali vybrať, určite by ste mali brať do úvahy región Thurgau. Tento kantón nachádzajúci sa v severovýchodnej časti krajiny je ozdobený krásnymi jazerami, vinohradmi a skvelou gastronómiou.

Ako sa tam dostanete? Najjednoduchším spôsobom je samozrejme letenka, ktorá vám umožní pohodlné a rýchle cestovanie. Švajčiarsko má množstvo medzinárodných letísk, no ak hľadáte priamy let, odporúčame sa pozrieť na letenky z Viedne alebo Mníchova.

Ak sa rozhodnete pre let do Viedne, môžete si zvoliť rôzne letecké spoločnosti, ako napríklad Austrian Airlines alebo SWISS. Cesta z Bratislavy trvá približne hodinu a na letisku Wien Schwechat sa nachádzajú rôzne možnosti dopravy do Thurgau. Najpohodlnejšie je si požičať auto priamo na letisku, no existujú aj možnosti ako napríklad taxi alebo verejná doprava.

Ak preferujete let z Mníchova, môžete si zvoliť napríklad let s leteckou spoločnosťou Lufthansa. Let trvá približne hodinu a pol a po príchode na letisko Mníchov môžete opäť ľahko pokračovať do Thurgau rôznymi spôsobmi. Odporúčame si nájsť ubytovanie v blízkosti zastávok verejnej dopravy, čo vám ušetrí množstvo času pri preprave.

Keď už ste na mieste, máte možnosť objavovať množstvo krásnych miest v kantóne Thurgau. Na západ od kantónu sa nachádza Bodamské jazero, ktoré patrí medzi najväčšie jazerá v Európe. Okrem nádherných pláží a prírodných scenérií tu môžete tiež vyskúšať rôzne vodné športy alebo sa prejsť loďou.

Na východnej strane kantónu sa nachádza mestská oblasť Konstanz, kde môžete navštíviť historické pamiatky, nákupné centrá a skvelé reštaurácie. Ak radi objavujete miesta bohaté na vinohrady, nezabudnite navštíviť región Thurgau sektov, ktorý má tiež svoje vlastné vinárstva a skvelé vína.

Thurgau ponúka množstvo aktivít pre každého, kto sa sem rozhodne pricestovať. A ak sa rozhodnete pre letenku, určite sa nebudete cítiť sklamane, pretože prehliadneť tento kantón v Švajčiarsku by bol značným stratou.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky