Hľadajte najekonomickejšie lety

Švajčiarsko St. Moritz

Ubytovanie Švajčiarsko St. Moritz


St. Moritz je jedno z najluxusnejších horských stredísk na svete a ponúka širokú škálu ubytovania. Toto švajčiarske mesto sa nachádza v kantóne Graubünden, kde môžete nájsť množstvo možností pre nádherný a pohodlný pobyt.

V St. Moritzi nájdete hotely, apartmány, penzióny aj horské chaty. Väčšina z nich ponúka nádherné výhľady na hory a na Švajčiarsky národný park. Navyše, všetky majú primeranú vzdialenosť od lyžiarskych zariadení.

Najluksusnejším ubytovaním v St. Moritzi sú myslené hotely s 5 hviezdičkami, ktoré sa nachádzajú v najexkluzívnejších častiach mesta a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu. Tieto hotely majú elegantné interiéry, spa a wellness centrá a služby vrcholnej kvality, vrátane čistiacich služieb a súkromného povinného služobníka.

Na druhej strane, ak hľadáte miesto pre rodinnú dovolenku alebo ubytovanie s priateľmi, môžete si zvoliť apartmány alebo penzióny. Tieto ponúkajú pohodlné ubytovanie za priaznivé ceny s možnosťou vlastného stravovania.

Na horských chatách sa môžete zase užiť kúzlo St. Moritz aj v noci pod zásterou hviezd a užiť si pravý horský pobyt. Horské chaty ponúkajú domácku atmosféru a sú často umiestnené mimo centra mesta, kde si môžete užiť pokoj a ticho.

Aby ste si vybrali to najvhodnejšie ubytovanie v St. Moritzi, mali by ste zvážiť svoje požiadavky a potreby. Nabudúce, keď sa budete pýtať, kde nájsť v St. Moritzi ubytovanie, už nebudete mať problém!


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko St. Moritz


1. Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu St. Moritz?
Odpoveď: Winter sezóna (december až marec) je najlepším časom na návštevu St. Moritz pre tých, ktorí si chcú užiť zimné športy, ale letná sezóna je ideálna na turistiku a cyklistiku.

2. Kde sa v St. Moritz dá najlepšie lyžovať?
Odpoveď: Najlepšie miesta na lyžovanie sú Corvatsch a Corviglia. Obidve ponúkajú veľké množstvo zjazdoviek pre každého lyžiara.

3. Môže sa v St. Moritz aj surfovať?
Odpoveď: Áno, v St. Moritz sa dá aj surfovať. Jazierom St. Moritz ponúka perfektné podmienky na surfovanie.

4. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v St. Moritz?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy sú Via Serlas, kde sa nachádza všetko od značkových oblečení až po vynikajúce reštaurácie a Corviglia, kde si môžete kúpiť výbavu na lyžovačku.

5. Ktoré reštaurácie v St. Moritz sú najlepšie?
Odpoveď: Najlepšie reštaurácie v St. Moritz sú Chesa Veglia, La Marmite a Talvo by Dalsass. Všetky tri ponúkajú výborné jedlá s kvalitnými surovinami a priateľskou obsluhou.

6. Je v St. Moritz možné ubytovať sa za rozumné ceny?
Odpoveď: Áno, existujú aj ubytovania s prijateľnými cenami v St. Moritz. Hľadať ich však môže byť náročné v predsezóne a v zime.

7. Aké sú najlepšie exkurzie v St. Moritz?
Odpoveď: Najlepšie exkurzie sú návšteva jazera Silsersee a hike na Muottas Muragl, ktorý ponúka panoramické výhľady na celé St. Moritz.

8. Môže sa v St. Moritz aj bicyklovať?
Odpoveď: Áno, v St. Moritz je možné dostať sa na bicykli do okolitých dediniek a využívať cyklotrasy.

9. Ako sa dostanem z letiska v St. Moritz?
Odpoveď: Letisko sa nachádza asi 5 km južne od St. Moritz. Najlepší spôsob, ako sa dostať do mesta, je autobus alebo taxi.

10. Ako sa dá získať informácie o turistických atrakciách v St. Moritz?
Odpoveď: Informácie o turistických atrakciách v St. Moritz nájdete na oficiálnej webovej stránke mesta, v turistickom informačnom centre alebo u miestnych obyvateľov.


Dovolenka Švajčiarsko St. Moritz


Švajčiarsko je krajinou s veľkým množstvom prírodných krás a kultúrnym dedičstvom. Jedno z najzaujímavejších miest v krajine je oblasť St. Moritz, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou, pôsobivými horskými krajinami a bohatou históriou.

St. Moritz sa nachádza v nadmorskej výške viac ako 1 800 metrov nad morom a patrí medzi najvyššie položené horské strediská v celej Európe. Je to typické horské mestečko s čistým vzduchom, oslnivými výhľadmi a širokou sieťou lyžiarskych tratí pre náročných aj menej skúsených lyžiarov.

Ak radi cestujete do destinácií s bohatou históriou, St. Moritz určite nesklame. Mesto má veľkú tradíciu lyžovačky a už na záver 19. storočia bolo vyhľadávaným miestom pre aristokraciu z celého sveta. Dnes je toto stredisko stále populárne a lyžovačka tu znamená oveľa viac ako iba adrenalínové športovanie. Švajčiarsko je krajinou s bohatou kultúrou a St. Moritz to preukazuje aj pestro farebnými kultúrnymi podujatiami a zvyklosťami.

Keďže ide o jedno z najpopulárnejších miest v krajine, St. Moritz ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie vrátane kempov, hotelov a chatiek. Väčšina z nich je situovaná priamo na svahu, čo zaručuje nádherné výhľady a jednoduchý prístup k lyžiarskym zariadeniam.

Ak radi cestujete a chcete zažiť niečo nové a iného, Švajčiarsko a St. Moritz je pre vás ako stvorené. Poriadne sa oblečte a vydajte sa objavovať tieto oblasti v lete alebo v zime - úplne nezáleží na ročnom období. Lyžiarske stredisko St. Moritz ponúka mnoho zážitkov, ktoré neodolajú žiadnemu návštevníkovi. Tento kúsok Švajčiarska určite stojí za to navštíviť.


Letenka Švajčiarsko St. Moritz


Švajčiarsko St. Moritz - klenot Alp

St. Moritz je známe ako jedno z najluxusnejších letovísk v Alpách. Nachádza sa v krajine Engadin, v stredískovom regióne Graubünden v Švajčiarsku. Mesto leží v nadmorskej výške 1856 m a je obklopené vrcholmi hôr, ktoré sú v zime pokryté snehom a v lete obklopené zelenými lesmi.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v St. Moritzi, musíte si najskôr kúpiť letenku, ktorá vám umožní dopraviť sa do tejto alpskej perly. Na výber je niekoľko leteckých spoločností. Let z Bratislavy trvá približne 2 hodiny a 15 minút. Odtiaľ sa môžete dopraviť do St. Moritza autobusom, vlakom alebo si môžete prenajať auto. Cena letenky závisí na obdobiu, v ktorom chcete cestovať, ale vo všeobecnosti sa pohybuje okolo 100 eur.

St. Moritz je známe hlavne pre svoje lyžiarske stredisko, ktoré patrí k najlepším na svete. Okrem lyžovania si tu môžete užiť korčuľovanie, jazdu na saniach alebo prechádzky v zasnenej krajine. Pre milovníkov adrenalínu sú k dispozícii ďalšie extrémne športy, ako napríklad zimný horský bicykel.

Mesto je známe aj pre svoju kultúru a umenie. V lete tu môžete navštíviť niekoľko výstav a festivalov, ktoré sú zamerané na umenie a kultúru alpského regiónu. Tiež nájdete mnoho obchodov s originálnym švajčiarskym tovarom, či už ide o hodinky, kabelky alebo oblečenie.

St. Moritz láka aj tých najvyberavejších návštevníkov, pretože tu nájdete mnoho exkluzívnych hotelov, reštaurácií a klubov. V meste nájdete množstvo luxusných butikov s najznámejšími značkami, ako je Chanel, Prada alebo Gucci.

Najlepší čas na návštevu St. Moritza je v zime alebo na jeseň. V zimnej sezóne si môžete užívať sneh, zimné športy a v závere zimy sa koná aj slávne záverečné kolo Pohára sveta v alpskom lyžovaní. Jesenná sezóna ponúka v St. Moritzi veľa vynikajúcich podujatí okolo gastronómie a vína. Mesto ponúka eleganciu, kvalitu a luxus, ktoré si môže dovoliť len málo ľudí. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do tohto alpského klenotu.


Počasie Švajčiarsko St. Moritz


Švajčiarsko je známe svojimi alpskými krajmi a množstvom zimných športovísk. Jedno z najznámejších z nich je mesto St. Moritz. Toto svetovo známe centrum zimných športov poskytuje lyžiarom a snowboardistom viac ako 350 kilometrov zjazdoviek, ľadopády na horách a mnoho ďalších možností pre náročných športovcov.

Keďže ide o horské klimatické podmienky, zima v St. Moritz môže byť drsná a pomerne chladná. Priemerná teplota v zime sa pohybuje medzi -5 a -10 stupňami Celzia. Napriek tomu, pomerne časté je aj slnečné počasie, čo dokáže zahriať až na príjemných 5 až 8 stupňov Celzia.

V lete v St. Moritz teploty stúpajú na približne 20 až 22 stupňov Celzia. Pri tomto teplote býva vo vzduchu svieža alpská nízkohorská oblasť, čo robí letnú dovolenku v St. Moritz príjemnou a pripomínajúcou trochu letné destinácie pri mori. V lete sa okrem turizmu umocňuje aj wellness a relaxačná ponuka St. Moritz a jeho okolia.

Celoročne sa však stretávame aj s dažďovým počasím, pretože St. Moritz sa nachádza uprostred horského prírodného parku Engadínské doliny. Keďže nám ale takéto dažďové a vlhké počasie nemusí vyhovovať, je preto dôležité venovať pozornosť predpovedi počasia a vhodne si zvoliť obdobie, kedy sa vyberieme na dovolenku.

Celkovo by sme mohli povedať, že St. Moritz má charakteristické s rôznymi maličkými kvapôčkami počasia počas celého roka. Vyplatí sa preto vždy zvoliť oblečenie a vybavenie, ktoré bude zodpovedať zvolenej aktivite a podnebiu.

Či už sa chystáte na dovolenku do St. Moritz v lete alebo v zime, príjemnú dovolenku si môžete vychutnať vždy. Stačí si správne zvoliť vhodné obdobie a rozladiť sa s Švajčiarskymi horami v pozadí.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky