Hľadajte najekonomickejšie lety

Sudan Národný park Jebel Marra

Dovolenka Sudan Národný park Jebel Marra


Ak hľadáte unikátnu dovolenku, ktorá vám ponúkne jedinečné zážitky a príležitosť vidieť divokú prírodu v jej najhrubšom význame, môžete sa pozrieť na Sudán a národný park Jebel Marra.

Jebel Marra sa nachádza v západnej časti Sudánu a je považovaný za jeden z najväčších národných parkov v Afrike. Tento nádherný park je charakteristický najmä pre svoje pohorie, ktoré sa rozprestiera na ploche niekoľkých stoviek kilometrov štvorcových.

Jebel Marra je taktiež domovom pre množstvo exotických druhov rastlín a zvierat, ktoré možno inokedy vidieť len v chránených oblastiach. V národnom parku sa nachádza množstvo druhov živocíchov, ako sú slony, levharti, gepardy, púštni líšky a hyenovité šelmy.

Vo vnútri pohoria sa nachádza aj niekoľko jazier, ktoré sú obľúbeným miestom pre turistov, ktorí by radi skúsili rybolov alebo sa len ochladili v horúcich letných dňoch.

Svojou krajinou je národný park Jebel Marra dokonalým miestom pre každého, kto si chce oddýchnuť v prírode počas svojej dovolenky. Prehliadka parku vám tiež umožní spoznať mnohé starobylé a historické pamätihodnosti, ako sú napríklad ruiny starodávnych mestečiek a historických miest.

Návšteva Sudánu a národného parku Jebel Marra si vyžaduje dôkladnú prípravu. Na výlet do tejto oblasti by mali byť turisti výbave s potrebným vecami pre pohyb v prírode, a tiež by mali mať vysokú úroveň fyzickej kondície, pretože terén v parku je veľmi náročný.

Ak sa však rozhodnete navštíviť národný park Jebel Marra, budete mať možnosť stráviť dovolenku plnú zážitkov, ktoré si určite zapamätáte na celý život. Takže, prečo nevyskúšať niečo nové a navštíviť tento úžasný národný park v Sudáne?


Počasie Sudan Národný park Jebel Marra


Sudan je africká krajina, ktorá sa nachádza na severe kontinentu. Má zaujímavé podnebie, ktoré je ovplyvnené miestnou geografiou a ročnými obdobiami. Na severe a severe východe krajiny je púšť, zatiaľ čo v západnej časti krajiny sa nachádzajú hory. V tejto oblasti sa nachádza aj Národný park Jebel Marra, ktorý ponúka návštevníkom rôzne druhy rastlín a živočíchov.

Jebel Marra sa nachádza na západnom pobreží Sudánu a je najvyššou horou v krajine s výškou až 3 088 metrov. Táto oblasť je výnimočná v porovnaní s okolím pretože má vlhkejšie podnebie a teploty sú tu o niečo chladnejšie. V oblasti parku môžeme nájsť rôzne druhy rastlín, ako sú bujné trávnaté plániky a husté krovy po stranách cestiek.

Miestne podnebie, ktoré sa v parku Jebel Marra vyskytuje, je ovplyvnené množstvom rôznych faktorov. Vysoké nadmorské výšky spôsobujú, že teploty sú tu celoročne nižšie. V priebehu dňa je teplota tu približne 25 °C a cez noc spadne na približne 10 °C. Príležitostne tu môže pršať a voda tak pomáha udržiavať trávnaté plániky a lesy v chládku.

Národný park Jebel Marra je dôležitou oblasťou pre miestnych obyvateľov. Nachádza sa tu množstvo rýb vo vodách rieky Milei a množstvo iných oblastí, kde miestni poľnohospodári pestujú rôzne druhy rastlín a ovocia. Sú tu aj iné živé bytosti, ako napríklad hyeny, slony a kone.

Výskyt týchto druhov zvierat a rastlín je dôležitý pre vnútorné a zahraničné cestovanie do tohto parku. Záujem turistov o tento park rastie a atraktivita parku rástla aj potom, čo Katar v roku 2013 vyhlásil, že chce v tejto oblasti postaviť dômyselné zariadenia pre šport a zábavu. Vďaka tejto správe sa park Jebel Marra stal ešte známejším a pritiahla pozornosť mnohých turistov.

Celkovo možno povedať, že počasie v Sudáne a v Národnom parku Jebel Marra je dosť hrejivé a vlhké v určitých obdobiach. Pre milovníkov prírody a ochrancov životného prostredia predstavuje táto oblasť skvelú príležitosť na objavovanie rôznych druhov rastlín a živočíchov a možnosť prežiť adrenalinový zážitok. Je to skutočne jedinečné miesto, ktoré stojí za návštevu pre každého, kto túži po oázach pokoja v Afrike, kde sa môže pohybovať medzi živými bytosťami a užívať si neopakovateľnú scenériu tohto parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Sudan Národný park Jebel Marra


1. Čo je to Národný park Jebel Marra?

Jebel Marra je národný park v Sudáne, ktorý sa nachádza v vrchovinách Jebel Marra v centre krajiny.

2. Aký je najlepší čas na návštevu Národného parku Jebel Marra?

Najlepším časom na návštevu parku je v období sucha, ktoré trvá od decembra do marca.

3. Ako sa dostanem do Národného parku Jebel Marra?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je autom, ale môžete sa dostať aj taxislužbou alebo verejnou dopravou.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Jebel Marra?

V parku sa nachádza množstvo druhov zvierat, vrátane gepardov, krokodílov, hyen, levov, medveďov, zebiev, paviánov a mnohých ďalších.

5. Aké aktivity môžem podnikať v Národnom parku Jebel Marra?

V parku sa dajú robiť rôzne aktivity, ako je turistika, kempovanie, poľovníctvo, fotografie, prírodná pozorovanie a výskum.

6. Potrebujem nejaké povolenia alebo víza na vstup do Národného parku Jebel Marra?

Áno, ak chcete vstúpiť do parku, potrebujete povolenie sudánskeho ministerstva cestovného ruchu a predtým si musíte získať víza na vstupe do Sudánu.

7. Aké sú ceny vstupného do Národného parku Jebel Marra?

Vstupné do parku sa pohybuje okolo 50 dolárov na osobu, ale ceny sa môžu líšiť v závislosti od toho, aký druh aktivity robíte v parku.

8. Je bezpečné cestovať do Národného parku Jebel Marra?

V súčasnosti sa v parku vyskytujú niektoré bezpečnostné problémy, preto sa treba informovať o aktuálnej situácii a dodržiavať odporúčania miestnych autorít a turistických spoločností.


Letenka Sudan Národný park Jebel Marra


Sudan je krajina, ktorá nie je veľmi známa medzi turistami, ale ak ste milovníkmi prírody a zvierat, môže vám ponúknuť mnoho fascinujúcich miest. Jedným z takýchto miest je Národný park Jebel Marra.

Jebel Marra sa nachádza v juhozápadnej časti Sudánu a je jedným z najväčších národných parkov v krajine. Toto miesto bolo vyhlásené za národný park v roku 1979 a je to domov mnohým divokým zvieratám a zriedkavým rastlinám.

Park je pomenovaný po najvyššom vrchu v Sudáne, ktorý sa nachádza v centre parku. Jebel Marra má výšku približne 3 088 metrov nad morom a je obklopený krásnou prírodou.

V parku sa nachádza množstvo druhov zvierat, vrátane párneho nosorožca, geparda, levhart menejský, pštros afrikánsky, hruštozubka a veľa ďalších. Väčšina týchto zvierat je chránená a ich prežitie je dôležité pre ekologickú rovnováhu v oblasti.

Okrem zvierat môžete tiež navštíviť mnoho vodopádov, krásnych jazier a horských scén, ktoré vás očaria. Park je tiež plný riedkavých rastlín, ktoré sa vyskytujú v jedinečnej klíme a neexistujú nikde inde na svete.

Ak máte záujem o návštevu Národného parku Jebel Marra, môžete sa tam dostať letecky. Letenky do Sudánu nájdete na rôznych letiskách po celom svete. Odporúča sa vám však zistiť si viac informácií o cestovaní do krajiny, a konzultovať to s odborníkmi.

Budete mať možnosť vidieť niektoré z najkrajších prírodných scenérií, ktoré svet ponúka. Národný park Jebel Marra je jedinečné miesto plné života a krásy, ktoré určite stojí za to vidieť.


Ubytovanie Sudan Národný park Jebel Marra


Sudan Národný park Jebel Marra sa nachádza v juhozápadnej časti Sudánu a predstavuje jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest na africkom kontinente. Jeho prírodné krásy sú ukryté medzi hrebeňmi pohoria Jebel Marra, ktoré sa tiahnu na ploche o rozlohe 160 kilometrov štvorcových.

Park je obľúbeným miestom medzi turistami a milovníkmi prírody, ktorí si prichádzajú užiť harmonického spojenia prírodných scenérií a množstva flóry a fauny. Okrem prekrásnych vodopádov, kanonov a pohľadov na rozmanitú vegetáciu parku, môžete tiež vidieť množstvo zvierat vrátane pštrosa, antilopy, guanakoa či hyen a tu a tam aj levov.

Pri návšteve parku budete potrebovať aj ubytovanie, preto sme pre vás pripravili zopár tipov, kde sa môžete ubytovať.

1. Jednoduché kempingy
Ak hľadáte autentický zážitok a nevadí vám skromné bývanie v prírode, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednoduchých kempingoch. Sú vybavené základnou infraštruktúrou, ako sú spoločné toalety a sprchy, a zvyčajne sa nachádzajú v blízkosti najkrajších miest v parku.

2. Dovolenkové domy
Pre tých, ktorí hľadajú pohodlniešie bývanie v parku, existuje niekoľko dovolenkových domov. Sú väčšie, vybavené vlastnou kuchyňou, kúpeľňou či terasou a hodia sa pre rodiny alebo väčšie skupiny priateľov. Sú vhodné pre tých, ktorí sa viac zameriavajú na oddych a pohodlie.

3. Kvalitné hotely
Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa vybrať do niektorého z kvalitných hotelov v bezprostrednej blízkosti parku. Bývajú tu hotely, ktoré ponúkajú vysokú úroveň vybavenia, napríklad bazény, spa, reštaurácie, alebo sú zamerané na ekoturistiku a sú vybavené špeciálnymi zariadeniami na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Napriek tomu, kde sa konečne rozhodnete stráviť noc v parku, neoplatí sa prehliadať početné turistické atrakcie, ktoré sa tu nachádzajú. Vyskúšajte si napríklad úchvatnú prechádzku v okolí krásneho krátera, pričom si vychutnáte dychberúce scenérie a nádherný výhľad na celý park. Ak máte záujem o lepší pohľad, vystúpte nahor na niektorý z najvyšších vrchov a obdivujte výhľad z výšky.

Sudan Národný park Jebel Marra je miestom, kde sa môžete naučiť skutočné hodnoty a potreby prírody, a tak sa ponárať do jedných z najúžasnejších scenérií tohoto kúsku Sahary. Tak neváhajte a navštívte toto magické miesto.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky