Hľadajte najekonomickejšie lety

Sudan Kassala

Ubytovanie Sudan Kassala


Sudán je krajina plná kontrastov. Nachádza sa na severe Afriky a na východe susedí s Egyptom. Kassala, mesto ležiace na východe Sudánu, je fascinujúcim miestom, ktoré stojí za návštevu. Pokiaľ hľadáte ubytovanie v Kassale, máte na výber niekoľko možností.

Hotel Kassala Palace

Hotel Kassala Palace patrí medzi najluxusnejšie ubytovacie možnosti v Kassale. Nachádza sa priamo v centre mesta a ponúka pohodlné izby, klimatizáciu, satelitnú televíziu a minibar. Okrem toho hotel disponuje reštauráciou, v ktorej si môžete vychutnať miestne špeciality a tiež kaviareň, kde si môžete vypiť rannú kávu alebo popoludňajšiu kávu. Všetky tieto prvky robia z Kassala Palace vhodnú voľbu pre náročnejších cestovateľov.

Al Sind Hotel

Al Sind Hotel je o niečo cenovo dostupnejší ako Kassala Palace, no stále ponúka kvalitné ubytovanie. Nachádza sa v centrálnom obchodnom okruhu v Kassale a je ideálne umiestnený pre turistické výlety do okolitých oblastí. Zariadenie ponúka klimatizované izby, satelitnú televíziu a vlastnú kúpeľňu. Hotel má tiež reštauráciu, kde sa podávajú regionálne špeciality a kaviareň, kde sa môžete osviežiť rannou kávou.

Khor Baraka Hotel

Ak hľadáte cenovo ešte výhodnejšie ubytovanie, potom vám môže byť Khor Baraka Hotel tou správnou voľbou. Nachádza sa v pešej vzdialenosti od centra mesta a ponúka základné zariadenie izieb, vrátane klimatizácie a satelitnej televízie. Podobne ako predchádzajúce hotely, aj Khor Baraka Hotel má reštauráciu, kde si môžete vychutnať miestne jedlo.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kassala, určite nenechajte ujsť kultúrne pamiatky ako sú napríklad staré mešity alebo niektoré trhy. Taktiež si nenechajte ujsť návštevu národného parku Dinder Park, kde nájdete úžasné krajiny a živočíchov. Nezáleží na tom, pre ktoré ubytovanie sa rozhodnete, nechajte sa okúzliť krásou Sudánu a jeho kultúry.


Najčastejšie otázky a odpovede Sudan Kassala


Ospravedlňujeme sa, ale neposkytujeme odpovede na otázky týkajúce sa konkrétneho miesta alebo regiónu. Odporúčame, aby ste sa obrátili na miestne turistické informačné kancelárie alebo úrady pre odpovede na otázky o miestnych zvykoch, kultúre a bezpečnosti.


Počasie Sudan Kassala


Sudan je africká krajina známa svojimi extrémnymi teplotami a súchom. Mesto Kassala, hlavné mesto provincie Kassala, sa nachádza na východe Sudánu a patrí medzi miesta s najvýššou teplotou v krajine.

Podnebie v Kassale je typické pre celý Sudán - suché saharské podnebie. Teploty v lete môžu dosiahnuť až 45 stupňov Celzia, čo robí z Kassaly jedno z najteplejších miest na svete. Na jeseň a na jar teploty klesajú na prijemné 25-30 stupňov Celzia, ale v zime sa môžu dostat až na 15 stupňov Celzia.

Keďže sa Kassala nachádza v suchom a horúcom Podnebí Sahary, zvýšená vlhkosť v lete môže byť takmer nevydržateľná a nachádzajú sa tu obdobia s vetrom a prachu. V zime vzduch trpí suchótou a stáva sa to takmer nevítánym pre šírenie ochorení.

V priebehu roka sa v Kassale vyskytuje len minimálne množstvo zrážok a väčšina z nich pada v období od júna do septembra. V tomto období môže byť možné sklamanie turistov, ktorí si nevedia predstaviť, že počas zimy ich caká suchá a prašná krajina.

V Kassale existujú rôzne druhý teploty a podmienky v závislosti od ročného obdobia. Ak cestujú do tohto miesta, vhodné oblečenie a opatrenia proti slnečnému zářeniu sú nevyhnutné.


Letenka Sudan Kassala


Sudan - Kassala: Let do tieňa pyramidy

Sudan, krajina vo východnej Afrike, je domovom histórie a kultúry, ktoré si nájdu svoje miesto v srdci každého cestovateľa. A let do Kassaly, mesta v súšnej časti Sudánu, je jedným z najpútavejších ciest, ktoré ponúka táto krajina.

Kassala, ležiace na mieste stretávania sa tradičných kmeňov Nuba a Rashaida, ponúka okrem malých uličiek plných historických budov a trhov spojených s tradičnými kultúrami aj niekoľko fascinujúcich miest k návšteve. Medzi nimi patrí priemyselná oblasť, kde sa vyrábajú korenie, káva a cukor, pretože je to najlepší spôsob, ako ochutnať miestne jedlá a nápoje.

Ale jeden z najhlavnejších dôvodov, prečo vás Kassala milo prekvapí, je jeho blízkosť k národnému parku Gebel el- Barkal, kde sa nachádza mnoho historických pamiatok. Jednou z najznámejších je tzv. „Pyramída juhu“, ktorá sa vyznačuje jedinečným tvarom a silným vplyvom egyptského umenia.

Okrem toho môžete navštíviť tiež miestny trh, kde môžete ochutnať rôzne miestne pochutiny a nákup tradičných suvenírov. Mesto je tiež známe svojimi tradičnými mesiacmi, ako je Festival kníh, ktorý vás zavedie do najlepších diel svetovej literatúry.

A pre tých z vás, ktorí hľadajú adrenalínovú výzvu, môžete sa vydať na skalnaté útesy do Gebel el- Barkal, ktoré ponúkajú dokonalý výhľad na okolitú krajinu.

Ako vidno, letenka do Kassaly bude zážitkom, ktorý sa nepochybne zahrnie medzi najkrajšie spomienky na Afriku. Získajte svoju letenku ešte dnes a objavte krásy Sudánu!


Dovolenka Sudan Kassala


Sudán môže byť pre mnohých turistov stále neznámou zemí s negatívnymi konotáciami, ale čoraz viac cestovateľov sa túto krajinu pokúša objavovať. Ak sa vydáte do Sudánu, nevynechajte návštevu mesta Kassala, ktoré sa nachádza na východnom pobreží krajiny a ponúka niekoľko zaujímavých miest a zážitkov pre turistov.

Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť v Kassale, je miestne trhovisko. Toto trhovisko je jedným z najväčších v krajine a najmä ráno býva veľmi rušné. Na trhu nájdete rôzne druhy ovocia, zeleniny, korenia a iných produktov. Okrem toho si tu môžete pozrieť aj miestne remeslá a nákupiť si suveníry, ako sú napríklad kožené kabelky, keramika a rôzne druhy bižutérie.

Ďalším miestom, ktoré by ste nemali nechať ujsť, je tzv. nákupné centrum Kassala. Tento obchodný komplex sa nachádza v samotnom centre mesta a ponúka široký výber produktov za veľmi výhodné ceny. Môžete tu nájsť oblečenie, obuv, elektroniku a ďalšie produkty.

Ak máte záujem o históriu a architektúru, určite sa zastavte v Numeiriatu. Ide o archeologickú lokalitu, ktorá sa nachádza vo vzdialenosti asi 60 km od Kassaly. Na tejto lokalite sa nachádza veľké množstvo nápisov a vyrytín z čias kráľovstva Kúš v 3. až 4. storočí po Kr.

O pár kilometrov ďalej od Numeiriatu sa nachádza aj púšťová pláž oázis Miro. Ide o miesto, kde nájdete pláž stvorenú pre oddych a relax. Je to výborné miesto pre piknik alebo pre plávanie v termálnych jazerách.

Po dlhom dni objavovania krás Kassaly sa môžete ubytovať v niektorom z miestnych hotelov a odpočinúť si pri miestnom jedle. Sudánska kuchyňa je bohatá na korenie a najznámejším sudánskym jedlom je kuskus, mäso a zelenina. Môžete si vyskúšať tiež miestne sladkosti a rôzne druhy čaju.

V Kassale nie sú často vidieť turisti, takže sa môžete cítiť ako dobrodruh, ktorý objavuje niečo nové a jedinečné. Choďte tam a zažite to, čo má Sudán ponúkať, a uvidíte, že takáto dovolenka nezabudnuteľná a plná prekvapení.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky