Hľadajte najekonomickejšie lety

Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)

Počasie Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko sa môže pochváliť mnohými krásnymi miestami, ktoré sú navštevované turistami zo celého sveta. Jedným z takýchto miest je aj miesto nazývané Đavolja Varoš, čo v preklade znamená „mesto diabla“. Toto miesto sa nachádza na juhu Srbska, v blízkosti mesta Kuršumlija. Už len názov vzbudzuje zvedavosť a možno aj malý strach, čo sa skrýva v tomto tajomnom mieste.

Đavolja Varoš je prírodná atrakcia, ktorá vznikla v dôsledku erózie. Ide o súbor kameňových figúr, ktorých výška dosahuje až 2 metre a ktoré pripomínajú niečo ako „kameňové huby“. Tieto figúry sú v zaujímavých tvaroch, ktoré pripomínajú tváre, zvieratá alebo iné zaujímavé tvary.

Niektoré z týchto figúr sú usporiadané do skupín a tvoria akúsi fantazijnú krajinu. V niektorých častiach sa nachádzajú aj malé prírodné fontánky a studničky, ktoré sú zdrojom minerálnych vôd. V mnohých z týchto fontán sa bežne vyskytujú bubliny oxidu uhličitého, ktoré vytvárajú zvláštny zvukový efekt, kedy zvuk pripomína praskanie vína.

Toto miesto je veľmi zaujímavé v každom ročnom období. V lete je tu príjemne chladno, v zime môžete vidieť krásne zasnežené kameňové tvary. Viacnásobne navštevované v období jarného a jesenného vodopádu, kedy oblast navštevujú vodné tokové turisti ba počas tohto mesiaca môžete vidieť večerné jarné a jesenné naisedanie z podnebia.

Đavolja Varoš je zložené zo dvoch oblastí. Prvá oblasť sa volá Mali Đavolja Varoš, čo znamená „malé mesto diabla“. Táto časť sa skladá z 202 kameňových figúr, ktoré sú rozdelené do 2 skupín. Druhá časť sa volá Veliki Đavolja Varoš, čo znamená „veľké mesto diabla“. Táto časť sa skladá z 87 veľkých kameňových figúr a je rozdelená do 3 skupín.

Ak sa rozhodnete navštíviť Đavolja Varoš, určite nezabudnite fotoaparát. Toto miesto ponúka návštevníkom veľa fotogenických miest, ktoré by ste si mali zachytiť na fotografiách. Okrem toho, Viete, že už v roku 1959 bola založená na tomto mieste ochranná zóna, aby sa zachovalo toto unikátne miesto a uchránilo sa pred neželaným zásahom ľudskej činnosti.

Ak hľadáte miesto, ktoré by vás oslovilo svojou tajomnou a záhadnou atmosférou, určite by ste si mali naplánovať návštevu Srbska a miesta nazývanému „mesto diabla“, ktoré sa nachádza v oblasti Kuršumlija. Užite si krásne prírodné scenérie a pustite sa do objavovania tohto zaujímavého miesta!


Dovolenka Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je krajina plná tajomstiev a krásnych miest, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj národná rezervácia Đavolja Varoš, alebo inak známa ako Devil's Town.

Toto miesto sa nachádza v južnej časti Srbska, v pohorí Radan, v nadmorskej výške okolo 700 metrov nad morom. Devil's Town je známa svojimi zvláštnymi, ale nádhernými geologickými útvarmi, ktoré sa tvoria v kamenných skalných útvaroch.

Toto miesto je jedinečné, pretože vytvorilo jedinečnú a krásnu krajinu, kde sa stretáva ochrana prírody a kultúry. Devil's Town je domovom mnohých zaujímavých rastlín a zvierat, a je to miesto, kde sa aj dnes konajú tradičné srbské kultúrne podujatia.

Rezervácia obsahuje dve kamenné skaly, na ktorých sú umiestnené kamenné stĺpy, ktoré sú vyše 2 metre vysoké, a ktoré tvoria najzaujímavejšiu časť tohto miesta. Má sa za to, že tieto stĺpy sú niečo podobné ako chrámy s mnohými náboženskými symbolmi. Tento zaujímavý výsledok sa dosiahol vďaka erózii, ktorá postupne odstraňovala kamenné materiály na skale a zostávali v nezvyčajných tvaroch.

Hlavnou atrakciou Devil's Town je lokalita čarovnej vody, ktorá pramení v tejto oblasti, a ktorá má výnimky účinky na ľudské telo. Táto voda má veľmi nízky pH, ktorým sa slávi, a ktorý má zázračné liečivé účinky. Jedným z hlavných zdrojov tejto čarovnej vody sú aj rôzne horúce pramene, ktoré sa nachádzajú v celej národnej rezervácii Devil's Town.

Celé toto miesto je jedinečné a nezvyčajné, a preto je jedným z najnavštevovanejších miest v Srbsku. Pre turistov, ktorí chcú navštíviť toto miesto, je tu niekoľko rôznych spôsobov, ako sa tam dostať. Najlepšou alternatívou je autodoprava z mesta Niš, alebo iných blízkych miest, alebo aj letisko.

Sme presvedčení, že každý turista by si mal spraviť čas a navštíviť Devil's Town, pretože je to miesto, ktoré túžia vidieť milovníci prírody a záhady. Dovolenka v Srbsku teda môže byť naozaj zaujímavá a nezabudnuteľná, ak zakúpite letenku a vyrazíte na cestu objavovania tohto tajomného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


1) Čo je Đavolja Varoš?
Đavolja Varoš alebo Devil's Town je unikátna krajinná formácia z kamenných stupňov a balvanov, nachádzajúca sa v južnej časti Srbska.

2) Aké sú otváracie hodiny?
Devil's Town je verejnosti prístupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

3) Koľko stojí vstupné?
Vstupné do Devil's Town je zdarma.

4) Aký je najlepší čas na návštevu?
Najlepší čas na návštevu Devil's Town je v jarných a jesenných mesiacoch, keď je počasie mierné a návštevnosť nie je príliš veľká.

5) Ako sa tam dostanem?
Devil's Town sa nachádza asi 280 km juhozápadne od Belehradu a najlepšie sa tam dostanete autom alebo verejnou dopravou z mesta Niš.

6) Je tam občerstvenie alebo reštaurácia?
Nie, v okolí Devil's Town sa nenachádzajú žiadne občerstvenia ani reštaurácie. Odporúča sa preto vziať si so sebou vodu a niečo na občerstvenie.

7) Je to vhodné pre deti?
Devil's Town nie je príliš vhodná pre malé deti alebo osoby so zdravotným postihnutím, pretože cesta k samotným kamenným stupňom je strmá a ťažká.

8) Je tam parkovisko?
Áno, v blízkosti Devil's Town sa nachádza parkovisko pre návštevníkov.

9) Koľko času potrebujem na návštevu?
Návšteva Devil's Town trvá zvyčajne asi 1,5 hodiny, vrátane času na preskúmanie kamenných stupňov a samotnej prechádzky po okolí.

10) Aké aktivity sú tam k dispozícii?
Okolie Devil's Town je vhodné pre turistiku a túry, ale nie sú tam k dispozícii žiadne ďalšie aktivity alebo zábava.


Ubytovanie Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je v Európe známe pre svoje krásne prírodné scenérie a skvelé turistické atrakcie. Medzi takéto atrakcie patrí aj miesto známe ako Đavolja Varoš, čo znamená po slovensky "diabolské mesto". Toto miesto sa nachádza v juhovýchodnej časti Srbska, v blízkosti mesta Kuršumlija a je známe pre svoje zaujímavé kamenné formácie, ktoré sú tu vyformované z vulkanických hornín.

Devil's Town je svetovým záznamom UNESCO a dokonca aj jedným z najprestížnejších prírodných zrúcanín v Srbsku. Toto miesto priťahuje tisíce turistov z celého sveta, ktorí chcú vidieť tieto zvláštne skalné formácie svojimi vlastnými očami. Najzaujímavejšími sochormi sú, ktoré sú známe aj ako "Đavolje kugle", čo v preklade znamená "diabolské guľôčky". Tieto skaly sa skladajú z rôznych vrstiev pieskovca a tufa, ktoré sú vďaka upevňovaniu minerálom zvláštne odolné a mali by sa vám zahrať. Odborníci uvádzajú, že tieto kamene sú v úplnej harmónii s prírodou a že vznikli v dávnej histórii.

Okrem toho, v blízkosti diabolského mesta sa nachádza aj liečivé jazero, ktoré sa nazýva "Prolom Banja". Toto jazero je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sem prichádzajú, aby si oddýchli a pokochali sa krásou prírody. Voda v jazere je údajne bohatá na liečivé minerály a pomáha pri liečenie rôznych zdravotných problémov.

Aby sme však získali pozitívne zážitky z tohto miesta, je dôležité mať správne ubytovanie v Devil's Town. V súčasnej dobe je v okolí diabolského mesta k dispozícii niekoľko možností ubytovania. Medzi nimi nájdeme napríklad kempy, privátne ubytovania a hotely. Na výber máte rôzne cenové kategórie a výber závisí od vašich osobných preferencií. Pri výbere ubytovania v Devil's Town by ste mali mať na pamäti, že toto miesto je obľúbené medzi turistami a v sezóne môže byť ťažké nájsť miesto na ubytovanie.

Celkovo však ak hľadáte miesto, kde sa môžete stretnúť s najkrajšími prírodnými scenériami Európy, Devil's Town je miesto, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Pre svoje jedinečné kamenné formácie, liečivé jazero a blízkosť k prírodným zázrakom, ktoré tento národ ponúka, je Srbsko pre turistov z celého sveta jedným z apartných miest na dovolenku. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Devil's Town je miesto, ktoré stojí za návštevu.


Letenka Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je malebná krajina s bohatou históriou a fascinujúcimi kútmi prírody. Patria medzi ne aj miesta ako Đavolja Varoš alebo Devil's Town.

Devil's Town sa nachádza v južnej časti Srbska, v blízkosti obce Kuršumlija. Je to územie s úžasnou prírodou a zvláštnou atmosférou. Najzaujímavejšou črtou tohto miesta sú kamenné bloky, ktoré sú rozložené po celej oblasti. Tieto bloky sú vysoké približne 2 metre a majú tvar hriadeľov, čím pripomínajú chrámy alebo pevnosti. Vysoké kamenné stĺpy sú umiestnené na menších skalách, a tyčia sa do výšky až 15 metrov, čo dodáva tomuto miestu zvláštne atmosféry.

Podľa miestnych legiend vznikol Devil's Town v dôsledku zásahov diabla. Podľa jednej z legend sa diabol rozhodol znivočiť krajiny, pretože sa mu nepáčilo, ako sa ľudia správajú. Všade, kde prešiel, zostali za ním iba kamenné bloky, ktoré mali symbolizovať jeho nevôľu. Tí istí kamenní bloky sú dnes tou najväčšou atrakciou Devil's Town.

Okrem kamenných blokov v Devil's Town sú tu aj mnohé iné atrakcie, ktoré stojí za to vidieť. Medzi nimi je aj malé kúzlo, ktoré tu človek nájde, ba dokonca prežije.
Voda, ktorá vytvára potok, sa prelieva cez kamenné hriade¼e, akoby do nádrže, kde tektonický tlak brzdí prítok vody a vytvára nádherné prírodné kaluže. Tieto kaluže sú teda unikátne a dajú sa porovnávať iba s desiatimi ďalšími prírodnými fenoménmi na svete.

Devil's Town je tiež priam vynikajúcou turistickou destináciou. Obzvlášť pre milovníkov prírody a originálnych zážitkov. Okrem nádherných výhľadov do prírody a historických pamiatok, môže precestovať cez more kamenných blokov do oblasti so silné svätej vody, ktorú miestni nazývajú "vodom so svedočanstvom čistoty".

Okrem toho, existuje tu množstvo miest, kde môžete ochutnať tradičné srbské jedlá a nápoje. Tu lze tedy strávit príjemne celú dovolenku a zážitky si môžete odniesť domov viac než len plné batohy spomienok. Preto ak hľadáte nové, unikátne miesto na vašej ďalšej dovolenke, neváhajte a vyberte si práve Devil's Town.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky