Hľadajte najekonomickejšie lety

Spojené kráľovstvo Giant's Causeway

Dovolenka Spojené kráľovstvo Giant's Causeway


Ak hľadáte skutočne nezabudnuteľnú dovolenku, môže byť pre vás ideálna návšteva Giant's Causeway v Spojenom kráľovstve. Tento jedinečný a krásny prírodný úkaz sa nachádza na severnom pobreží Írska v severoírskej oblasti Antrim a predstavuje jednu z najznámejších a najpopulárnejších turistických atrakcií celého Spojeného kráľovstva.

Giant's Causeway je charakteristický svojimi množstvom zemných stĺpcov, ktoré sú usporiadané do šiestich hlavných podskalných plošín. Tieto stĺpy sú tvorené obrovskými polygonálnymi stĺpmi, ktoré sa zdajú byť prichytené k sebe až ako na hustej mriežke.

Mnohí návštevníci Giant's Causeway navštívili kvôli svojej tajomnej histórii a legendám, ktoré sú s ním spojené. Podľa jedného z týchto príbehov bol úkaz vytvorený gigantom Finnem McCoolom, ktorý sa snažil spojiť Írsko s ostrovom Skotsko. Gigantová cesta vedie na ostrov Skotsko, kde bol objavený ďalší podobný úkaz.

Návšteva Giant's Causeway vám ponúka skvelé príležitosti na prechádzky a turistiku, spoznávanie nezvyčajného prírodného úkazu aj unikátnu flóru a faunu, ktorá sa tu nachádza. Írsky národný dôverný park, ktorý sa nachádza v blízkosti Giant's Causeway, ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, ako napríklad kajakársky výlet alebo túry po pláži.

Oficiálna stránka Giant's Causeway odporúča navštíviť miesto s kvitnutím jarných kvetov, keď najmä korisť, nebojác anglický, zväčšuje úspech orgových kvetov a v neďalekom lese sú jedinečné ľalia.

Pre milovníkov histórie a architektúry je v okolí mnoho zaujímavých miest, kde môžu skúmať minulosť a kultúru Severného Írska. Tieto zahrňujú hrady, kláštory, staré dediny a mnohé ďalšie.

Giant's Causeway ponúka návštevníkom nezabudnuteľnú dovolenku v nádhernej a nezvyčajnej krajine. Ak ešte tiež plánujete navštíviť ostrov Írsko, určite by ste mali mať Giant's Causeway na svojom zozname miest, ktoré navštívite.

Ak cestujete do Spojeného kráľovstva a chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, Giant's Causeway je určite miesto, ktoré by ste mali navštíviť. Zážitok z návštevy tohto jedinečného prírodného úkazu vám dáva nádej na skvelú dovolenku v historickej a krásnej krajine.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo Giant's Causeway


Otázka: Čo je Giant's Causeway?

Odpoveď: Giant's Causeway je geologická pamiatka a turistická atrakcia v Severnom Írsku.

Otázka: Aké je vstupné do Giant's Causeway?

Odpoveď: Vstupné do Giant's Causeway je zdarma, avšak parkovanie je za poplatok.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Giant's Causeway?

Odpoveď: Giant's Causeway je otvorený počas celého roka, s vyšším počtom návštevníkov počas letných mesiacov.

Otázka: Koľko trvá prehliadka Giant's Causeway?

Odpoveď: Prehliadka Giant's Causeway trvá približne 2 hodiny.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Giant's Causeway?

Odpoveď: V Giant's Causeway sa môžete prechádzať po značených chodníkoch, vedieť si o histórii miesta v návštevnej centre a pozorovať spektakulárne scenérie.

Otázka: Potrebujem si kúpiť lístky vopred?

Odpoveď: Nie je potrebné si kúpiť lístky vopred, no odporúča sa vysokú návštevnosť v letných mesiacoch.

Otázka: Aké sú možnosti pre dopravu do Giant's Causeway?

Odpoveď: Možnosti pre dopravu do Giant's Causeway sú autobus, auto alebo organizované prehliadky.

Otázka: Môžem si s sebou vziať domáce zviera do Giant's Causeway?

Odpoveď: Nie, zvieratá sú zakázané v prírodnej rezervácii.

Otázka: Čo by som mal/a si zobrať so sebou do Giant's Causeway?

Odpoveď: Odporúčame si zobrať pohodlnú obuv, odev prispôsobený počasiu, fľašu na vodu a kameru alebo telefón na fotenie.

Otázka: Môžem si v Giant's Causeway kúpiť občerstvenie?

Odpoveď: Áno, v návštevnom centre a na parkovisku sú k dispozícii možnosti stravovania.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo Giant's Causeway


Spojené kráľovstvo, konkrétne oblasť Giant's Causeway, ponúka turistom jedinečné a nezabudnuteľné ubytovanie v krásnom prírodnom prostredí.

Giant's Causeway je jedným z najfascinujúcejších prírodných zázrakov sveta a nachádza sa na pobreží Severného Írska. Táto oblasť je známa svojimi nezvyčajnými geologickými útvarmi, ktoré vytvorili prevažne basaltové stĺpy.

Ak sa chystáte navštíviť Giant's Causeway, môžete si vybrať z viacerých možností ubytovania. Na výber máte luxusné hotely, kúpeľné domy, penzióny, apartmány a dokonca aj kempingy.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotel Bushmills Inn Hotel. Tento hotel sa nachádza iba niekoľko minút od Giant's Causeway a ponúka pohodlné izby s exkluzívnym nábytkom a príjemným kúpeľňami. Okrem toho tu nájdete aj rôzne bary a reštaurácie, ktoré vám ponúknu lahodné jedlá a nápoje.

Ďalšou možnosťou pre náročných hostí je Shearwater House. Tento hotel sa nachádza na malom kopci a ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu. V každej izbe nájdete pohodlné postele a súkromné kúpeľne. Okrem toho tu nájdete aj gurmánsku reštauráciu, ktorá vám ponúkne miestne jedlá.

Ak hľadáte rodinný pensión, potom si môžete vybrať z množstva možností. Jednou z najlepších možností je Causeway Lodge. Tento pensión sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií a ponúka pohodlné izby pre celú rodinu. Okrem toho tu nájdete aj rôzne aktivity pre deti, ako napríklad stolný futbal a stolný tenis.

Pre tých, ktorí preferujú ubytovanie v prírode, sú k dispozícii stanové miesta a karavany. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode a majú radi kempovanie. Okrem toho si môžete vychutnať krásny výhľad na okolitú prírodu a prechádzky po pláži.

Celkovo, Giant's Causeway ponúka turistom rôzne možnosti ubytovania. Podľa vašich preferencií si môžete vybrať luxusné hotely, pensióny, apartmány alebo kempingy. Bez ohľadu na vaše rozhodnutie budete mať určite nezabudnuteľný zážitok v jednom z najkrajších kútov Spojeného kráľovstva.


Počasie Spojené kráľovstvo Giant's Causeway


Spojené kráľovstvo je známe pre svoje promenádne počasie, ktoré môže byť niekedy veľmi nepredvídateľné. No, je niekoľko miest, kde sa počasie zdá byť extrémne. Jedným takýmto miestom je Giant's Causeway, ikonická skupina kamenných stĺpov na severnom pobreží Severného Írska.

Giant's Causeway sa nachádza na slávnej Cestnovej kráľovnej v hrabstve Antrim. Je to nezabudnuteľná prírodná pamiatka s viac ako 40 000 bazaltovými stĺpmi, ktoré boli ohnuté do rôznych tvarov a veľkostí. Má to odhadovaný vek viac ako 60 miliónov rokov.

Počasie v tejto oblasti sa môže meniť z minúty na minútu kvôli pohybu oblakov a vítrom. V letných mesiacoch, kedy sú návštevníci najčastejšie, je počasie zvyčajne príjemné a teploty sa pohybujú od 15 do 20 stupňov Celzia. No, prírodné živly nie sú také priateľské počas obdobia zimy.

V zimných mesiacoch sa počasie môže stať oveľa extrémnejším a náročnejším pre tých, ktorí sa neboja trošku vetra a dažďa. Dážď a búrky môžu byť častými javmi na tomto pobreží a stratené v oblačnej hmle zhoršujúca sa viditeľnosť môže byť obzvlášť nebezpečná. Preto sa návšteva v zime neodporúča bez pečlivého plánovania a vhodného odevu.

Pri návšteve Giant's Causeway by ste mali byť pripravení na akékoľvek počasie. Doporučuje sa obliekať sa v dobre vrstvenej a vodeodolnej oblečenia, ktoré ochráni pred vetrom a dažďom. Okrem toho by ste mali byť pripravení na to, že oblačnosť môže zakryť vašu cestu, napriek tomu, že ste začali s jasným a slnečným počasím.

Celkovo gľhane treba povedať, že počasie na Giant's Causeway môže byť neoptimálne, no to neznamená, že by ste nemohli zažiť skvelé momenty počas vašej návštevy. Ak by ste sa rozhodli navštíviť tento fascinujúci kúsok prírody, nezabudnite byť pripravení na všetko, čo vám môže priniesť.


Letenka Spojené kráľovstvo Giant's Causeway


V Spojenom kráľovstve sa nachádza množstvo skvelých prírodných krás, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Jednou z takýchto krás je určite Giant's Causeway, ktorá sa nachádza v Severnom Írsku. Ak sa rozhodnete navštíviť tento úžasný prírodný úkaz, nezabudnite si zabezpečiť letenku. V tomto článku sa dozviete viac o letenkách a aj o tom, čo všetko môžete vidieť v Giant's Causeway.

Letenky do Severného Írska

Ak chcete navštíviť Giant's Causeway, môžete si zakúpiť letenky na niektoré z letísk v blízkosti tejto atrakcie. Najbližšie letisko je v meste Belfast, ktoré sa nachádza asi 1,5 hodiny jazdy od Giant's Causeway. Ceny leteniek do Belfastu sa môžu líšiť v závislosti od toho, odkiaľ cestujete a kedy chcete cestovať. Odporúčame vám pozerať si letenky aspoň pár týždňov vopred a sledovať ceny.

Giant's Causeway

Giant's Causeway je prírodný úkaz, ktorý bol v roku 1986 vyhlásený za svetové dedičstvo UNESCO. Tento úkaz je v skutočnosti súbor približne 40-tisíc bazaltových stĺpov, ktoré sa tiahnu po pobreží na ploche 6 kilometrov. Tieto stĺpy majú rôzne tvary a veľkosti, a sú rozmiestnené tak, že pripomínajú cestičky. Existuje legenda, že stĺpy vytvoril obor, ktorý sa snažil prekročiť more a spojiť sa s iným oborom na druhej strane.

Okrem návštevy Giant's Causeway sa v tejto oblasti nájde aj množstvo iných atrakcií. Napríklad, môžete navštíviť Carrick-a-Rede Rope Bridge, ktorý sa nachádza len kúsok od Giant's Causeway. Tento most vedie cez priepasť medzi ostrovom Carrick-a-Rede a pevninou a na konci máte nádherný výhľad na pobrežie. Ďalšou zaujímavosťou v tejto oblasti je aj Dunluce Castle, ktorý sa nachádza na útese nad morom. Tento hrad bol postavený v 13. storočí a teraz je otvorený pre verejnosť na návštevu.

Zhrnutie

Giant's Causeway je jednou z najkrajších prírodných atrakcií, ktoré môžete navštíviť v Spojenom kráľovstve. Ak sa chystáte na návštevu tejto oblasti, nezabudnite si zabezpečiť letenky na niektoré z letísk v blízkosti Giant's Causeway. Okrem návštevy Giant's Causeway sa na tomto mieste nájde aj množstvo ďalších zaujímavostí, ktoré stojí za to vidieť. Takže, neváhajte a vyberte sa objavovať krásy Severného Írska!


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky