Hľadajte najekonomickejšie lety

Rwanda Ruhengeri

Dovolenka Rwanda Ruhengeri


Rwanda Ruhengeri je fantastickou destináciou pre milovníkov prírody a zvierat, ale aj pre tých, ktorí sa radi ponoria do kultúrneho bohatstva Afriky. Rwanda je známa svojimi nádhernými parkami, pohostinnými ľudmi a bohatými tradíciami.

Prvou zastávkou na vašej dovolenke v Rwande môže byť Ruhengeri. Táto oblasť je známa svojou prírodnou krásou, ako napríklad Národný park Virunga, ktorý je domovom goril a iných vzácnych zvierat. Návšteva parku Virunga bude určite vrcholom vašej dovolenky, a to nielen preto, že tu môžete vidieť gorily v ich prirodzenom prostredí, ale aj preto, že tu nájdete mnoho ďalších fascinujúcich zvierat.

Okrem parku Virunga si môžete v Ruhengeri vychutnať aj nádhernú prírodu a kúpať sa v jazerách a riekach v okolí. Pre tých, ktorí sa radi ponoria do miestnej kultúry, môže byť zaujímavou možnosťou návšteva miestnych trhov a dediniek a spoznanie miestnych zvykov a tradícií.

V Ruhengeri sa nachádza aj kaviareň a múzeum Gorilla Hub Café, kde môžete ochutnať jedinečné kávy z Rwandy, učiť sa o pestovaní a spracovaní kávy a osobne sa stretnúť s miestnymi pestovateľmi. Je to skvelá príležitosť na posilnenie miestnej ekonomiky a získanie zaujímavých informácií.

V Ruhengeri sa nachádza aj mnoho luxusných hotelov a resortov, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom dobrodružstvo a zážitkov. Ak hľadáte niečo menej nákladné, môžete sa ubytovať v jednom z mnohých hostílov alebo v miestnych domoch.

Rwanda Ruhengeri je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentické a nezabudnuteľné dovolenkové zážitky. Bez ohľadu na to, či sú vaše záujmy zamerané na prírodu, kultúru alebo relaxáciu, tu si určite prídete na svoje. Navštívte Rwanda Ruhengeri a prežite neopakovateľnú dovolenku plnú dobrodružstva a zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Rwanda Ruhengeri


Ospravedlňujeme sa, ale potrebujeme viac informácií o otázkach týkajúcich sa Rwanda Ruhengeri, aby sme mohli poskytnúť relevantné odpovede na vaše otázky. Môžete sa prosím bližšie opísať, aké otázky máte na mysli?


Počasie Rwanda Ruhengeri


Rwanda je známa svojim bohatým kultúrnym dedičstvom a národnými parkmi s množstvom zvierat. Krajina sa nachádza v africkom rohu, a jej najväčším mesto je Kigali. Deviatokilometrový kúsok severozápadne od Ruhengeri, ktorý je centrom turistického ruchu v oblasti. V nasledujúcom texte sa budeme venovať počasiu v meste Ruhengeri.

Ruhengeri sa nachádza v nadmorskej výške 1860 metrov, preto je miestne podnebie veľmi príjemné po celý rok. Mesto sa nachádza na úpätí pohoria Virunga, ktoré má vplyv na jeho mikroklimatické podmienky. Obdobie dažďov trvá tu od marca do mája a od októbra do decembra, pričom júl a august sú v tomto regióne najsuchšími mesiacmi. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 20 až 25°C, ale môžu sa výrazne líšiť v závislosti od nadmorskej výšky a ročného obdobia.

Počas obdobia dažďov dochádza k častým búrkam a malým povodniam. Turisti, ktorí navštívia Ruhengeri počas tohto obdobia, by mali byť opatrní a sledovať miestne odporúčania ohľadne cestovania. Na druhej strane, najlepšie obdobie na návštevu mesta je od júla do augusta, pretože počas týchto mesiacov je mesto suché a teploty sú príjemné.

Ak plánujete navštíviť Ruhengeri, odporúčame sledovať aktuálnu predpoveď počasia a prípravu oblečenia na základe ročného obdobia. Ak cestujete počas obdobia dažďov, nezabudnite na vhodné oblečenie pre mokré podmienky.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Rwande je pre turistov veľmi priaznivé a Ruhengeri je výbornou východiskovou staniciou pre objavovanie krás afrického kontinentu. Navštíviť toto mesto v rámci svojej cesty po Rwande určite nestojí za to ušetriť a okúsiť tu miestne korenie a pokochaj sa krásnymi scenériami tejto krajiny.


Ubytovanie Rwanda Ruhengeri


Rwanda je známa svojou nádhernou prírodou a jedinečnými zvieratami, ktoré žijú v národnom parku Volcanoes. Miesta na ubytovanie sú k dispozícii v meste Ruhengeri, ktoré sa nachádza v blízkosti parku. Návštevníci môžu vybrať z množstva možností, ktoré sa vzťahujú na rôzne rozpočty a potreby.

Jednou z najobľúbenejších možností je Hotel Muhabura, ktorý ponúka výhodne umiestnenie v centre mesta Ruhengeri a v blízkosti národného parku. Hotel má 30 izieb, ktoré sú vybavené vlastnou kúpeľňou a klimatizáciou. Okrem ubytovania, hotel tiež ponúka služby ako je reštaurácia, bar, práčovňa a možnosť organizovať výlety do národného parku.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšiu možnosť, je tu Bisate Lodge. Tento hotel sa nachádza v bezprostrednej blízkosti národného parku Volcanoes a má výhľad na gorily. Bisate Lodge ponúka zážitky v podobe prechádzok s gorilami a múzea, ktoré znázorňujú históriu parku. Hotel má len šesť luxusných viliek, ktoré sú dokonale zladené s okolím a ponúkajú súkromie a pohodlie.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta Ruhengeri za rozumnú cenu, môžete navštíviť Mountain Gorilla View Lodge. Hotel má dobre vybavené izby, ktoré majú výhľad na národný park. Okrem toho ponúka slnečnú terasu, bar a reštauráciu, kde nájdete miestne jedlá.

Bez ohľadu na tom, ktoré ubytovanie si vyberiete, bude vám poskytnutá jedinečná možnosť spoznať krásy Rwandy a národného parku Volcanoes. A ak sa rozhodnete pre zážitok v podobe prechádzky s gorilami, je dobré dopredu si zabezpečiť miesto a vyskúšať si túto nezabudnuteľnú skúsenosť.


Letenka Rwanda Ruhengeri


Letenky do Ruhengeri v Rwande v poslednej dobe získavajú na popularite. Táto malá mestočka leží na severe Rwandy a nachádza sa v tesnej blízkosti Virungských vrchov, ktoré sú domovom goríl. Turisti z celého sveta sem prichádzajú, aby zažili nezabudnuteľné zážitky, ktoré im ponúkajú tieto ohromujúce zvieratá.

Ruhengeri je súčasťou provincie Musanze a má bohatú históriu, ktorá siaha až do 18. storočia, keď bola oblasť pod kontrolou kráľa Yuhi IV Rwabantu. V súčasnosti táto oblasť ponúka turistom množstvo aktivít, ktoré ich zabavia a zároveň vzdelajú.

Najväčšou atrakciou v Ruhengeri sú samozrejme gorily. Návšteva miestnej Národnej parky Virunga je pre turistov nevyhnutnosťou, pokiaľ sa chcú pozrieť na tieto ušľachtilé zvieratá zblízka. Trek k gorilám môže trvať až niekoľko hodín a nie je pre každého. Ak si chcete všímať medveďov a iné divoké zvieratá, môžete sa každým dňom zúčastniť aj ďalších aktivít, ako sú horské túry, sledovanie vtákov a pozorovanie slonov.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo náročnejšie, sú k dispozícii aktivity, ako je výstup na Mt. Karisimbi alebo Mt. Bisoke. Tieto hory sú súčasťou Virungských vrchov a sú vysoké až 4 507 a 3 711 metrov nad hladinou mora.

V zime prevažne západní turisti, ktorí sa sem približujú, milujú cyklistické túry po miestnych dedinách. Súčasťou týchto túr je aj návšteva skutočných rwandských domácností, v ktorých môžete vidieť, ako miestni ľudia žijú a spoločne s nimi sa pozrieť na ich kultúry a tradície.

Ak hľadáte niečo viac prázdninové, môžete navštíviť niektorý z miestnych hotelov, kde môžete relaxovať a užívať si miestnu kuchyňu. Na výber sú rôzne ubytovacie možnosti, od malebných bed and breakfast až po luxusné rezorty.

Cestovanie do Ruhengeri je pomerne jednoduché. Letecká spoločnosť RwandAir ponúka pravidelné lety z Kigali, hlavného mesta Rwandy. Trvá to iba asi hodinu a ponúka sa aj taxislužba, ktorá vás z lotniska ako aj po Ruhengeri prevezie.

Ak plánujete navštíviť Afriku, Ruhengeri je určite miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. S prekrásnou prírodou, miestnou kultúrou a ohromujúcimi gorilami, tento kúsok Rwandy je výnimočným zážitkom pre každého, kto ho navštívi.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky