Hľadajte najekonomickejšie lety

Rusko Petrohrad

Dovolenka Rusko Petrohrad


Petrohrad, hlavné mesto Ruska v oblasti kultúry a umenia, ak ste milovníkom krásnych pamiatok a histórie, mesto Petrohrad by mal byť na vašom zozname destinácií. Či už ťažíte z prechádzok v centre mesta, obdivujete umenie a architektúru, alebo sa chcete mať radi, Petrohrad vám ponúka všetko, čo si môžete priať.

Jednou z nádherných pamiatok, ktorú návštevníci mesta milujú, je Hermitage, to je 2. najväčšie múzeum na svete a ponúka prehliadku až 3 miliónov umeleckých diel.

Ďalšou pamiatkou, ktorá láka tisíce turistov z celého sveta, je Mariinské divadlo. Túto úchvatnú budovu navštívite nielen kvôli jej kráse, ale aj vďaka špičkovým predstaveniam baletu a opery, ktoré sa tu pravidelne konajú.

Mesto Petrohrad má vynikajúcu infraštruktúru a siete dopravy, čo umožňuje turistom prechádzky po mestských lokalitách a ľahký a pohodlný prístup k významným pamiatkam. Medzi najkrajšie oblasti v meste patria Nevský prospekt a Fontánny palác, kde môžete stretnúť miestnych umelcov a poznať ich diela.

Pre tých, ktorí milujú prírodu, návšteva Katarininho paláca je nevyhnutná. Táto histórická budova má najkrajší park v meste, kde môžete tráviť celé dni, relaxovať a prechádzať sa.

Pre dokonalé zážitky a pobyt v Petrohrade, môžete sa rozhodnúť pre zájazd a bývanie v niektorom z hotelov v meste alebo si zarezervovať ubytovanie prostredníctvom Airbnb. Ak sa rozhodnete navštíviť toto skvelé mesto, nezabudnite na základné veci ako napríklad oblečenie a obuv, ktoré vás ochránia od zimnej teploty a nepriaznivého počasia, ktoré môžete počas pobytu na Rusku zažiť.

Mesto Petrohrad má všetko, čo od dovolenky očakávate: nádherné pamiatky, umenie, prírodu, moderné ubytovanie a iné zariadenia, výbornú dopravu a skvelé jedlo, ktoré uspokojí každého návštevníka. Neotvárajte sa len svojmu okoliu, objavte mesto Petrohrad. Čaká na vás a je pripravené vám poskytnúť nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Rusko Petrohrad


Petrohrad je jedno z najkrajších a kultúrne najvýznamnejších miest v Rusku. Nachádza sa na severe krajiny na pobreží Fínskeho zálivu, čo znamená, že je pod vplyvom chladných vetrov z mořa. Preto je počasie v Petrohrade celý rok dosť chladné a vlhké. Mesto leží v oblasti polárního podnebia, kde sa teploty môžu pohybovať od -20 °C na zime až po 25 °C v lete.

Petrohrad má oceľový charakter, kde zima je dosť dlhá a tvrdá, so snežnými prejavmi sa môžeme stretnúť od novembra až do marca. Teploty klesajú na -15 °C až -20 °C, pričom najchladnejšie dni môžu byť až -30 °C. Počas tejto doby sa mesto odovzdáva vetru a sneženiu, ktoré tvoria krajiny sniehu a ľadu.

Letné obdobie je v Petrohrade krátke, ale veľmi príjemné. Teploty sa pohybujú medzi 15 °C až 25 °C a vďaka blízkosti mora sa počasie rýchlo mení z jasného na daždivé a zase späť. Leto tu býva dostatočne svieže a vďaka naberaniu vlhkosti z Fínskeho zálivu sa tu často vyskytujú hmlisté rána a večery. Mnoho turistov prednostne navštevuje Petrohrad just v letnej sezóne kvôli doladenému počasiu pre prehliadku múzeí, parkov a fontán.

Špecifickým faktorom počasia v Petrohrade sú "Belye Nochi", čo znamená "biele noci". Toto je fenomén, keď sa slnko nesetrkáva úplne a svetlo zostáva aj po polnoci. Belye Nochi začínajú koncom mája a pretrvávajú až do začiatku júla, keď sa opäť začne stmievať.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Petrohrade môže byť ako pekné, tak aj nepriaznivé, a preto by ste mali so sebou vždy mať oblečenie prispôsobené zmenám teploty a počasia. Aj napriek tomu, že v Petrohrade nie je počasie najpriaznivejšie, mesto má niečo nezameniteľné a každý turista by si mal túto kultúrne bohaté a nádherné mesto raz počas života určite pozrieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Rusko Petrohrad


Otázky a odpovede k Rusku a Petrohradu:

1) Čo je hlavné mesto Ruska?
- Hlavné mesto Ruska je Moskva.

2) Kedy bol Petrohrad založený?
- Petrohrad bol založený v roku 1703 Peterom Veľkým.

3) Aká je oficiálna mena Petra Veľkého?
- Oficiálna mena Petra Veľkého bola Peter I. Alexandrovich.

4) Aké sú najväčšie atrakcie v Petrohrade?
- Najväčšie atrakcie Petrohradu sú Hermitáž, Chrám Spasiteľa na Krvi a Peterhof.

5) Ako sa volá najdlhšia rieka v Rusku?
- Najdlhšia rieka v Rusku sa volá Volga.

6) Kedy sa konalo Svetské futbalové majstrovstvá vo futbale v Rusku?
- Svetské futbalové majstrovstvá sa konali v Rusku v roku 2018.

7) Aká je oficiálna mena Ruska?
- Oficiálna mena Ruska je Ruská federácia.

8) Aká je najznámejšia stavba v Moskve?
- Najznámejšia stavba v Moskve je Kremel.

9) Aké sú tradičné jedlá v Rusku?
- Tradičné jedlá v Rusku sú boršč, kaviár, pelmene a bliny.

10) Koľko času treba na prechádzku po Hermitáži?
- Prechádzka po Hermitáži môže trvať niekoľko hodín až celý deň, v závislosti od toho, koľko si chcete pozrieť a ako dlho sa vám chce zdržiavať sa tam.


Letenka Rusko Petrohrad


Rusko je krajina, ktorú mnohí z nás vidíme ako netradičné cestovné miesto. Avšak, pre tých, ktorí by sa radi pohybovali z miesta na miesto, a zároveň objavovali nové kultúry, zvyky a národné parky, je ideálne miesto na cesty.

Ak ste sa rozhodli navštíviť krajinu Rusko, a rád by ste zároveň ochutnali miestne kultúry a zaujímavosti, vyskúšajte letenku do mesta Petrohrad.

Mesto Petrohrad, ktoré je tiež známe pod názvom Saint Petersburg, sa nachádza na severozápade Ruska. Je to druhé najväčšie mesto v Rusku s bohatou históriou a kultúrou.

Bežným a lacným spôsobom, ako sa dostať z miesta do miesta v Rusku, je prevádzka železnice. Ako turista môžete zažiť na vlastnej koži, ako to bolo ovládané v Rusku po celé stáročia. Avšak, ak zvažujete výlety do mesta, ktoré je vzdialené od centra krajiny, letenka môže byť tým najlepším spôsobom na cestovanie.

Najlepší čas na nákup letenky do Petrohradu je v lete. Počas tejto doby, mesto hostí množstvo umeleckých a kultúrnych festivalov, ktoré by ste nikdy nemali chýbať. To môže znamenať vyššie ceny leteniek a zariaďovania ubytovania, ale stojí to za to, keďže si môžete užiť množstvo zábavy.

Základné náklady na letenku do Petrohradu sa môžu pohybovať medzi 100 eurami až 500 eurami v závislosti od cestovnej triedy a letového času. Ak by ste radi získali letenku s nižšou cenou, odporúča sa rezervovať letenku skôr než 3 týždne pred vaším plánovaným dátumom letu.

Okrem toho, Petrohrad ponúka množstvo turistických atrakcií, ktoré by ste nemali vynechať. Môžete sa prechádzať po Nevskom prospekte, ktorý je najznámejšou a najpopulárnejšou ulicou v Petrohrade, mať možnosť užiť si prehliadku Hermitáž, ktorá sa považuje za najväčší umelecký a kultúrny múzej na svete, alebo taktiež navštíviť Katedrálu svätého Izáka, ktorá je jednou z najväčších katedrál na svete.

V Petrohrade je množstvo miest, ktoré môžu byť pre turistov zaujímavé. Od kultúry a histórie po relax a zábavu, Petrohrad má toľko ponúkať. Preto si nechajte cestovku naviac, pristavte sa v Petrohrade a užite si nezabudnuteľné zážitky a skvelú dovolenku v Rusku.


Ubytovanie Rusko Petrohrad


Rusko Petrohrad je jedným z najkrajších a najživších miest v Rusku. Jeho bohatá história, kultúra a architektúra prilákali tisíce návštevníkov z celého sveta, čo znamená, že v Petrohrade je k dispozícii široká škála ubytovacích možností pre turistov rôzneho rozpočtu a preferencií.

Najkrajšie hotely v Petrohrade sa nachádzajú v centre mesta v blízkosti nezabudnuteľných pamiatok, ako sú napríklad Zimný palác, Eremitáž alebo chrám Svätého Izáka. Štýlové hotely ako Belmond Grand Hotel Europe, Angleterre Hotel a Corinthia Hotel sú len niektorými z vyhlásených rezidencií. Tieto hotely sú prevažne drahšie, no ponúkajú výnimočný komfort a služby na vysokej úrovni.

Ak preferujete niečo skromnejšie, potom môžete zvážiť pobyt v levnejších ubytovaniach v Petrohrade, ako sú hostely alebo apartmány. Hostely sú v Petrohrade obzvlášť populárne a relatívne lacné, takže sú ideálne pre mladých ľudí alebo pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze na iných aktivitách. Niektoré z najlepších hostels v Petrohrade sú Soul Kitchen, Friends na Ligovskom a Simple Hostel.

Ak hľadáte priestranné a pohodlné ubytovanie s rodinou alebo skupinou priateľov, môžete sa rozhodnúť pre prenájom apartmánov. Existuje mnoho nehnuteľností v Petrohrade, ktoré sú vhodné pre turistov a majú dokonalé umiestnenie aj cenovú dostupnosť. Firmy ako AirBnB a Trip Advisor majú veľa možností na výber.

V poslednej dobe sa v Petrohrade rozvíja wellness a relaxačná turistika, čo viedlo k rozšíreniu ubytovacích možností, ktoré sa sústreďujú na wellness a zdravotné procedúry. Mnohé z týchto hotelov a rezortov ponúkajú širokú škálu služieb od bazénov, sauny po masáže a wellness testy.

V Petrohrade si každý turista užije nielen množstvo kultúrneho diania, ale aj kvalitného ubytovania. Ponuky sú rôznorodé, takže každý si môže vybrať podľa svojho rozpočtu a potrieb. Od elegantných hotelov až po skromné hostely, Petrohrad určite bude pre návštevníka nezabudnuteľné miesto, kde bude mať každý možnosť stráviť niekoľko príjemných noci.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky