Hľadajte najekonomickejšie lety

Rakúsko Wörthersee

Letenka Rakúsko Wörthersee


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete roztancovať na rytmus hudby a zároveň si užiť krásne okolie, Rakúsko a jeho Wörthersee sú presne tým, čo hľadáte. Táto nádherná oblasť leží v južnej časti Rakúska a ponúka vám príležitosť prežiť skutočne nezabudnuteľnú dovolenku.

Ako sa tam dostať? Naplánujte si dovolenku a zarezervujte si letenku do Viedne či Bratislavy a odtiaľ sa pokračuje rýchlym spojením vlakom, autobusom alebo autom do Wörthersee. Prípadne si môžete rezervovať letenku priamo do Klagenfurtu, ktorý je najbližším letiskom.

Wörthersee, čiže po slovensky "Viermasterské jazero", má štvormiestnu plochu 19,39 km² a hĺbku až 85 metrov. Obklopené je krásnou prírodou a okolie jazera je skutočne roztomilé. Zároveň je tu veľké množstvo spôsobov, ako si užiť miestne kúpalisko, vodné športy alebo len tak relaxovať na pláži. Okrem iného, toto jazero sa stalo obľúbeným miestom pre tých, ktorí sa venujú potápaniu.

Okrem krásnej prírody a miestny záchranný plavčík poskytuje bezpečí v súčasnosti sa tu nachádza veľké množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a pokojne posedieť s priateľmi. Wörthersee je nielen miestom oslav, ale aj kultúrneho života.

Každoročne sa tu koná obrovská hudobná udalosť, ktorá priláka tisíce turistov z celého sveta. Wörthersee Fashion Award je ďalšou atrakciou, ktorú by ste nemali premeškať, ak sa tu chystáte stráviť niekoľko dní.

Väčšina hotelov ponúka širokú ponuku aktivít a bazénov, ktoré sú určené iba pre hostí hotelu. Ak si chcete dopriaty trochu luxusu a pohodlia, rezervujte si izbu v hoteli Villa Bulfon, ktorý ponúka nielen krásnu štvorhviezdičkové hotelové ubytovanie, ale aj skvele zariadené wellness centrum.

Celkovo je Wörthersee skvelým miestom nielen pre tých, ktorí sa chcú zabaviť a relaxovať, ale aj pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o kultúre a histórii Rakúska. Nech už hľadáte akúkoľvek formu zábavy, v Wörthersee nájdete to pravé miesto, ktoré vám poskytne príjemné zážitky z nezabudnuteľnej dovolenky.


Počasie Rakúsko Wörthersee


Rakúsko je krásna krajina plná záberov, ktoré sa oplatí vidieť. Jeho krása prináša rôzne turistické atrakcie, medzi ktoré patrí aj jazero Wörthersee. Toto jazero je jedným z najpopulárnejších miest pre návštevníkov v Rakúsku, a to najmä pre svoje krásne počasie.

Letá u jazera Wörthersee sú veľmi teplé s priemernou teplotou okolo 27 °C. Toto počasie je veľmi príjemné na kúpanie a opaľovanie, a to aj cez obdobie letných búrok.

Jeseň prichádza pomaly k jazeru Wörthersee s teplotou okolo 21 °C, čo je stále príjemné počasie na turistické aktivity a prechádzky v okolí jazera.

Zima je obzvlášť krásna, keďže sa tu vytvára krásna zasnážená krajina v horách. Pri teplote na úrovni 5 °C je toto obdobie zvyčajne veľmi príjemné pre turistov, ktorí hľadajú zimnú idylu a zimné športy.

Jar znova prináša teploty okolo 20 °C a jazerá Wörthersee sa opäť rozžiari v celom svojom kráse. Toto obdobie je ideálne pre príjemné prechádzky, a to najmä po okolitých dedinkách, ktoré sú známe svojou krásou a turistickými atrakciami.

Okrem krásneho počasia vám jazero Wörthersee ponúka aj mnoho kultúrnych programov, turistických atrakcií a fantastických reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú rakúsku kuchyňu, ktorá je plná chuťov a vôní.

Ak máte chuť na dovolenku v prírode plnej kultúry a krásneho počasia, tak jazero Wörthersee v Rakúsku je pre vás tým správnym miestom. Toto úžasné miesto vás zahrnie do svojho objatia a ukáže vám, aké kúzelné môže byť počasie v Rakúsku.


Dovolenka Rakúsko Wörthersee


Rakúsko je známe svojou nádhernou prírodou, historickými pamiatkami, rozmanitou kuchyňou a krásnymi miestami na dovolenku. Ak sa plánujete vydať na dovolenku v Rakúsku, určite by ste mali zvážiť Wörthersee.

Wörthersee je jazero v rakúskom Karintsku, ktoré je obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Toto jazero je jedným z najväčších v Rakúsku a je obklopené ozajstnou krásou, čo ho robí ideálnym miestom na oddych a relax. Okolo jazera sa nachádza mnoho malých mestečiek, ktoré ponúkajú bohaté zázemie pre turistov.

Wörthersee je bohatý na športové aktivity ako napríklad wakeboarding, surfing, cyklistiku, golf, ale aj plávanie. Existuje mnoho pláží okolo jazera, kde môžete stráviť celý deň na slnku a vychutnať krásne výhľady. Okrem toho je tu tiež mnoho možností pre turistov, ktorí sa radi potápajú pod hladinu jazera a sledujú miestnu faunu.

Wörthersee okrem príjemného prostredia ponúka aj mnoho historických atrakcií a kultúrne pamiatky. V blízkosti jazera sa nachádza najmä historické mesto Klagenfurt, ktoré je hojným navštevované turistami. Mesto ponúka množstvo historických budov a miest, ktoré odkazujú na bohatú rakúsku históriu. Zvlášť zaujímavá je katedrála sv. Petra a Pavla s charakteristickými vežami a hrad Landhaus s neobvyklým pozadia.

Samozrejme, na dovolenke v Rakúsku nemôže chýbať pochutnávanie sa na tradičnej rakúskej kuchyni. Okrem množstva reštaurácií, kde si môžete dopriať mnohé špeciality krajiny, je vám k dispozícii aj mnoho miestnych trhov a potravinárske predajne, kde si môžete zakúpiť miestne ťahúňov.

Wörthersee ponúka pre turistov jedinečnú kombináciu krásneho prostredia, športových aktivít, kultúrnych pamiatok a kulinárskeho zážitku. Je to skvelé miesto pre každého, kto hľadá príjemnú a relaxačnú dovolenku v Rakúsku. Ak sa teda chystáte na dovolenku v Rakúsku, neváhajte a zvoľte Wörthersee ako svoje destináciu, pretože tu nájdete všetko čo potrebujete a ďalej veľa navyše.


Ubytovanie Rakúsko Wörthersee


Rakúsko je krajinou, ktorá láka turistov z celého sveta svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a kultúrou. Wörthersee je jedno z najobľúbenejších miest v Rakúsku, najmä v letných mesiacoch. Tento jazero sa nachádza v južnej časti krajiny a je známe svojou krásou a čistotou. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte viacero možností.

Prvou možnosťou je hotelové ubytovanie. V oblasti Wörthersee nájdete mnoho hotelov rôznej kategórie, od luxusných až po jednoduché ubytovanie. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo pri brehu jazera a ponúkajú krásne výhľady na okolie. Väčšina hotelov má vlastný kúpeľný komplex a wellness zariadenia, aby si hostia mohli užiť príjemný a relaxačný pobyt.

Ak preferujete súkromné ubytovanie, môžete si zvoliť ubytovanie v penzióne alebo apartmáne. Tieto možnosti sú niekedy výhodnejšie ako hotelové ubytovanie a ponúkajú väčšiu slobodu a súkromie. Penzióny a apartmány na Wörthersee sú zvyčajne dobre vybavené a poskytujú komfortné a útulné ubytovanie.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v kempingu. Toto typ ubytovania je populárny najmä medzi rodinami s deťmi a milovníkmi prírody. Rôzne kempingy na Wörthersee ponúkajú rôzne druhy ubytovania vrátane stanov, karavanov, chatiek a bungalovov. Väčšina kempingov má vlastnú pláž a ponúka rôzne atrakcie pre hostí, ako sú napríklad vodné športy alebo zábavné aktivity.

V neposlednom rade je možnosť ubytovať sa v súkromí. Na Wörthersee nájdete veľa súkromných domov a apartmánov, ktoré sú k dispozícii na prenájom. Táto možnosť je vhodná pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré sa chcú cítiť ako doma a užiť si súkromie.

Výber ubytovania na Wörthersee závisí od vašich preferencií a potrieb. Či už sa rozhodnete pre hotelové ubytovanie, penzióny, apartmány, kempingy alebo súkromné domy, uistite sa, že si vyberiete miesto, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a pomôže vám užiť si pobyt na maximum. Rakúsko a Wörthersee ponúkajú skvelé možnosti pre dovolenku, takže stačí len vybrať si to pravé miesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Wörthersee


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Rakúska, Wörthersee a oblasti okolo neho sú:

1. Koľko hodín trvá cesta z Bratislavy do Wörthersee?

Cesta autom z Bratislavy do Wörthersee trvá približne 3 až 4 hodiny, v závislosti od dopravných podmienok.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Wörthersee?

Najlepší čas na návštevu Wörthersee je v lete, v období od júna do septembra. Počas tejto doby je možné využiť všetky aktivity na jazere a v okolí.

3. Ako sa dostanem z letiska v Klagenfurte do Wörthersee?

Z letiska v Klagenfurte sa do Wörthersee dostanete autobusom alebo taxi. Doba jazdy autobusom je približne 30 minút.

4. Ktoré aktivity sú k dispozícii na Wörthersee?

Na Wörthersee je možné vykonávať vodné aktivity, ako sú napríklad loďkovanie, plachtenie, windsurfing a vodné lyžovanie. Okolie jazera ponúka tiež možnosti na turistiku a cykloturistiku.

5. Ktoré turistické atrakcie sú v okolí Wörthersee?

V okolí Wörthersee sa nachádza množstvo turistických atrakcií, vrátane hradu Hochosterwitz, vodopádov Raggaschlucht, kúpeľov Velden a talianskeho mesta Udine.

6. Aké sú ceny ubytovania na Wörthersee?

Ceny ubytovania na Wörthersee sa líšia v závislosti od typu ubytovania a sezóny. Ceny sa pohybujú od 50 € do viac ako 200 € za noc.

7. Je na Wörthersee možné sa stravovať?

Áno, na Wörthersee je možné sa stravovať v mnohých reštauráciách, kaviarňach a baroch v okolí jazera. Medzi najznámejšie éty patria reštaurácie Seespitz, Das Bistro a Maria Loretto.

8. Ako sa dá platiť na Wörthersee?

Platiť sa dá na Wörthersee v hotovosti alebo platobnými kartami, ako sú Visa, Mastercard a Maestro. V niektorých obchodoch a reštauráciách sú akceptované aj ďalšie platobné karty, ako sú American Express a Diners Club.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky