Hľadajte najekonomickejšie lety

Portugalsko Viana do Castelo

Dovolenka Portugalsko Viana do Castelo


Portugalsko je krajina nádherných pláží, krásnych pamiatok, vynikajúcej kuchyne a nezabudnuteľných zážitkov. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete od každodenného zhonu a zažijete pravé portugalské pohostenie, Viana do Castelo je ideálny cieľ pre vašu dovolenku.

Viana do Castelo je pokojné mesto, ktoré leží na pobreží Atlantiku na severozápade Portugalska. Mesto je obklopené nádhernými plážami, ktoré sú ideálne na surfovanie alebo len na relaxovanie a opaľovanie. Medzi najkrajšie pláže patria Praia do Cabedelo, Praia de Afife a Praia da Amorosa.

Okrem nádherných pláží ponúka Viana do Castelo množstvo pamiatok a historických miest, ktoré stojí za to navštíviť. Viana do Castelo má veľmi bohatú históriu, ktorá sa odráža v pekných uličkách plných histórických budov a krásnych námestí. V srdci mesta sa nachádza stredoveký hrad vynikajúci výhľadom na mesto a priľahlé okolie.

Pri návšteve Viana do Castelo by ste si nemali nechať ujsť veľmi zvláštne mesto Santa Luzia. Toto mesto sa nachádza na kopci, odkiaľ je krásny výhľad na okolitú krajinu a Atlantický oceán. Najväčšou atrakciou mesta je Bazilika Santa Luzia, ktorá je viditeľná z celého mesta a ponúka spektakulárny pohľad na krajinu.

Portugalská kuchyňa je jedinečná a ponúka veľa skvelých jedál. Viana do Castelo má veľa miest, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá ako sardinky na grile, Bacalhau (sušený úhor) alebo Francesinha (chutný sendvič). Pre milovníkov vína sú k dispozícii vináreň a tradičné bary s množstvom typov portugalského vína.

Zhrnutie
Viana do Castelo je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú tichšie a autentické miesto na svoju dovolenku, s krásnymi plážami, pozoruhodnými pamiatkami a skvelou kuchyňou. Okrem toho, ponúka stovky aktivít, ktoré sa vám nikdy nevynadia na prehliadky a aktivnú dovolenku. Čo čakáš ešte? Vyber si letenku a odcestuj na Portugalsko!


Letenka Portugalsko Viana do Castelo


Portugalsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií. Jednou z nich je aj mesto Viana do Castelo, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Ak sa rozhodujete pre cestu do Portugalska a chceli by ste navštíviť tento príjemný kútik, určite sa oplatí objednať si letenku na Viana do Castelo.

Viana do Castelo je malé prímorské mesto, ktoré sa nachádza pri ústí rieky Lima. Jeho stará časť je plná pamiatok, kostolov a historických budov. Najkrajším miestom je však impozantný kostol Santa Luzia, ktorý sa nachádza na kopci a ponúka úžasný výhľad na mesto a okolie. Okrem toho môžete v meste navštíviť aj múzeum, ktoré sa zameriava na miestnu históriu a kultúru.

Počas letnej sezóny sa mesto Viana do Castelo mení na príjemné letovisko, ktoré privíta množstvo turistov z celého sveta. Obľúbenou aktivitou je prechádzka po nádherných plážach, ktoré sa rozprestierajú pozdĺž pobrežia Atlantiku. Milovníci vodných športov si môžu vyskúšať plachtenie, alebo surf na vlnách oceánu.

Ochutnajte aj miestnu kuchyňu, ktorá je založená na rybách, školiek a morských plodoch. Priamo v historickom centre mesta môžete ochutnať skvelé portugalské víno a dobre pripravené morské špeciality.

Keďže sa mesto Viana do Castelo nachádza na severe Portugalska, môžete sa odtiaľ vybrať na výlety do okolitých miest a regiónov. Zaujímavými miestami sú napríklad mesto Braga, ktoré je centrom regiónu Minho a slávne mesto Porto, ktoré je známe svojou kultúrou a portským vínom.

Letenky na tento kúsok Portugalska sú už teraz k dispozícii na internete. Cena letenky bude závisieť od toho, kedy sa chcete vydať na cestu a koľko predstavujú vaše požiadavky na cestovanie. V každom prípade, Viana do Castelo vás určite očarí svojou kultúrou, históriou a prírodnou krásou. Stačí si objednať letenku a vydať sa na cestu.


Ubytovanie Portugalsko Viana do Castelo


Portugalsko je krásna krajina, ktorá sa nachádza na západnom pobreží Európy. Viano do Castelo je mesto, ktoré sa nachádza v regióne Minho v severnej časti Portugalska. Toto mesto je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodnou krásou.

Pre návštevníkov mesta, ktorí hľadajú ubytovanie, je tu veľa možností. Môžete vybrať z rôznych hotelov, penziónov, apartmánov a iných ubytovacích zariadení.

Ak hľadáte komfortné a luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z viacerých hotelov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Hotel Axis Viana Business & SPA Hotel je jedným z najlepších hotelov, ktoré ponúka prvotriedne služby a zariadenia, ako je spa, reštaurácia a fitnes centrum. Hotel Prazeres Boutique je tiež skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie s elegantnou atmosférou a vysokou úrovňou služieb.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie s nižšou cenou, sú k dispozícii rôzne penzióny a hostely. Penzión Residencial Laranjeira sa nachádza v centre mesta a ponúka útulné izby s výhľadom na historické centrum. Hostel Eleven je skvelou voľbou pre tých, ktorí radi spoznávajú nových ľudí, sú otvorení pre zdieľanie izby a radi sa zapoja do spoločenských aktivít, ktoré hostel ponúka.

V prípade, že hľadáte ubytovanie s väčšou súkromím a nezávislosťou, môžete si rezervovať apartmán. Apartmány Viana do Castelo vám ponúkajú možnosť bývať v súkromí s vlastnou kuchyňou a priestorom na oddych. Môžete si vybrať z viacerých štýlov a veľkostí apartmánov, ktoré spĺňajú vaše požiadavky.

Viano do Castelo je miestom s množstvom možností na zábavu, oddych a objavovanie histórie a kultúry Portugalska. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať príležitosť vychutnať si krásy tohto úžasného mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Viana do Castelo


Otázky:

1. Kde sa nachádza Viana do Castelo v Portugalsku?
2. Aké má Viana do Castelo historické pamiatky?
3. Čo je typickým jedlom v regióne Viana do Castelo?
4. Aké sú najlepšie pláže v okolí Viana do Castelo?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Viana do Castelo?

Odpovede:

1. Viana do Castelo sa nachádza na severe Portugalska pri ústí rieky Lima do Atlantického oceánu.
2. Viana do Castelo má veľa historických pamiatok, vrátane katedrály, palačov a chrámov. Turistom sa odporúča navštíviť napríklad Baziliku Santa Luzia alebo Palác Sobral.
3. Typickým jedlom v regióne Viana do Castelo sú morské plody, ktoré sa tu nachádzajú veľmi čerstvé. Medzi najznámejšie patrí Cataplana alebo Caldo Verde.
4. V okolí Viana do Castelo sa nachádza niekoľko krásnych pláží vrátane pláže Cabedelo, Moledo alebo Afife. Tieto pláže sú ideálne na plávanie, surfovanie alebo prechádzky po pobreží.
5. Najlepším časom na návštevu Viana do Castelo je máj až september, kedy je počasie väčšinou teplejšie a slnečnejšie. V júni sa tu koná aj tradičný festival Sv. Jána, ktorý stojí za návštevu.


Počasie Portugalsko Viana do Castelo


Viana do Castelo je mesto na severozápadnom pobreží Portugalska, ktoré sa nachádza v regióne Minho. Jeho poloha pri mori znamená, že má vlhké podnebie, ktoré sa prejavuje aj na zmene počasia v rôznych ročných obdobiach.

Zima v Viana do Castelo je zriedkavejšie teplotne blízka k mrazu, ale nie je nezvyčajné, že teploty klesajú na 0°C. Je to obdobie, kedy sa vyskytuje najväčšie množstvo zrážok, a často dochádza k silným vetrom, najmä z juhu a juhozápadu. V zimnom období môžu byť noci studené, ale bežné bývajú aj teploty okolo 10°C alebo vyššie.

Jar sa vyznačuje rýchlym nárastom teplôt a už v marci môžu byť dni teplé a slnečné. Večery a noci sú ale stále chladné a s možnosťou zrážok. Zväčša býva jar veľmi mokrá, a preto je záhradníctvo tak dôležitou súčasťou miestneho hospodárstva.

Leto je obdobím, kedy sa teploty častokrát vyšplhajú až na 30°C a môže byť veľmi vlhké a dusno. Naštastie morský vánok si zároveň drží dni príjemne ovládajúce a teploty v noci zriedkavo prekročia 20°C. Je to obdobie s najmenej zrážkami, a tak sa mnohí turisti snažia navštíviť Viana do Castelo v lete.

Jeseň prichádza pomaly a teploty sa začínajú pohybovať okolo priemerných hodnôt, ale zrážky sa zvyčajne utíšia iba v konci októbra. V noci teploty stále zostávajú v chladnom spektre a tak je dobré byť pripravený aj na chladnejšie obdobie.

Celkovo platí, že počasie v Viana do Castelo môže byť nevyzpytateľné, ale aj napriek tomu sa jedná o miesto s príjemným stredozemnomorským podnebím a dostatočným množstvom zrážok počas celého roka. Turisti môžu navštíviť túto oblasť kedykoľvek v roku, ale najlepšie je to v lete, keď sa môžu tešiť na teplé dni a večery a krásne pláže.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky