Hľadajte najekonomickejšie lety

Portugalsko Funchal

Dovolenka Portugalsko Funchal


Portugalský ostrov Madeira s hlavným mesto Funchal je jedno z najpopulárnejších turistických miest v Európe. Pre svoju krásnu prírodu, bohatú históriu a kultúru, je hojným cieľom návštevníkov z celého sveta.

Funchal leží na juhovýchodnom pobreží Madeiry a je obklopené úchvatnými horami. Na prvý pohľad môže mesto s jeho rušnými ulicami a obchodmi pôsobiť zmätočne, ale pretože je to pomerne kompaktné mesto, nenájdete problém dostať sa po ňom pešo.

Ako všade, aj v Funchale je mnoho vecí, ktoré sa oplatí vidieť a urobiť. Najlepší spôsob, ako sa oboznámiť s mesto, je prechádzka po centre a navštíviť chrámy, parky a pamiatky.

Funchal má množstvo atrakcií a zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Medzi najznámejšie patria napríklad katedrála Sé, kde sa môžete pozrieť na zaujímavú zbierku zlatých náhrdelníkov, alebo na kvalitnú zbierku kresťanského umenia v múzeu svätcov.

V okolí Funchalu neúnavne vedie turistická zóna s množstvom kvalitných reštaurácií, hotelov a obchodov. Najväčší z nich, Monte, poskytuje jedinečný výhľad na mesto a jeho okolie. V Monte si môžete šliapať po úzkych uličkách obklopené žiarivými kvetmi a vidieť zopár historických miest a krajčírov.

Funchal je tiež známy svojimi vinicami a ďalšími miestnymi specialitami. Portové víno Madeira je primárna pochúťka ostrova. V malých muzeách v Funchale môžete navštíviť to, čo sa pri výrobe Madeira počíta.

Ak hľadáte niečo špeciálneho a fascinujúce, určite si nezabudnite vyskúšať let balónom nad mesto a jeho okolie, ale aj ochutnať miestne delikatesy a vidieť čarovné ulice, ktoré vyzdobujú túto malú časť krajiny.

Portugalsko bola vždy populárna destinácia pre dovolenky a Funchal nie je výnimkou. Je to nádherné miesto, ktoré ponúka množstvo zaujímavých miest a aktivít. Ak hľadáte dovolenku, ktorá je skutočne zábavná a oddychová, potom je Funchal výbornou voľbou pre vás a vašu rodinu.


Letenka Portugalsko Funchal


Portugalsko je krásna krajina plná historických pamiatok, nádherných pláží a fantastických miest. Ak sa rozhodnete navštíviť toto čarovné miesto, určite nevynechajte mesto Funchal, ktoré sa nachádza na sopečnom ostrove Madeira.

Ak máte záujem o letenku do Portugalska, Funchal je na prvý pohľad ideálne miesto, ktoré si môžete vybrať. Let trvá v priemere okolo 3 až 4 hodín a po prílete do mesta sa vám ponúkne nádherný výhľad na more a všetky krásy, ktoré ostrov ponúka.

Funchal má všetko, čo by ste od letoviska očakávali, ale na rozdiel od iných letovísk má túto prírodnú krásu s nádherným panoramatickým výhľadom. Táto oblasť je plná rôznych zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť a vychutnať si tak kultúru a históriu tohto miesta. Ak máte radi prírodu a chcete sa trochu odpočinúť, môžete sa vybrať na nádherné pláže s tyrkysovou vodou, kde si môžete užívať relaxujúci čas.

Mesto má veľa rôznych atrakcií a zaujímavostí, medzi ktoré patrí návšteva námestia Praça do Município. Toto námestie je obklopené krásnymi historickými budovami a pozostáva aj z fontán, sošiek a zelených trávnikov.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v meste je návšteva katedrály Sé. Táto katedrála je postavená v barokovom štýle a jej interiér je plný krásnych soch a umeleckých diel. Okolo katedrály je mnoho reštaurácií a obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry a ochutnať miestne špeciality.

Funchal je známe aj pre svoje nádherné záhrady a parky, medzi ktoré patrí známy záhradný komplex Monte Palace Tropical Garden. Tento park je plný mnohých rôznych druhov rastlín, ktoré si môžete pozrieť a obdivovať.

Ak sa rozhodnete navštíviť Portugalsko, Funchal je miesto, ktoré určite nevynechajte. Letenky na túto destináciu sa dajú zohnať za príjemné ceny, a tak si môžete užiť skvelú dovolenku za veľmi prijateľné náklady. Funchal má toľko atrakcií a zaujímavostí, že na dovolenke nikdy nebudete nudiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Funchal


1. Aké je počasie v Funchale?
Odpoveď: Počasie v Funchale je väčšinou teplé a slnečné. Letné teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty sú miernych 16 až 18 stupňov Celzia.

2. Koľko stojí vlak z letiska na Madeiru do Funchalu?
Odpoveď: Cena vlaku sa pohybuje od 2 do 5 EUR v závislosti na ceste a cestovných triedach.

3. Aké je najlepšie miesto na návštevu v Funchale?
Odpoveď: Najlepšie miesto na návštevu v Funchale je tímový chrám Sé, ktorý sa od roku 2006 nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO.

4. Je dobré navštíviť Funchal v zimnom období?
Odpoveď: Áno, je to pomerne dobré obdobie na návštevu Funchalu, pretože zimné teploty sú stále pomerne teplé v porovnaní s mnohými inými európskymi destináciami.

5. Aké sú najlepšie pláže v Funchale?
Odpoveď: Nie sú žiadne pláže priamo v Funchale, ale je tu niekoľko krásnych pláží v blízkosti, ako sú Campas do Mar, Praia da Ribeira Brava a Ponta do Sol.

6. Je v Funchale bežné hovoriť anglicky?
Odpoveď: Áno, v Funchale je bežné hovoriť anglicky, pretože je to veľmi turistická oblasť.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Funchale?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Funchale sú Marina Shopping Center, Madeira Shopping Center, a Mercado dos Lavradores, trh s čerstvými miestnymi produktmi.

8. Aké jedlá sú špecifické pre Funchal?
Odpoveď: Medzi špecifické jedlá pre Funchal patrí poncha - tradičný miestny nápoj s ušľachtilým rumom, koreňovým sirupom a citrónom; a espetada - kúsky hovädzieho mäsa napichnuté na prútiku a grilované nad uhlím.

9. Je lepšie si prenajať auto na preskúmanie Funchalu?
Odpoveď: Áno, prenájom auta na preskúmanie Funchalu je najlepší spôsob, ako objaviť všetky krásy a miesta, ktoré mesto ponúka.

10. Kedy sa konajú najväčšie festivaly v Funchale?
Odpoveď: Najväčšie festivaly v Funchale sa konajú počas leta a sú to Festival Atlantiku (v júni) a Festival Pierides (v auguste).


Počasie Portugalsko Funchal


Portugalsko, konkrétne ostrov Madeira, je známe svojim príjemným subtropickým počasím počas celého roka. Funchal, hlavné mesto Madeiry, ponúka návštevníkom teplé a slnečné dni s minimálnym zrážaním.

Počas jarnej a letnej sezóny, ktorá trvá od mája do septembra, predstavuje teplota v Funchale priemernú hodnotu okolo 25 až 28 stupňov Celzia. V lete sa môže teplota v daňom dni zvýšiť až na 30 stupňov Celzia, ale aj v tomto prípade sa nedochádza k extrémnym horúčavám, vďaka miernym vetrám, ktoré doliehajú z oceánu. Návštevníci si môžu užívať krásne slnečné dni a prechádzky po kraji mora. Voda je teplá – priemerná teplota v sezóne sa pohybuje okolo 23 stupňov Celzia.

Počas jesennej a zimnej sezóny (od októbra do apríla) sa teploty pohybujú okolo 20 až 22 stupňov Celzia, čo stále znamená príjemné a teplé dni. Aj keď počas tohto obdobia môžu byť rána a večery o niečo chladnejšie, denné teploty sa veľmi neodlišujú od teplôt v jarnej a letnej sezóne. Zrážky sú v tomto období bežnejšie, ale väčšinou sú to krátke avšak silné búrky, ktoré rýchlo prejdú.

Keďže sa Funchal nachádza na juhu Madeiry, toto mesto zvyčajne oveľa menej postihuje zlé počasie a búrky, ktoré sú bežné na severnej strane ostrova.

Celkovo platí, že počasie v Funchale je veľmi príjemné a vhodné pre návštevníkov, ktorí hľadajú pekné slnečné prázdniny v kombinácii s krásnym výhľadom na oceán a nádhernou prírodou. Preto ak chcete urobiť dovolenku iba vďaka počasiu, Funchal môže byť vašou ideálnou destináciou.


Ubytovanie Portugalsko Funchal


Portugalsko, a najmä ostrov Madeira, je vyhľadávaným turistickým cieľom pre svoje nádherné prírodné scenérie, vynikajúce jedlo a pohodlné podnebie. Funchal, hlavné mesto Madeiry, je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú príležitosť zažiť jedinečný portugalský zážitok. V tomto článku sa budeme zaoberať ubytovaním v Funchale a možnosťami, ktoré tento región ponúka.

Ak hľadáte ubytovanie v Funchale, máte na výber z množstva možností. Od luxusných 5-hviezdičkových hotelov až po skromnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti, nájdete tu rôzne typy ubytovania. Pre tých, ktorí milujú luxusné hotely, môže byť najlepšou voľbou Belmond Reid's Palace Hotel. Je to jedna z najslávnejších hotelov na Madeire, ktorý očarí svojich hostí čarom a prestížou. Hotel ponúka výhľady na Atlantik, vynikajúcu reštauráciu a bazén na streche s výhľadom na ocean.

Ak hľadáte niečo stredne veľkého, Hotel Quinta da Casa Branca môže byť zaujímavým výberom. Nachádza sa v časti Funchal s názvom Lido, v blízkosti množstva reštaurácií a barov. Ponúka moderné izby a apartmány s balkónom alebo terasou s výhľadom na záhrady a bazén. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú kľudnú atmosféru a relaxáciu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo cenovo dostupnejšie, Apartamentos Turisticos Atlantida môžu byť tou najlepšou voľbou. Nachádza sa v centre Funchalu, v blízkosti množstva obchodov, reštaurácií a kaviarní, a ponúka jednoduché, no pohodlné ubytovanie. V apartmánoch nájdete kuchynku, malú terasu a bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Funchal ponúka okrem ubytovania aj množstvo aktivít a miest na navštívenie. Pre milovníkov histórie sa môžete vybrať na prehliadku mesta a obdivovať historické budovy ako je kostol uprostred námestia Praça do Municipio a Kráľovský palác. Pre tých, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, zakúpiť si vstupenky na Monte Cable Car, ktorý ponúka nádherné výhľady na mesto a okolité hory. Turisti sa tiež môžu vybrať na skúsenosť s delfínmi, prejsť sa na malom vláčiku po meste alebo sa zúčastniť ochutnávky miestneho vínneho sklepa.

Celkovo povedané, Funchal je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu prírody, kultúry a luxusného ubytovania. Rozmanitosť ubytovania, aktivít a miest na navštívenie, Funchal ponúka niečo pre každého. Ak plánujete návštevu Portugalska, doporučujeme Funchal zažiť na vlastnej koži a nechať sa očariť krásami tohto jedinečného miesta.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky