Hľadajte najekonomickejšie lety

Poľsko Płock

Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Płock


1. Aký je hlavným mesto Poľska?
Odpoveď: Hlavným mestom Poľska je Varšava.

2. Ktoré jazyky sa hovoria v Płocku?
Odpoveď: V Płocku sa hovorí po Poľsky.

3. Aké sú obľúbené jedlá v Poľsku?
Odpoveď: Niektoré z obľúbených jedál v Poľsku sú pierogi, zupy, klobásy a kaviár.

4. Aké sú obľúbené turistické atrakcie v Płocku?
Odpoveď: Niektoré z obľúbených turistických atrakcií v Płocku sú zámok Płock, katedrála sv. Márie a Jána a Hornické múzeum.

5. Musím mať víza, aby som navštívil Poľsko?
Odpoveď: To závisí od vašej krajiny pôvodu. Niektoré krajiny majú dohodu o voľnom pohybe s Poľskom, takže víza nie sú potrebné.

6. Čo by som mal/la vedieť o poľskej kultúre a zvykoch?
Odpoveď: Niektoré z poľských kultúrnych a zvykových tradícií zahŕňajú dni poľského kroju, veľkopostné obdobie a vianočné zvyky.

7. Aké je poľské zdravotnícke poistenie pre turistov?
Odpoveď: Turisti v Poľsku môžu využiť poľský národný zdravotný fond. Existujú však aj súkromné zdravotné poisťovne, ktoré môžu ponúknuť lepšie pokrytie.

8. Aké je poľské výsadbové miesto z letiska Chopina v Varšave do Płocku?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať z letiska Chopina do Płocku, je vlakom. Musíte ísť na stanicu Chopin Airport a potom nadviazať spojenie na vlakovú stanicu Varšava Central. Z Varšavskej centrály sa dá vlakom dosiahnuť Płock.


Dovolenka Poľsko Płock


Płock je jedno z najkrajších miest v Poľsku a vďaka svojmu bohatému historickému dedičstvu a zaujímavým pamiatkam by mohlo byť skvelým miestom pre vašu ďalšiu dovolenku. Starobylé mesto Płock sa nachádza v severovýchodnej časti Poľska, na brehu rieky Vístula.

Tu si nájdete mnoho zaujímavých miest a atrakcií, ako napríklad Katedrálu sv. Floriana, ktorá je jednou z najstarších stavieb v Poľsku. Môžete sa prechádzať historickým centrom mesta, ktoré je plné krásnych obchodov, reštaurácií a kaviarní, alebo sa vybrať na prechádzku po blízkom náhornom parku s krásnymi výhľadmi na rieku Vístula a mesto.

Ďalším dôležitým miestom, ktoré by ste mali navštíviť, je Płocké múzeum, ktoré má fascinujúce exponáty z regiónu a je najväčším múzeom v regióne Masovia. Okrem toho, veľa historických pamiatok a budov sa nachádza v okolí mesta, ako napríklad krásny zámok Wyszogród, gotický kláštor v Łęgii či pamätník z druhej svetovej vojny na brehu rieky Vístula.

Okrem pamiatok a atrakcií, Płock má aj krásnu prírodu a je obklopený veľkým počtom prírodných parkov a rezervácií. Tieto oblasti sú ideálne na prechádzky, cykloturistiku alebo rybolov.

Ak hľadáte skutočne autentický zážitok, môžete navštíviť trh, ktorý sa v meste koná každý týždeň. Tu si môžete kúpiť rôzne druhy domácich výrobkov, či už ide o ovocie, zeleninu, mäso alebo suveníry.

V Płocku sú tiež dobrou alternatívou pre rodinnú dovolenku rôzne festivaly a oslavy, ktoré sa v meste konajú počas celej sezóny. Najväčší z nich je Letný festival Płock, ktorý prebieha počas júla a augsta, a ponúka návštevníkom mnoho rôznych kultúrnych, hudobných a umených podujatí.

Všeobecne platí, že dovolenka v Płocku môže byť skvelým spôsobom, ako spoznať Poľsko a jeho kultúru. Množstvo histórie, pamiatok, zábavy, krásnej prírody a dobrého jedla a pitia sú len niektoré z vecí, ktoré môžete získať z tohto malebného mesta. Preto ak sa chystáte na dovolenku v Poľsku, nezabudnite uvažovať aj o Płocku!


Ubytovanie Poľsko Płock


Poloha mestečka Płock, nachádzajúceho sa v stredozápadnej časti Poľska, predurčuje túto lokalitu predovšetkým pre turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru. Dá sa povedať, že Płock je ako časový stroj, ktorý Vás prenesie do minulosti. Aby ste si však Płock mohli vychutnať naplno, potrebujete kvalitné a cenovo dostupné ubytovanie. Preto vám prinášame prehľad o najlepších ubytovacích možnostiach v Płocku.

Hotel Platan
Hotel Platan sa nachádza len 1 km od historického centra Płocka a ponúka štýlové a komfortné ubytovanie. Izby sú priestranné, vkusne zariadené a vybavené modernou technológiou pre pohodlný pobyt hostí. Hotel má vlastnú reštauráciu, bar a poskytuje aj raňajky formou bufetu. Parkovanie a Wi-Fi pripojenie sú k dispozícii zdarma.

Hotel Czardasz
Hotel Czardasz sa nachádza v blízkosti centra mesta a ponúka komfortné izby, ktoré sú vkusne zariadené a skvelo vybavené pre pohodlný pobyt. Hostia majú k dispozícii reštauráciu, ktorá ponúka poľské špeciality a miestne víno. Hotel disponuje tiež barom, detským ihriskom a fitness centrom. Parkovanie a Wi-Fi pripojenie sú k dispozícii zdarma.

Hotel Hermanow Podlaski
Tento hotel sa nachádza v krásnom prostredí pri brehu rieky Visly, len pár kilometrov od centra mesta. Izby sú vkusne zariadené a ponúkajú všetky potrebné zariadenia pre pohodlný pobyt hostí. Hotel disponuje reštauráciou, ktorá ponúka široký výber poľských a medzinárodných jedál, a tiež ponúka relaxačné procedúry v wellness centre. Parkovanie a Wi-Fi pripojenie sú k dispozícii zdarma.

Hotel Tumski
Hotel Tumski sa nachádza v centre Płocka, len niekoľko minút pešou chôdzou od historických pamiatok. Izby sú vkusne zariadené a vybavené všetkým potrebným zariadením. Hostia majú k dispozícii reštauráciu, ktorá ponúka široký výber poľských a medzinárodných jedál. Parkovanie a Wi-Fi pripojenie sú k dispozícii zdarma.

Pobyt v Płocku môže byť veľmi príjemným zážitkom, ak si vyberiete kvalitné a cenovo dostupné ubytovanie. Vyššie uvedené hotely ponúkajú takéto ubytovanie a zabezpečia Vám príjemný a pohodlný pobyt. Či už si vyberiete ktorýkoľvek z nich, určite nebudete ľutovať.


Počasie Poľsko Płock


Poľsko Płock je jedno z miest v Poľsku, kde môžete zažiť rôzne typy počasia počas celého roka. Pretože sa nachádza v blízkosti Baltského mora, počasie tu môže byť veľmi pestré.

V lete sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia, ale môžu sa výrazne zmeniť aj v závislosti od počasia v okolitých oblastiach. Teploty tu môžu byť aj vyššie a dosahovať až do 30 stupňov Celzia. Väčšina dní je slnečných a suchých, ale môžu sa vyskytnúť aj búrky a krátkodobé dažde. V horúčavách mnoho ľudí hľadá príležitosť osviežiť sa v miestnych vodných parkoch alebo v blízkosti rieky Visly.

Jesen v Poľsku Płock je krásne obdobie. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 stupňami Celzia s chladnejšími nocami. Môžete vidieť krásne listy v rôznych farbách, od žlto-červeného po fialový a každá prechádzajúca noc môže zmeniť farebnú paletu. Medzi týmito krásnymi ulícami sa môžete prechádzať a obdivovať scenériu.

V zime sa teploty klesnú a môžu dosahovať aj -10 stupňov Celzia. V januári a februári bývajú najchladnejšie mesiace, kedy môže napadnúť aj sneh. Je preto dobré si zobrať vhodné oblečenie, aby ste sa cítili teplí a pohodlne aj počas chladných dní.

Na jar začína počasie otepľovať a teploty dosahujú približne 15 až 20 stupňov Celzia. Je to obdobie, keď sa príroda prebúdza, pretože stromy a kvety začínajú kvitnúť. Je to ideálne obdobie na návštevu národných parkov a jazier v okolí, kde si môžete vychutnať krásne scenérie a čistý vzduch.

V Poľsku Płock môžete zažiť rôzne druhy počasia, preto s si so sebou vždy zoberte adekvátne oblečenie. Netreba zabúdať ani na ochranu pred dotieravým slnkom, ak sa rozhodnete pre letnú návštevu tohto mesta. Bez ohľadu na počasie však môžete vždy nájsť niečo, čo sa vám bude páčiť a udrží vás zaneprázdnených celý deň.


Letenka Poľsko Płock


Letenky smerom do Poľska sú dostupné z mnohých miest na svete. Ak hľadáte niečo menej známe a letenie do veľkého mesta sa Vám nezdá priťahujuce, môžete sa rozhodnúť pre Płock. Toto mesto má niečo nad 100-tisíc obyvateľov a nachádza sa na rieke Vístula. Płock je známe svojou historickou architektúrou, múzeami, záhradami a parkami a podľa niektorých môže byť dokonalou turistickou destináciou.

Ak plánujete návštevu Poľska a razímte sa smerom na sever, potom letenka Poľsko Płock môže predstavovať skvelú voľbu. Letenky sú dostupné z mnohých miest, najčastejšie z Varšavy, ktorá sa nachádza asi 120 kilometrov na juhovýchod. Môžete sa rozhodnúť pre rôzne letecké spoločnosti, vrátane Ryanair alebo Eurowings, a tak si zvyčajne môžete vybrať najvhodnejšie lety a časy letu.

Po príchode na letisko Płock sa dostanete kľudne do centra mesta. Na výber máte rôzne možnosti pre mestskej dopravy, batožinových a taxi služieb.

Ak už ste v centre mesta, máte výber z rôznych aktivít a zaujímavostí. Môžete navštíviť katedrálu sv. Stanislava a sv. Václava, ktorá bola postavená v 12. storočí a je dnes jednou z najznámejších a najkrajších pamiatok mesta. Katedrála ponúka nádhernú freskovú výzdobu a elegantné zvony, ktoré sú zaslúžené uchytené v zvonici.

Pokiaľ máte radi prírodu a výhľady, môžete navštíviť tiež zámocký park, ktorý sa nachádza v blízkosti zámku. Park vám ponúka prekrásny výhľad na rieku Vístulu a neobvyklý arborétum s mnohými záhradami.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné, môže byť zaujímavou zaujímavosťou pitná kúra k lenivému plesu, ktorý sa nachádza kúsok mimo mesta. Je to miesto, kde sa možno ponoriť do jednej zo 6 pitnej vôd, ktoré sa tvrdí, že majú liečivé účinky.

Płock ponúka aj množstvo miest, kde si môžete vychutnať poľskú kuchyňu, kaviarne a miestne pivovary. Pokiaľ ste fanúšikovia histórie a kultúry, turistická destinača Poľsko Płock ponúka množstvo zaujímavostí a miest, ktoré Vás určite zaujmú.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky