Hľadajte najekonomickejšie lety

Poľsko Nowy Sącz

Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Nowy Sącz


Ospravedlňujeme sa, ako AI jazykový model nemôžeme poskytnúť informácie o najčastejších otázkach a odpovediach pre konkrétny región/štát v reálnom čase. Odporúčame využiť webové stránky štátnej správy, kde by mohli byť tieto informácie dostupné.


Ubytovanie Poľsko Nowy Sącz


Poloha nowosądeckého ubytovania na západnom konci Poľska je ideálnou kombináciou historického mesta a krásnej prírody. Nowy Sącz sa nachádza na rieke Dunajec v horách Beskydy a ponúka návštevníkom množstvo atrakcií, vrátane krásnych pamiatok, nádherných výhľadov a prírodných parkov.

Ak hľadáte ubytovanie v Nowom Sączu, máte na výber mnoho možností, od hotelov a penziónov po súkromné ubytovania a apartmány. Väčšina z týchto ubytovaní ponúka moderné a dobre vybavené izby so všetkým potrebným pre príjemný pobyt.

Hotelové ubytovania

Mesto Nowy Sącz je domovom mnohých luxusných a cenovo dostupných hotelov, ktoré prispievajú k tomu, aby sa návštevníci cítili ako doma. Hotel Gromada Nowy Sącz je dokonalým príkladom toho, ako sa moderná pohodlnosť a kvalitné služby dokážu spojiť v nádhernom prostredí. Ak hľadáte niečo skromnejšie a pristupnejšie, Hotel Bristol v centre mesta ponúka útulné izby s jednoduchým, no čistým nábytkom.

Penzióny

Penzióny v Nowom Sączu sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú tradičnejšie ubytovanie. Penzión U Józefa ponúka krásne a útulné izby s výhľadom na mesto, zatiaľ čo Penzión U Rancza ponúka jednoduché izby so všetkým potrebným zariadením. Penzión Diamentová hora je malý rodinný penzión, ktorý ponúka útulné izby v nádhernom prostredí.

Súkromné ubytovanie

Najlepším spôsobom, ako si užiť pravú pohostinnosť miesta a jeho obyvateľov, je zvoliť súkromné ubytovanie. Many Rooms Nowy Sącz je útulné a starostlivo zrekonštruované ubytovanie s viacerými izbami a službami. Hostia majú možnosť klimatizácie a zabezpečené parkovisko. Súkromné izby Luba sa nachádzajú nedaleko od centra mesta a ponúkajú útulné izby v blízkosti mnohých turistických atrakcií.

Apartmány

Ak hľadáte niečo pre svoju rodinu a priateľov, apartmány v Nowom Sączu sú skvelou voľbou. Apartmán Pietraszko sa nachádza len pár minút od centra mesta a ponúka moderné zariadenie v príjemnom prostredí. Apartmán Golonka poskytuje prenájom apartmánov a apartmánových izieb s vlastnou kuchyňou.

Ubytovanie v Nowom Sączu sa stalo vo voľných časoch súčasťou veľmi pestrých a inspiratívnych dovoleniek. Aktivita v meste a jeho okolí vás zabaví a uvoľní. Pre návštevníkov nie je lepšieho miesta, ako navštíviť toto miesto a ubytovať sa v jednom z mnohých možných ubytovaní.


Letenka Poľsko Nowy Sącz


Letenka do Poľska, konkrétne do mesta Nowy Sącz, môže byť pre mnohých cestovateľov prekvapujúcou voľbou. Toto malebné mesto s viac ako 80-tisíc obyvateľmi sa nachádza na juhu Poľska, blízko hranice s Slovenskom. Ak máte radi prírodu, históriu a nočný život, potom môže letenka do Nowého Sącza byť pre vás tou správnou voľbou.

Letisko v blízkosti Nowého Sącza je Krakov-Balice, ktorého medzinárodné lety sú k dispozícii z mnohých miest. Po prílete na letisko sa môžete dostať do mesta rôznymi spôsobmi, ako napríklad taxi, prenájom auta alebo verejnou dopravou. Ak si chcete ušetriť peniaze, môžete využiť autobusovú dopravu alebo vlak, ktoré premávajú z letiska priamo do Nowého Sącza.

Po príchode do mesta, máte možnosť preskúmať množstvo histórických miest a pamiatok. Najznámejšou pamiatkou mesta je hrad Starý Sącz, ktorý bol postavený v 13. storočí a je dominantou mesta. Po návšteve hradu sa môžete prejsť po historických uličkách mesta a nakupovať v tradičných poľských obchodoch.

Ak máte radi prírodu, môžete sa vydať na túru do nádherného pohoria Sądecká vrchovina, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. Toto krásne pohorie ponúka nádherné výhľady a užívateľské trasy pre turistov a cyklistov.

A po náročnom dni, môžete sa vrátiť do centra mesta a užiť si nočný život. Mesto ponúka množstvo barov, klubov a reštaurácií, kde si môžete posedieť s miestnymi obyvateľmi a ochutnať poľské pivo a chutné jedlá.

Vzhľadom na svoje umiestnenie blízko hranice so Slovenskom, môže letenka do Nowého Sącza byť pre cestovateľov, ktorí sa zaujímajú o dve krajiny, dobrá voľba. To vám umožní vidieť viac poľských a slovenských miest a spoznať obidve krajiny.

V súhrne, letenka do Nowého Sącza ponúka cestovateľom možnosť navštíviť krásne historické mesto, užiť si nádhernú prírodu a zažiť nočný život. Okrem toho dôraz na ťažisko Poľsku umožní cestovanie do iných miest poľska v okolí. Ak hľadáte novú destináciu na cestovanie, tak návšteva Nowého Sącza je určite stojí za to.


Počasie Poľsko Nowy Sącz


Nowy Sącz je mesto v južnej časti poľskej provincie Malopolske vo vojvodstve s tiež rovnakým menom. Toto oblasť je známe svojou krásnou prírodou, kultúrou a históriou, ale aj svojimi zmenlivými klimatickými podmienkami. Klima je tu kontinentálna, so silnými vplyvmi Atlantiku a Karpát.

Leto v Nowy Sącz môže byť veľmi príjemné, ale aj veľmi horúce, s teplotami, ktoré môžu dosiahnuť až 30°C. Najteplejším mesiacom je júl a august, ktoré sú aj najmokrejšie. Vzhľadom na blízkosť Tatier môžu stredné a vyššie vrcholy mať chladné a zvláštne počasie aj v lete, vrátane náhlych búrok a nečakaného poklesu teploty.

Jeseň v Nowy Sącz sa môže začať skôr ako v iných častiach Poľska, a to už v priebehu septembra. Tento mesiac a október sú zvyčajne jasné, ale chladné, a teploty sa pohybujú medzi 6-18°C. V novembri môžu začať snežiť, čo zvyšuje krásu miestneho krajinného charakteru.

Zima v Nowy Sącz môže byť veľmi drsná, s teplotami klesajúcimi až na -15°C a veľkými snehovými zrážkami. Napriek tomu ponúka krásne zimné scenérie v jeho okolí, vrátane Tatier a Poľského raj, kde môžete zažiť túru na sánkach alebo bežkách.

Jar v Nowy Sącz začína v marci a je obvykle teplejšia ako jeseň. Teploty tu rýchlo stúpajú, čo v marci môže byť príjemné 13°C až 15°C. V apríli sa teploty ustália na príjemných 20°C, až kým sa v máji alebo na počiatku júna teploty ešte zdvihnú na 25°C alebo viac.

Všeobecne platí, že počasie v Nowy Sącz závisí od ročného obdobia a geografickej polohy. Ak plánujete navštíviť toto krásne mesto, nezabudnite si obliecť správnu vrstevnatú obuv a oblečenie v závislosti na situácii počasie. Ale s jasným oblohou alebo so snehom, príroda v tejto časti Poľska vám zaručene učarovala!


Dovolenka Poľsko Nowy Sącz


Dovolenka v Poľsku môže byť prekvapením pre mnohých cestovateľov, ktorí si nevšimnú, že susedná krajina má tak veľa ponúk. Medzi mnohými krásami a miestami, ktoré návštevníci môžu navštíviť, je mesto Nowy Sącz, ktoré sa nachádza v južnej časti Poľska, neďaleko hraníc s Slovenskom.

Nowy Sącz je jedno z najstarších miest v Poľsku s bohatou históriou, ktoré si zachovalo svoje krásne stredoveké centrum. Toto mesto však ponúka oveľa viac ako iba historické pamiatky. Sú tu nádherné parky, múzeá, kaviarne, reštaurácie a dokonca aj lyžiarske stredisko, pre tých, ktorí milujú zimné športy.

Prvou zastávkou pre mnohých návštevníkov mesta je hlavné námestie, ktoré je považované za jedno z najkrajších v Poľsku. Na námestí sa nachádza niekoľko pamätníkov, kaviarní, obchodov, obľúbená fontána a chrám svätého Krištofa, ktorý bol postavený v 15. storočí.

Ďalšou zaujímavou atrakciou je múzeum Pieniny, ktoré sa nachádza v Tropsztynskom zámku. Múzeum ukazuje históriu regiónu Pieniny, vrátane prírodných krás a bohatého kultúrneho dedičstva. Pre návštevníkov je k dispozícii aj možnosť prehliadky zámku a jeho rozsiahlych záhrad.

Keď už hovoríme o prírode, nedaleko mesta sa nachádza Národný park Pieniny, ktorý je oblúbenou atrakciou pre turistov. Park je známy svojimi krásnymi vyhliadkami, skálami a smerujúcimi riekami. Môžete tu túrovať, bicyklovať, alebo aj raftovať.

Po intenzívnom dni plnom adrenalinu si turista môže oddýchnuť v jednej z mnohých kaviarní alebo reštaurácií mesta. Návštevníci by si mali určite vyskúšať tradičné poľské jedlo, ako je pierogi, ktoré sú vynikajúcou voľbou pre vegetariánov.

Dovolenka v Nowy Sącz ponúka zaujímavé a nádherné možnosti pre každého turistu. Stará história tohto mesta, nádherná príroda a vynikajúca kuchyňa vám umožnia prežiť nezabudnuteľnú dovolenku. Tak neváhajte a navštívte toto krásne miesto plné kultúry a zábavy.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky