Hľadajte najekonomickejšie lety

Poľsko Gdaňsk

Dovolenka Poľsko Gdaňsk


Poľsko je krajina plná histórie, kultúry a krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste nemali pri svojej ceste po Poľsku minúť, je Gdaňsk. Táto krásna morská destinácia sa rozprestiera na brehu Baltského mora a ponúka návštevníkom vynikajúci mix histórie, kultúry, kulinárskej scény a krásnych pláží.

Gdaňsk má bohatú históriu a je známe pre svojé staré mesto, ktoré je najväčším mestečkom Zlatého pobrežia. Na svoj potulkách mestom určite zistíte, že Gdaňsk bývalým bohatým prístavom, ktorý založili Vikingovia v 10. storočí a potom ho rozvíjali nemecké mestá cez stredovek. Vnútorné staré mesto bol obnovený po poškodení v druhej svetovej vojne a dnes je to úžasné rozľahlé mesto s mnohými krásny s pamiatkami, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Možno sa chcete spútať po uliciach s bývalými morskými obchodníkmi alebo sa prejsť po slávnej ceste Kráľovského traktu, kde prejdete cez všetky významné histórické pamiatky, ktoré mesto má ponúknuť. Medzi nimi patrí Artus Court, ktorý bol domovom obchodníkov a kde sa uskutočňovali obchodné rokovania alebo Fontána Neptúna, ktorá bola postavená v roku 1633.

Staré mesto okrem histórie ponúka aj množstvo zaujímavých miest. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o pamiatky a architektúru, odporúčame navštíviť Kostol sv. Márii, Katedrálu sv. Trojice alebo Opatstvo Olivovec. Ak ste nadšenci moderného umenia, určite si nechajte stráviť čas v Muzeu Gdaňska alebo východnemeurópskom múzeu. Gourmandi sa môžu tešiť z miestnej kuchyne, kde sa ochutnáva typické jedlo ako je Šuminu polievka, Pierogi alebo polievka Zurek.

Počas teplých slnečných dní si môžete vychutnať päť kilometrov pláží, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta a ponúkajú rôzne aktivity a oddych, vrátane windsurfingu, kiteboardingu alebo jednoducho relaxovania a slnenia. Zájdite si na pláž Brzezno, ktorá sa nachádza asi 10 minútod mesta a je považovaná za najlepšiu pláž v meste.

Vzhľadom na svoju vynikajúcu polohu, mesto Gdaňsk je skvelým miestom na výlety do okolia. Navštívte známe morské letovisko Sopot, so svojou dlhou múrom a krásnou mólou alebo sa vydajte do našej susednej krajiny, Ruska alebo Litvy a zoznámte sa s ich kultúrou a históriou.

Poľsko je Kráľovstvo strednej Európy, ktoré ponúka návštevníkom jedinečnú kombináciu histórie, kultúry a zábavy. Gdaňsk ako jedno z najkrajších miest v Poľsku, s dlhými plážami, krásnou architektúrou, bohatou históriou a úžasnou kuchyňou, zabaví vás počas celej dovolenky. Ak hľadáte miesto, kde prežiť svoju nasledujúcu dovolenku, Gdaňsk je jedno z miest, ktoré by ste mali určite zvážiť.


Letenka Poľsko Gdaňsk


Poľsko - krajina s dlhou históriou, vynikajúcim jedlom a krásnou prírodou. Gdaňsk, tretie najväčšie mesto Poľska, nájdete na pobreží Baltského mora. Miesta na návštevu v Gdaňsku zahrnujú početné pamiatky a miesta s kultúrnym dýchajúcim prostredím.

Ak sú vaše kroky smerované do Poľska, nemali by ste si nechať ujsť návštevu Gdaňsku. Našťastie letenka Poľsko Gdaňsk nie je drahá. V súčasnosti si môžete zakúpiť letenku po cene od 50 až do 100 eur, v závislosti od dátumu a dĺžky trvania pobytu.

Na letisku Gdaňsk - Lech Wałęsa sa nachádza množstvo možností na prepravu do centra mesta. Najjednoduchší spôsob pre prepravu je použitie MHD. Doprava v meste väčšinou funguje na báze autobusov či električiek. V blízkosti najzaujímavejších častí mesta sa nachádza niekoľko staníc pre MHD.

Miestami, ktoré by ste si mali počas svojho pobytu v Gdaňsku nechať ujsť, sú dominikánsky kostol sv. Mikuláša, železničné múzeum, Mariánska katedrála, knižnica Gdaňska, rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie alebo Dóm sv. Jána. Vo väčšine z týchto miest nájdete nielen historické hodnoty, ale aj zaujímavé kultúrne podujatia.

Niektoré z najlepších stravovacích zariadení v Gdaňsku možno nájsť v blízkosti námestia, ktoré je srdcom mesta. Od miestnych potravín až po spôsoby podávania, nájdete tu príjemné miesta pre oddych či stretnutia.

V prípade, že hľadáte nemenej zaujímavosti a pobyt v kultúrnom prostredí, ideálne miesto na prechádzku po meste je dlhá ulica Długa, ktorá Vás prevedie cez unikátne architektonické štýly. Svoju návštevu môžete tiež utužiť na jednej zo stolovníckych záhradiek, kde v lete môžete užiť skutočný relax.

Letenka Poľsko Gdaňsk je skvelou príležitosťou na to, aby ste mohli objavovať krásy mesta a zároveň spoznali kultúru jeho obyvateľov. Gdaňsk je výnimočným miestom aj pre rodiny s deťmi, ktoré budú mať príležitosť na prehliadky, návštevu múzeí či si vychutnávanie zaujímavých kultúrnych podujatí. Sme presvedčení, že po návrate z Gdaňska budete so svojou volbou spokojní a budete mať množstvo príjemných spomienok.


Počasie Poľsko Gdaňsk


V Poľsku sa nachádza krásny prístavný mesto Gdaňsk na pobreží Baltského mora. Jeho poloha ovplyvňuje mierny podnebný typ s úmernými teplotami v lete a zimné mrazy. Toto mesto sa môže pochváliť svojou krásnou architektúrou, história a kultúra siahajú až do 10. storočia.

Leto v Gdaňsku je teplé a mokré, s priemernými teplotami v júni až auguste okolo 20-25 °C. V týchto mesiacoch môžete očakávať daždivé dni, ale výhodou je, že sú krátke a nebránia vám vychutnávať si pláže a pohodičku na slnku. Kúpanie v Baltskom mori je chladné, ale osviežujúce.

Jeseň v Gdaňsku býva premenlivá s chladnými nociami a teplejšími dňami. Priemerné teploty sú v septembri okolo 17 °C a v októbri sa už ochladí na 10-13 °C. V tomto období sa môže vyskytnúť aj väčšie množstvo dažďa a vetra.

Zima v Gdaňsku je mrazivá s priemernými teplotami okolo -2 °C. Však zima tu môže byť veľmi pekná, keď snehové vločky padajú na historickú architektúru mesta. To by sa mohlo stať aj v novembri alebo v marci, kedy sneženie môže zasiahnuť.

Na jar v Gdaňsku sa teploty začínajú zvyšovať s priemernými hodnotami okolo 8-10 °C v marci a až po 16 °C v máji. Toto obdobie je tiež daždivé, ale menej ako v lete. Jar môže byť nádherná v Gdaňsku, keď kvitnú kvety a zeleň.

Celkovo povedané, počasie v Gdaňsku je veľmi premenlivé a môže byť pomerne daždivé. Najlepšie obdobie na návštevu tohto krásneho prístavného mesta je v lete, keď sa môžete kúpať v Baltskom mori a vychutnávať si pohodičku na slnku. Ale aj jeseň a jar môžu byť pekné a zima môže byť nádherná, keď sa na architektúru mesta pripečie sneh. V každom období však môžete objaviť krásy tohto historického miesta a vychutnávať si jeho bohatú kultúru a jedinečnú atmosféru.


Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Gdaňsk


1. Kde sa nachádza Gdaňsk?

Gdaňsk sa nachádza na severe Poľska, na pobreží Baltského mora.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Gdaňska?

Najlepšie obdobie na návštevu Gdaňska je od júna do augusta počas leta a od decembra do februára počas zimy, keď tu prebiehajú vianočné trhy.

3. Koľko stojí taxi z letiska do centra mesta?

Cena taxi z letiska do centra mesta sa pohybuje okolo 60-80 PLN (13-18 eur).

4. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Gdaňsku?

Najlepšie miesta na nákupy v Gdaňsku sú Stary Browar a Galeria Bałtycka.

5. Ktoré miesta stojí za návštevu v Gdaňsku?

Najlepšie miesta na návštevu v Gdaňsku sú Staré Mesto, radnica, katedrála Sv. Márie a hlavná brána Długi Targ.

6. Aké sú miestne špeciality v Gdaňsku?

Miestne špeciality v Gdaňsku sú Rybi Targ (rybia tržnica), miešané mäso a jablkové koláče.

7. Ako sa dostanem do Gdaňska z Krakova?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať z Krakova do Gdaňska, je lietadlo alebo vlak.

8. Kedy sa koná festival St. Dominic's Fair v Gdaňsku?

Festival St. Dominic's Fair sa koná každý rok od konca júla do polovice augusta.

9. Čo je Muzeum druhú svetovú vojnu v Gdaňsku?

Muzeum druhej svetovej vojny v Gdaňsku je múzeum venované histórii 2. svetovej vojny a zameriava sa na udalosti, ktoré sa odohrali v Gdaňsku a v Poľsku počas vojny.

10. Kde zohnať mapu Gdaňska?

Mapy Gdaňska sú k dispozícii v turistických informačných centrách, hotely a niektorých pamätihodnostiach. Môžete si ich tiež zakúpiť v kníhkupectvách alebo stiahnuť z internetu pred návštevou mesta.


Ubytovanie Poľsko Gdaňsk


Gdaňsk je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest Poľska, súčasťou Trójmesta a leží pri Baltickom mori. Toto mesto má bohatú históriu, kultúru, ale aj moderné zariadenia a prírodné krásy, a preto je také obľúbené. Jednou z dôležitých otázok pre každého, kto plánuje cestu do Gdaňska, je otázka ubytovania. Preto by sme radi poskytli niekoľko tipov na ubytovanie v Gdaňsku.

Hotel spokojny

Hotel Spokojny je jeden z najlepších hotelov v Gdaňsku. Nachádza sa v blízkosti centra mesta, v zelenej oblasti, kde je veľa zelene a náučných chodníkov. Hotel ponúka pohodlné a dobre vybavené izby, ktoré sú vhodné pre jednotlivcov aj rodiny s deťmi.

Hotel Almond Business & SPA

Hotel Almond Business & SPA je luxusný hotel, ktorý sa nachádza v centre Gdaňska. Ideálny pre tých, ktorí chcú mať všetko na dosah ruky. Hotel má vynikajúce zariadenia, vrátane spa, reštaurácie a konferenčných miestností, a tak je skvelou voľbou pre cestujúcich, ktorí chcú kombinovať relaxáciu a prácu.

Apartmánulity

Ak chcete mať nezávislosť, vyhovuje vám možnosť si pripravovať jedlo sami a nemáte problém s väčšou vzdialenosťou od centra mesta, apartmány sú pre vás ideálnou voľbou. Apartmánulity sú ľahko dostupné a ponúkajú jednoducho zariadené, ale pohodlné izby s kuchyňou a oddelenými obývacia a spálňovou časťou.

Hostel Tuba

Ak hľadáte ubytovanie pre skupinu priateľov alebo prehrávačov, tak by vás mohol zaujať hostel Tuba. Hostel ponúka rôzne možnosti ubytovania, od izieb súkromia až po malé spoločné izby, a tak dokáže uspokojiť potreby akéhokoľvek cestovateľa. Nachádza sa v srdci Starého mesta a je ideálny pre tých, ktorí chcú spoznať život v Gdaňsku zo zblízka.

Gdaňsk ponúka mnoho možností ubytovania, od luxusných hotelov a apartmánov po jednoduché hostely, a tak si môžete vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Nech už ste kdekoľvek ubytovaní, Gdaňsk je nádherné miesto na konalo posedenie a zážitky pre každého návštevníka. Dočkajte sa vynikajúcich zážitkov a pamiatok, ktorými bude Gdaňsk obohatený a zapadne vám do sŕdc na celý život.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky