Hľadajte najekonomickejšie lety

Peru Lima (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Peru Lima (hlavné mesto)


1. Aké je hlavné mesto Peru?
- Hlavné mesto Peru je Lima.

2. Aké je klima v Lime?
- Lima má subtropické púštné klima, s teplotami v rozmedzí 17 až 25 stupňov Celzia.

3. Aký je časový rozdiel v Lime oproti Slovensku?
- V Lime je oproti Slovensku zpoždenie šesť hodín.

4. Ako sa najlepšie dopravím po Lime?
- V Lime je doprava dobre vyvinutá a najlepšou formou dopravy je autobus a metro.

5. Aké sú turistické atrakcie v Lime?
- Niektoré z turistických atrakcií v Lime sú historické centrum, Kostol svätého Františka z Assisi, Národné múzeum archeológie a antropológie a pláže v Miraflores.

6. Aký je miestny jazyk v Lime?
- Miestnym jazykom v Lime je španielsky.

7. Je potrebné si dať očkovanie pred návštevou Lime?
- Pred návštevou Lime je odporúčané očkovanie proti hepatitíde A a B, žltej zimnici a chrípke.

8. Aké je miestne menu v Lime?
- Miestne menu v Lime zahŕňa množstvo ryžových jedál a plodov mora. Najznámejšie jedlo z Lime je ceviche.

9. Kde môžem v Lime vymeniť svoju meny za peruánsky sol?
- Najlepšie miesto na výmenu meny v Lime sú banky. Väčšina bánk má prevádzky v centre mesta.

10. Aký je miestny kôl v Lime?
- Miestnym kôlom v Lime je Inca Kola, ktorý má chuť podobnú kardamómu s príchuťou citrónu a jabĺk.


Letenka Peru Lima (hlavné mesto)


Peru je krajina v Južnej Amerike, ktorá zaujme každého cestovateľa svojou zmesou prírody, histórie a kultúry. Ako najväčšie mesto v Peru, Lima je jedným z najpopulárnejších miest, ktoré navštívia turisti v Južnej Amerike.

Letenky do Limy sú k dispozícii z mnohých medzinárodných letísk po celom svete. Let z Európy trvá zhruba 12 hodín, z USA to zvyčajne trvá o niečo menej. Existujú rôzne letiskové prevádzkovatelia, ktorí ponúkajú priame lety do Limy, ako aj lety s prestupom v iných krajinách. V závislosti od letiska a cestovnej triedy sa ceny líšia.

Po prílete na letisko Jorge Chávez v Lime je najlepšie nájsť taxi alebo miestnu dopravu, ktorá vás odvezie do hotela alebo iného ubytovania. Limské letisko je moderné, dobre zariadené a má množstvo obchodov a reštaurácií pre cestujúcich.

Lima je známa svojou bohatou históriou, ktorú si môžete vychutnať v múzeách a pamiatkach po celom meste. Známa je najmä ako koloniálne mesto, ktoré bolo založené španielskymi dobyvateľmi v 16. storočí. Mesto má množstvo pamiatok na pripomínanie svojej minulosti, ako je napríklad historické centrum a nádherný kláštor San Francisco.

Navyše, Lima je ideálnym východiskom na návštevu množstva národných parkov a zachovalých pralesov, ktoré sa nachádzajú v okolí mesta. Medzi najpopulárnejšie patrí národný park Huascarán a Inka Trail, po ktorej môžete dojst k historickému miestu Machu Picchu.

Lima ponúka aj rôzne možnosti na pochutnanie sa na najlepšej peruánskej kuchyni, ktorá sa stala svetoznáma v poslednej dobe. Môžete ochutnať tradičné jedlá, ako je ceviche - čerstvé morské ryby s citrónovou šťavou a rôznymi koreninami, aj rôzne miestne druhy ovocia.

Nakoniec, pre návštevníkov, ktorí sa radi vybrali na nákupy a maličkosti, Lima je ideálnym miestom, aby ste si zobrali niečo špeciálneho domov ako suvenír. Centrá umenia, obchodov s bižutériou, odevov a mnohých ďalších vecí, prevádzkovaných mnohými miestnymi umelcami, sú v Lime rozšírené po celom meste.

Celkovo môžeme povedať, že Lima je skvelým miestom pre dovolenku, plnú kultúry, histórie, prírody a miestných zážitkov. Pre všetkých, ktorí hľadajú nezvyčajné a jedinečné zážitky z Južnej Ameriky, Lima by mohla byť vaším najlepším výberom.


Počasie Peru Lima (hlavné mesto)


Peru je veľká a rôznorodá krajina, a hlavné mesto Lima je miestom s dosť neusporiadaným počasím, ktoré trvá počas celého roka. Jednou z charakteristických vlastností počasia v Limi je jeho vlhkosť, ktorá dokáže byť dosť vyčerpávajúca.

Lima má subtropické počasie a nachádza sa v tesnej blízkosti Tichého oceánu, ktorý má veľký vplyv na podnebie tohto mesta. Počasie je celoročne relatívne rovnako, s teplotami medzi 15°C a 29°C, kde minimum je v júli a auguste a maximum v decembri a januári.

Ako sme už spomenuli, jednou z výraznejších vlastností počasia v Limi je rýchlosť a veľké množstvo vlhkosti, s ktorou sa miestni obyvatelia sústreďujú. Vlhkosť vo vzduchu sa pohybuje okolo 83%, a to spôsobuje, že aj pri nižších teplotách sa dokáže počasie niesť veľmi vlhko.

Lima má dominantný letný a zimný vietor. Leto v Limi trvá od decembra do marca a zima od júna do septembra. Letné počasie v Limi je teplejšie a vlhkejšie, a keď sa k tomu pridá vietor, vytvára sa fénový efekt, ktorý dokáže teplotu zvýšiť až o 5°C. Vietor v tomto období je silnejší a počasie je viac zmiešané.

Na druhú stranu, zo zimného obdobia v Limi sa odstráni množstvo vlhkosti a teploty sú nižšie (priemerná teplota je 15°C), a vietor je slabší. Aj keď sa zvyčajne nevyskytuje veľa dažďa, vietor a vlhkosť máva za následok tvorbu hmlistých podmienok, ktoré vyžadujú rešpekt pri jazde, najmä vo vnútri mesta.

Všeobecne platí, že najlepšie obdobie na návštevu Limy je obdobie na prelome zimy a leta, teda medzi marcom a aprílom. V tento čas sa teploty začínajú zvyšovať a počasie je menej vlhké. Ak sa chystáte smerom k pobrežiu Tichého oceánu, zakúpte si teplé oblečenie a nenechajte sa podceňovať i napriek tomu, že ste na juhu pologule.


Ubytovanie Peru Lima (hlavné mesto)


Peru je nádhernou krajinou, plnou historických pamiatok, nádherných pláží a kulinárskych zážitkov. Ak sa chystáte navštíviť Peru, musíte určite uvažovať aj o tom, kde sa budete ubytovať.

Hlavné mesto Peru - Lima - je fascinujúce miesto plné života, s fantastickým mixom koloniálnej a modernistiky architektúry, a to aj v oblasti ubytovania. Táto oblasť má pre turistu veľké množstvo možností výberu ubytovania, z luxusných hotelov až po lacné hostely.

Luxusné hotely v Limi sú veľmi kvalitné a prekypujú exkluzivitou. Najluxusnejšie hotely sú umiestnené v oblasti Miraflores a San Isidro. Tam nájdete veľké izby so zariadením na najvyššej úrovni a s nádhernými výhľadmi na mesto Lima. Okrem toho majú hotely aj svoje vlastné reštaurácie, kde si môžete pochutnať na najlepších peruánskych pokrmoch.

Ak máte obmedzený rozpočet, môžete sa rozhodnúť pre lacnejšie ubytovanie v Lime. Hostely sú najlepšou voľbou pre turistov, ktorí hľadajú jednoduché, no útulné ubytovanie na pár dní. V Lime existuje veľa hostels s rôznymi cenovými kategóriami. Populárne sú hlavne tie, ktoré sú umiestnené v oblasti Miraflores. Za niekoľko dolárov za noc môžete získať ubytovanie, ktoré je čisté, útulné a ponúka základné zariadenie.

Ak vaša cesta do Peru začína v Lime, malo by byť ubytovanie v Lima vašou prvou prioritou. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel alebo budget-friendly hostel, jeden vec, na ktorej nechcete šetriť, je bezpečie a pohodlie. Zabezpečte si ubytovanie so správnou lokalitou, ktorá vám umožní ľahko presúvať sa po meste a užite si všetky krásy Lima mesta.


Dovolenka Peru Lima (hlavné mesto)


Ak hľadáte exotickú a nezabudnuteľnú dovolenku, Peru je vašou voľbou. Toto krajina ponúka nádherné prírodné scenérie, starodávne ruiny a bohatú a intrigujúcu kultúru. Hlavné mesto Peru - Lima - tiež nezostáva pozadu a ponúka nepreberné množstvo zážitkov.

Vhodný čas na návštevu Limy je medzi decembrom a marcom, keď je počasie suché a teploty dosahujú prijemných 25 stupňov. Mesto je známe svojou bohatou históriou, ktorá siaha až do Inckej ríše. Návštevníci by si mali nechať ujsť prehliadku historického centra mesta, ktoré patrí medzi Sväté mestá a kulturné pamiatky sveta UNESCO. Tam nájdete starodávne ruiny, ako aj barokové chrámy a paláce.

Lima je tiež známa svojou vynikajúcou kuchyňou. Peruánska kuchyňa je plná chutí a farieb, pričom bola ovplyvnená mnohými kultúrami vrátane miestneho domorodého obyvateľstva, ale aj španielskych, afrických a ázijských vplyvov. Odporúčame vyskúšať jedlá ako ceviche, chifa a churros.

Okrem toho, v Limi máte prístup k mnohým fantastickým plážam. Hlavnými plážami mesta sú Miraflores, San Isidro a Barranco. Pláže sú zvyčajne rušné a plné turistov, ale ponúkajú neuveriteľné výhľady na Tichomorský oceán.

Ak máte radi umeleckú scénu, Limu takisto odporúčame. Mesto má mnoho múzeí a galérií, vrátane Národného múzea a Muzea krásneho umenia. Tam nájdete veľké zbierky artefaktov z celého sveta, ako aj množstvo umenia od známych umelcov.

Okrem toho, ak máte chuť na dobrodružstvo, má Lima niekoľko nezabudnuteľných zážitkov. Návšteva starodávnej Inckej pevnosti Sacsayhuaman je úžasná skúsenosť. Môžete tiež vyskúšať paragliding na pláži v Miraflores alebo surfovanie na pláži La Herradura.

Lima je skutočne miesto, ktoré musíte vidieť, a ponúka nádhernú kombináciu histórie, kultúry, jedla a zábavy. Ak plánujete návštevu Peru, Lima je určite miesto, ktoré stojí za to navštíviť.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky