Hľadajte najekonomickejšie lety

Nový Zéland Cathedral Cove

Počasie Nový Zéland Cathedral Cove


Nový Zéland je známy pre svoje prekrásne prírodné scenérie, z ktorých jednou z najspektakulárnejších je Cathedral Cove. Nachádza sa na východnom pobreží Coromandelu a je obľúbeným miestom turistov aj miestnych.

Cathedral Cove je skalnatá zátoka so vzácnou plážou. Svoje meno získala podľa obrovskej skalnej klenby, ktorá vytvára ako katedrálu. Táto atrakcia priláka celoročne mnoho turistov a milovníkov prírody.

Počasie v Cathedral Cove sa líši v závislosti od obdobia v roku. V lete (december - február) sú malé ojedinele zrážky a teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C. Toto obdobie je ideálne na plávanie, potápanie, rybolov a prechádzky po pláži.

Jeseň (máj - jún) a jar (september - november) ponúkajú lepší pohľad na miestnu faunu a flóru, ale musíte počítať s viac daždivými dňami, kým teploty sa pohybujú okolo 20 °C. Pri trošku šťastia môžete v tomto období dokonca zachytiť niektoré veľryby alebo delfíny na morskom pobreží.

Zima (júl - august) v Cathedral Cove je chladnejšia, s teplotami doslova okolo 10-12 °C, s prudšími vánkami a množstvom zrážok. Miestne pláže a neďaleké turistické miesta teraz nie sú pre turistov otvorené.

Navyše, návštevníci túto oblasť ocenia, pretože hneď vedľa pláže sa nachádza atraktívny turistický bod, zaručujúci krásny výhľad na zátoku a more, kde môže niekto momentálne zažiť pokoj a relax. Okrem toho je tu možnosť prechádzky cez prales k pláži alebo si zapožičať kajak a objaviť okolité zátôčky.

V Cathedral Cove si návštevníci môžu vychutnať prekrásne scenérie, ktoré preferujúživot v prírode. Bez ohľadu na ročné obdobie alebo počasie, návšteva Cathedral Cove by nemala chýbať na zozname turistických miest pri návšteve Nového Zélandu.


Ubytovanie Nový Zéland Cathedral Cove


Nový Zéland je krásna krajina, ktorá ponúka mnoho skvostov a turistických atrakcií. Ak sa teda plánujete cestovať na Nový Zéland, určite by ste nemali vynechať návštevu miesta zvaného Cathedral Cove. Toto miesto sa nachádza na Coromandelovom polostrove a ponúka nádherný pohľad na tyrkysovú vodu a biele piesky.

Cathedral Cove je známe svojou krásnou plážou, ktorá je obklopená mohutnými skalami. Je takmer ako zázrak, keď prechádzate cez dvojicu veľkých skál a ocitnete sa na tejto krásnej pláži. Ak máte radi prírodu, určite by ste mali ísť na prechádzku po miestnom lese. Tu sa môžete rozprúdiť a užiť si výhľad na krásnu krajinu a miestnu faunu.

Ubytovanie v Cathedral Cove ponúka mnoho rôznych možností. Existuje niekoľko kempov a ubytovní pre turistov, ktoré sú v blízkosti tohto miesta. Ak máte radi kempovanie, môžete si vybrať medzi rodinnými kempmi alebo náročnejšími turistickými kempmi. Ak vám vyhovuje hotelové ubytovanie, Cathedral Cove má aj niekoľko hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú veľkolepé zariadenia pre svojich hostí.

Jednou z najlepších možností ubytovania je rezervačná služba Airbnb. Ponúka vám možnosť si zvoliť miesto na základe vašich preferencií a potrieb. Môžete si vybrať medzi ubytovaním v blízkosti pláže s výhľadom na more alebo v tichom prostredí hôr. Airbnb má tiež výhodu v porovnaní s tradicionálnymi hotely v tom, že môžete ušetriť peniaze vďaka cenovo prijateľným ponukám.

Cestovanie na Nový Zéland môže byť veľkým dobrodružstvom. Ak chcete užiť si všetky krásy, ktoré tento kraj ponúka, stojí za to navštíviť miesto zvané Cathedral Cove. Toto miesto ponúka prekrásny výhľad, krásnu prírodu a kvalitné ubytovanie. Vďaka tejto kombinácii môžete stráviť nezabudnuteľné chvíle na Novom Zélande.


Dovolenka Nový Zéland Cathedral Cove


Nový Zéland je krajina s nádhernou prírodou a mnohými skrytými pokladmi. Medzi týmito pokladmi sa nachádza výnimočná pláž, ktorá je známa po celom svete svojou krásou a pokojom. Táto pláž sa nazýva Cathedral Cove a je jedným z najnavštevovanejších turistických miest na Novom Zélande.

Cathedral Cove sa nachádza na Coromandelovej poloostrove na severe Nového Zélandu. Je to úžasný kus prírody, kde sa stretávajú biely piesok, tyrkysová voda a skalnaté útesy. Je to miesto, kde si môžete vychutnať pokoj a pohodu, zatiaľ čo sa opaľujete na pláži, prechádzate sa po okolí alebo plávate v jemnej vode.

Samotná pláž je skrytá v zálive a k nej sa musíte dostať pešo alebo loďou. Najpohodlnejší spôsob, ako tam dostať, je parkovať svoje auto v Hahei a vybrať sa na cestu. Cesta trvá približne 30 minút a vedie lesom, kde sú často vidieť miestni vtáci a zvieratá.

Cestou na Cathedral Cove môžete vidieť aj iné krásne miesta ako Gemstone Bay alebo Stingray Bay. Cathedral Cove je však najväčšou atrakciou celého výletu. Zde si môžete prenajať kanoe, ktoré vás odvezú na pláž a počas plavby si užijete nádherné výhľady na okolie.

Na pláži si môžete zahrať plážový volejbal, relaxovať pri zvuku pokojného mora alebo sa plávať v jemnej vode. Jeho krása však nie je len počas dňa, ale aj po západe slnka. V noci môžete vidieť množstvo hviezd až do nekonečna.

Je toto miesto skvelým miestom pre rodinnú dovolenku s deťmi, ale aj pre páry, ktoré si chcú užiť romantickú atmosféru. Nový Zéland je krajina, ktorá nikdy neuhlaví a hojnosť krásnych miest a prírodných divov je nekonečná. Ak sa chystáte na Nový Zéland, nefalte si návštevu tohto miesta - Cathedral Cove.


Letenka Nový Zéland Cathedral Cove


Letenka do Nového Zélandu je pre mnohých cestovateľov snom. Krajina je plná nádherných miest a nepreberného množstva možností, čo vidieť a zažiť. Medzi tieto miesta patrí aj známa pláž s názvom Cathedral Cove.

Táto krásna pláž sa nachádza na východnom pobreží Nového Zélandu, kde sa stretajú Korálové more a Tichý oceán. Svoj názov získala pre svoje dominantné skalné útvary, ktoré vytvárajú nezvyčajnú a pôsobivú scenériu. Pre niektorých je to miesto obľúbené aj preto, že sa v neďalekej oblasti natáčal film The Chronicles of Narnia.

Cathedral Cove je prístupná iba pešo, ale určite cela cesta stojí za to. Prejdete sa po peknej chodbe z bujného lesa, ktorá sa pomaly otvára na pláž. Na ceste uvidíte mohutné stromy a vysoké trávy, ktoré vo vás zanechajú pocit pokoja a harmonie s prírodou.

Keď už budete blízko pláže, ocitnete sa pred krásnym výhľadom na skalné klenoty jaskyne a svahou sa dostanete na piesočnatú pláž, kde môžete relaxovať, kúpať sa v mori alebo hrať si na pláži s rodinou alebo priateľmi.

Cathedral Cove nie je len miesto pre príjemnú prechádzku a pohodový oddych, ale môže poskytnúť aj nezabudnuteľný zážitok pri potápaní pod skalami jaskyne. Pod vodou sa skrývajú zaujímavé útesy a rôzne druhy rýb a iných morských tvorov, ktoré z nej robia vyhľadávaný cieľ pre potápačov.

Návšteva Cathedral Cove je zážitkom pre každého - od turistov, cez rodiny s deťmi, až po dobrodruhov a milovníkov prírody. Pre návštevu tohto kúzelného miesta si zabezpečte letenku do Nového Zélandu a vyberte sa na nezabudnuteľnú výpravu naprieč týmto fascinujúcim ostrovným štátom.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Cathedral Cove


1. Môžem sa dostať autom až k Cathedral Cove?
Nie, Cathedral Cove je prístupná iba pešo, člnom alebo kajakom.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Cathedral Cove?
Najlepšie obdobie na návštevu Cathedral Cove je od novembra do marca, keď sú teploty okolo 20 stupňov Celzia a menej horúco.

3. Potrebujem povolenie na kempovanie v oblasti Cathedral Cove?
Áno, potrebujete povolenie na kempovanie, avšak nie je povolené kempovanie priamo na pláži. Sú k dispozícii kempy v blízkosti oblasti.

4. Ako dlhý je chodník k Cathedral Cove?
Chodník k Cathedral Cove je dlhý asi 2,5 kilometra a trvá asi 45 minút chôdze tam a späť.

5. Môžem si so sebou vziať domáce zvieratá na návštevu Cathedral Cove?
Nie, zvieratá nie sú povolené v oblasti Cathedral Cove z dôvodu ochrany životného prostredia.

6. Aký je poplatok za vstup do oblasti Cathedral Cove?
Nie je poplatok za vstup do oblasti Cathedral Cove.

7. Je k dispozícii parkovisko v blízkosti Cathedral Cove?
Áno, parkovisko je k dispozícii v blízkosti Cathedral Cove, avšak je veľmi obmedzené a plné rýchlo v čase záujmu.

8. Je bezpečné plávať v mori pri Cathedral Cove?
Áno, plávanie je povolené, avšak odporúča sa byť opatrný a dodržiavať bezpečnostné opatrenia, najmä v silných prúdoch a vetre.

9. Je možné si prenajať kajaky pri Cathedral Cove?
Áno, sú k dispozícii prenájmy kajakov a člnov v blízkosti Cathedral Cove.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Cathedral Cove?
V blízkosti Cathedral Cove sa nachádza viacero ďalších turistických atrakcií, ako sú Hot Water Beach, Hahei Beach, Gemstone Bay a Stingray Bay.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky