Hľadajte najekonomickejšie lety

Nepál Jomsom

Letenka Nepál Jomsom


Letenka na Nepál – oblasť Jomsom: spojenie s najkrajšími miestami v Himalájach

Nepál je úžasnou krajinou, kde sa stretávajú rozmanité kultúry, krásna príroda a plné energie horské oblasti. Ak chcete zažiť unikátnu dovolenku, musíte sa dostať do oblasti Jomsom, ktorej srdcom je údolná dedina s rovnakým menom. Prostredníctvom letenky na Nepál, ktorá vedie do Jomsomu, sa dostanete do strediska turistického ruchu a jedného z najkrajších regiónov blízko Annapurna Circuit.

Letecká spoločnosť pre let do Jomsomu sa väčšinou vyberá letisko v Pokhare - jednom z najväčších miest Nepálu. V závislosti od počasia môže let trvať od 20 minút do 1 hodiny. Oblasti okolo Jomsomu sú známe pre malé, ale útulné horské dediny, z ktorých sa dostanete do najkrajších miest Himalájí. Okrem toho, že sa budete môcť napojiť na kultúru a posvedčiť si život zblízka, môžete tu nájsť aj krásne scenérie vďaka horskej krajinnej podozreve, vktorej hory zarezávajú do oblakov a sú úplne fascinujúce.

Jomsom sa nachádza v nadmorskej výške 2700 metrov a najväčším lákadlom tejto oblasti je Jomsom Gompa - budhistický kláštor. Vo večerných hodinách si môžete obzerať zázračný západ slnka a pozorovať, ako sa super vynárajú zmagorové siniče a šliapu po súši a vzducholode. Na výške, na ktorej sa nachádzate, je príjemná teplota a okolitá zem sa zmierňuje mierne, vďaka čomu si môžete užívať slnka a perfektný výhľad.

Jomsom sa nachádza v západnej časti Nepálu a je významným priechodom cez Himaláje, keďže sa nachádza na ceste medzi Áziou a Tibetom. Keď sa rozhodnete pre let na Jomsom, musíte sa rozhodnúť, či chcete ísť pešo v horách alebo nie, a či chcete len preskúmať poloostrov Eelam.

Ak hľadáte únik z bežného života a objavte kus Nepálu, ktorý sa nedá porovnať so žiadnym iným miestom, Jomsom je najlepšou destináciou pre vás. Letenka na Nepál - Jomsom vám umožní prežiť tieto zážitky v najlepšej podobe a nezabudnuteľne vám ostanú v pamäti.


Ubytovanie Nepál Jomsom


V Nepále sa nachádza množstvo miest, ktoré sú výbornými turistickými destináciami. Jedným z týchto miest je aj Jomsom. Toto mestečko sa nachádza v údolí Kali Gandaki, v piesočno-kamennej púšti medzi Annapurnou a Dhaulagiriom. To, čo robí Jomsom jedinečným, je jeho poloha v horskom prostredí. V mestečku sa nachádza množstvo ubytovacích možností pre turistov.

Rôzne druhy ubytovania v Jomsome

V Jomsome si môžete vybrať z mnohých ubytovacích možností. K dispozícii sú tu luxusné hotely, stredné triedy hotely, penzióny, turistické chaty a dokonca aj potulkovacie ubytovanie. Cena ubytovania sa môže líšiť od najlacnejšieho ubytovania až po luxusné hotely. Všetky tieto miesta ponúkajú komfortné a čisté izby.

Luxusné hotely

Luxusné hotely v Jomsome často ponúkajú prvotriedne vybavenie, spa, posilňovnu, vonkajšie terasy a veľa ďalších hodnotných zariadení. Ceny za ubytovanie v luxusnom hoteli môžu začínať od približne 200 USD za izbu na noc.

Stredné triedy hotely

Stredné triedy hotely ponúkajú dobrý pomer kvality a ceny. Tieto hotely sú zvyčajne vybavené súkromnými kúpeľňami, teplou vodou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Cena za ubytovanie v strednej triede hotela môže začínať od 30 USD za izbu na noc.

Penzióny

Penzióny sú v Jomsome veľmi populárne. Tieto ubytovacie zariadenia sú zvyčajne rodinné a poskytujú útulné izby. Penzióny sa nachádzajú často v tichých častiach mesta, čo je pre turistov výhodné. Cena za ubytovanie v penzióne môže byť od 10 USD za izbu na noc.

Turistické chaty

Turistické chaty v Jomsome sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú jednoduché a lacné ubytovanie. Tieto chaty sú zvyčajne na hrebeňoch pohoria, kde je krásny výhľad. Chaty poskytujú spoločné miestnosti, ako je spoločná kuchyňa, spoločenská miestnosť a vonkajšie zariadenia. Cena za ubytovanie v turistickej chate by mala začínať od 5 USD za osobu na noc.

Potulkovacie ubytovanie

Potulkovacie ubytovanie v Jomsome je určené pre tých turistov, ktorí plánujú stráviť niekoľko dní v horách alebo pre tých, ktorí hľadajú lacné a prírodné ubytovanie. Tento typ ubytovania sa nachádza často v horskom prostredí a ponúka spoločné miestnosti, ako sú spoločné kuchyne, spoločné sociálne zariadenia a miesta na spanie. Cena za ubytovanie v potulkovacom ubytovaní začína od 3 USD za osobu na noc.

Celkovo by mala byť pre turistov v Jomsome dostupná mnoho možností ubytovania. Bez ohľadu na to, aké druhé ubytovanie si vyberiete, v Jomsome si môžete byť istí, že vás čaká prívitivé a útulné prostredie vprepastenom krásnymi prírodnými kúzli.


Dovolenka Nepál Jomsom


Ak hľadáte dobrodružstvo a neobvyklú destináciu pre svoju ďalšiu dovolenku, Nepál by mohol byť dobrým výberom. Jomsom, ležiaca v západnej časti krajiny, ponúka niekoľko aktivít a atrakcií, ktoré uspokoja aj náročného turistu.

Jomsom je dedinka v kraji Mustang a nachádza sa vo výške 2 715 metrov nad morom. Je to ideálny východiskový bod pre túry v Annapurna oblasti, jednej z najkrajších destinácií na svete. Krajina je bohatá na farebné zaujímavosti a krásne výhľady, ktoré vás určite uchvátia.

Väčšinu času, vaša cesta do Jomsom začne v Pokhare, druhom najväčšom meste v Nepále. Celá cesta trvá niekoľko hodín, cez zaujímavé horské oblasti a cez množstvo bočných údolí. Ako už môžete očakávať, cesta sama o sebe je nezabudnuteľným zážitkom.

Jomsom je známa svojím tradičným západným kultúrnym dedičstvom a jeho príbehy sú bájne. Na jeho území nájdete množstvo kláštorov, chrámov a chrániacich megalitických strážcov. Dnes tu žije len pár tisíc ľudí a prežívanie s nimi pár dní v Jomsom bude nezabudnuteľné.

Najlepším časom návštevy Jomsomu je zrejme od konca augusta do konca októbra. V tomto období je počasie pomerne suché a ideálne na túry a ďalšie outdoorové aktivity. Ak si chcete vychutnať krásne výhľady na okolité zelené kopce, postavte krok príliš skoro ráno. V prípade, že ste horolezec, tu sa nachádza aj niekoľko hôr, ktoré vášmu koníčku zodpovedajú.

Niektoré z najobľúbenejších aktivít v Jomsom sú: návšteva Via Ferraty alebo Horse Riding Expedition, alebo aj nejaké chodníky, ktoré vám dýchnu cez pľúca, spolu s nádychmi též náročné pomalé tempo. Po dni plnom aktivít, relaxujte v niektorom z rôznych hotelov, ktoré sú tu k dispozícii.

V Jomsom je veľa, čo sa oplatí vidieť a robiť, takže si vedzte, že počas vašej dovolenky v tejto oblasti sa nudovať nebudete. Ak hľadáte odlišnú dovolenku, ktorá bude plná dobrodružstiev a nezvyčajných zážitkov, potom by Jomsom mohol byť ideálnou destináciou pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Jomsom


Otázka: Akým spôsobom sa dostať do Jomsomu v Nepále?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob je cestovať letecky z Pokhary do Jomsomu, avšak existuje aj možnosť cestovať pešo alebo autom.

Otázka: Ako dlho trvá let z Pokhary do Jomsomu?
Odpoveď: Let z Pokhary do Jomsomu trvá približne 35-40 minút.

Otázka: Aké je počasie v Jomsome počas rôznych ročných období?
Odpoveď: Jomsom má suché a chladné podnebie s minimom zrážok. V lete môže byť veľmi teplé a v zime sú noci veľmi chladné.

Otázka: Aké je ubytovanie v Jomsome?
Odpoveď: V Jomsome sa nachádza niekoľko ubytovacích možností, od jednoduchých hostincov až po luxusné hotely.

Otázka: Aké sú najlepšie turistické miesta v okolí Jomsomu?
Odpoveď: Medzi najlepšie turistické miesta v okolí Jomsomu patria Muktinath, Kagbeni, Marpha a Tatopani.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity v Jomsome?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie aktivity v Jomsome patria turistika, trekking, návšteva Muktinath a degustácia domáceho vína v Marphe.

Otázka: Ako získať povolenie na trekking v oblasti Jomsomu?
Odpoveď: Na trekking v oblasti Jomsomu potrebujete povolenie od miestnej vlády. Väčšinou sa dá získať v Pokhare alebo Kathmandu.

Otázka: Aké sú najlepšie obdobie na návštevu Jomsomu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Jomsomu je od septembra do mája, keď je suché a teplé počasie. V monzúnovom období sa turistická sezóna ukončuje kvôli zlému počasiu.

Otázka: Aký je miestny jazyk v Jomsome?
Odpoveď: Miestnym jazykom v Jomsome je nepálsky, ale väčšina miestnych obyvateľov sa dokáže dorozumieť aj v angličtine.

Otázka: Aké sú najlepšie miestne jedlá v Jomsome?
Odpoveď: Medzi najlepšie miestne jedlá v Jomsome patria momo (dumplings), dal-bhat (riž s fazuľou) a thukpa (polievka s cestovinou a zeleninou).

Otázka: Aká je miestna mena v Jomsome?
Odpoveď: Miestna mena v Jomsome je nepálska rupia (NPR). V meste sa nachádzajú aj bankomaty, ktoré umožňujú výber hotovosti.


Počasie Nepál Jomsom


Nepál Jomsom leží na západnom konci údolia Kali Gandaki na výške 2 720 metrov nad morom. Pretože sa nachádza v suchom a aridnom oblasti na západnom úpätí pohoria Annapurna, počasie v Jomsome má svoje špecifiká a zvyky.

Jomsom sa nachádza na hustej trase pre turistov, ktorí sa chcú dostať do Mustangu. Výhľady na hory a údolie sú úžasné. Ale keďže je to suchý región, od decembra do marca niekedy sneží a cesty sú pre turistov a miestnych obyvateľov neschodné.

Teploty v Jomsome sú celoročne značne nízke. Najvyššie teploty bývajú v období apríla a mája, keď sú od 21-24 stupňov Celzia. Od júna do augusta je obdobie monzúnov, teploty sú nižšie ale prší veľa. Najnižšie teploty sa snažia v Jomsome v januári a februári, keď sa teploty môžu dostávať až k -8 stupňom Celzia.

Pri cestovaní do Jomsome a okolia by ste mali zvážiť sezónu a klimatické podmienky. Ak hľadáte relatívne teplo a zelenú krajinu, snažte sa vyhnúť obdobiu monzúnov a zvoľte apríl až máj, ale ak máte výkonné termické oblečenie, nízke teploty v januári a februári môžu poskytnúť malú zimnú oázu.

Nepál Jomsom má jedinečné počasie, ktoré ponúka návštevníkom krásu zeme okolo neho. Od krásnych hôr a údolí v blízkosti Mustangu po hustú zeleň oblasti v apríli a máji, aj keď si nevyberiete správne obdobie, stále bude pre Vás nezabudnuteľnym zážitkom.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky