Hľadajte najekonomickejšie lety

Nemecko Drezno

Ubytovanie Nemecko Drezno


Drezno je hlavné mesto nemeckého spolkového štátu Sasko a jedno z najkrajších nemeckých miest. Zaujímavé pamiatky, nádherné námestia, múzeá, opery a divadlá robia z Drezna obľúbené miesto turistického ruchu. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť toto kultúrne bohaté mesto, je dôležité vedieť, že mesto ponúka veľa možností pre ubytovanie.

Ak plánujete navštíviť Drezno, mal by byť váš prvý krok určiť, kde chcete bývať. Hlavnou výzvou pri hľadaní ubytovania v Drezne je zvoliť si správnu lokalitu, ktorá bude pre vás najvhodnejšia. Niektorí turisti uprednostňujú bývanie v centre mesta, pretože tam nájdete najväčší výber nákupných možností, reštaurácií a historických pamiatok. Druhí turisti sú radi, ak sa ubytujú v tichšej lokalite alebo na okolí mesta, aby sa mohli neskôr dostať až do centra.

V Drezne je k dispozícii množstvo ubytovacích možností, z ktorých si môžete vybrať. Môžete sa ubytovať v hoteloch, v hosteľoch alebo v apartmánových komplexoch. Vyberte si možnosť, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám a požiadavkám na ubytovanie.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, mali by ste sa pozrieť na niektoré z hotelov v centre mesta. Mnoho z nich poskytuje vynikajúce zázemie a často je tam aj reštaurácia s domácimi jedlami, ktorá ponúka chutné miestne jedlá. Ak máte radi prírodu, zvoľte si ubytovanie v okolí mesta, kde budete mať blízko k prírodnej kráse, prechádzkam -napríklad pri jazere alebo rieke Elba.

Ak ste na cestách na rozpočte, nemusíte sa báť pre vás ubytovanie bude k dispozícii v hosteli. Hostely sú obvykle prijateľné cenovo, zvyčajne ponúkajú dobré ubytovanie, dostupnú stravu a spoločné priestory pre oddych a rozhovory so spolucestujúcimi.

Nakoniec, ak hľadáte niečo medzi hotelom a hosteľom, mohli by ste sa pozrieť na apartmány alebo penzióny. Tieto komplexné typy ubytovania sa nachádzajú hlavne v centre mesta, ale aj mimo neho. Ponúkajú jedinečné zariadenia a ideálne pre cestovateľov, ktorí vyhľadávajú súkromie alebo sa radi sami stravujú.

Dresden je krásne mesto, ktoré môže ponúknuť ideálne ubytovanie pre každého cestovateľa. Od luxusnejšieho hotela po prijateľnejší hostel, ponuka je veľká a mesto ponúka skvelú možnosť preskúmať krásy Drezna. Vyberte si ubytovanie, ktoré najlepšie zodpovedá vašim potrebám a užite si toto fascinujúce mesto naplno.


Dovolenka Nemecko Drezno


Nemecko je veľmi zaujímavou krajinou, ktorá sa pýši množstvom krásnych pamiatok a malebných miest. Jedným z nich je aj Drezno, hlavné mesto spolkovej krajiny Sasko. Dresdener Frauenkirche alebo Palác Zwinger iba potvrdzujú názor, že Drezno patrí k najkrajším miestam v Nemecku.

Mnohých turistov láka Drezno najmä svojou históriou a umením. Katedrála Svätého Trójskeho pomerne dobre zachováva svoje gotické korene a patrí k hlavným turistickým atrakciám. Viac ako rok trvala obnova kostola Frauenkirche, ktorý bol počas 2. svetovej vojny zničený a až v roku 2005 bol opäť otvorený po rekonštrukcii. Okrem toho je tu aj Drezdenský zámok, v ktorom sa nachádza 5 múzeí.

Kto sa nechce venovať kultúre, určite ocení aj prírodu. Drezno je prekrásne zázemie na prechádzky a kľudné dni strávené pri rieke Labe. V meste sú aj mnohé parky a záhrady. Pretože Drezno leží v blízkosti hranice Čiech, vyberte sa na jednodňový výlet do susednej krajiny. Hrady, zámky a malé historické mestá totiž prekvapia všetkých návštevníkov.

Ak idete na dovolenku s deťmi, neváhajte vydať sa do zoo v Drezne, kde sa nachádza viac ako 2 000 rôznych druhov zvierat. Zaujímavejšie sú aj výlety na miniatúre, ktoré ponúkajú prepravu do celého sveta. Dieťa sa môže stať dočasným kormidelníkom na lodi na jazere, alebo môže pilotovať lietadlo. Okrem toho sa deti určite radi vyhrajú s hudobnými fontánami alebo prejdú sa po jedinej pieskovej pláži v Drezne.

Samozrejme, nebude chýbať ani ponuka stravovania v Drezne. Klasické nemecké jedlá sú dostupné v mnohých reštauráciách a hospodách mesta. Kaviarne s hranolčekmi a kávou alebo veľké reťazce sú tiež dobre zastúpené.

Na záver spomenieme aj ubytovanie, ktoré je v Drezne k dispozícii. Okrem luxusných hotelov sú dostupné aj lacnejšie možnosti ako hostel alebo apartmány. Drazšie možnosti zahŕňajú klasifikované 4* a 5* hotely vo vysokom štandarde.

Pokojnú dovolenku plnú kultúry a zábavy si určite užijete v Drezne. Od študentskej výletu po rodinnú dovolenku, všetky cestovné plány budú v Drezne veľmi dobre naplnené.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Drezno


1. Ako sa dostanem z letiska do centra Drezna?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra, je vlak alebo autobus. Vlaky odchádzajú každých 30 minút, a autobusy každých 10-20 minút v závislosti od doby dňa.

2. Ktoré zaujímavosti sa nachádzajú v centre Drezna?
Odpoveď: V centre Drezna sa nachádza mnoho pamiatok a atrakcií, vrátane Zwingeru, Hradu Dresden a Kostola Panny Márie.

3. Kde si môžem kúpiť lístky na pamiatky v Drezne?
Odpoveď: Lístky na pamiatky v Drezne si môžete kúpiť priamo na mieste, alebo online cez webové stránky konkrétnej pamiatky.

4. Ako sa dostanem na výlet do Saského Švajčiarska zo Drezna?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na výlet do Saského Švajčiarska je vlakom alebo autobusom. Trasa trvá približne hodinu a pol.

5. Kde nájdem dobrú reštauráciu v Drezne?
Odpoveď: V Drezne je mnoho dobrých reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné nemecké jedlá ako aj medzinárodnú kuchyňu. Najlepšie reštaurácie nájdete v centre mesta, hlavne v okolí Frauenkirche a Zwingeru.

6. Ako je najlepšie sa prepraviť v centre mesta Drezna?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa prepraviť v centre Drezna je pešo alebo mestskou dopravou, ktorá zahŕňa električky, autobusy a vlaky.

7. Aký je najlepší čas na návštevu Drezna?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Drezna je jeseň alebo jar, keď je počasie mierne a mnoho turistov už odišlo.

8. Kde sa dá v Drezne najlepšie nakupovať?
Odpoveď: Najlepšie nákupy v Drezne sú v centre mesta, hlavne v blízkosti Prager Straße a Altmarkt.

9. Ako sa dostanem zo stanice Drezden hlavné nádražie na letisko?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať z nádražia na letisko, je vlakom alebo autobusom. Vlaky a autobusy sú k dispozícii na stanici každých 10-20 minút.

10. Kde si môžem požičať bicykel v Drezne?
Odpoveď: V Drezne nie je málo miest, ktoré ponúkajú požičovňu bicyklov. Najlepšie možnosti sú v centre mesta, v blízkosti Prager Straße a Zwingeru.


Letenka Nemecko Drezno


Ak sa plánujete vydať na cestu do Nemecka, rozhodne stojí za návštevu krásne mesto Drezno. A kde inde začať svoju cestu po Drezdene ako na letisku?

Nemecko je známe svojimi vysoko kvalitnými letiskami a to platí aj pre letisko v Drezne, ktoré sa nachádza asi 9 km od centra mesta. Letisko Drezno ponúka pohodlné a cenovo dostupné lety do mnohých miest v Európe a svete, vrátane niektorých najväčších letísk v Európe.

Ak hľadáte let zo Slovenska do Drezna, budete mať výborné možnosti voľby leteniek. Existuje mnoho volieb letových spoločností, ktoré ponúkajú lety zo Slovenska do Drezna. Napríklad, letenky do Drezna môžete zakúpiť v rámci ponuky low-cost leteckých spoločností, ako je napríklad Ryanair, Smartwings, či Wizz Air.

Ceny letenky sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dátumu odletu. Zvyčajne sa najnižšie ceny leteniek do Drezna nachádzajú v termínoch mimo hlavnej sezóny, v zimných mesiacoch, alebo v noci a počas týždňa.

Potom nastáva otázka, čo robiť po príchode do Drezdna? Drezno je plné krásnych pamiatok a zaujímavostí. Medzi najznámejšie atrakcie patrí napríklad kostol Frauenkirche, zámok Zwinger alebo Semperoper - nemecká opéra. Okrem týchto zaujímavostí si môžete prechádzať krásne centrum mesta, obdivovať magnólie, stromy s chorobou a hlavne hrať si na turistu.

V prípade pochmúrnejšieho počasia sa môžete vybrať do záhrad a parkov, ako sú Grosser Garten alebo Pillnitz Palace and Park.

Drezno je tiež hlavným mestom Saska a je preto skvelou základňou pre objavovanie okolitých zaujímavostí. K výletom určite patrí jazda loďou po rieke Labe, návšteva Bastei pre množstvo turistických trás, ako aj výlety do ďalších miest, ako je napríklad Berlín.

V noci sa môžete vybrať na pivné festivaly, ktoré sú síce viac v lete, no vašu chuť rozhodne nerozhádzajú :)

Všetky tieto zážitky môže začať už na letisku v Drezne, kde si môžete kúpiť vstupenky, či si prenajať auto na vaše výlety okolo mesta a v okolí.

Všetko však začína výberom správnej letenky. Svoju cestu do Drezna si môžete zariadiť pohodlne z domu alebo časom návštevy cestovnej kancelárie. Avšak, nezabudnite na to, že cestovanie môže byť náročné, ale ak sa pripravíte dobre, môže byť aj nezabudnuteľné.

Ak teda plánujete poletieť do Drezna, pripravte sa na množstvo zaujímavostí, ktoré toto mesto ponúka, a nezabudnite zháňať najlepšie letenky, ktoré si doprajú vaše cestovanie do tohto kúzelného mesta v najväčšom pohodlí.


Počasie Nemecko Drezno


Nemecko je známe svojimi rozmanitými klimatickými podmienkami a prehánkami. Napriek tomu sa na niektorých miestach môžeme tešiť na mierny, mierne teplý a suchý podnebie, akým je napríklad Drezno.

Drezno sa nachádza východne od Nemecka a jeho klima ovplyvňujú blízke pohoria a rieka Labe. Letá v Drezne sú teplé s priemernými teplotami okolo 24 °C. V zime teploty klesajú na -1 °C, čo znamená, že sneh a ľad sú bežnými príhodami.

V Drezne sa dá stretnúť so všetkými typmi zrážok a pohybovať sa môžeme od miernych dažďov až po silnejšie prívalové zrážky. Najväčší počet zrážok padá v jarných mesiacoch (marec a apríl) a najmenej v zime (január a február).

Keďže Drezno leží v údolí rieky Labe, môžeme zistiť, že vlhkosť má výrazný vplyv na počasie v tomto meste. Vlhké leto môže byť veľmi horúce a dusné, čo však na druhú stranu znamená menej extrémne teploty v zimnom období.

Vzhľadom na to, že Drezno má podnebie, ktoré je pomerne teplé počas celého roka, môže to byť ideálne miesto pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť známe pamiatky mesta bez toho, aby im kládlo na srdce počasie.

Takže, ak sa chystáte navštíviť Drezno, môžete sa tešiť na mild a mierne teplé počasie s občasnými dažďami. Veľkou výhodou tohto mesta je aj to, že sa môžete tešiť na krásne výhľady na rieku a na miestne pamiatky, ktoré sú jedinečné pre tento región.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky