Hľadajte najekonomickejšie lety

Mongolsko Uvs Nuur Lake

Dovolenka Mongolsko Uvs Nuur Lake


Mongolsko je krajina, ktorá ponúka turistom množstvo krásnych miest na spoznanie. Jedným z takých miest je aj Uvs Nuur Lake, jeden z najväčších sladkovodných jazier na svete.

Uvs Nuur Lake sa nachádza na západnom okraji Mongolska a rozprestiera sa na ploche takmer 3 000 km². Jazero vzniklo v dôsledku zrážok a roztokov hornín v oblasti a má veľmi presný tvar, pripomínajúci písmeno 'U'. Voda v jazere je mierne slaná a okrem toho je hojne osídlené rôznymi druhmi rýb.

Môžete sa sem dostať z hlavného mesta, Ulanbátaru, letecky alebo cestne. Cestou však budete mať príležitosť vidieť množstvo krás, ktoré Mongolsko ponúka.

Na brehoch Uvs Nuur Lake nájdete množstvo miest, kde si môžete užiť oddych a relax, pretože oblasť je veľmi zriedkavo obývaná. Mnohé miesta sú však chránené, vďaka čomu sú tieto oblasti vhodné pre turizmus.

Ak sa rozhodnete pre túto destináciu, môžete si vybrať z rôznych aktivít. Aby ste si však mohli užiť prírodu tohto krásneho jazera, najlepšie je ísť na výlety v lodi alebo kajake. Môžete si tiež pozrieť okolité miesta, kde nájdete množstvo zvierat a rôznych rastlín.

Miesto je tiež ideálne pre rybárov. Zaznamenali sa tu rýbacie druhy ako sú šťuka alebo okoun a ak máte štastie, môžete sa dočkať aj vzácnejších druhov.

Okrem toho si môžete navštíviť aj miestne kultúrne miesta a vybrať sa na jazdu na koni, ktorá je veľmi populárna v celej krajine.

V okolí Uvs Nuur Lake je množstvo prírodných parkov a chránených oblastí, kde nájdete unikátne druhy rastlín, zvierat a vtákov. Tu si môžete podrobne prehliadnuť miestne ekosystémy a urobíte si predstavu o tom, aká je túto oblasť dôležitá v rámci celého Mongolska.

Spolu s čistým vzduchom a krásnou prírodou, Uvs Nuur Lake je ideálne miesto pre oddych a relaxáciu, ktorý si každý z nás zaslúži. Tak sa neváhajte vydať na cestu do tohto kúzelného miesta a zažite nezabudnuteľnú dovolenku!


Letenka Mongolsko Uvs Nuur Lake


Mongolsko je kráľovstvo, ktoré je známe svojou rozmanitosťou a krásou prírody. Medzi najkrajšie miesta v krajine patrí jazero Uvs Nuur, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti krajiny, kde sa stretajú hranice s Ruskom.

Jazero Uvs Nuur je jedným z najväčších slaných jazier na svete a je prekrásnym prírodným zázrakom strednej Ázie. Toto jazero sa tiahne cez hranice Mongolska a Ruska, s rozlohou vyše 3 000 kilometrov štvorcových. Jeho voda je oddelená od slanej vody Bajkalského jazera a predstavuje unikátny ekosystém.

Jazero má očarujúce okolie, ktoré sa skladá z veľkých ploch pustatín, ktoré sa postupne menia v horské oblasti. Tento prírodný raj ponúka návštevníkom možnosti na turistiku, poznávanie flóry a fauny, ako aj niekoľko športových aktivít.

Letenky do Uvs Nuur sú často dostupné, čím umožňujú turistom cestovať bez problémov, a to najmä počas letnej sezóny. Cesta do jazera je ľahká a pohodlná a ponúka nádherný výhľad na Mount Kharkhiraa a očarujúci horizont za jazerom.

Zároveň však treba dodať, že stáť osamote pred takejto veľkého jazera v porovnaní s ostatnými obdobiami roku môže vyzerať obrovské, teplejšie obdobie, s lepšou viditeľnosťou a teplými vetrami, ale aj horšou dostupnosťou. Existujú tiež lokalizované oblasti, ako je Dörgön Nuur, ktoré ponúkajú najlepšie viditeľné miesta počas zimy, keď sa napríklad ľad hráfará a odhalí skutočnú terénnu siluetu jazera.

Zatiaľ čo letenky môžu byť drahšie v porovnaní s inými destináciami, cestovanie do Uvs Nuur bude nezabudnuteľným zážitkom, ktorý ponúkne neopakovateľnú prírodu, kultúru a atmosféru uprostred Mongolska.

Ak hľadáte miesto, kde možno zažiť jedinečnú prírodu a tichú krásu Mongolska, jazero Uvs Nuur je určite malým útočiskom pre vás. Bookujte svoje letenky a zažite túto nezabudnuteľnú dovolenku už dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Uvs Nuur Lake


Otázky:

1. Kde sa nachádza Uvs Nuur Lake?
2. Aký je rozmer Uvs Nuur Lake?
3. Ktoré mesto leží najbližšie k Uvs Nuur Lake?
4. Sú povolené aktivity ako plávanie a rybolov v Uvs Nuur Lake?
5. Aké druhy vtákov možno vidieť pri Uvs Nuur Lake?

Odpovede:

1. Uvs Nuur Lake sa nachádza v západnej časti Mongolska, blízko hraníc s Ruskom.
2. Uvs Nuur Lake má rozmer 136 km na dĺžku a 56 km na šírku, s hĺbkou až 26 metrov.
3. Najbližším mestom k Uvs Nuur Lake je Ulaangom, ktoré sa nachádza približne 60 km na severe.
4. Áno, povolené aktivity v Uvs Nuur Lake zahŕňajú plávanie a rybolov.
5. Na Uvs Nuur Lake možno vidieť rôzne druhy vtákov, ako sú napríklad labute, líšky, horské líšky, orly, ibis čínsky, alebo kormoráni.


Ubytovanie Mongolsko Uvs Nuur Lake


Mongolsko je krajina s nekonečnými pastvinami, horskými masívmi a nádhernými jazerami. Jedným z najkrajších a najznámejších jazier v Mongolsku je Uvs Nuur Lake, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny.

Jazero Uvs Nuur Lake je druhé najväčšie slané jazero v Ázii a jeho okolitá príroda je krásna a nezvyčajná. Aj keď je to od civilizácie prevažne odrezané miesto, môžete sa tu stretávať s domácimi pastiermi a chvíle strávené v tomto rajskom rohu sú nezabudnuteľné. Ak chcete preskúmať jazero Uvs Nuur Lake, potrebujete si nájsť ubytovanie.

Ubytovanie v blízkosti jazera Uvs Nuur Lake možno získať v podobe chaty alebo geru. Jazerá a okolie sú klenotom Mongolska a ponúkajú turistom jedinečnú skúsenosť pobytu na vidieku.

Chaty v okolí jazera Uvs Nuur Lake sú vybavené základnými zariadeniami, ktoré vám umožnia vyskúšať si život na dedine. Často sa jedná o drevené chaty, ktoré sú vybavené kuchyňou a kúpeľňou. Sú tu k dispozícii aj vykurovacie zariadenia, ktoré vás ochladia, ak je počasie studené.

Na druhej strane, gery sú typické pre mongolskú dedinu a patrí k nim aj kultúrne zvyky a tradičné zariadenia, ktoré vám prinášajú skúsenosti, ktoré môžu byť veľmi zaujímavé. Gery sú oválny tvar stanu, ktorý je krytý kožou a ich vnútri máte správne zariadenia na to, aby ste mohli pohodlne spať a žiť.

Pri hľadaní ubytovania na jazere Uvs Nuur Lake treba byť opatrný a zvážiť rôzne možnosti. Niektoré miesta môžu poskytnúť aj turistické služby, ako napríklad organizáciu výletov v okolí jazera, alebo jazdy na konských záprahoch.

Ak hľadáte skúsenosti, ktoré si budete pamätať celý život, pobyt na jazere Uvs Nuur Lake v Mongolsku je skvelou voľbou. Krajina ponúka neopakovateľnú kombináciu prírody a kultúry a pobyt na vidieku môže byť prekvapujúco uvoľňujúci. Ubytovanie je často základnou ťažiskovou položkou, keď sa plánuje cesta a v Mongolsku sa určite nájdete všetko potrebné, aby ste sa mohli užiť sviežu prírodu a pokoj, ktorý ju sprevádza.


Počasie Mongolsko Uvs Nuur Lake


Mongolské Uvs Nuur Jazero (Увс нуур хөлбөмбөг, Uvs Nuur Khölbömbög) sa nachádza na západe Mongolska a je to druhé najväčšie jazero v krajine s rozlohou 3 350 km². Jeho názov „Uvs“ znamená „jadro“ alebo „stredisko“, čím sa odkazuje na jeho výnimočné miesto medzi horskými hrebeňmi. Uvs Nuur je tiež považované za jeden z najstarších a najčistejších sladkovodných ekosystémov na svete.

Počasie v oblasti Uvs Nuur je typicky kontinentálne so suchými a studenými zimami a horúcimi letami. Jazero leží v nadmorskej výške 759 metrov nad morom a teploty sú ovplyvnené prítomnosťou horských pásom v okolí. Vo vnútri jazera sa objavujú silné štiepenia a vietor, ktorý odhaľuje vzdušné vrtule piesku.

V lete teploty dosahujú maximálne 26 ° C, ale v noci je veľmi chladno. V zime je typické mínus 20 až mínus 30 °C, čo znamená, že jazero zmrzne a môžete sa po ňom prechádzať. Najlepšie obdobie na návštevu Jazera Uvs Nuur je od mája do septembra, kedy sú teploty dosť príjemné a je ideálne plávať v jazere alebo sa vydať na turistiku aby ste objavili okolité hory, ťavy a nomádsku kultúru.

Okolitá krajina je veľmi suchá, ale zachováva sa v nej pestrá biologická rozmanitosť. V jazere sa vyskytuje množstvo rýb, ako sú napríklad stih (stom), sebela (сэбэлэх ) alebo karp, a oblasť je popredným svetovým habitatom pre niekoľko druhov vtákov. Na brehoch jazera nájdete kaktusy, trávy a rôzne druhy drevín.

Miestne obyvateľstvo sa skladá z nomádskych pastierov prevažne chovajúcich ovce, kozy, kone a jaši, tí žijú v tradičnom štýle a súvisia s miestnou kultúrou, ktorá má silné multikultúrne vplyvy zo západnej Ázie a strednej Asie vrátane kazašskej, tibetskej a mongolskej kultúry.

Mongolské Uvs Nuur jazero je takisto hlavnou turistickou atrakcíou v západnej Mongolskej oblasti a miesto, kde môžete zažiť jedinečnú kultúru nomádskych pastierov, prekrásne scenérie a užívať si príjemné počasie v prírode.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky