Hľadajte najekonomickejšie lety

Monako Prince's Palace

Dovolenka Monako Prince's Palace


Dovolenka v Monaku je synonymom pre luxus, nádheru a históriu. Kým si turisti najčastejšie spájajú Monako s legendárnym závodným okruhom F1, toto malé kniežatstvo ukryté na francúzskom pobreží ponúka aj jeden z najväčších zážitkov pre milovníkov histórie – návštevu Prince's Palace.

Prince's Palace alebo Kniežacie paláce je sídlom monarchov a vládcov Monaka od 13. storočia, keď toto kniežatstvo začalo svoju cestu k súčasnej sláve. Palác, ktorý je otvorený pre verejnosť na prehliadku počas letnej sezóny, ukazuje bohatú históriu a kultúru Monaka a zároveň aj nádhernú architektúru.

Pri prechádzke cez palác môžete vidieť interiér miestností, ktoré sú zakázané pre návštevníkov po väčšinu roka. K dispozícii máte tiež audiovizuálne zariadenia, ktoré vám ponúkajú odborné vysvetlenie o histórii a vládnutí Monackého kniežatstva.

Pre tých, ktorí sú zvedaví, aby zistili, ako žijú monackí monarchovia, je tu možnosť pozorovať tradičnú výmenu stráží, aby ste zachytili krok v monarchii a spoznali krásu vojennej tradície Monaka. Táto výmena stráží sa koná každý deň o 11:55 hod.

Okrem prehliadky hlavného paláca turisti môžu navštíviť aj nádherné záhrady, kde na vás čakajú prekrásne výhľady na celé mesto a more. V záhrade sa nachádza niekoľko fontán a soch, ktoré obdivujú návštevníci ako súčasť denne slúžiaceho paláca.

Cesta k palácu sa začína krátkou prechádzkou uličkami klenotnice mesta, kde sú situované obchody so suvenírmi a výhľadmi na Monako. Z mála miest, kde môžete získať dokonalé zábery na Instagram alebo Facebook, čakajú na vás malebné výhľady cez úbočia hôr a krajinky zalesnených kopcov.

Pre návštevníkov, ktorí chcú povedať, že prešli všetky kroky Paláca Prince, odporúča sa dostaviť sa na ceremóniu zmienky po celej noci v niektorých mesiacoch roka, ktoré sa konajú každý deň v pondelok až piatok o 11:55 hod.

Pre tých, ktorí chcú stráviť deň víťazstvom nad všetkým, sú k dispozícii dalšie turistické atrakcie, ktoré Monako ponúka, ako sú návštevy múzeí, prehliadka luxusných jacht a obdivovanie skvostov moderného umenia či horúce, trendy krčmy na svetovom kolotoči.

Hlavným cieľom navštívenia Prince's Palace je naučiť sa viac o histórii Monaka a vychutnať si nádherný pohľad, ktorý sa naskytne z najvyšších bodov paláca. Pre návštevníkov, ktorí milujú kultúru a históriu, je táto atrakcia nevyhnutnosť počas ich pobytu v Monaku.


Ubytovanie Monako Prince's Palace


Monacký Prince's Palace je jedným z najvýznamnejších turistických miest v Monaku. Tento krásny palác stojí ako symbol moci a histórie Monackého kniežatstva a ponúka návštevníkom jednoduché, ale elegantné ubytovanie. Ak hľadáte miesto v Monaku na ubytovanie, Prince's Palace môže byť vašou najlepšou voľbou.

Prince's Palace sa nachádza v historickom centri Monaka na kopci s nádherným výhľadom na Monacký záliv. Palác bol pôvodne postavený ako pevnosť na ochranu mesta pred nepriateľmi, ale neskôr bol premenený na rezidenciu a sídlo monackého kniežaťa.

V súčasnej dobe môžete prezerať palácové komnaty, ktoré sú dekorované nádhernými umením a nábytkom z 16. až 19. storočia. Mnoho izieb je stále prepracovaných v rovnakom štýle ako v čase, keď žil knieža Rainier III. a jeho manželka Grace Kelly.

Pre tých, ktorí by radi získali skutočný pocit z histórie Monaka, palác ponúka jedinečné ubytovanie, ktoré sa nachádza v priamej blízkosti týchto historických miestností. V paláci nájdete 8 luxusných pokojov s krásnymi panoramatickými výhľadmi na Monacký záliv a historické ulice mesta.

Okrem toho, že sa budete nachádzať v historických priestoroch paláca, môžete si vychutnať aj množstvo luxusu a pohodlia, vrátane WiFi pripojenia, satelitnej televízie, minibaru, klimatizácie a mnoho ďalšieho.

Ubytovanie v Prince's Palace je jedinečný zážitok, ktorý si určite nebudete chcieť nechať ujsť. Neváhajte si zarezervovať túto nádhernú historickú izbu a zažiť skutočný šarm Monaka na vlastné oči.


Letenka Monako Prince's Palace


Letenka Monako Prince's Palace: Prehliadka kráľovského paláca a jeho okolia

Monacký princovský palác je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest v Monaku, francúzskej krajine ležiacej na juhovýchodnom pobreží Stredomorského mora. Táto majestátna stavba bola postavená v 13. storočí a bola domovom monackých vládnych rodín až do dnešných dní. Pre svoju krásu a nádhernú architektúru sa stala mimoriadne obľúbeným miestom turistov z celého sveta. Na prehliadku paláca si môžete zakúpiť letenku Monako Prince's Palace.

Vstupenky na prehliadku paláca môžete kúpiť online alebo priamo na mieste. Cena prehliadky sa líši v závislosti od veku a druhu vstupu. Deti do 5 rokov majú vstup na prehliadku zdarma a za dospelého turistu sa cena pohybuje okolo 10€. Okrem toho sa môžete rozhodnúť aj pre vstup so sprievodcom, v tomto prípade sa cena môže pohybovať až okolo 20€. V rámci tejto prehliadky budete mať možnosť vidieť krásnu záhradu pred palácom, ktorá bola vybudovaná v mediteránskom štýle. Okrem toho si budete môcť pozrieť aj reprezentačné miestnosti a interiér paláca. Mnoho z nich je dnes otvorených verejnosti, aby ste sa mohli priblížiť životu monackých vládcov.

Pre turistov s viac záujmami o históriu a artefakty sú k dispozícii aj exponáty monackého múzea, ktoré sa nachádza na ľavej strane paláca. Vstupenky na tento obdivuhodný múzejné sú zahrnuté vo vašej letenke Monako Prince's Palace a umožňujú vám pozrieť si množstvo historických predmetov a artefaktov z monackej minulosti. Medzi najznámejšie exponáty patria kolekcie starovekých zbraní a zaujímavé umenie, ktoré reprezentujú nielen kultúru Monaka, ale aj iných stredomorských regiónov.

Okrem prehliadky paláca a múzea môžete využiť aj príležitosť vidieť monacký oceánografický múzeum, ktorý je umiestnený v blízkosti paláca. Tento jedinečný múzeum ponúka návštevníkom možnosť vidieť množstvo živých rýb a morských živočíchov zo Stredomoria, vrátane zaujímavých morských dravcov a korytnačiek. Monacké oceánografické múzeum je jedným z najväčších múzeí svojho druhu na svete a je veľkou atrakciou pre návštevníkov z celého sveta.

Letenka Monako Prince's Palace vám umožní zažiť jedinečnú a nezabudnuteľnú skúsenosť v rámci krásneho a historického mesta Monaka. Prehliadka paláca a jeho okolia vám umožní vidieť najkrajšie miesta mesta a priblížiť sa k monackej kultúre a histórii. Ak sa chystáte na dovolenku na juhu Francúzska, nezabudnite si zakúpiť letenku Monako Prince's Palace a užite si skutočne úžasný zážitok.


Počasie Monako Prince's Palace


V Monaku sa nachádza palác, ktorý bol kedysi bývalým sídlom grimaldských vládcov a dnes je to oficiálne sídlo monackého monarchu. Prince's Palace sa nachádza na vrchole kopca, čo umožňuje prekrásny výhľad na celé mesto a okolie. Toto miesto je oveľa viac než len historické miesto, ktoré skrýva množstvo príbehov a tajomstiev. Dokonca aj jeho okolitá krajina je fascinujúca a príťažlivá.

Počasie v Monaku a na kopci, kde sa nachádza Prince's Palace, je typické pre Stredomorie. V lete je teplota často nad 30°C a vlhkosť je vysoká, čo môže spôsobiť nepohodlie. V zime sú teploty približne 10°C, ale aj tu sa prirodzené odlesky odrážajú z hladiny mora, čo robí prechádzky v tejto dobe stále lákavejšie.

Na okolí paláca sa nachádza množstvo trávnatých plôch a kvetinových záhonov, ktoré tvoria krásny kontrast s farebnými domami v okolí. Pri prechádzke cez záhradu si môžete pozrieť množstvo rastlín, kvetov a stromov. V blízkosti sú tiež fontány a sochy, pri ktorých sa turisti radi fotografiujú.

Ak plánujete návštevu Monaka, určite nevynechajte návštevu tohto nádherného miesta. Nie je to len miesto s bohatou históriou ale aj miesto s nezabudnuteľným pohľadom na Stredomorie. Samozrejme, nezabudnite sa obliecť vhodne pre počasie, ak máte v úmysle prechádzať sa záhradami a plánovať vzdušné fotografovanie.


Najčastejšie otázky a odpovede Monako Prince's Palace


1. Ako sa volá momentálny monacký panovník?

Odpoveď: Momentálny monacký panovník sa volá Albert II.

2. Aké sú otváracie hodiny Prince's Palace v Monaku?

Odpoveď: Otváracie hodiny Prince's Palace sa líšia v závislosti od ročného obdobia. V lete je otvorený od 9:30 do 18:30 hod., v zime od 10:00 do 17:00 hod.

3. Koľko trvá nezávislá prehliadka Prince's Palace?

Odpoveď: Nezávislá prehliadka Prince's Palace trvá zhruba hodinu.

4. Môžem sa zúčastniť slávnostného prechodu monackých gardistov pred Prince's Palace?

Odpoveď: Áno, slávnostný prechod monackých gardistov pred Prince's Palace sa koná každý deň o 11:55 hod.

5. Je potrebné si vopred zakúpiť vstupenky na návštevu Prince's Palace?

Odpoveď: Áno, vstupenky na prehliadku Prince's Palace sa odporúča si zakúpiť vopred online alebo na mieste pred vstupom.

6. Ako sa dostanem na Prince's Palace v Monaku?

Odpoveď: Prince's Palace sa nachádza na vrchole kopca v historickom centre Monaka. Najlepšie ho je možné navštíviť peši alebo verejnou dopravou.

7. Môžem sa na prehliadku Prince's Palace zúčastniť so psom?

Odpoveď: Z dôvodu zamerania na zabezpečenie hygieny a bezpečnosti psia spoločnosť v Prince's Palace nie je povolená.

8. Je Prince's Palace prístupný pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?

Odpoveď: Áno, prehliadka Prince's Palace je prístupná výťahom a zariadeniami pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou.

9. Ktoré časti Prince's Palace sú otvorené pre verejnosť?

Odpoveď: Verejnosť má prístup k niektorým častiam Prince's Palace, ako sú tróne, zbrojnice a kaplnka, zatiaľ čo súkromné časti sú uzavreté.

10. Aké je vstupné na prehliadku Prince's Palace v Monaku?

Odpoveď: Vstupné na prehliadku Prince's Palace sa líši v závislosti od veku a typu prehliadky. Pre dospelých sa pohybuje od 8 € do 11 €.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky