Hľadajte najekonomickejšie lety

Mexiko Chichen Itza

Počasie Mexiko Chichen Itza


Mexiko je krajina s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Jednou z najpopulárnejších atrakcií v krajine je starobylé mesto Chichen Itza, ktoré láka turistov z celého sveta. Počasie je dôležitý faktor pri plánovaní tejto cesty. V tomto článku sa pozrieme na to, aké počasie môžete očakávať v Chichen Itza.

Chichen Itza sa nachádza v strednom Mexiku, takže zimu tu veľmi neoceníte. Najlepším obdobím na návštevu tohto miesta je v lete, konkrétne od mája do septembra. V tomto období môžete očakávať teploty medzi 30 a 35°C (86 až 95°F). Tieto teploty vám umožnia návštevu mesta bez studenej alebo príliš horúcej zimy.

Počas jari a jesene sú teploty mierne, pohybujú sa medzi 25 a 30°C (77 až 86°F). V týchto mesiacoch je pravdepodobnosť dažďa vyššia. Preto vám odporúčame, aby ste sa pripravili na možné zrážky a zobrali si so sebou nepremokavé oblečenie.

Ak sa plánujete navštíviť Chichen Itza v decembri alebo januári, môžete očakávať chladnejšie počasie. Teploty sa pohybujú medzi 15 a 20°C (59 až 68°F). To znamená, že by ste mali zobrať so sebou teplejšie oblečenie, najmä v noci alebo na ranných prechádzkach.

Ak sa rozhodnete navštíviť Chichen Itza v máji alebo júni, môžete zažiť aj jedinečný kultúrny zážitok. Mayovia oslavujú letný slnovrat a slávia toto obdobie s rôznymi slávnosťami. Môžete zažiť tradičné tance a oblečenie, ako aj chutné miestne jedlo.

Celkovo je počasie v Chichen Itza primerané počas celého roka. Avšak, aby ste si mohli užiť svoju návštevu bez obmedzení, je dôležité zobrať si s sebou správne oblečenie a prípadne ochranu pred slnkom. Nezabudnite však ani na svoju záujmovú oblasť. Ak sa chcete viac zamerať na kultúrny zážitok, môžete vybrať letné alebo jesenné mesiace, ale ak chcete skôr stráviť čas vonku a užiť si jarno-letnú atmosféru, potom leto bude pre vás najlepšou voľbou. Bez ohľadu na ročné obdobie, kedy sa rozhodnete navštíviť Chichen Itza, nezabudnite sa na toto miesto poriadne pripraviť a užiť si svoje pobyt.


Letenka Mexiko Chichen Itza


Chichen Itza je jedným z najkrajších a najviac fascinujúcich miest na svete. Je to nádherná archeologická lokalita na Yucatánskom polostrove v Mexiku, kde sa nachádza jeden z najvyšších a najznámejších mayanských chrámov - Kukulcan.

Pre turistov z celého sveta je návšteva Chichen Itzy nezabudnuteľným zážitkom. A preto, ak sa chystáte na dovolenku do Mexika, je to miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Aby ste však mohli navštíviť miesto, musíte najprv zabezpečiť letenku do Mexika. Ak hľadáte letenky z Európy, zvyčajne sa odporúča letieť do Ciudad de México a odtiaľ pokračovať do Chichen Itzy. Cesta do samotnej lokalit trvá asi dve hodiny.

Existuje aj možnosť letieť priamo do mesta Cancun, čo je oveľa bližšie k Chichen Itze. Z Cancunu je to len asi dve a pol hodiny jazdy. Navyše, ak sa rozhodnete zostať v Cancune, máte možnosť vidieť iné turistické miesta v Mexiku, vrátane Playa del Carmen alebo Tulum.

Letenky do Mexika sa líšia podľa ročných období a miest, kam chcete cestovať. V lete bývajú letenky lacnejšie ako v zime. Je tiež dôležité sa rozhodnúť, či budete cestovať ekonomickou alebo business triedou.

Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú aj zľavy pre študentov alebo mladých ľudí do 26 rokov. Ak plánujete cestovať s celou rodinou, vziať so sebou aj malé deti, všimnite si, že niektoré letecké spoločnosti umožňujú cestovať na určitých linkách s deťmi zdarma alebo s výrazne zníženou cestovnou.

Nakoniec, ak chcete ušetriť peniaze, zvážte možnosť kúpiť letenky skôr ako zvyčajne. Kúpte si ich aspoň tri týždne pred odletom, pretože to vám môže ušetriť peniaze na letenkách.

Zhrnutím toho všetkého, ak plánujete navštíviť Mexiko a jeho najznámejšiu archeologickú lokalitu Chichen Itzu, kúpte si letenky s dostatočným predstihom a zvoľte si najlepšiu leteckú spoločnosť, ktorá ponúka najlepšie ceny a pohodlie pre vás a vašu rodinu.


Ubytovanie Mexiko Chichen Itza


Mexiko, krajina plná histórie, kultúry a krásnej prírody, je miesto, ktoré si určite zaslúži byť na zozname vašich cestovateľských ciest. Ak sa plánujete vydať týmto smerom, určite nevynechajte návštevu mestečka Chichen Itza, ktoré sa nachádza na Yucatánskom polostrove. Toto mestečko je obľúbeným turistickým cieľom, pretože ponúka jedinečnú možnosť spoznať pôvodnú Mayu kultúru a súčasne si užiť prekrásne prírodné scenérie.

Aby ste si mohli užiť všetky krásy tohto regiónu, určite by ste mali myslieť na to, kde sa ubytovať. V mestečku Chichen Itza je možné nájsť veľa ubytovacích možností, ktoré vám umožnia vychutnať si všetky krásy tohto regiónu. Tu sú niektoré z možností, ktoré stojí za to zvážiť pri hľadaní ubytovania v meste Chichen Itza:

1. Hotel Villas Arqueologicas Chichen Itza

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v blízkosti archeologického parku Chichen Itza, potom je hotel Villas Arqueologicas Chichen Itza tou správnou voľbou. Tento hotel sa nachádza len 5 minút jazdy auta od archeologického parku a ponúka hostiteľský personál, ktorý sa stará o vaše potreby. Hotel ponúka vybavenie ako sú klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou, reštauráciu, bazén a mnoho ďalších možností.

2. Hotel Hacienda Chichen Resort and Yaxkin Spa

Ubytovanie v tomto hoteli je skutočným zážitkom. Nachádza sa v záhrade, kde sa nachádza aj jedno z najväčších zariadení s liečebnými procedúrami, Yaxkin Spa. Ďalšou výhodou tohto hotelu je, že sa nachádza len 15 minút jazdy od archeologického parku Chichen Itza. Tento hotel tiež ponúka klimatizované izby, vonkajší bazén a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičnú mexickú kuchyňu.

3. Mayaland Hotel and Bungalows

Mayaland Hotel a bungalovy sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kvalitné, ale cenovo dostupné ubytovanie v okolí Chichen Itzu. Tento hotel ponúka klimatizované izby, vonkajší bazén a reštauráciu, kde sa podávajú skutočne vynikajúce jedlá. Navyše, hotel sa nachádza v tesnej blízkosti archeologického parku Chichen Itza, takže môžete vychutnať skutočne nezabudnuteľnú zážitok.

4. Hotel Chichen Itza

Hotel Chichen Itza je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú cenovo najvýhodnejšie ubytovanie v blízkosti archeologického parku Chichen Itza. Hotel ponúka klimatizované izby, reštauráciu a vonkajší bazén. Navyše, hotel sa nachádza len niekoľko minút jazdy od archeologického parku, takže si môžete vychutnať všetky krásy tohto regiónu.

Celkovo, mestečko Chichen Itza je jedným z najúžasnejších turistických miest v Mexiku, kde máte možnosť užiť si kultúru, históriu a prírodu v krásnom a luxusnom prostredí. Vyberte si jedno z vyššie uvedených ubytovaní a užite si svoju dovolenku na plné kúsky.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Chichen Itza


1. Aké je vstupné do Chichen Itzy?
Vstupné je približne 485 pesos (asi 20 USD) pre dospelých a 65 pesos pre deti.

2. Aké sú otváracie hodiny Chichen Itzy?
Chichen Itza je otvorená denne od 8:00 do 16:30.

3. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Chichen Itzy?
Najlepšie mesiace na návštevu sú november a december, keď sú teploty nižšie a menej turistov.

4. Kde môžem kúpiť lístky do Chichen Itzy?
Lístky si môžete kúpiť na mieste alebo online na oficiálnej webovej stránke národného parku.

5. Aké je odporúčané oblečenie na návštevu Chichen Itzy?
Odporúča sa pohodlné oblečenie, ktoré chráni pred slnkom, ako sú ľahké tričká a nohavice, slnečné okuliare a klobúk.

6. Musím si priniesť vodu na návštevu Chichen Itzy?
Áno, odporúča sa priniesť si dostatok vody na hydratáciu počas návštevy parku.

7. Je potrebné si kúpiť sprievodcu?
Nie je to nevyhnutné, ale sprievodca je užitočný na objasnenie histórie miesta a kultúry Mayov.

8. Je vstup do Chichen Itzy bezpečný pre turistov?
Áno, Chichen Itza je bezpečná pre turistov a má bezpečnostných pracovníkov na mieste.

9. Môžem si priniesť jedlo na návštevu Chichen Itzy?
Áno, môžete si priniesť jedlo na piknik na trávnatej ploche v parku.

10. Aké sú najlepšie miesta na fotografiu v Chichen Itzy?
Najlepšie místa na fotografiu sú El Castillo (Pyramída Kukulkana), Templo de los Guerreros, a steles.


Dovolenka Mexiko Chichen Itza


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré ponúka krásne pláže, fascinujúcu históriu a nezabudnuteľné dobrodružstvá, Mexiko je tou správnou voľbou. V tomto krajine sa nachádza množstvo historických miest a kultúrnych skvostov, ale jedným z najznámejších je rovnomenné mesto - Chichen Itza.

Chichen Itza sa nachádza v štáte Yucatan a zahrňuje rozsiahlu archeologickú oblasť, ktorá bola zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO v roku 1988. Toto miesto je domovom starovekých stavieb, ako sú El Castillo, Temple of the Warriors, a mnohé ďalšie.

Najznámejšou stavbou v Chichen Itze je El Castillo, ktorá bývala zverejnená vo filme Rytier nebojácny. Táto stavba bola postavená tak, aby kedykoľvek v priebehu roka slnečné lúče vytvárali svetelné šteňovanie hadov na schodoch budovy. Tento unikátny jav môže byť pozorovaný len dvakrát ročne pri jarnej a jesennej rovnodennosti.

Okrem toho môžete tiež navštíviť Temple of the Warriors, kde sa bude dať vidieť kamennej reliéfy so záhadné elfy, vojaci, a ohňostroje. Tento chrám je jeden z najväčších a najdôležitejších budov v celom Chichen Itza.

Po prehliadke tohto krásneho miesta si môžete oddýchnuť a stráviť deň na miestnych plážach. Mexiko má krásne a veľmi voňavé pláže, takže to bude pre vás určite nezabudnuteľné.

Mnohé hotely v tejto oblasti tiež ponúkajú množstvo zábavy aktivít, ktoré vám umožnia vidieť danú oblasť z nadmorskej výšky alebo si užiť turistické ubytovanie v džungli Yucatan.

Mexiko je pre turistov ideálne cieľovou destináciou. Krajina ponúka krásne pláže, pokojné džungle a históriu, ktorá vás nechá prekvapených. Ak ste sa rozhodli pre dovolenku v Mexiku, nevynechajte návštevu Chichen Itzy. Určite nebude toto rozhodnutie ľutovať.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky