Hľadajte najekonomickejšie lety

Macedónsko Sveti Naum

Dovolenka Macedónsko Sveti Naum


Macedónsko je krajina plná krásnych a prírodných pokladov, a keďže sa tu nachádza množstvo krásnych dediniek a miest, je to ideálny cieľ pre dovolenku. Medzi najkrajšie miesta na dovolenku patrí miesto Sveti Naum, ktoré sa nachádza na brehu jazera Ohrid v juhovýchodnej časti krajiny.

Svätý Naum je malá dedinka okolo kláštora Svätého Nauma, ktorý je zasvätený svätému Naumovi Ohridskému, ktorý bol jeden z najznámejších svätých z tejto oblasti. Kláštor je zaujímavý pre návštevníkov tým, že sa nachádza v nádhernom prostredí medzi jazerom a zelenými kopčekmi.

Tak ako mnoho miest v Macedónsku, aj Svätý Naum má veľa chrámov a kostolov, ktoré sú zaujímavé pre návštevníkov, ktorí sú zvedaví na históriu a kultúru tohto kúsku sveta. Okrem toho môžete navštíviť aj múzeum, kde si môžete vypočuť o histórii kláštora a celého regiónu.

Sveti Naum je známy aj pre svoje termálne pramene, ktoré majú liečivé účinky. Pramene sú vybudované v prírode a sú vďaka svojmu účinku obľúbené medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi.

Ale najväčšou atrakciou Svetého Nauma je krásne jazero Ohrid, ktoré sa týči za kláštorom a uchváti srdce každého návštevníka. Sveti Naum ponúka množstvo aktivít v jazeru, vrátane plávania, rybolovu a vodných športov.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať v príjemnom a pokojnom prostredí, tak je Sveti Naum tou správnou voľbou. Krajina je plná krásnych miest a prírodných klenotov, ktoré vás určite očaria. Dovolenka v Macedónsku v Svetom Naume bude bezpochyby nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si budete pamätať veľa rokov.


Ubytovanie Macedónsko Sveti Naum


Macedónsko je krajina, ktorá je bohatá na kultúrne a prírodné krásy. Ak plánujete návštevu tohto kúsku Európy, určite nevynechajte Sveti Naum – malebnú obec, ktorá sa nachádza na brehu Ohridského jazera.

Ubytovanie v Svetom Naume nájdete prevažne v malých penziónoch, apartmánoch a hoteloch. Dostupnosť a cenová dostupnosť ubytovania robí z Svetého Nauma obľúbenú destináciu nielen u turistov, ale aj u Macedóncov samotných.

Najznámejším ubytovaním v Svetom Naume je Hotel Sveti Naum. Nachádza sa asi 30 m od brehu jazera a ponúka moderné izby a apartmány so všetkým potrebným vybavením. Hotelový záhradný park je skutočným skvostom, ktorý sa tiahne až k samotnému kláštoru Svetého Nauma. Je tu aj bazén s príjemným posedením, kde si hostia môžu vychutnať nádherný výhľad na jazero.

V blízkosti hotela nájdete aj množstvo penziónov a ubytovacích zariadení zameraných na individuálnych turistov, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi aj pre páry. Penzión San Antonio ponúka pohodlné izby s terasou a nádherným výhľadom na jazero. Môžete si tu objednať aj raňajky alebo večeru. Pre skupiny je ideálny penzión View, ktorý ponúka veľké izby a v blízkosti je aj námestie s reštauráciami.

Sveti Naum je tiež obľúbenou destináciou pre kempovanie na jednom z mnohých kempov v okolí. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a dovolenku v prírode.

Nezáleží na tom, či ste osobou, ktorá hľadá luxusné ubytovanie alebo cenovo dostupné možnosti, v Svetom Naume si určite nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám. A s úžasnými výhľadmi na jazero a kláštor si túto dovolenku určite užijete naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Macedónsko Sveti Naum


Otázky:

1. Čo je Sveti Naum?
2. Kde sa Sveti Naum nachádza?
3. Ako sa dostanem do Sveti Naum?
4. Aké sú najväčšie atrakcie v Sveti Naum?
5. Je možné si vypožičať loď a plaviť sa po jazere Ohridské jazero?
6. Má Sveti Naum niečo spoločné s Cirkvou svätého Jána Krstiteľa?
7. Koľko stojí vstupenka do Sveti Naum?
8. Kedy je najlepší čas na návštevu Sveti Naum?

Odpovede:

1. Sveti Naum je kláštor a kostol patriaci do pravoslávnej cirkvi.
2. Sveti Naum sa nachádza na juhu Macedónska na brehu jazera Ohridské jazero.
3. Do Sveti Naum sa dá dostať autom, autobusom či loďou.
4. Najväčšou atrakciou je kláštor a kostol Sveti Naum, okolie jazera Ohridské jazero, ako aj vzácne rastliny a živočíchy, ktoré sa vyskytujú v okolí.
5. Áno, je možné si vypožičať loď a plaviť sa po jazere Ohridské jazero.
6. Nie, Sveti Naum a Cirkva svätého Jána Krstiteľa sú dve rôzne atrakcie v Macedónsku.
7. Vstupenka do kláštora a kostola Sveti Naum stojí 100 denárov (€1,50).
8. Najlepší čas na návštevu Sveti Naum je v lete, pretože je to obdobie najvyššej turistickej sezóny a taktiež, pretože počas leta sa konajú rôzne kultúrne akcie v okolí jazera.


Letenka Macedónsko Sveti Naum


Macedónsko má mnoho úžasných miest, ktoré stojí za to vidieť, no jedným z najkrajších a najmenej známych destinácií je určite Sveti Naum. Toto nádherné miesto sa nachádza na brehu jazera Ohrid a je pomenované po svätom mužovi, ktorý tu kedysi žil.

Ak sa rozhodnete navštíviť Sveti Naum, najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letenku. Mnoho nízkonákladových leteckých spoločností ponúka priaznivé letenky do Macedónska a na letisku v Skopje si môžete najať auto alebo preskúmať možnosti hromadnej dopravy.

Sveti Naum je vzdialený približne 30 km od mesta Ohrid a cesta sem je jednoduchá a príjemná. Po príchode môžete navštíviť kláštor, ktorý tu bol postavený v 10. storočí. Kláštor je plný starobylých fresiek a iných významných pamiatok a zároveň ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu.

Okrem návštevy kláštora sa tu nachádza aj krásna pláž, kde môžete relaxovať a užívať si slnko a teplo. Ak by ste mali záujem, môžete sa zúčastniť aj rôznych vodných športov alebo sa vybrať na prechádzku po okolí.

Jedným z najväčších lákadiel Sveti Naum je jeho prírodný úkaz, ktorým je prameň svätého Jána. Tento prameň sa nachádza priamo v jazere Ohrid a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Voda je tu veľmi čistá a nezvyčajne chladná, takže si určite vychutnáte osvieženie počas horúceho leta.

Sveti Naum je skutočne kúzelné miesto, ktoré musíte vidieť, aby ste mu uverili. Letenky do Macedónska sú cenovo dostupné a určite sa oplatí navštíviť túto nádhernú destináciu. Ak hľadáte niečo, čo Vás pretiahne z rušného a hektického sveta, Sveti Naum je tou ideálnou voľbou. Tak sa nebojte a rezervujte si svoju letenku hneď teraz!


Počasie Macedónsko Sveti Naum


V Macedónsku sa nachádza krásne miesto, ktoré pripadá na osobitné miesto v rámci krajiny - je to Sveti Naum. Toto miesto čaruje svojím pokojom, nádhernou prírodou a tiež pôsobivou históriou. Ak sa rozhodnete navštíviť Sveti Naum, jednou z tých vecí, ktorými si vás určite získa, bude jeho počasie.

Sveti Naum sa nachádza na brehu jazera Ohrid. Pri pohľade na ňom môžete vidieť jemné modré farby, ktoré pätrajú k priesvitným a čírovým dnom. Práve toto je jeden z dôvodov, prečo má Sveti Naum také príjemné počasie, ktoré vás necháva len ťažko odísť.

Počasie v Macedónsku sa mení v závislosti na ročnom období, ktoré sa práve vyskytuje. Leto je obdobím tepla a slnečných lúčov, ktoré zobrazujú jasné modré nebo. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 30 stupňov a má menej zrážok ako v iných ročných obdobiach. V lete sa môžete v jazere Ohrid osviežiť alebo sa vyhrať na pláži Sveti Naum.

Jeseň a jar v Macedónsku sú krásne ročné obdobia, ak radi cestujete v týchto mesiacoch, budete si určite užívať zlaté lístie v jazierku Ohrid. Práve v týchto obdobiach sa počasie zmení na miernejšie, ale stále môžete očakávať prijemné dni.

Pre zimné mesiace v Macedónsku však počasie môže byť chladné a často sa vyskytujú snehové fúka. Množstvo snehu sa však môže líšiť, čo znamená, že ak by ste sa na cestu do Sveti Naum rozhodli v zime, odporúčame vám sledovať predpoveď počasia a byť pripravení na zmenu a ochladenie.

Ak však na Sveti Naum prídete v akejkoľvek časti roka, určite bude príjemne a zaujímavo. Jeho krása a klíma vám dovoľujú, aby ste si mohli užívať a nasávať každý moment vašej cesty. Sveti Naum ponúka nádherný pohľad na jazero Ohrid, ktoré uvoľní vzduch a náraz do vašej duše. Prírodné krásy sem nikdy neomrzia a môžete sa tešiť na to, ako sa počas vašej návštevy cítite úplne dokonale.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky