Hľadajte najekonomickejšie lety

Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve

Počasie Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve


Libéra je krajina, ktorá leží na západnej afričkej pobrežnej časti a má rôznorodé prírodné scenérie vrátane pohoria, džungle a riečnych dolín. Jedným z takýchto miest je aj Mount Nimba Strict Nature Reserve, ktorá sa nachádza na hranici Libérie, Guiney a Wyomingu.

Mount Nimba Strict Nature Reserve je pohorové územie so zachytenými pralesmi a množstvom druhov flóry a fauny. Libéria má vlhké a teplé podnebie, takže aj v prírodných rezervátoch môže byť veľmi horúco a vlhko.

Počas leta (júl a august) môže byť veľmi horúco. Teploty sa môžu pohybovať od 27 °C do 32 °C. V dôsledku tohto horúceho podnebia sa často vyskytujú silné búrky a nízka oblačnosť.

V septembri a októbri často prichádza obdobie dažďov, ktoré prinášajú svieži a vlhký vzduch. Teploty sa trochu znížia, ale nadáľje je ešte stále teplé. Toto obdobie často prináša hojné zrážky a arómu z čerstvo vykvetených tráv a kvetov.

V novembri a decembri sa príroda stáva zelenšou a okolie sa postupne mení na krajšie a príjemnejšie miesto. Teploty sú na úrovni 25 °C, ale sú často vyššie, čo viedlo k suchu a nehodám v rokoch 1983 a 2002. V období sucha sa môže počasie zmeniť a objavujú sa požiare v prírodných rezervátoch.

V januári a februári sa poloha mierna zlepšuje, teploty sú triezvejšie a príroda sa spomaľuje v raste. Aj keď sú západy slnka ešte stále nádherné, oblačnosť sa občas zosilní.

Mount Nimba Strict Nature Reserve je skutočne nádherné miesto na návštevu a má mnoho úžasných miest na objavovanie. Najlepšie obdobie návštevy Leebo je počas konca sucha, od decembra do marca, keď príroda dosahuje vrchol svojho krásy a vidíte, čo táto oblasť má ponúknuť.


Letenka Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve


Libéria je jedným zo skvelých miest na svete, kde môžete zažiť úžasné dobrodružstvá. Ak ste milovníkom prírody, nevynechajte príležitosť navštíviť Mount Nimba Strict Nature Reserve, ktorá sa nachádza na hranici medzi Libériou a Pobrežím Slonoviny.

Mount Nimba Strict Nature Reserve je územie so zaujímavým reliéfom a nádhernou prírodou. Toto územie bolo založené v roku 1944, ako prvá chránená oblasť na africkom kontinente. Svojou rozlohou pozostáva z približne 17 540 ha a je domovom množstva druhov divokej fauny a flóry. Vďaka jedinečnému prostrediu tohto územia, bol v roku 1981 zahrnutý aj do zoznamu UNESCO svetového dedičstva.

Ak sa vydáte na cestu do tejto rezervácie, určite prídete na svoje. Už pri príchode budete fascinovaní krásou a majestátnosťou hôr, ktoré poskytujú úchvatný výhľad na okolie. Budete mať možnosť vidieť množstvo druhov vtákov, ako aj zvierat ako napríklad hrochy, gorily, levhartov a hyen. Okrem toho je tu aj množstvo druhov rastlín, ktoré sú jedinečné pre tento región.

Cestovanie Libériou je niekedy pre turistov komplikované, keďže v krajine sú problémy so vstupom a výstupom z krajiny. Preto ak sa rozhodnete navštíviť Mount Nimba Strict Nature Reserve, odporúčame sa poradiť s odborníkmi na cestovanie a pozrieť si aktuálnu situáciu v krajine.

Napriek týmto komplikáciám, návšteva tejto chránenej oblasti v Libérii stojí za to. Počas pobytu na území Mount Nimba Strict Nature Reserve môžete okrem pamiatiek zobrať s sebou aj neopakovateľné zážitky, ktoré budete dlho spomínať. Krajina sú až semimysluplným místem pro mnohé. Preto ak hľadáte únik z ruchu veľkého mesta a radi trávite svoj čas v prírode, odporúčame navštíviť Libériu a rezerváciu Mount Nimba Strict Nature Reserve.


Dovolenka Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve


Libéria je krajina, ktorá sa chce vymaniť z tieňa svojej minulosti a ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých miest a oblastí. Jednou z nich je Mount Nimba Strict Nature Reserve, ktorá je dokonalým miestom pre cestovateľov, ktorí sa chcú zoznámiť s prírodnou krásou a zároveň si užiť trochu dobrodružstva.

Mount Nimba Strict Nature Reserve sa rozprestiera na ploche 17 540 hektárov na hranici medzi Libériou, Pobřežím Slonoviny a Guineou. Je to oblasť, ktorá je známa pre svoje úchvatné scenérie, ktoré sa skladajú z hôr, riek, vodopádov a tropických lesov. Našli sa tu aj mnohé druhy vzácnych rastlín a živočíchov, ktoré sú nezvyčajné a niektoré z nich sa vyskytujú iba tu.

Libéria má bohatú históriu, ktorá sa spája s touto oblasťou, a to hlavne v období kovovej doby a kolonizačnej éry. Po tretie ozbrojenom konflikte v krajine bol park zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO ako jediné miesto v krajine.

Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto oblasť, je prístupný mnohými turistickými trasami. Medzi najobľúbenejšie patrí trekking na vrchol hory, kde sa návštevníci môžu tešiť na úchvatné výhľady. Ďalšou možnosťou je prechádzka lesom, kde sa môžu obdivovať rôzne druhy rastlín a živočíchov.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, ponúka Mount Nimba Strict Nature Reserve aj možnosť raftingu na rieke St. Paul, ktorá preteká priamo cez park. Táto aktivita rozhodne poteší všetkých adrenalínom a zábavou hladných návštevníkov.

Vstup do Mount Nimba Strict Nature Reserve sa platí a návštevníci musia mať tiež povolenie na vstup do parku. Tým sa zabezpečuje ochrana prírodného a kultúrneho dedičstva parku a zároveň sa zvyšuje kvalita návštevy pre turistov.

Libéria a Mount Nimba Strict Nature Reserve určite stojí za návštevu pre každého turistu, ktorý chce preskúmať krásy prírody a trochu sa pohrať so svojimi hranicami. Je to miesto, ktoré si človek zapamätá na celý život.


Ubytovanie Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve


Mount Nimba Strict Nature Reserve v Libérii je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v celej západnej Afrike. Rezervácia sa nachádza na hranici medzi Guineou, Libériou a Pobřežím Slonoviny a v roku 1981 bola vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO.

Mount Nimba je obklopený pralesmi a vysokohorskými plánami, kde žije množstvo exotických druhov zvierat a rastlín. Návštevníci z celého sveta radi trávia vo vyhľadávaných hoteloch v blízkosti tejto oblasti, aby sa mohli ponořiť do miestnej prírody.

V tejto oblasti sa môžete tešiť z obdivovania kaskád vodopádov, vystúpení na vrcholy hôr, prechádzok po dedinách a návštevy miestnych trhov. V hoteloch v okolí Libérie, ktoré sú vybudované na oboch stranách hranice medzi Guineou a Pobřežím Slonoviny, si môžete vychutnať miestne špeciality a dobre sa najesť.

Našťastie pre návštevníkov, nie sú hotely na tomto mieste priveľmi drahé. Návštevníci si môžu vybrať z obmedzeného počtu hotelov s rôznymi cenovými rozpätiami. V drahších hoteloch sú ponúkané podmienky, ktoré zodpovedajú medzinárodnému štandardu, ale aj tie najlacnejšie hotely majú pre svojich hostí prijateľné podmienky.

Ak sa rozhodnete ubytovať v Libérii v blízkosti Mount Nimba Strict Nature Reserve, nezabudnite zarezervovať si hotel vopred, aby ste sa vyhli problémom a nepotrebnému stresu po príchode. Určite sa nebudete ľutovať svojho rozhodnutia stráviť dovolenku v tejto magické oblasti západnej Afriky.


Najčastejšie otázky a odpovede Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve


Q: Čo je Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve?
A: Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve je prírodná ochranná oblasť v Libérii s rozlohou približne 222 km².

Q: Kde sa nachádza Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve?
A: Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve sa nachádza v juhozápadnej Afrike, na hranici Libérie, Pobrežia Slonoviny a Guiney.

Q: Čo robí túto prírodnú rezerváciu tak výnimočnou?
A: Prírodná rezervácia Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve sa vyznačuje vysokou biodiverzitou a prítomnosťou vzácnych druhov rastlín a živočíchov.

Q: Aké zvieratá môžu byť vidieť v Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve?
A: V Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve sa nachádza množstvo druhov zvierat vrátane leoparda, slonov, opíc a paviánov.

Q: Sú v prírodnej rezervácii niektoré druhy ohrozené?
A: Áno, niektoré druhy v prírodnej rezervácii Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve sú kriticky ohrozené, ako napríklad chimpanze a gorily.

Q: Môže sa Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserrve navštíviť?
A: Nie, prírodná rezervácia Libéria Mount Nimba Strict Nature Reserve je chránenou oblasťou, ktorá nie je prístupná pre návštevníkov.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky