Hľadajte najekonomickejšie lety

Libanon Byblos (Jbeil)

Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Byblos (Jbeil)


Otázky a odpovede pre cestovanie do Libanonu a návštevu mesta Byblos:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Libanonu a mesta Byblos?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Libanonu a mesta Byblos je od apríla do júna a od septembra do novembra.

2. Potrebujem vízum na pobyt v Libanone?
Odpoveď: Slovenskí turisti môžu vstúpiť do Libanonu bez víza, pokiaľ plánujú zostať v krajine do 90 dní.

3. Ako sa dostanem z medzinárodného letiska do Byblosu?
Odpoveď: Najlepšie je si zabezpečiť taxi službu priamo z letiska. Cesta z letiska do Byblosu by mala trvať približne hodinu.

4. Kde môžem v Byblosu nájsť ubytovanie?
Odpoveď: V Byblosu sa nachádza viacero hotelov a ubytovacích zariadení pre turistov. Najlepšie je si rezervovať miesto vopred cez internet.

5. Čo navštíviť v meste Byblos a jeho okolí?
Odpoveď: V Byblosu sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako napríklad Byblos Castle, Fossil Museum a Byblos Wax Museum. Okolie mesta je plné krásnej prírody a pláží, ktoré určite stojí za návštevu.

6. Akú menu sa používa v Libanone?
Odpoveď: V Libanone sa používa Líbyjska libra (LBP), ale v niektorých obchodoch a reštauráciách sa platí aj americkými dolármi.

7. Kam sa môžem obrátiť v prípade núdze v Libanone?
Odpoveď: V prípade núdze v Libanone môžete volať na telefónne číslo 112, ktoré je platné pre všetky tieňové služby vrátane polície, hasičov a zdravotníckych služieb.


Ubytovanie Libanon Byblos (Jbeil)


Jbeil, aj známe ako Byblos, je historické mesto v Libanone, ktoré je známe svojou krásou a historickým významom. Jbeil je jedným z najstarších obývaných miest na svete, s dôkazmi o osídlení už v roku 5000 pred Kr. Mesto je zároveň centrom libanonského cestovného ruchu a populárnou destináciou pre turistov z celej Európy. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, určite by ste si mali zvážiť ubytovanie.

Existuje mnoho rôznych možností ubytovania v Jbeil, vrátane apartmánov, hotelov a penziónov. Každá z týchto možností má svoje výhody a nevýhody, čo znamená, že záleží na vašich preferenciách a rozpočte. Niektoré z najpopulárnejších možností ubytovania v meste Jbeil sú napríklad:

1. Ahiram Hotel: Tento 4-hviezdičkový hotel sa nachádza na pobreží v blízkosti známeho starobylého prístavu. Ponúka krásne izby s klimatizáciou, bezplatným wifi a minibarom. Hotel má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné libanonské jedlá.

2. Monoberge Hotel: Tento hotel sa nachádza v srdci histórickej časti Jbeilu, s výhľadom na mor. Ponúka moderné izby s balkónom a klimatizáciou. Zároveň má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať jedlá s tradičným libanonským štýlom.

3. Eddésands Hotel & Wellness Resort: Tento luxusný resort sa nachádza priamo na brehu mora, s krásnym výhľadom na Jbeil. Ponúka plážové bungalovy s terasou a súkromným bazénom. Resort má aj viacero bazénov, wellness centrum a reštaurácie.

4. Dar Alma: Tento penzión je určený pre tých, ktorí hľadajú autentické a tradičné ubytovanie v Jbeil. Nachádza sa v starobylej časti mesta a ponúka jednoduché izby s tradičným libanonským nábytkom. Hostia majú tiež prístup na strechu s krásnym výhľadom na mesto.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Jbeil môžu ponúknuť pohodlný a relaxačný pobyt, ktorý vám umožní objaviť krásy tohto historického mesta a jeho okolia. Libanon je krajina bohatá na históriu a zaujímavosti, a Jbeil je určite jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.


Dovolenka Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon je krajina s dlhou históriou a neuveriteľne pestrou kultúrou. A jedným z miest, ktoré nemožno vynechať z programu pri návšteve Libanonu, je Byblos, alebo v arabskom jazyku Jbeil.

Byblos je jedno z najstarších obývaných miest na svete, čo ho robí unikátnym turistickým cieľom. Návštevníci sa tu môžu prechádzať po cintoríne a starobylých uličkách, kde sa nachádza mnoho historických pamiatok, ako napríklad chrámy, terasy, pevnosti a nádherné trhy.

Jedným z najväčších lákadiel Byblosu je jeho nádherná pláž. Plážové aktivitá ako windsurfing, kitesurfing alebo plachtenie na lodiach možno vykonávať po celý rok. Plážové bary a reštaurácie ponúkajú návštevníkom chutné jedlá a osviežujúce nápoje.

Okrem toho, na turistov čaká množstvo tradičných látok, a tance, ktoré prezentujú miestni ľudia a ukazujú návštevníkom ich kultúru a spôsob života.

Ak ste vstrebali dostatok kultúrnych informácií, môžete pozrieť množstvo obchodov poskytujúcich rôzne druhy suvenírov, z ktorých môžete vybrať ako darček pre vašich blízkych. Existuje množstvo obchodov, ktoré predávajú tradičné oblečenie a doplnky, ako aj množstvo obchodov s antikvaritami, kde si môžete zakúpiť starožitné predmety.

V Byblose nechýba ani množstvo reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať miestne jedlá a nápoje. Pokiaľ sa budete rozhodnúť stráviť tu niektorý z večerov, určite nevynechajte kaviareň s názvom Café Arabeo. Ide o nádherné miesto s jedinečným dekorom, a poskytuje miestnym i turistom príjemné miesto na kávu alebo neskorý pocit z báječného vína.

Celkové dojmy z návštevy Byblosu sú naozaj nezabudnuteľné. Kombinácia histórie, kultúry a prírody sa spojili v jednom mieste, čo robí z tohto miesta miesto, ktoré nesmie chýbať v pláne návštevy Libanonu. Nenechajte si ujsť túto skvelú príležitosť spoznať jeden z najstarších obývaných miest na svete, ktoré nám ponúka jedinečný zážitok.


Počasie Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon je krajina, ktorá sa nachádza na juhovýchode Stredomoria, kde panuje subtropické stredomorské podnebie. Jbeil - známy tiež ako Byblos, je prímorské mesto a dôležité historické miesto, ktoré sa tiež nachádza v Libanone. Mesto má priemernú teplotu okolo 24°C až 30°C počas leta, a okolo 10°C až 20°C v zime.

Letné dni v Jbeil sú rozbúrené, s častými slnečnými lúčmi, ale aj s občasnými búrkami. Teploty sa bežne pohybujú okolo 30°C, ale počas najhorších dní sa môžu dostať aj k 35°C. Preto by si ľudia mali byť vedomí, že je potrebné sa chrániť pred slnkom, používať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, nosiť klobúk a pitie dostatok vody.

Jbeil zažíva dlhé a vlhké zimy s priemernými teplotami od 10°C do 20°C. Zima v meste je zvyčajne daždivá, s príležitostnou snehovou nádielkou. Teploty sa môžu znížiť na 5°C aj menej, takže ľudia by mali byť pripravení na teplejšie oblečenie pri návšteve Jbeil počas zimy. Pri pečeni slnka v lete sú zimné mesiace na Libanone veľmi príjemné.

Celkové počasie v Jbeil sa líši zo dňa na deň, a preto by turisti mali byť pripravení na akékoľvek zmeny počasia počas svojej cesty do mesta. Ako prímorské mesto je Jbeil aj veľmi veterným miestom, a tak by ľudia mali byť pripravení na veterané dni.

Ak sa chystáte do Libanonu a Jbeil je jedno z miest, ktoré ste náhodou zahrnuli do svojho zoznamu, nezabudnite si prehliadnuť počasie, aby ste boli pripravení na akékoľvek zmeny. S očakávaným teplým a slnečným počasím počas väčšiny roka, Jbeil je skvelým miestom pre turistov, ktorí hľadajú slnečné pláže, bohatú históriu a obchodné tabory.


Letenka Libanon Byblos (Jbeil)


Letenky do Libanonu sú populárnou voľbou pre turistov, ktorí chcú objaviť krásy strednej východnej krajiny. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré Libanon ponúka, je staroveké mesto Byblos, známe tiež ako Jbeil.

Byblos sa nachádza asi 40 km severne od Bejrútu a patrí medzi najstaršie trvalo obývané mestá na svete a jedno z najdôležitejších archeologických miest Libanonu. Staroveké ruiny mesta sú zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a návštevníci si môžu vychutnať krásne zrúcaniny hradu, rímskeho amfiteátra, starovekého prístavu a mnoho ďalších historických pamiatok.

Medzi ďalšie zaujímavé miesta, ktoré si môžete pozrieť v Byblose, patrí jazero, ktoré je obklopené zelenými kopčekmi a mestečko s jeho starými, kamenými domácimi, ktoré slúžia ako reštaurácie a obchody.

Keď plánujete let do Libanonu, je dôležité si zapamätať, že najlepší čas na návštevu Byblosu je v období jar - od marca do mája, keď sú teploty príjemné a kvitnú kvetinové záhrady.

Existuje veľa spoločností, ktoré poskytujú letenky do Libanonu, ale najlepšou voľbou je zvyčajne nájsť tých, ktorí majú spojenie s miestnymi leteckými spoločnosťami. To zvyčajne znamená, že bude mať lepšie ceny a možnosti prispôsobenia si svojho letu a cesty do Byblosu.

V každom prípade, návšteva Byblosu je jedinečným zážitkom, ktorý treba zažiť. Jeho starobylé miesto plné histórie a krásnych prírodných scenérií ho robí jedným z najkrajších miest na svete. Ak teda hľadáte dobrodružstvo a kultúrne zážitky, potom by ste určite mali zvážiť cestu do Byblosu v ľubovoľnom období roka.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky