Hľadajte najekonomickejšie lety

Kuba Las Terrazas

Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Las Terrazas


Otázka: Kde sa nachádza Kubánsky ekologický rezervát Las Terrazas?
Odpoveď: Kubánsky ekologický rezervát Las Terrazas sa nachádza v západnej časti Kuby, približne 50 km od Havany.

Otázka: Aké atrakcie ponúka Las Terrazas?
Odpoveď: Las Terrazas ponúka množstvo atrakcií, ako napríklad návštevu múzeí, jazdu na kanoe v rieke San Juan, turistiku po rezerváte a jeho okolí, prechádzky po kávových plantážach a čokoládových plantážach, návštevu vodopádov a cykloturistiku.

Otázka: Aké ubytovanie sa nachádza v Las Terrazas?
Odpoveď: V Las Terrazas sa nachádza niekoľko ubytovacích možností, ako napríklad hotely, hostely, bungalovy, chaty a vily.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Las Terrazas a Kuby všeobecne?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Las Terrazas a Kuby je od decembra do marca, keď je menej vlhkosti a teploty sú príjemnejšie.

Otázka: Aké dopravné spojenie vedi do Las Terrazas?
Odpoveď: Do Las Terrazas sa dá dostať autobusom z Havany a ďalších miest Kuby, ale tiež autom či taxíkom.

Otázka: Je potrebné si zabezpečiť cestovné poistenie pre návštevu Las Terrazas?
Odpoveď: Áno, odporúča sa si zabezpečiť cestovné poistenie pre návštevu Las Terrazas a Kuby všeobecne, ktoré bude kryť riziká spojené s cestovaním a zdravotnou starostlivosťou.


Počasie Kuba Las Terrazas


Na Kube, na úpätí Sierra del Rosario, leží krásne mestečko Las Terrazas. Toto miesto je obklopené hustými lesem a vodopádmi, čo vytvára príjemnú klímu. Počasie v Las Terrazas je celoročne teplé a vlhké, no v letných mesiacoch sa teploty vzduchu môžu dostať aj cez 30 stupňov Celzia.

Počasie v Las Terrazas sa nijak výrazne nelíši od počasia na celom ostrove. Miestami sa vyskytujú krátke dažde a búrky, ktoré však rýchlo prechádzajú a nedokážu nijako ovplyvniť turistický ruch. Obyvatelia Las Terrazas sa často stretávajú s orkánmi, ktoré môžu spôsobiť veľké škody. Orkány však zvyčajne zasiahnu Kuby skôr na západe a severovýchode.

V Las Terrazas nájdete prírodné kúpaliská a vodopády, ktoré sú obľúbeným miestom turistov v horúcich letných mesiacoch. Teploty vody sa pohybujú okolo 28 stupňov Celzia. Vzhľadom na vlhkú klímu a teplotu by ste si mali so sebou vždy zobrať dostatok vody, najmä ak sa chystáte na turistický výlet.

Ak hľadáte romantické miesta alebo sa chcete vzdať konzumného turistického ruchu, Las Terrazas je pre Vás tou správnou voľbou. Mestečko ponúka prechádzky v lesoch a to všetko pri témperatúrach v priemere okolo 25 stupňov Celzia. Zahrňte do svojho plánu návštevu farmy Maury, kde si môžete vychutnať čerstvé ovocie a zeleninu rovno z polí. Okolité pláže sú tiež ideálnym miestom na relax a oddych.

Ak sa rozhodnete navštíviť Las Terrazas, nebudete ľutovať, pretože je to ideálne miesto na oddych a pohltenie krás kubánskej prírody. Okrem toho, turistický ruch sa ešte na tomto mieste príliš nerozvinul, takže si môžete vychutnať pokoj a ticho, ktoré Vám tento krásny kúsok prírody poskytne.


Dovolenka Kuba Las Terrazas


Kuba Las Terrazas je malé, ale krásne miesto na juhu Kuby, ktorého pôvodným účelom bolo zalesnenie horských masívov. Dnes sa tu nachádza národný park s bohatou flórou a faunou, ktorá je v tejto oblasti chránená. Pre turistov tu nie je veľa turistických atrakcií, no ak máte radi prírodu a chcete si užiť pokojnú dovolenku, je to ideálny cieľ.

Dovolenka na Kube v oblasti Las Terrazas vám ponúka krásne prírodné scenérie a úžasné výhľady na hory a pláže. Okrem toho môžete navštíviť Ajibeú river a kúpať sa v jeho krištáľovo čistej vode. Tento riečny systém sa nachádza v národnom parku, ktorý susedí s oblasťou Las Terrazas.

Najväčší turistickým magnetom v tejto oblasti je vodopád San Juan, ktorý sa týči na výške 50 metrov. Ak sa vám podarí prejsť priamo pod vodopádom, zážitok bude ešte intenzívnejší. Okrem toho tu nájdete aj podzemné jaskyne, ktoré majú krásne súmraky a sú obklopené farebným svetlom.

Dôležitou časťou vašej dovolenky na Kube bude tiež ochutnať miestnu kuchyňu. V oblasti Las Terrazas nájdete mnoho kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať rôzne druhy zeleniny a ovocia, ktoré sa pestujú v miestnych záhradách. Okrem toho tu majú aj vynikajúce ryby, mäso a ďalšie chutné miestne jedlá.

Pri výbere ubytovania sa tu máte na výber z rôznych typov, od lacných hostincov až po luxusné hotely. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka pohodlné izby a najnovšie zariadenie, aby ste sa cítili pohodlne a ako doma.

V každom prípade, dovolenka na Kube Las Terrazas je unikátnym zážitkom pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku a láskajú prírodu. Nenechajte si ujsť tento kúsok tajomného ostrova a choďte si predĺžiť svoje leto na Kube.


Letenka Kuba Las Terrazas


Velebné hory a zelené lesy, kde žijú netradiční druhy vtákov a iných zvierat, jednoducho nádherné pláže a možnosti sledovať vlastný pokoj a kľud – to je len niekoľko z mnohých atrakcií, ktoré návštevníci môžu zažiť v Las Terrazas na Kube.

Ale ako sa tam dostať? Odpoveď znie: Letenka. Trasa z Lety na Kube trvá približne 1 hodinu a 15 minút a oplatí sa tam ísť s jedným z najkvalitnejších leteckých spoločností na svete: Air France.

Ak ste ešte nikdy neslyšali o Las Terrazas, ide o ekologicky udržateľné dedinské sídlo, ktoré sa nachádza asi 40 km od Havana. Je známe pre svoje nádherné prírodné zovretie, ktoré má podobu terias s množstvom rôznych druhov kvetov, ktoré dávajú tomuto miestu krásny vzhľad. Preto nie je žiadnym prekvapením, že Las Terrazas je známe svojim prírodným bohatstvom a jeho zachovaním.

Okrem toho, Las Terrazas, ktorý je teraz aj Národným parkom, ponúka návštevníkom množstvo iných zaujímavých aktivít. Môžete navštíviť rôzne múzeá, kúpať sa v rieke San Juan alebo si vyskúšať niektorý z extrémnych športov a aktivít, ktoré sa ponúkajú v oblasti.

Ale samozrejme, jednou z najdôležitejších vecí, ktorú si musíte zorganizovať, keď chcete navštíviť Las Terrazas, je letenka. Ak hľadáte pohodlne a rýchlo, Air France je určite skvelá voľba. Nemôžete si však myslieť, že vaše dobrodružstvo končí s príchodom na Kubu. Miesto, ktoré ste si vybrali, má ešte toľko ďalších krás a zážitkov, ktoré čakajú na vaše objavenie.

Takže, čo ešte čakáte? Začnite na plánovať svoju cestu do Las Terrazas na Kube a uistite sa, že máte svoju letenku zabezpečenú. Potom môžete relaxovať a tešiť sa z toho, že vás čaká jedno z najkrajších miest na Zemi.


Ubytovanie Kuba Las Terrazas


Kuba je jedným z najkrajších ostrovov na svete, ktorý je vždy pripravený privítať turistov z celého sveta. Ak hľadáte útočisko na svoju dovolenku, môže byť Las Terrazas skvelou voľbou. Nachádza sa v západnej časti Kuby, približne 70 km od Havany. V tomto článku vám predstavíme ubytovanie v Las Terrazas.

Las Terrazas je malé mestečko na okraji prírodného parku Sierra del Rosario. Je to zachovalé prírodné raj a turisticky veľmi magnetická oblasť. Nájdete v ňom kempy, chaty a malé hotely, všetky dokonale zladené so svojím okolím. Ubytovanie v Las Terrazas je príjemné a čisté, a všetko je zahrnuté v cenách, takže nemusíte mať žiadne starosti s príplatkami.

Jedným z najluxusnejších miest na ubytovanie v Las Terrazas je hotely Moka a La Ermita. Sú oba situované na kopci s výhľadom na údolie a jazero spod kopca. Hotel Moka má tvar obrovského stromu, ktorý z neho robí nezvyčajné a zaujímavé stavenisko. Jeho vonkajšia fasáda je celá obopnutá zeleňou, co pridáva prírodnej atmosféry. Hotel La Ermita má rovnako úžasný výhľad, a niekoľko bazénov aby ste si mohli užiť relax v horúcom počasí.

Ak preferujete niečo menšie a pohodlnejšie, chatky sú pre vás najlepšou voľbou. Nachádzajú sa v krásnej prírodnej scenérii, pretože sú postavené medzi stromami a kríkmi. Všetky chatky sú vybavené súkromnými kúpeľňami a súčasťou ubytovania je aj raňajka. Ak hľadáte tiché a pokojné miesto, chatky sú pre vás tou správnou voľbou.

Las Terrazas ponúka aj campové stany a apartmány na prenájom. Pre milovníkov kempovania sú stanovacie možnosti, ktoré poskytujú jednoduchosť a vrelosť, ktorých sa môžete ťažiť. Pokiaľ hľadáte viac súkromia a priestoru, apartmány sú rovnako k dispozícii a navyše majú súkromné kúpeľne, kuchynské linky a vonkajšie sedenie.

Las Terrazas je skutočne krásny a úchvatný kúsok zeme, s množstvom miest na ubytovanie, ktoré spĺňajú rôzne potreby a nároky. S malými luxusmi ako sú wellness služby, bazény a reštaurácie, ste určite v dobrých rukách a môžete sa len snažiť užiť si svoju dovolenku. Kedykoľvek sa rozhodnete navštíviť Kubu, Las Terrazas je jeden z najlepších miest na ubytovanie a bude to skutočne unikátne zážitky.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky