Hľadajte najekonomickejšie lety

Kuba Baracoa

Počasie Kuba Baracoa


Kuba, ako najväčší ostrov v Karibiku, ponúka mnoho rôznych klimatických zón. Baracoa, najstaršie mesto na Kubá, sa nachádza na východnom pobreží krajiny v provincii Guantanamo a má svoje vlastné, charakteristické klimatické podnebie.

Baracoa má celoročne vlhké tropické podnebie. Prší tu viac ako 200 dní v roku, pričom obdobie od mája do októbra je najzrážkovejšie. V týchto mesiacoch môžu byť silné búrky a hurikány, ktoré môžu spôsobiť záplavy a spôsobiť škody. Najvyššie denné teploty sa vyskytujú v lete, od júna do septembra, keď môžu dosiahnuť približne 32 °C. Zimné mesiace sú trochu chladnejšie, ale stále príjemné – temperatura sa pohybuje medzi 24 °C a 26 °C.

Miesto Baracoa je zaujímavé pre svoju rôznorodosť krajiny. Okolie je veľmi zelené a prekrásne, s množstvom palmových hájov a kakaových plantáží. Práve tu sa nachádza unikátny regionálny druh kakaa. V blízkosti Baracoa tiež nájdete pohorie El Yunque, ktoré vytvára účinok ochladenia. Vďaka tomu podnebie Baracoa nie je také horúce, ako by sa mohlo zdať.

Návštevníci mesta mali v minulosti problémy s prístupom kvôli neúplnému cestovnému systému, avšak teraz je tam niekoľko ciest a terén je oveľa lepší. Baracoa je ešte stále dosť opustená destinácia, takže môžete očakávať ticho, ale aj nedostatok niektorých turistických služieb, ktoré môžete nájsť v iných miestach na Kube.

Celkovo je počasie v Baracoa celkom nevyspytateľné, ale aj tak toto mesto láka návštevníkov z celého sveta kvôli svojej kráse a jedinečnosti. Ak plánujete cestu na Kube, rozmýšľajte o návšteve Baracoa, ale plánujte svoje cesty tak, aby ste sa vyhli tropickým búrkam a hurikánom.


Letenka Kuba Baracoa


Kuba je krajina plná jedinečných zážitkov a nádherných památek. Pokud toužíte po exotické dovolené, rozhodně neváhejte a vydejte se do města Baracoa. Toto město se nachází na východě Kuby, jež je nejvýchodnějším bodem Kuby a tedy i celého ostrova. Navštívit tuto část země určitě stojí za to a nezapomenutelným zážitkem bude i letenka do Baracoa.

Baracoa bývá označována jako „hlavní město kubánského turismu“, ačkoli zdaleka nejde o rušný průmyslový centr jako například Havana. Objevíte zde klidné uličky a mnoho kulturních památek, z nichž některé jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Kuba je země plná kontrastů a Baracoa to dokazuje dokonale.

Do Baracoa se dostanete přes některé z větších kubánských měst, ale stojí za to to na ostrově zůstat déle a procestovat všechny krásy, které tento ostrov nabízí. Například si můžete užít delší setkání s kulturou a tradicemi těchto míst a to hned na začátku pobytu. V Havaně najdete mnoho kulturních památek, restaurací a barů, ale také ulice s živou hudbou a tancem. Navštívit také můžete i další města, jako jsou Trinidad, Santiago de Cuba nebo Cienfuegos.

Návštěva Baracoa sama o sobě je již skvělým zážitkem a v případě, že jste již nějakou dobu mobilním uživatelem Xiaomi, budete moci využít speciální akci od oblíbené značky. Xiaomi nabídku spojil s celkovým dojmem z Kuby a tak můžete ve vybraných obchodech zakoupit letenku do Baracoa včetně smartphonu Redmi Note 9S. Tento smartphone vám umožní využívat všechny přednosti chytrého telefonu v plné parádě. Pokud se tedy rozhodnete pro nákup smartphonu a letenky, můžete se těšit na skvělou dovolenou.

Baracoa vás překvapí svou východiskovou polohou pro výlety na horské vrcholky, při nichž obdivujete nejen nádherné přírodní krásy a vodopády, ale také se dostanete do centra kubánské kuchyně. Místní ryby a krevety jsou oblíbené i u návštěvníků a Baracoa je místem, kde najdete to nejlepší z kimchi, guava džemů a dalších pokrmů z těch nejlepších ingrediencí.

Letenka do Baracoa vám umožní objevit město plné kontrastů, ale také nádhernou přírodu. Předal hory se dostanete k severnímu pobřeží, kde pláže řadí Kuba mezi nejlepší na světě. Mnohé z nich jsou úplně pusté a neopakovatelným zážitkem je procházka po bílém písku a nekonečný oceán i při západu slunce. Kuba je skvělým místem pro dovolenou, která nabízí spoustu zážitků, a tím baracoa jistě nevyjímaje. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v exotickém prostředí, objevte krásnou přírodu a poznávejte jinou kulturu.


Dovolenka Kuba Baracoa


Kuba je známa svojim bohatým kultúrnym dedičstvom, nádhernými plážami a tropickým klimatom. Baracoa, mesto na východnom pobreží, je jedným z najkrajších destinačných miest v Kube. Pre tých, ktorí si chcú užiť odpočinok, zábavu a zároveň spoznať novú kultúru, je Baracoa ideálnym miestom na dovolenku.

Baracoa má okolo 80 000 obyvateľov, čo z neho robí veľmi pokojné a príjemné miesto na pobyt. Mesto je obklopené hory a džungľou, čo ponúka nekonečné možnosti na turistiku a dobrodružstvo. Každý rok sem prichádza široká paleta návštevníkov, ktorí hľadajú rôzne zážitky.

Mnoho turistov sa rozhodne navštíviť Baracoa najmä pre jeho pláže. Majú ľahký prístup k moru a sú absolútne úžasné. Pláže v Baracoa sú ideálne na plávanie, potápanie, windsurfing a mnoho ďalších vodných športov. Najznámejšia pláž v meste sa volá Playa Maguana a je populárna pre svoje biele piesky a tyrkysové more.

Pre tých, ktorí sú záujem o históriu a kultúru, Baracoa ponúka aj veľa možností. Mesto je známe svojou pestrou kuchyňou, ktorá je ovplyvnená africkou a karibskou kuchyňou. Pokiaľ máte radi exotické chute a vône, potom ste na správne adrese. Sú tu aj mnohé historické pamiatky, ktoré uvidia turisti. Najpopulárnejšia z nich je El Castillo, starý španielsky hrad, ktorý bol postavený v 18. storočí na obranu proti pirátom.

Baracoa je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú prežiť dovolenku v tichom a krásnom prostredí, medzi tropickými plážami, zelenou prírodou a bohatou kultúrou. Mnoho turistov však tiež uprednostňuje dobrodružné aktivity, ako sú rafting, turistika a potápanie. Pre tých, ktorí majú radi výzvy, sú tu nádherné vodopády a miesta, kam sa dá ísť len peši.

V Baracoa nájdete aj množstvo hotelov a reštaurácií, kde si môžete užívať typické miestne jedlá a legendárnu kubánsku hudbu a tanec. Dokonca aj keď nie ste tanec a hudba fanúšika, nebudete chcieť odísť zo scény, keď raz vidíte, aký je to umelecký zážitok.

Vydajte sa na dobrodružstvo a objavujte krásy Baracoa. Prežite svoju dovolenku plnú zážitkov a užívajte si to najlepšie, čo Kuba ponúka. Zistite, prečo sa Baracoa stala jedným z najkrajších miest na Kube.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Baracoa


Otázka: Kde sa nachádza Baracoa?
Odpoveď: Baracoa je mesto na východnom pobreží Kuby v provincii Guantánamo.

Otázka: Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Môžete sa tam dostať lietadlom z Havany alebo autobusom z inej časti Kuby.

Otázka: Aké je počasie v Baracoa?
Odpoveď: Ide o vlhké subtropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teplými teplotami po celý rok.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Baracoa?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na návštevu sú napríklad Malecón, pláž Playa Maguana, kaštieľ Seboruco a muzeum Cacique Hatuey.

Otázka: Čo je typické jedlo v Baracoa?
Odpoveď: Baracoa je známa svojou čokoládou a varením s kakaovými bobmi. Najtypickejšie jedlo je kokosový koláč a ryby v banánových listoch.

Otázka: Čo je najlepší spôsob, ako spoznať miestnu kultúru v Baracoa?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako spoznať miestnu kultúru v Baracoa, je navštíviť miestne trhy a obchodovať s miestnymi ľuďmi, stretnúť sa s rybármi a špekulovať s nimi o priateľstve a návšteve miestnych reštaurácií.


Ubytovanie Kuba Baracoa


Baracoa, jedno z najkrajších miest na Kube, je ideálne miesto na relax a oddych. Nachádza sa v priateľskom klimatickom pásme, kde počasie je teplé a vlhké, a je známe svojimi prekrásnymi plážami, miestnymi kuchyňami a bohatou históriou.

Ak sa rozhodnete zúčastniť sa letného festivalu, koniec roka alebo iných podujatí v Baracoa, bude pre vás veľmi dôležité si nájsť správne miesto na ubytovanie. Pretože turistický ruch tu ešte nie je tak rozvinutý ako v iných častiach Kuby, výber ubytovania nie je taký veľký, ale stále si môžete vybrať z niekoľkých možností.

Jednou z možností bývania v Baracoa je nájomný dom. Tieto typy budov sú často veľmi kvalitné a zvyčajne majú veľkú k dispozícii dostatočný počet miest na spanie. Pre turistov, ktorí chcú mať k dispozícii vlastné kuchynské zariadenie, sú domy s kuchyňou výborne vhodné. Tie majú zvyčajne priestranný obývák, oddelený od kuchyne, ktorý umožňuje cítiť sa pohodlne a oddychovať v teplom prostredí.

Ďalšou dobrú možnosťou bývania v Baracoa sú penzióny a hotely. Pre turistov, ktorí sa chcú cítiť ako doma, sú penzióny výborné miesto na ubytovanie. Sú tu väčšinou rodinné penzióny, hostely alebo aj malé hoteliky. Väčšina z týchto zariadení má k dispozícii raňajky, čo je pre mnoho turistov dôležité. Hotely v Baracoa sú väčšie, pohodlnejšie a poskytujú viac komfortu pre turistov, ale nemusia byť tak výhodne situované ako domy na prenájom alebo penzióny.

Je dôležité pochopiť, že Baracoa je malé mesto, takže výber ubytovania nie je s rozhodujúcim faktorom na to, kde a ako strávite vašu dovolenku. Kľúčové rozhodnutie závisí od toho, aký typ zariadenia a služieb vyhovuje vašim preferenciám a finančným limitom.

V Baracoa môžete nájsť vylepšené časti mesta s modernými hotely a letoviskami, ako aj skromnšie oblasti so staršími, ale klenoty rodinných prenájmov.

Ceny ubytovania v Baracoa môžu byť v priemere nižšie ako v iných turistických oblastiach na Kube, ale počítajte s tým, že obmedzený výber ubytovania zvyšuje ceny, ktoré sa môžu vyšplhať až na úroveň, kde sa vám nebudú javiť ako super.

Vybrať si miesto na ubytovanie v Baracoa závisí od mnohých faktorov vrátane vašich preferencií, rozpočtu a požiadaviek na komfort. Napriek tomu, či hľadáte rodinný penzión, malý hotel alebo nájomný dom, určite nájdete to správne miesto na ubytovanie v Baracoa.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky