Hľadajte najekonomickejšie lety

Keňa Samburu National Reserve

Letenka Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve sa nachádza na severe Keňy a predstavuje jeden z najkrajších safari parkov v krajine. Ak plánujete navštíviť oblasť, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cez letisko Samburu.

Letenky do Samburu sú k dispozícii z mnohých miest po celom svete, vrátane Európy, Ázie a Severnej Ameriky. Let do letiska Samburu trvá približne 3 hodiny z hlavného mesta Nairobi. Po príchode na letisko si môžete prenajať auto a dostať sa k Samburu National Reserve.

Safari v Samburu National Reserve je úžasným zážitkom, pretože ponúka ohromujúce výhľady na rôzne druhy zvierat a rastlín. Park je známy svojou bohatou faunou, vrátane vzácnych zvierat ako sú Grevyho zebra, reticulated girafa a Somalijský slon.

Okrem safari môžete v Samburu korčuľovať, raftovať na rieke Ewaso Ngiro alebo sa venovať rybárčeniu. Oblasť ponúka aj možnosť návštevy kultúrnych dedín Samburu a spoznať miestne zvyky a tradície.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Samburu National Reserve, nezabudnite si vopred zariadiť letenky a rezervovať si ubytovanie. Existuje viacero možností pre nocovanie, vrátane luxusných kempov a táborov.

Takže ak hľadáte adrenalínovú dovolenku a nezabudnuteľné zážitky, neváhajte a zarezervujte si letenky do Samburu!


Počasie Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve v Keňe sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny, v oblasti Samburu. Táto oblasť je známa svojou pôsobivou krajinnou polohou a životom divých zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, zebier a antilop.

V Samburu National Reserve sa môžete tešiť na hojnosť slnečných dní a skvelého počasia počas väčšiny roka, s výnimkou obdobia dažďov. Keďže oblasť leží v púšti, letné mesiace, teda obdobie od decembra do marca, sú veľmi horúce, s dennými teplotami v rozmedzí 30 °C až 40 °C. Teploty môžu v noci klesnúť na približne 20 °C. Toto horúce obdobie sa môže zdať náročné, no môže byť veľmi príjemné, ak sa rozhodnete zájsť na nočnú prechádzku, alebo si užiť venčenie zvierat počas západu slnka.

Obdobie dažďov trvá od apríla do júna a tiež od novembra do decembra. Dážďové obdobie prichádza s vysokou vlhkosťou, oblohou, kedy sa pooblieka s nádhernými bleskmi a hmlou, ktorá obaluje vrcholy nedalekých hôr. Počas dážďového obdobia sa teploty mierne znížia a vo vzduchu je cítiť osviežujúcu vlhkosť. Toto obdobie je veľmi príjemné, najmä preto, že môžete vidieť množstvo novonarodených zvierat, ktoré sa narodili počas obdobia dažďov.

Avšak, existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti, ak chcete navštíviť Samburu National Reserve počas obdobia dažďov. Cesty v rezervácii sú kamenité a môžu byť zrážkami splachované, a tak by ste mali byť opatrní a vyhrať si čas na cestu. Okrem toho sú mnohé kempovacie miesta zatvorené, a to preto, že počas daždivého obdobia je ťažké ich dosiahnuť motorovým vozidlom.

Celkovo, Samburu National Reserve je fascinujúcou oblasťou, s veľkým množstvom zvierat a nádhernou krajinnou polohou. Ak chcete navštíviť túto oblasť, je potrebné dodržiavať niekoľko vecí, najmä pokiaľ ide o počasie. Takže, bez ohľadu na obdobie, kedy navštívite Samburu National Reserve, vždy Múdrosť a rozhodnosti by na Vás nemala chýbať. Prajem Vám veľa príjemných zážitkov a nezabudnite si zapamätať tento výlet na celý život.


Dovolenka Keňa Samburu National Reserve


Ak máte radi dobrodružstvo a živé zvieratá, cestovanie do Keňy by mohlo byť pre vás to pravé. Samburu National Reserve, nachádzajúca sa na severovýchode Keni na pomedzí púšte a savany, ponúka jedinečné a vzrušujúce zážitky pre milovníkov prírody a divočiny.

Rezervácia Samburu National Reserve je známa svojou rozmanitou a unikátnou faunou. Môžete sa tu stretnúť so vzácnymi druhmi ako sú gerenukovia, gajely, gepardi, levharti, slony a ďalšími. Samburu National Reserve je tiež domovom pre tzv. 5 veľkých afrických cicavcov, čo zahŕňa slona, leoparda, leva, nosorožca a buvola.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo ďalšie okrem safari a obdivovania zvierat, rezervácia Samburu National Reserve ponúka aj mnoho iných aktivít. Môžete navštíviť miestnych kmeňov Samburu, ktorých kultúra a tradičný spôsob života sú jedinečné a fascinujúce. Okrem toho si môžete vyskúšať aj treking po okolí a prieskum rôznych prírodných krás, vrátane rieky Ewaso Ng'iro.

Ak cestujete do Keňy s deťmi, môžete im poskytnúť jedinečnú príležitosť na výlet do prírody a stretnutie so zvieratami v ich prirodzenom prostredí. Samburu National Reserve má aj niekoľko miest, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi, ako sú napríklad malé jazerá s krokodilmi.

Výber ubytovania nie je v Samburu National Reserve problém. Rezervácia ponúka širokú škálu možností, vrátane luxusných kempov, stredne veľkých hotelov a budget ubytovania pre tých, ktorí si cestu plánujú bez zbytočných nákladov.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Samburu National Reserve, pamätajte na to, že je to divočina a treba byť opatrný. Je dôležité rešpektovať okolitú prírodu a živočíchy a držať sa pokynov skúsených sprievodcov. Aj takéto pre deravšie kapsy dostupné zážitky sa však stávajú dosť návykovy - takže buďte pripravení vrátiť sa do Keni znovu!


Ubytovanie Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve (Národný park Samburu) je druhou najnavštevovanejšou destináciou v Keňa, ktorá sa nachádza len niekoľko hodín od Nairobi. Toto zaujímavé miesto ponúka turistom možnosť zažiť nezabudnuteľné momenty počas safari a obdivovať množstvo exotických zvierat. Ak sa chystáte do Samburu, mali by ste vedieť, že v tomto národnom parku je množstvo ubytovacích možností – od luxusných resortov až po kempy pod šírym nebom. Nižšie nájdete podrobný popis troch vybraných typov ubytovania, ktoré by vás mohli zaujať.

1. Samburu Intrepids Luxury Tented Camp
Tento tábor ponúka luxusné ubytovanie v stane, ktorý je vybavený všetkým potrebným vybavením a klimatizáciou. Okrem kvalitného ubytovania si tu môžete užiť aj širokú paletu aktivít, ktoré sú zamerané na spoznávanie zvierat a divočiny. Medzi najobľúbenejšie aktivity v tomto kempe patrí pozorovanie rôznych druhov zvierat, ktoré sa tu vyskytujú, ale aj výlety po rieke Ewaso Ngiro alebo prechádzky po miestnych dedinách.

2. Ashnil Samburu Camp
Tento tábor, ktorý bol otvorený v roku 2010, ponúka ubytovanie v luxusných stanoch, ktoré sú obklopené krásnou prírodou. V kempoch sa nachádza aj reštaurácia, bar, bazén a mnoho ďalších zariadení. Okrem toho si tu môžete užiť množstvo aktivít vrátane safari, výletov na slonoch a návštevy miestnych dediniek.

3. Samburu Game Lodge
Samburu Game Lodge je najstarším kempeom v Samburu National Reserve, no aj napriek tomu ponúka vysokú kvalitu ubytovania a množstvo zaujímavých aktivít. Tábor sa nachádza pri rieke Ewaso Ngiro, ktorá poskytuje nádherný výhľad z ubytovacieho zariadenia. Okrem safari a pozorovania zvierat si tu môžete užiť aj vodné športy alebo návštevu miestnych trhov.

V Samburu National Reserve nájdete množstvo ďalších ubytovacích zariadení, ktoré sa od seba môžu líšiť nielen svojou cenou, ale aj výbavou a kvalitou služieb. Najlepšie je preto zvoliť taký typ ubytovania, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. V každom prípade, safari v Samburu je zážitkom, ktorý si zapamätáte na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Samburu National Reserve


1. Ako sa dostať do Samburu National Reserve?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Samburu National Reserve, je cestou letecky. Existujú lety z Nairobi a iných kenijských miest, ktoré pristávajú v oblastiach Isiolo a Samburu. Tiež je možné cestovať autom alebo autobusom z Nairobi.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Samburu National Reserve?
- Najlepšie čas na návštevu Samburu National Reserve sú obdobia sucha, od júna do októbra a od decembra do marca. V tomto období je väčšia pravdepodobnosť vidieť zvieratá pri vode a prechádzať krásnou krajinou.

3. Aké druhy zvierat je v Samburu National Reserve možné vidieť?
- V Samburu National Reserve je možné vidieť mnohé druhy zvierat, vrátane leva, geparda, slona, žirafy, zebry, hyenu, krokodíla, rýbára a mnoho iných.

4. Kde sa dá ubytovať v Samburu National Reserve?
- V Samburu National Reserve sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od kempov, lodžií až po luxusné hotely. Najlepšie je rezervovať ubytovanie vopred, aby ste sa vyhli sklamaniu.

5. Aké aktivity je možné v Samburu National Reserve vykonávať?
- V Samburu National Reserve je možné vykonávať mnoho rôznych aktivít, ako sú safari, turistika, rybačka, kajak, ako aj návšteva tradičných dedín a poľnohospodárskych sídiel v okolí parku. Existuje tiež možnosť sledovať migráciu zvierat.

6. Aké sú otváracie hodiny Samburu National Reserve?
- Samburu National Reserve je otvorený každý deň od 6:00 do 18:00 hod.

7. Aké sú ceny vstupného do Samburu National Reserve?
- Ceny vstupného do Samburu National Reserve sa líšia v závislosti na trvaní pobytu, veku turistov a štáte pôvodu. Ceny sa zvyčajne pohybujú medzi 20 a 80 dolármi.

8. Aké je počasie v Samburu National Reserve?
- Samburu National Reserve sa nachádza v zóne východnej Afriky, kde je počasie veľmi teplé. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celsia. Obdobie daždivých mesiacov je od marca do mája.

9. Aké je odporúčané oblečenie na návštevu Samburu National Reserve?
- Odporúča sa nosiť ľahké oblečenie, ktoré bude pokrývať vaše telo pred slnkom. Pozor si dajte na oblečenie s príliš načriftenými materiálmi, ktoré by mohli spôsobiť kazuistiky v okolí zvierat. Treba sa tiež obliekať vrstvovo, pretože teploty sa v priebehu dňa zvyčajne menia. Obuv by mala byť bezpečná a pohodlná.

10. Aké typy platobných kariet sú v Samburu National Reserve akceptované?
- Väčšina platobných kariet nie je v Samburu National Reserve akceptovaná. Odporúča sa platiť v keši.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky