Hľadajte najekonomickejšie lety

Katar Katarský národný umelecký múzeum

Letenka Katar Katarský národný umelecký múzeum


V Katar Katarskom národnom umeleckom múzeu sa nachádza jedna z najväčších zbierok islamského umenia na svete. Múzeum sa nachádza v hlavnom meste Kataru, Dauhe, a bolo otvorené v decembri 2008.

V umeleckom múzeu sa nachádza viac ako 1500 diel, ktoré zahrňujú rôzne oblasti, ako sú malba, sochárstvo, kaligrafia, textil a keramika. Niektoré z najznámejších umeleckých diel v múzeu zahŕňajú korány z 7. a 8. storočia, ktoré patria k najstarším na svete, a nádherné koberce z 16. a 17. storočia.

Múzeum má tiež rozsiahlu zbierku keramiky, ktorá zahŕňa diela z Iránu, Turecka a Jordánska. Všetky tieto krásne diela sú skutočným ukážkou umeleckej a historického bohatstva islamského sveta.

Katar Katarské národné umelecké múzeum je dôležité nielen pre svoju zbierku umenia, ale aj pre svoju architektúru. Múzeum bolo navrhnuté japonským architektom, Ieoh Ming Pei, a jeho dizajn je založený na islamskej architektúre.

Svojou umením a architektúrou je múzeum jedným z najvýznamnejších národných umeleckých múzeí v oblasti Blízkeho východu. Pre tých, ktorí sú zvedaví na históriu a kultúru islamského sveta, je návšteva Katar Katarského národného umeleckého múzea nevyhnutnosťou.

Cestovať do Kataru môže byť pre niektorých návštevníkov trochu náročné kvôli vízovému procesu a miestnemu jazyku, ale to by nemalo odradiť záujemcov o historické a umelecké bohatstvo tohto krásneho krajiny. Pre tých, ktorí chcú navštíviť múzeum, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestovať cez letisko v Dauhe a potom si zvoliť dopravu do centra mesta.

Vstup do múzea je zvyčajne zdarma pre návštevníkov, ale niektoré výstavy si môžu vyžadovať poplatok. Navštíviť Katar Katarské národné umelecké múzeum je jednoducho nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto je nadšený o islamskú históriu a umenie.


Najčastejšie otázky a odpovede Katar Katarský národný umelecký múzeum


Čo je Katar Katarské národné umelecké múzeum?
Katarské národné umelecké múzeum (NMoQ) je múzeum umenia, dizajnu a kultúry nachádzajúce sa v katarskom hlavnom meste Dauha. Je to najväčšie múzeum v Kataru.

Kedy bola otvorená Katar Katarské národné umelecké múzeum?
NMoQ bola oficiálne otvorená 28. marca 2019.

Ako sa môžem dostať do NMoQ?
NMoQ sa nachádza v oblasti Al Corniche, v blízkosti The Sheraton Hotel. Môžete sa tam dostať autom, mestskej hromadnej dopravou alebo taxíkom.

Aké druhy umeleckých diel sa dajú v múzeu nájsť?
V NMoQ sa nachádzajú umelecké diela rôznych kultúr a období, vrátane arabského umenia, islamského umenia, moderného a súčasného umenia a dizajnu.

Aké výstavy sa v múzeu uskutočňujú?
V NMoQ sa pravidelne uskutočňujú výstavy rôznych umeleckých diel a dizajnu, vrátane výstav moderného a súčasného umenia, kultúrnych výmen a rozprávania príbehov z Kataru.

Je potrebná vstupenka na návštevu NMoQ?
Áno, je potrebná vstupenka na vstup do múzea. Vstupenky si môžete kúpiť online alebo na mieste v múzeu.

Ako dlho trvá návšteva múzea?
Trvanie návštevy múzea závisí od toho, koľko času si chcete preskúmať umenie a výstavy. Bežná doba návštevy je približne dve až tri hodiny.

Aké sú otváracie hodiny NMoQ?
NMoQ je otvorené od soboty do stredy od 9:00 do 19:00 hodín a v piatok od 13:30 do 19:00 hodín.

Je v múzeu dostupná wifi sieť?
Áno, v NMoQ je k dispozícii bezplatná wifi sieť pre návštevníkov.


Ubytovanie Katar Katarský národný umelecký múzeum


V Katar Katarskom národnom umeleckom múzeu nájdete ubytovanie nielen pre svoju pohodlnú a luxusnú relaxáciu, ale aj pre skúsenosti s kultúrou a históriou Kataru.

Toto ubytovanie ponúka luxusné izby s moderným nábytkom a vybavením na zabezpečenie pohodlného pobytu pre všetkých hostí. Izby sú vybavené klimatizáciou, WiFi pripojením a satelitnou televíziou. Z každej izby sa môžete tešiť na krásne výhľady na mesto a najväčší národ Katar.

Katar Katarské národné umelecké múzeum ponúka aj vynikajúcu stravovaciu ponuku. Hostia si môžu vychutnať rozmanitú kuchyňu s tradičnými aj medzinárodnými jedlami. K dispozícii je aj bar a kaviareň, kde si môžete vychutnať občerstvenie po celý deň.

Vlastnosti tohto ubytovania taktiež zahŕňajú konferenčné miestnosti a zariadenia pre rozličné udalosti, ktoré vám umožnia usporiadať vaše vlastné podujatia s využitím vynikajúceho vybavenia.

Katar Katarské národné umelecké múzeum ponúka aj množstvo zaujímavých a kultúrnych aktivít pre svojich hostí. V múzeu nájdete množstvo umeleckých exponátov a artefaktov z celej ázijsko-pacifického regiónu. Okrem toho môžete navštíviť aj tradičné kultúrne podujatia a vystúpenia počas Vianoc a sviatkov.

Jedinečnou atrakciou tohto ubytovania je jeho blízkosť k hlavným turistickým atrakciám Katara, ako napríklad k múzeám, divadlám, nákupným centrom a historickým pamiatkam.

Ak chcete zažiť nezabudnuteľný pobyt v exotickom prostredí Kataru, určite navštívte ubytovanie napojené na Katara Katarské národné umelecké múzeum a nechajte sa okúzliť krásou tejto exotické krajiny.


Počasie Katar Katarský národný umelecký múzeum


Katar je krajina nachádzajúca sa na Arabskom polostrove na juhozápade Ázie. Táto krajina sa vyznačuje svojou veľkou púštnou oblasťou a vysokými teplotami, ktoré trvajú po väčšinu roka.

Teploty v Kataru sa pohybujú medzi 20 a 45 stupňami Celzia a v najteplejších mesiacoch môžu dosiahnuť aj viac ako 50 stupňov Celzia. Tieto extrémne teploty sú spôsobené vplyvom suchého a horúceho vetra známeho ako khamsin.

Okrem toho, Katar má aj nízku úroveň zrážok a väčšinu dažďa prichádza v období od novembra do februára.

Napriek tomu, klimatické podmienky nezabráni v zaujímavých kultúrnych aktivitách v tejto krajine. Katarské národné umelecké múzeum je jednou z miest, ktoré stojí za návštevu.

Múzeum zaujíma moderný dizajn a ponúka unikátny pohľad na históriu a kultúru krajiny. Výstavy zahŕňajú rôzne diela a artefakty, ktoré mapujú vývoj zeme a kultúry.

Okrem toho, múzeum nechýba ani interaktívne výstavy a edukácie, ktoré ponúkajú lepšie porozumenie a spočítanie histórie a tradície krajiny.

V skratke, Katar je krajina s ojedinelým počasím, ale to neznamená, že nemá čo ponúknuť svojim návštevníkom a turistom. Katerské národné umelecké múzeum je len jednou z atrakcií, ktoré stojí za návštevu a ponúka jedinečné skúsenosti pre každého milovníka kultúry a histórie.


Dovolenka Katar Katarský národný umelecký múzeum


Katar je fascinujúca krajina, ktorá pozostáva z dvoch hlavných ostrovov s približne 350 000 obyvateľmi. Hlavné mesto Dauha je bohaté na kultúru a históriu, a preto je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú objavovať a rozširovať svoje vedomosti. Jedným z kultúrnych skvostov v Dauhe je Katarské národné umelecké múzeum.

Múzeum je prestížnym architektonickým dielom, ktoré bolo navrhnuté Jeanom Nouvelom, francúzskym architektom. Jedná sa o neobyčajné miesto, ktoré ponúka návštevníkom ojedinelý pohľad na katarskú kultúru.

Múzeum sa nachádza na západnom brehu zálivu a má fascinujúcu architektúru, ktorá je inšpirovaná tradičnými arabskými stavbami. Budova má päť podlaží a množstvo miestností, ktoré slúžia na výstavy a workshop. V každej miestnosti sú umiestnené obrazy, sochy, fotografie a iné predmety, ktoré predstavujú tradičnú katarskú kultúru a históriu.

Návštevníci môžu vidieť veľké množstvo exponátov, ktoré sa týkajú života a kultúry Kataru. Niektoré z nich sú zaujímavými príkladmi módnych kúskov a ženských šiat z minulosti, ale aj moderného odevu, za ktoré si budú môcť návštevníci pozrieť aj predvádzanie. V múzeu nájdete množstvo ukážok tradičného výtvarného umenia ako textilu, keramiky, kobercov, skla, dreva a mnoho ďalších.

Múzeum ponúka aj rozsiahlu zbierku moderného umenia z Kataru a z celého sveta. Návštevníci si môžu vychutnať pohľad na obrazy, sochy a diela ďalších umeleckých médií od katarských a medzinárodných umelcov.

Prechádzka múzeom je nielen o poznávaní katarskej kultúry a histórie, ale je to aj zážitok z architektúry a umenia. Návštevníci sú vítaní v každom veku, a preto je Katarské národné umelecké múzeum ideálnym miestom pre celú rodinu.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Kataru, nezabudnite si okrem obvyklých výletov navštíviť aj toto fascinujúce múzeum, ktoré vám poskytne nádherný pohľad na katarskú kultúru a históriu. Je to miesto, kde sa môžete ponoriť do iného sveta a zároveň sa kultúrne a umelecky vzdelávať.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky