Hľadajte najekonomickejšie lety

Juhoafrická republika Mapungubwe National Park

Počasie Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


Juhoafrická republika je známa pre svoje krásne a rozmanité krajiny, ktoré sa nachádzajú v rôznych národných parkoch. Jedným z týchto parkov je aj Mapungubwe National Park, ktorý sa nachádza na severe krajiny v provincii Limpopo. Tento park je domovom niekoľkým druhom zvierat a rastlín, ktoré sú unikátne pre túto oblasť. Navyše, počasie v Mapungubwe National Park zaručí návštevníkom príjemné a teplé podnebie v priebehu celého roka.

Väčšinu roka je počasie v Mapungubwe National Park teplé a suché. Letné mesiace (december až február) sú veľmi horúce s teplotami, ktoré by mohli dosiahnuť až 36 stupňov Celzia. V tomto čase návštevníci by mali byť pripravení na vysoké teploty, vysokú vlhkosť a možnosť búrok. Na druhej strane, zima v Mapungubwe National Park je pomaly obdobie sucha. Od mája až do júla teploty klesajú na približne 15-20 stupňov Celzia, čo znamená, že návštevníci by mali byť pripravení na studené ranné a večerné hodiny.

Okrem leta a zimy, má Mapungubwe National Park aj krásnu jar a jeseň. Jeseň (september až november) je zvyčajne veľmi suchá a pomerne teplá. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia, takže je to ideálne obdobie pre návštevníkov, ktorí sa chcú vyhnúť horúčave a súčasne si užiť teplé a slnečné počasie. Zároveň je v jeseň obdobie kvitnutia rastlín, čo dodáva krajine svoj zvláštny čar.

Jar (marec až máj) je obdobím dažďov v Mapungubwe National Park, ktorý prináša nový život do krajiny. Teploty sú pomerne teplé a vysoká vlhkosť dáva priestor záhradám a zemepisných šírkach v národnom parku. To je obdobie intenzívneho rastu rastlín a zvierat, čo robí z jari obdobie, kedy sú návštevníci schopní vidieť mnoho zvierat, ktoré sa skrývajú v lesoch a trávnatých oblastiach.

Celkovo vyberte si, kedy by ste chceli navštíviť Mapungubwe National Park a potom si zarezervujte ubytovanie v predstihu, aby ste zistili, koľko bude stáť a aby ste si zabezpečili miesto. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento úžasný park, môžete si byť istí, že tu nájdete mnoho krásnych miest a zážitkov.


Letenka Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


Juhoafrická republika je krásna krajina s nezvyčajnými prírodnými krásami a zvieratami. Medzi jedným z najzaujímavejších miest krajiny patrí aj Mapungubwe National Park. Tento park je významný nie len pre svoj obrovský prírodný výskyt, ale aj pre svoj historický význam.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mapungubwe National Park, je to najlepšie urobiť v priebehu leta z Novembra do Apríla. Väčšinou majú návštevníci radi tour prechádzky, kde sa dozvedajú viac o histórii a kultúre krajiny, ktorú ukrýva park. Tento park bol vymenovaný za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO v roku 2003 a nachádza sa na úpätí hory Sofala blízko hraníc s Botswanou a Zimbabwe.

Hneď po vašom príchode do parku si budete môcť všimnúť neobvyklé skaly a kopce, ktoré sa striedajú s prekrásnymi riekami a zelenými lesoch. Park ponúka celú radu zážitkov, od obdivovania flóry a fauny až po tradičné africké osady. Ak máte radi turistiku, môžete sa zapojiť do niektorého z turistických okruhov, ktoré Vám umožnia spoznať krásy tejto krajiny lepšie.

Zoologickej zaujímavosti v Mapungubwe National Parku sú napríklad mnohé druhy vtákov, aj zriedkavého geparda, slona alebo nosorožca. Jedným z najdôležitejších druhov, ktoré môžete vidieť v parku, sú levhole petroglify. Tieto skalné maľby sú staré viac ako 1000 rokov a ukazujú život a kultúru miestnych ľudí v minulosti.

Mapungubwe National Park ponúka návštevníkom rozmanité možnosti ubytovania, od kempovacie zóny až po luxusné hotely. Miestni obyvatelia radi privítajú turistov a poskytnú Vám všetko potrebné informácie o parku a čo sa toho dá a nemôže.

Aby ste sa dostali do parku, môžete si zvoliť niektoré z najbližších letísk v Juhoafrickej republike, napr. O.R. Tambo International Airport alebo Lanseria International Airport. Odtiaľ vás môže odviezť do parku prenajaté vozidlo alebo organizovaná doprava.

Všetci, ktorí hľadajú niečo iné ako tradičnú dovolenku, by mali navštíviť Mapungubwe National Park. Tento park ponúka fascinujúcu kombináciu historického významu a nezvyčajnej prírody. Ak ste na Juhoafrickú republiku dlho netúžili, teraz by ste si to mali naplánovať čo najskôr!


Dovolenka Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


Juhoafrická republika je krajina plná úžasných miest na návštevu a jedným z nich je určite Mapungubwe National Park. Tento park sa nachádza v najsevernejšom cípe Juhoafrickej republiky, na hranici so Zimbabwe a Botswanou. Park bol vyhlásený za národný park v roku 2004 a je odvtedy jedným z najobľúbenejších miest pre turistov na dovolenku.

Mapungubwe National Park je najznámejší tým, že zachováva historické miesta, ktoré sú staré viac ako tisíc rokov. Pred tisíckami rokov tu žili africké kmene a jedným z najvýznamnejších miest v parku je Mapungubwe Hill, kde bolo objavené starobylé kráľovstvo. V súčasnosti je toto miesto zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Okrem historických miest ponúka Mapungubwe National Park aj úžasné prírodné krásy, ktoré si môžete užiť na safari. Park má bohatú divokú zver, o ktorú sa starajú profesionálni rangeri. Turisti si môžu vychutnať jazdu na aute v prírode a sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí, vrátane slonov, nosorožcov, levov, gepardov, hyen, zebier a mnohých ďalších. Najlepší čas na safari je obvykle ranné ráno alebo neskoro popoludní, keď je zvieraťom najlepšie vidieť.

Nad parkom sa tiahne aj River Limpopo a jedným z najpopulárnejších aktivít, ktoré si turisti môžu vychutnať, je plavanie po rieke. Počas plavby sa môžete vychutnávať pohľad na okolitú prírodu, kde sa snažte hľadať zvieratá, ktoré sa schovávajú v hustých bušu a stromoch riečneho nábrežia. Okrem plávania po rieke môžete v národnom parku Mapungubwe tiež objavovať lokality, ktoré obývali starí obyvatelia. Nájdete tu starobylé zvyšky miest na osídlenie a mnohé ďalšie oblasti na objavovanie.

Ak máte radi prírodu a históriu, potom je národný park Mapungubwe v Juhoafrickej republike tou správnou voľbou pre váš nasledujúci dovolenkový pobyt. Okrem toho, že môžete vidieť úžasné zvieratá v ich prirodzenom prostredí, užijete si aj vzrušujúce objavovanie histórie starobylej kultúry Juhoafrickej republiky. Takže neváhajte a plánujte svoju dovolenku v Juhoafrickej republike ihneď!


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


1) Aké atrakcie má Mapungubwe National Park?
- Národný park Mapungubwe ponúka množstvo atrakcií ako napríklad prehliadky archeologických nálezov, jazdu na safari, prechádzky po divokých zvieratách, výlety po rieke a veľa ďalšieho.

2) Kedy je najlepší čas na návštevu Mapungubwe National Park?
- Najlepším časom na návštevu parku je od mája do septembra, keď je suché obdobie a viditeľnosť je lepšia na poľovné zvieratá.

3) Kde sa nachádza Mapungubwe National Park?
- Mapungubwe National Park sa nachádza v Limpopskom provincii v Juhoafrickej republike, blízko hraníc s Zimbabwe a Botswanou.

4) Aké zvieratá môžete vidieť v Mapungubwe National Park?
- V národnom parku sa nachádza množstvo divokých zvierat, ako sú levi, sloni, gepardi, nosorožce, hyeny, žirafy, krokodíly a mnoho ďalších.

5) Ako sa tam dostať?
- Najlepším spôsobom ako sa dostať do Mapungubwe National Parku je cestovať letecky do letiska v Johannesburgu, Durbanu alebo Cape Towne a následne si prenajať auto alebo zaplatiť prenajímača vozidiel. Odlety smerom do Limpop vo väčšine príručiek najlepšie zabezpečujú spoločnosti South African Airways a British Airways.


Ubytovanie Juhoafrická republika Mapungubwe National Park


Juhoafrická republika je krásnou a fascinujúcou krajinou s množstvom úchvatných prírodných krás. Jednou z najznámejších národných parkov krajiny je Mapungubwe National Park, ktorý sa nachádza na severe krajiny pri hraniciach s Botswanou a Zimbabwe.

Ak hľadáte prírodnú krásu, pokoj a miesto k odpočinku od rušného sveta, ubytovanie v Mapungubwe National Park bude pre vás ideálne. Tento park je známy pre svoju nezvyčajnú geologickú formáciu, ostrov Mapungubwe, ktorý sa vyznačuje vysokým skalnatým útesom na pobreží rieky Limpopo. Tento ostrov je veľmi dôležitým miestom pre historikov a archeológov, pretože ako prví ľudia tam žili pred viac ako 1000 rokmi.

Ubytovanie v parku je zariadené pre pohodlie celého rodinného zariadenia a vám sa udomácňuje v tomto nádhernom a nezabudnuteľnom prostredí. Bungalovy sú vybavené súkromnými terasami so stolom a stoličkami, klimatizáciou, ventilátormi a LCD televíziami. Každý bungalov má plne vybavenú kuchyňu s mikrovlnnou rúrou, chladničkou a kuchynskými potrebami. Priamo pri bungalovoch sa nachádza záhrada, kde si môžete dopriať relax v prírodnom prostredí.

V parku sa okrem toho nájde aj niekoľko kempových miest s prírodným tieňom, kde si môžete postaviť stan alebo naštartovať karavan. Kempové miesta sú vybavené grilovacími miestami a prostriedkami na ukladanie potravín.

V tomto parku nájdete množstvo aktivít pre celú rodinu. Môžete sa vybrať na prechádzky po parku, navštíviť múzeum a archeologické miesta, alebo ak si chcete dopriať niečo adrenalínové, môžete ísť rafting po rieke Limpopo, alebo sa vrhnúť na ziplining. Množstvo aktivít a krása prírody vás určite neomrzí!

Ubytovanie v Mapungubwe National Park je zážitkom, ktorý si budete pamätať celý život. Nádherná príroda, pohoda a pokoj vás pritiahnú a nechú odísť. Nie je divu, že toto miesto je medzi turistami tak populárne!


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky