Hľadajte najekonomickejšie lety

Jordánsko Wadi Bin Hammad

Letenka Jordánsko Wadi Bin Hammad


Jordánsko je kraj, ktorý nemožno ignorovať, ak plánujete cestovať po Ázii. Tento pôvabný kraj ponúka mnoho príležitostí na objavovanie historických pamiatok a kultúrnych miest. A nedávno sa objavila nová atrakcia v Jordánsku, ktorá rozhodne stojí za návštevu - Wadi Bin Hammad.

Wadi Bin Hammad sa nachádza v južnej časti Jordánska, len desať kilometrov od vstupu do Národného parku Petra, ktorý je zároveň najpopulárnejšou turistickou atrakciou v Jordánsku. Wadi Bin Hammad je údolie obklopené pohoriami a kaňonmi, ktoré sú obrovským prírodným klenotom.

Pre tých, ktorí chcú objaviť krásy Wadi Bin Hammad, najjednoduchšou a najrýchlejšou cestou je letecká cesta z hlavného mesta Ammánu. Môžete nájsť rôzne lety z rôznych letísk v Ammáne, z ktorých veľa z nich dáva možnosť vystúpiť na mieste v meste Petra.

V Wadi Bin Hammad sa nachádza niekoľko overených turistických sprievodcov, ktorí sú vám k dispozícii a ktorí sa postarajú o to, aby ste mali najlepšie zážitky z návštevy. Títo sprievodcovia sú skúsení a môžu vám ukázať každý úchvatný bod v údolí.

Čo teda môžete očakávať od návštevy Wadi Bin Hammad? Po prvé, úchvatný výhľad. Toto údolie je naplnené zelenými oázami, ktoré sú obklopené škrtiacimi kanáonmi, útesy a jazierkami, ktoré vám dajú pocit, že ste sa ocitli uprostred divokého a neznečisteného prírodného sveta. Odvážnejší turisti môžu vyskúšať aj rafting v rieke, ktorá tečie cez údolie.

Okrem toho, môžete sa tešiť na miestne obydlia, ktoré sa nachádzajú v blízkosti údolia. Miestni obyvatelia sú vždy radi priateľskí a ochotní pomôcť. V Wadi Bin Hammad nájdete aj starobylé rímske mestečko, ktoré je otvorené pre turistov a ponúka históriu a kultúru minulých tisícročí.

Takže ak hľadáte novú a úchvatnú destináciu v Jordánsku, neváhajte navštíviť Wadi Bin Hammad. A ak ste sa rozhodli pre leteckú dopravu, nechajte si vyhľadať letenky z Ammánu čo najskôr a užite si krásy tohto nádherného údolia.


Počasie Jordánsko Wadi Bin Hammad


Jordánsko Wadi Bin Hammad je miestom s tropickým podnebím, s horúcimi a suchými letami a miernymi zimami. Teplota v tomto oblasti môže dosiahnuť až 40°C počas letných mesiacov a poklesnúť až na 10-12°C počas zimných mesiacov.

Za najlepšie obdobie na návštevu Wadi Bin Hammad sa považujú jarné a jesenné mesiace, kedy teploty sú menej extrémne a podnebie je príjemnejšie. V týchto ročných obdobiach sa môžete tešiť na mierny vánek a teploty okolo 25°C - 30°C.

Počas letných mesiacov sa môže stať, že teploty budú dosahovať až na 40°C, takže by ste mali mať na pamäti, že toto obdobie bude veľmi horúce a suché. Pri návšteve počas tohto obdobia je dôležité si zabezpečiť dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnečným žiarením.

Zimné mesiace v Wadi Bin Hammad sú miernymi a vlhkými. Teploty sa môžu pohybovať okolo 10-12°C a preto sa odporúča si zobrať s sebou oblečenie na zahriatie. Väčšinou sa nedostávajú ani také náhle premeny počasia, ktoré by ohrozili turistov.

Celkovo je počasie v Wadi Bin Hammad vhodné na návštevu počas jarných a jesenných mesiacov, kedy sú teploty mierne a vzduch je príjemný. Zimné mesiace sú o niečo chladnejšie, ale stále stojí za to tieto miesta navštíviť aj počas tejto sezóny. Letné mesiace sú pre svoje extrémne teploty a suchosť menej priaznivé, ale aj vtedy môžete zažiť mnoho zážitkov. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Wadi Bin Hammad, vždy si s sebou vezmite dostatočné množstvo vody a chráňte sa pred horúčavou.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Wadi Bin Hammad


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Wadi Bin Hammad?
Najlepšie obdobie na návštevu je medzi októbrom a aprílom, keď sú teploty príjemné a nepríjemné horúčavy sa vyhnete.

2. Je vstup do Wadi Bin Hammad bezplatný?
Áno, vstup je bezplatný.

3. Aké oblečenie by som mal/a na návštevu obliecť?
Odporúčame pohodlné a vzdušné oblečenie s krytými ramenami a okolo vrchu nohavíc (džínsy, dlhé nohavice atď.) a pohodlné topánky.

4. Môžem si priniesť vodu a jedlo so sebou na túru?
Áno, odporúčame mať pri sebe dostatok vody a energetického jedla.

5. Aký je najlepší spôsob ako sa dostať do Wadi Bin Hammad?
Najlepším spôsobom je cestou súkromného vozidla alebo organizovanou zájazdom s miestnym sprievodcom.

6. Aké aktivity môžem podnikať v Wadi Bin Hammad?
V Wadi Bin Hammad si môžete dať prechádzku, trekking alebo výlet na koni.

7. Je možné vytvoriť si vlastnú trasu na prechádzku v Wadi Bin Hammad?
Áno, je možné vytvoriť si vlastnú trasu s miestnym sprievodcom, ktorý vám poradí s najlepšími trasami a miestami, ktoré sa oplatí navštíviť.

8. Aký je najlepší čas na začatie výletu v Wadi Bin Hammad?
Najlepšie je vystartovať z ranných hodín, keď ešte nie je príliš horúco a máte dostatok času na prehliadku.

9. Sú v Wadi Bin Hammad dostupné ubytovacie možnosti?
Nie, nie sú dostupné žiadne ubytovacie možnosti v Wadi Bin Hammad, v blízkom okolí tohto miesta sa však nachádzajú hotely a ubytovne.

10. Je Wadi Bin Hammad vhodné pre rodiny s deťmi?
Wadi Bin Hammad je vhodné pre rodiny s deťmi, avšak odporúčame, aby deti boli aspoň trocha zdatné a výlety vždy pod dohľadom dospelých.


Ubytovanie Jordánsko Wadi Bin Hammad


Jordánsko Wadi Bin Hammad je nádherné údolie v Jordánsku, ktoré zaujme svojou krásou a nezabudnuteľnou atmosférou. Ak hľadáte miesto na odpočinok a oddych, určite si ho nechajte len tak prejsť!

Ubytovanie v tomto údolí je s veľkou pravdepodobnosťou to najlepšie rozhodnutie, ktoré od vás môže vyžadovať. Vášniví dovolenkári by mohli vysloviť množstvo argumentov v prospech ubytovania, ktoré by mali zabezpečiť, aby sa cítili pohodlne a určite nebudú chcieť opustiť tento kúsok rajského ostrova.

V prvom rade sa pozrite na luxusné komplexy, ktoré tu nájdete. Navrhnuté so zreteľom na kvalitu služieb, sú v súčasnosti takmer neprekonateľné, pretože sú vybavené prakticky všetkými vybaveniami, ktoré si môžete predstaviť. Môžete mať najlepšie služby, najjemnejšie posteľné obliečky a vynikajúcu kuchyňu, ktorá vás udrží v teple aj pri najsilnejších mrazoch.

K dispozícii je aj veľa ďalších možností, ako zájsť na ubytovanie. Populárna je možnosť stanovania. Stačí si kúpiť stan a vydá sa do tohto krásneho údolia. Okrem toho by ste mohli skúsiť kempovanie pod holým nebom a pozerať sa na nádherné nočné nebo. Pozrite sa na miesta, kde si budete môcť zatáčať a kde sa budete cítiť ako doma.

Samozrejme, nie všetky miesta sú lacné a môžu byť celkom drahé. Preto sa pozrite na miesta, ktoré sa hodí vašej predstave a aj vašim financiám. Taktiež sa prináša viac cestovateľov na cesty a preto hostely nafukujú svoje ceny a napríklad vytvárajú cenové obomvy pre turistov - pre leženie a samozrejme pre denné stravovanie.

Vo všeobecnosti je ubytovanie v Jordánsku Wadi Bin Hammad príjemným zážitkom. Vo vašom súkromí sú vaše zariadenia k dispozícii a môžete sa pozrieť na celé miesto. Tak nezabudnite, ak chcete stráviť dovolenku v krásnej a atmosférické toto miesto, potom sa pozrite na to, čo vám môže ubytovanie Jordánsko Wadi Bin Hammad ponúknuť. Určite si ho zamilujete ako všetký deň dávajúci zážitok a oddych.


Dovolenka Jordánsko Wadi Bin Hammad


Jordánsko sa môže pochváliť množstvom okúzľujúcich miest, ktoré nie sú závislé len na histórii a kultúre, ale aj na záznamoch prírody. Jednou z najkrajších prírodných atrakcií je Wadi Bin Hammad, často nazývaná Wadi Hammad. Oblúk sa nachádza na severe Jordánska, asi 10 km juhozápadne od mesta Ajlun, a tvorí ho údolie približne 3 km dlhé medzi horami a zářezmi.

Wadi Bin Hammad sa nachádza na pohorí Ajloun, ktorého nádherný scenár zahŕňa útoky hôrkou údolím jazera Genezaretského. Táto oblasť Jordánska je bohatá na prírodné krásy a hodnotnú z mesopotámskej histórie. Wadi Bin Hammad predstavuje prírodnú, vodnú rozmanitosť pohoria a má bohatý biologický život, ktorý zahŕňa množstvo rastlín a živočíchov.

Vodné údolie spája Wadi Al Hasa s južnej oblasti pohoria Ajloun, tým pomáha aj k aktívnej regulácii vody. Wadi Bin Hammad ponúka cestujúcim krásny scenár súvisiaci s úžasnými kanjónmi, vodopádmi a riekami, ktoré dávajú cenný príspevok k bohatstvu jordánskej prírody.

Krajina okolo Wadi Bin Hammad je úžasná. Po ceste sa objavia kamenné domčeky, biela kvietková pole, zelené lúky a husté lesy. Turisti tu budú mať možnosť vidieť zvieratá ako muflóny a hydiny a na jar aj krajšie kvitnutie kvetov.

Väčšina cestovných kancelárií tu ponúka mnoho možností pre cestovanie alebo prehliadky. Medzi obľúbené aktivity patria turistika, horská cyklistika, skalolezenie a kajakovanie. Je to určite zážitok a pamätný moment výletu počas pobytu v Jordánsku!

V Wadi Bin Hammad nájdete aj množstvo historických pamiatok a prekrásne výhľady na okolie. Výstup na najvyšší vrchol pohoria - Mount Ajloun, utvára nezabudnuteľný zážitok.

Celkovo sa tu asi ocitnete v inom svete, kde sa ukrýva tajomstvo jordánskej histórie a mesopotámskej kultúry. Ako by ste sa na na jednom mieste spojili s prírodou a s históriou.

Výlet do Wadi Bin Hammad vám prinesie veľa okúzľujúcich momentov a nezabudnuteľných zážitkov. Preto vám tento výlet určite odporúčame!


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky