Hľadajte najekonomickejšie lety

Japonsko Beppu

Počasie Japonsko Beppu


Beppu je malebné mesto, ktoré sa nachádza na juhu ostrova Kyushu v Japonsku. Je to jedno z najteplejších miest v krajine a celý rok sa tu nachádza veľmi vlhké a horúce počasie. Beppu je dobre známe svojimi horúcimi prameňmi a spa, a práve táto geologická aktivita vytvára výnimočné podnebie.

Letné mesiace (jún – august)

Leto v Beppu je veľmi horúce a vlhké, s vysokými teplotami až do 32°C. Teplota v noci zriedka klesne pod 25°C, takže budete potrebovať klimatizáciu alebo ventilátor na spánok. Aj keď to nestačí, môžete sa schovať pred žiariacim slnkom v jednom z mnohých termálnych kúpeľov pri kalných prameňoch. Voda v týchto kúpeľoch má skvelé liečivé vlastnosti a môže pomôcť tela a mysli zrelaxovať a odpočinúť si po dlhom dni.

Jeseň (september – november)

Jeseň je v Beppu krásnym obdobím, keď sa teploty počasia dostávajú na príjemnejšie hodnoty a vlhkosť sa znižuje. Stáva sa to ideálnym obdobím na prechádzky okolo mesta a návštevy historických pamiatok ako Hells of Beppu alebo Beppu Park. Jeseň môže byť v Beppu mierne daždivá, takže si vezmite so sebou plášť alebo dáždnik.

Zima (december – február)

Zima v Beppu sa považuje za relatívne mierne, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 10°C. Miestne teploty však prudko klesajú v noci a môžu sa pohybovať pod bodom mrazu. Na zimu je preto potrebné sa pripraviť a zariadiť sa teplým oblečením. Navštívte jedno z mnohých termálnych kúpeľov, aby ste sa zohreli a oddýchli si počas studených mesiacov.

Jar (marec – máj)

Jar je obdobím, kedy Beppu začína kvitnúť a získavať novú energiu. Teploty vzrastajú a stavajú sa prijemnejšou a menej vlhkou. Jar sa považuje za jedno z najlepších období na návštevu Beppu, keďže turisti sa zvyknú vyhýbať doba dažďa alebo tropických horúčav.

Celkové podnebie v Beppu je teplé a vlhké, s vysokou mierou zrážok počas celého roka. Nehovoriac o tom, že na ostrove Kyushu sa často vyskytujú zemetrasenia a erupcie sopiek. Napriek tomu si však mesto zachováva svoje kúzlo a je turistickou destináciou s ťažiskom na liečivé látky v termálnych kúpeľoch, ktoré po celý rok extrahovali z miestnych horúcich prameňov. Bez ohľadu na ročné obdobie, Beppu ponúka mnoho zážitkov a možností na oddych a zrelaxovanie.


Ubytovanie Japonsko Beppu


Japonsko je v poslednej dobe stále populárnejším cieľom turistov. Jeho okúzľujúca kultúra, histórie a architektúra, ale aj krajina a prírodné krásy pritiahnu množstvo ľudí z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie je Beppu – pohodové mesto, ktoré je známe pre svoje termálne pramene.

Beppu je malé mesto na juhu Japonska, ktoré sa nachádza na brehu mora. Je to jedno z najväčších a najkvalitnejších centier termálneho liečenia na svete s viac ako 2 000 termálnymi prameňmi. Preto je to ideálne miesto na relax a uvoľnenie sa po dni strávenom objavovaním krajiny.

Beppu ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre turistov. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi sústreďujúcimi sa na termálne kúpele, alebo si môžete rezervovať hotel s priamym prístupom k nektorému z vodných prameňov.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka autentický japonský zážitok, radšej sa zamerajte na ryokany. Ryokany sú tradičné japonské hotely, ktoré sa nachádzajú v kľudných, prírodných prostrediach. V Beppu si môžete vychutnať pobyt v ryokane s miestnou kuchyňou a so možnosťou relaxácie v kúpeľoch.

V Beppu sú tiež k dispozícii cenovo dostupné možnosti ubytovania v hosteli a penzióne. Tieto ubytovania sú najvhodnejšie pre nezávislých cestovateľov a turistov, ktorí cestujú na rozpočte.

Ak sa chystáte navštíviť Beppu, najlepšie je si ubytovanie rezervovať vopred. Pri výbere ubytovania sa odporúča zvážiť jeho umiestnenie vzhľadom na to, čo sa chystáte vo meste robiť. Umiestnenie ubytovania v blízkosti termálnych prameňov, ako aj miestnej dopravy, môže ušetriť mnoho času a energie.

V Beppu sa nachádza množstvo atrakcií, ktoré môžete počas svojho pobytu navštíviť. Okrem termálnych prameňov môžete tiež navštíviť tradičnú tržnicu, kde si môžete vyskúšať miestne pochutiny a kúpiť suveníry. Ak máte chuť na adrenalinové zážitky, určite vyskúšajte miestnu atrakciu – Hells of Beppu.

V Beppu sa nachádza množstvo atrakcií, ktoré môžete počas svojho pobytu navštíviť. Okrem termálnych prameňov môžete tiež navštíviť tradičnú tržnicu, kde si môžete vyskúšať miestne pochutiny a kúpiť suveníry. Ak máte chuť na adrenalinové zážitky, určite vyskúšajte miestnu atrakciu – Hells of Beppu.

V každom prípade môžete bez obáv rešpektovať miestne zvyky a kultúru, a prejsť sa po okolí a príjemne si oddýchnuť v tomto krásnom kúte Japonska. Ak sa vás Beppu zaujalo, vyberte si vhodné ubytovanie a príďte odpočinuť a načerpať nové sily.


Letenka Japonsko Beppu


Letenka do Beppu v Japonsku je jasným signálom, že sa chystáte na malú dovolenku s nádychom dobrodružstva. Beppu sa nachádza na juhu Japonska na ostrove Kyushu a je dobre známe svojimi horúcimi prameňmi a lázniami. Ak hľadáte miesto na relaxáciu a upokojenie, Beppu je pre vás ideálna destinácia.

Hľadanie letenky do Beppu si vyžaduje určitú experimentálnosť a maximálne využívanie funkcií, ktoré ponúka internet. Je potrebné si uvedomiť, že Beppu nie je svetoznáma turistická destinácia, preto ceny leteniek do Beppu nie sú také nízke, ako na iné miesta.

Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú lety do fukuoka a odtiaľ je možné sa spúšťať do Beppu alebo si môžete kúpiť letenky priamo do letiska Oita, ktoré sa nachádza v blízkosti Beppu. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od leteckej spoločnosti a času, kedy si letenku kupujete.

Keď pristanete v Beppu, môžete si užiť lázeňské miesta, ako sú onsen a sento, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Vo väčšine z nich nájdete minerálne pramene s horúcou vodou, ktoré sú obľúbené medzi domácimi aj zahraničnými turistami. V Beppu si môžete zarezervovať izbu v tradičnej japonskej ryokne, kde môžete zažiť kultúru a životný štýl miestnych obyvateľov.

Okrem lázeňských zážitkov môžete v Beppu navštíviť aj múzeá, ako napríklad múzeum súčasného umenia Beppu, ktoré má veľkú zbierku diel miestnych umelcov. Môžete tiež navštíviť Hells of Beppu, ktorá je súborom osmi pekelných jazier. Tieto jazerá sú veľmi horúce a majú rôzne farby a tvar.

V Beppu sa nachádza aj jedna z najstarších šhrinov v Japonsku, Kengun-jinja, ktorá patrí medzi Národné kultúrne poklady Japonska. Šhrinu je venovaná dlhá história a legendy o jej založení siahajú do obdobia 8. storočia. Okrem toho sa v Beppu nachádza aj Beppu Ropeway, ktorý vám umožní vidieť nádherné výhľady na mesto a na Ryūhno-ji, ktorý je obľúbenou destináciou pre horolezcov.

Letenka do Beppu je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá niečo nové a zároveň uvoľňujúce. Okrem toho, Beppu ponúka bohatú kultúru a históriu a je skvelým miestom pre každého, kto chce vidieť druhú stranu Japonska. Ak hľadáte niečo originálne, letenka do Beppu by mala byť na vašom zozname.


Dovolenka Japonsko Beppu


Japonsko je krajina, ktorá láka turistov z celého sveta kvôli svojej jedinečnej kultúre a histórii. Jedným z najkrajších miest v Japonsku je Beppu, čarovné mesto na juhu ostrova Kyushu, ktoré sa pýši množstvom horúcich prameňov a minerálnych izbových kúpeľov.

Beppu je známe ako "Mesto horúcich prameňov", pretože tam sa nachádza najväčšia koncentrácia japonských minerálnych prameňov, aj s množstvom liečebných centier a kúpeľov. Tieto prírodné zdroje sú využívané na liečenie fyzického a psychického zdravia a tiež na relaxáciu a oddych.

Jedným z najznámejších a najväčších kúpeľných centier v Beppu je Beppu Onsen, ktorý ponúka viac ako 100 rôznych druhov kúpeľov. Každý kúpeľ má svoju vlastnú chémiovú zložku, ktorá má liečebné účinky na rôzne zdravotné problémy, ako sú napríklad bolesti kĺbov, ekzémy a podobne.

Okrem návštevy Beppu Onsen si môžete vychutnať aj množstvo ďalších atrakcií, ako sú napríklad krásne pláže, ktoré sú ideálne na kúpanie a potápanie, alebo prirodzené geotermálne fontány s horúcou vodou, ktoré poskytujú relaxačné a upokojujúce účinky.

Ak máte radi japonskú kuchyňu, v Beppu si určite prídu na svoje. Mesto je známe svojimi lahodnými ramenmi, ktoré sú výnimočné po celom Japonsku, ale aj tými najčerstvejšími rybami dovážanými priamo z miestnych prístavov.

Beppu je jedinečným miestom, ktoré vám umožní okúsiť to najlepšie z japonskej kultúry a prírody. Je to ideálne miesto pre každého, kto hľadá zábavu, relaxáciu a mier v srdci a duši. Ak plánujete dovolenku v Japonsku, nezabudnite začleniť Beppu do svojho itinerára.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Beppu


1. Ako sa dostanem do Beppu z Tokia?
Odpoveď: Najlepšie je letieť z Tokia do letiska Oita, a potom cestovať vlakom alebo autobusom do Beppu.

2. Ako dlho trvá cesta do Beppu z letiska Oita?
Odpoveď: Cesta trvá približne 40-50 minút vlakom alebo autobusom.

3. Aké sú najlepšie atrakcie v Beppu?
Odpoveď: Beppu je známy pre svoje horúce pramene a onseny, ako aj jeho Jigoku alebo pekelné jazierka. Turisti si radi prejdú aj záhradou Rokko, vyskúšajú si špeciálne jedlo Bungo a navštívujú zábavné parky ako napríklad African Safari.

4. Ako môžem zarezervovať ubytovanie v Beppu?
Odpoveď: Svetovo známe úložisko ako Booking.com, Hostelworld, Expedia atď. ponúkajú možnosť rezervácie ubytovania v Beppu.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Beppu?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu sú jeseň a zima, keďže teploty sú príjemné a vidnosť výrazne lepšia.

6. Môžem si kúpiť Suica alebo Pasmo karty v Beppu?
Odpoveď:Áno, Pasmo a Suica karty sú k dispozícii aj v Beppu.

7. Aké je miestne jedlo v Beppu?
Odpoveď: Beppu je známy pre svojé Bungo jedlo, ktoré zahŕňa rôzne druhy ryže, mäso a zeleninu. Turisti nemôžu vynechať tiež miestne rybie trhy, kde ponúkajú svieže korenie z morí.

8. Koľko dní by som mal zahrnúť do mojej cesty do Beppu?
Odpoveď: Odporúčame zahrnúť do tvojej cesty do Beppu aspoň dva až tri dni, aby ste mohli plne využiť všetky atrakcie.

9. Je Beppu turisticky preplnené?
Odpoveď: Nie, Beppu nie je tak preplnený ako niektoré iné japonské destinácie, ale v letných mesiacoch sa môže zvýšiť počet turistov.

10. Dajú sa v Beppu platiť kartou?
Odpoveď: Áno, v Beppu akceptujú kreditné a debetné karty, ale v mnohých menších obchodoch a reštauráciách môže byť lepšie mať hotovosť.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky