Hľadajte najekonomickejšie lety

Irán Golestan Province

Počasie Irán Golestan Province


Golestan Province je jednou z 31 provincií v Iráne. Nachádza sa na východnom pobreží Kaspického mora a na severu susedí s Turkmenistanom. Provincia má rozmanitú krajinu, od horských oblastí po roviny a jazera. Toto rôznorodé prostredie má vplyv na počasie tejto oblasti.

Počasie v Golestan Province je ovplyvnené Kaspickým morom a horskými rútovými masívmi, ktoré sa nachádzajú v provincii. Všeobecne má oblasť chladnejšie a vlhkejšie počasie ako väčšina iných oblastí v Iráne. Zvyčajne sa v zime teploty pohybujú od –12 °C do 6 °C, aj keď sa môžu vyskytnúť aj extrémne chladné dni. V lete sa teploty väčšinou pohybujú od 16 °C do 30 °C, so sporadickými horúcimi vlnami, ktoré môžu zvýšiť teploty až na 38 °C.

Vzhľadom k tomu, že pobrežie Kaspického mora je veľkým zdrojom vlhkosti, v Golestan Province prší celoročne. Priemerné ročné srážky sú v tejto oblasti približne 1 200 mm, čo je výrazne vyššie ako v ostatných priemerne suchších oblastiach Iránu. Najviac zrážok prichádza v zime a na jar, kedy sa začínajú aj dažde a búrky.

Počasie v Golestan Province môže byť niekedy nevyspytateľné a prevrátiť sa. V dôsledku svojho vzdialeného a izolovaného umiestnenia sa v oblasti môžu vyskytnúť silné vítry, ktoré spôsobia škody v okolitých oblastiach. Okrem toho, horské terény oblasti spôsobujú, že počasie môže byť miestami lokálne a výrazne sa líšiť v jednotlivých častiach provincie.

Celkovo možno povedať, že počasie v Golestan Province je chladnejšie a vlhkejšie ako v ostatných oblastiach Iránu. Má však aj svoje výhody, ako sú dostatočné zásoby vody a zeleniny, ktoré sú pre tento región kľúčové. Pre návštevníkov tejto oblasti je dôležité mať na pamäti, že počasie sa môže výrazne líšiť v závislosti od polohy a nadmorskej výšky.


Ubytovanie Irán Golestan Province


Golestan Province je jedným z najkrajších a najzaujímavejších regiónov Iránu, ktorý ponúka návštevníkom veľa príležitostí na spoznanie histórie, kultúry a prírodných krás krajiny. Ak hľadáte ubytovanie v Golestane, máte na výber z viacerých možností, ktoré zodpovedajú rôznym rozpočtom, vkusom a potrebám.

1. Hotel Atrak

Hotel Atrak sa nachádza v centre mesta Gonbad-e Kavus, ktoré je známe svojimi historickými pamiatkami, ako aj obchodmi s koženými výrobkami a keramikou. Hotel ponúka moderné a pohodlné izby rôznej veľkosti a vybavenia. Okrem toho tu nájdete reštauráciu s tradičnou iránskou kuchyňou a záhradu, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni.

2. Kucheh Bagh B&B

Kucheh Bagh B&B je súkromné ubytovanie v centre historického mesta Gorgan. Tento dom má jednu veľkú izbu s dvoma manželskými posteľami a oddelenou kuchyňou a kúpeľňou. Dizajn interiéru a zariadenie sú tradičné a autentické. Hostitelia Vám radi poradia, ak máte záujem o exkurzie a výlety.

3. Gorgan Tourist Hotel

Gorgan Tourist Hotel je ďalším možným ubytovaním v centru mesta Gorgan. Izby sú zariadené jednoducho, ale pohodlne, a môžete si tiež užiť služby reštaurácie a konferenčných miestností. Interiér hotela je zdobený tradičnými iránskymi kobercami a dekoráciami.

4. Negin Traditional Guest House

Negin Traditional Guest House je nádherná tradičná vilka so záhradou v meste Gonbad-e Kavus. Izby sú zdobené tradičnými kobercami a rôznymi prvkami miestnej kultúry. Hostitelia Vám ponúkajú bezplatné raňajky a môžete si objednať aj večeru. Okrem toho poskytujú základné informácie o miestnych atrakciách a aktivitách.

5. Kalat-e Naderi Guest House

Kalat-e Naderi Guest House je historické budova, ktorá sa nachádza v dedinke Kalat-e Naderi na ceste medzi mestami Gonbad-e Kavus a Gorgan. Hostia môžu ubytovať vo veľkej izbe s manželskou posteľou a oddelenou kúpeľňou. Dom má tiež veľkú záhradu a prístrešok, ktoré vám umožnia užiť si čerstvý vzduch a pôvab krajiny.

Takže ak plánujete návštevu Golestan Province, máte na výber z týchto možností ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť kultúru a krajiny Iránu z prvej ruky. Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, určite budete cítiť pohostinnosť a starostlivosť, ktorá je v Iráne taká charakteristická.


Dovolenka Irán Golestan Province


Irán je fascinujúcou krajinou plnou nekonečných možností pre turistov. Jeho rôznorodá kultúra, krásna architektúra, úchvatné krajobrazy a bohatá história sa odhalujú všade, kde sa pozriete. V Iráne sa nachádza mnoho krásnych provincií a jednou z nich je aj Golestan Province.

Golestan Province sa nachádza v severovýchodnej časti Iránu, v pohorí Elburz Mountains. Je to jedna z najbohatších provincií krajiny, ktorá je známa pre svoje nádherné krajobrazy, rozmanitú faunu a flóru, a pre sympatických a pohostinných ľudí.

Golestan je rajským miestom pre milovníkov prírody, pretože tu nájdete množstvo roztomilých dediniek, nádherných vodopádov, riek a hôr. Je to ideálne miesto na túry a výlety. Okrem toho, Golestan je známy aj pre svoje prastaré pamiatky a históriu, ktorá siaha až do obdobia staroveku. Pre turistov, ktorí chcú objavovať históriu a kultúru kraja, sú tu tiež až nádherné mešity a múzeá.

Medzi najkrajšie miesta v Golestan Province patrí Golestan National Park, ktorý sa rozprestiera na ploche 900km2. Park je domovom množstva druhov rastlín a zvierat, a turisti tu môžu vidieť napríklad pantery, medveďov a divé prasce. Malá dedinka Minudasht, ktorá sa nachádza v blízkosti parku, je tiež veľmi pekná a stojí za návštevu.

Vodopád Gahar, ktorý sa nachádza v blízkosti dedinky Ali Abad, je tiež veľmi nádherným miestom. Vodopád má výšku 30m a je obklopený zelenou prírodou. Toto miesto je obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnym obyvateľstvom a často sa tu robia pikniky.

Mesto Gonbad Kavus je tiež známe pre svoje pamiatky a históriu. Najväčšou atrakciou je veža Gonbad-e Qabus, ktorá bola postavená v 11. storočí a je považovaná za jednu z najkrajších a najstarších stavebných diel v krajine.

Pre turistov, ktorí chcú zakúsiť niečo nové a jedinečné, môže byť návšteva miestneho trhu Bazaar velkým zážitkom. Tu nájdete najrôznejšie produkty, od ručne drotovaných košíkov až po koberce a exotické ovocie. Vyberte si niečo pekné ako suvenír, ktorý vám bude pripomínať vašu nezabudnuteľnú dovolenku v Golestan Province.

Irán je skutočne fascinujúcou krajinou a jeho provincia Golestan ponúka turistom mnoho rôznych zážitkov. Pre tých, ktorí milujú prírodu, históriu a kultúru, je to ideálne miesto pre dovolenku. Pridajte sa k pohostinným ľuďom v Golestan Province a objavujte všetky krásy tohto kúzelného miesta!


Letenka Irán Golestan Province


Irán je zemou s bohatou kultúrou a históriou, no mnohí turisti sa boja podniknúť cestu do tejto krajiny kvôli stereotypom a obavám z bezpečnosti. Avšak, ak si dáte prácu a nájdete si informácie o jednotlivých provinciách, môžete objaviť skryté poklady, ktoré vám zmenia pohľad na túto krajinu.

Jednou z týchto provincií je Golestan Province, ktorá sa nachádza v severovýchodnej časti Iránu. Táto oblasť sa vyznačuje čistou prírodou a bohatou história, ktorá siaha až do obdobia antiky. Čakajú tu na vás nezabudnuteľné zážitky a dobrodružstvá, ktoré si okamžite zamilujete.

Ak chcete navštíviť Golestan Province, musíte sa najskôr dostať do Rashtu alebo zahraničného letiska v Teheráne. Odtiaľ sa môžete dostať do mesta Gonbad-e Kavus, ktoré je bránou do tejto provincie. Najjednoduchšie je cestovať autobusom, no v meste si môžete prenajať auto alebo motorku, ktorou si preskúmate okolie.

V Golestan Province sa nachádza množstvo pamiatok a kultúrnych miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Medzi nimi sú napríklad pamiatky UNESCO ako park Golestan a Begomilán. Tieto miesta vás okúzlia krásnou architektúrou, nádhernou prírodou a jedinečnou kultúrou, ktorú tu udržiavajú.

Golestan Provincial Museum, ktoré sa nachádza v hlavnom meste provincie, Gorgan, je ďalšou zaujímavou atrakciou. Tento múzeum vám ukáže históriu tejto oblasti a odhaľuje zaujímavé fakty a príbehy, ktoré tu boli spojené s minulosťou.

Mnohí ľudia sa však do Golestan Province vyberajú pre jej majestátnu prírodu. Najlepšie spoznáte okolie a zvieratá, ktoré tu žijú, ak sa vyberiete na trekking alebo výlet na koni. Okolie plné hôr a džungle, je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov, ku ktorým patria napríklad iránske gazely, divé kozy, ale aj levharti či pozoruhodné druhy vtáctva.

Ak plánujete navštíviť Golestan Province, je dôležité si uvedomiť, že ide o konzervatívnejšiu oblasť, kde je nevyhnutné dodržiavať miestne obyčeje a tradície. Pokiaľ sa odeviete dostatočne slušne a rešpektujete zvyky, budete vítaní s otvorenou náručou.

Celkovo, Golestan Province ponúka skvelú kombináciu bohatej histórie, zaujímavých kultúrnych miest a nádherných prírodných scenérií. Ak si chcete naplánovať nezabudnuteľné dovolenky a objaviť miesta, ktoré ešte nie sú preplnené turistami, určite si zarezerujte letenku do Iránu a pustite sa do objavovania tejto krásnej provincie.


Najčastejšie otázky a odpovede Irán Golestan Province


1. Ako sa dostanem do Golestan Province v Iráne?
Odpoveď: Golestan Province má medzinárodné letisko v meste Gorgan, takže môžete cestovať letecky. Môžete tiež cestovať autobusom alebo taxíkom zo susedných provincií alebo z hlavného mesta Teheránu.

2. Kde sa nachádzajú najlepšie miesta na návštevu v Golestan Province?
Odpoveď: V Golestan Province nájdete mnoho prírodných krás, ako sú pohoria, rieky, jazerá a národné parky. Najlepšie miesta na návštevu sú Národný park Golestan, pohorie Turkmen Sahra, pohorie Aladaglar a rieka Gorgan.

3. Aké sú tradičné jedlá v Golestan Province?
Odpoveď: Tradičné jedlá v Golestan Province zahŕňajú polievky z kuracieho mäsa, ovsených vločiek a zeleniny; ryžu s kari; a rôzne druhy grilovaného mäsa s bylinkami a korením. Medzi miestne známe dezerty patrí kolompeh, ktorý je lahodná zmes z tzv. těsta podobného listovému těstí.

4. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa pripojiť k miestnym kultúram v Golestan Province?
Odpoveď: V Golestan Province sa môžete pripojiť k miestnej kultúre tým, že nájdete miesta, kde sa konajú tradičné oslavy alebo festivaly. Môžete tiež navštíviť miestne trhy a obchody, kde môžete vidieť miestne umenie a remeslá. Ak hľadáte príležitosť na aktívnejšie zapojenie sa, môžete sa zapojiť do miestnych komunitných aktivít, ako sú športové turnaje alebo dobrovoľnícke aktivity.

5. Koľko dní by som mal stráviť v Golestan Province?
Odpoveď: Na spoznanie kultúry a prírodných krás Golestan Province by ste mali stráviť aspoň 3 až 5 dní. Ak máte záujem o turistiku, mohli by ste stráviť rovnako aj viac dní. Národný park Golestan sám o sebe bude stáť za návštevu, tj. 1-2 dni v závislosti od vlastných záujmov a rozkroku.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky