Hľadajte najekonomickejšie lety

Holandsko Volendam

Letenka Holandsko Volendam


Holandsko je krajina tulipánov a mlynčekov. Preslávil sa aj svojimi múzeami a krásnymi pamiatkami dedičstva. Jedným z najobľúbenejších miest pre turistov je mestečko Volendam. Ak si plánujete navštíviť Holandsko, určite by ste nemali vynechať pôvabné mestečko Volendam.

Toto malebné prístavné mestečko sa nachádza iba 20 km severne od Amsterdamu. Je to jeden z najstarších obchodných prístavov v Holandsku, ktorý sa zachoval až do súčasnej doby. Volendam sa tak stalo významným cieľom turistov, ktorých láka jeho nádherná prístavová oblasť a neopakovateľná atmosféra.

Najlepším spôsobom, ako sa do Volendamu dostať, je vlakom alebo autobusom z Amsterdamu. Cesta trvá približne 30 minút. Ak cestujete zo vzdialenejších miest, môžete si zakúpiť letenku na letisko Schiphol v Amsterdame, odkiaľ sa už dostanete do Volendamu bez problémov.

Ako už bolo spomenuté, Volendam sa nachádza priamo pri pobreží. V jeho prístave sa nachádza veľké množstvo malebných lodí a člnkov. Sú tu aj vynikajúce reštaurácie s čerstvými rybami a lahodným jedlom. Pokojnú atmosféru a malé uličky s peknými maličkosťami ocenia milovníci romantiky a fotografie.

Okrem morského prístavu je v meste množstvo ďalších turisticky atraktívnych miest. Napríklad tradičné drevené domy odkazujúce na históriu Volendamu, rôzne suvenírové obchody, múzeá a expozície. Takisto stojí za návštevu miestna katedrála svätého Vavrinca a areál Nieuwendijk, kde sa môžete oboznámiť so zaujímavou históriou rybolovu.

A čo sa týka ubytovania, Volendam má v ponuke niekoľko hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú pobyty pre každú potrebu a požiadavku.

Ak hľadáte miesto, kde si užiť krásne výhľady a atmosféru morského prístavu a zároveň sa ponoriť do histórie Holandska, potom je Volendam magickým miestom pre vás. Svoju letenku si môžete zakúpiť už teraz a zažiť nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Holandsko Volendam


Volendam je malebné holandské mesto nachádzajúce sa na brehu mora vo vzdialenosti približne 20 kilometrov od Amsterodamu. Je to ideálne miesto na oddych a relax po náročnom výlete po Holandsku a okolitých krajinách. Len málo turistov vie, že Volendam ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré sú vynikajúcim východiskom pre poznávanie najkrajších miest v okolí.

Väčšina ubytovacích zariadení v tejto oblasti sa nachádza v blízkosti prístavu, z ktorého každý deň odišiel tisíce turistov na plavby po Holandsku a okolitých krajinách. Pokiaľ hľadáte ubytovanie v centre mesta, máte na výber z množstva malých a útulných hotely a penziónov, ktoré vám ponúknu tie najlepšie možnosti pre vaše potreby.

Ak vás zaujíma niečo extravagantnejšie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý zo štyroch až päťhviezdičkových hotelov, ktoré sú často vybavené wellness centrami a modernými technológiami, a kde sa postarajú o vašu maximálnu pohodu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu autonómiu, existuje veľa možností pre ubytovanie v súkromí. Často ponúkajú vlastné kuchynky a pohodlie, ktoré si samozrejme môžete prispôsobiť podľa vašich individuálnych potrieb.

K dispozícii sú aj hostely a kempy pre tých, ktorí hľadajú cenovo výhodné riešenie a zároveň majú radi prírodu. Väčšina kempov sa nachádza v tesnej blízkosti mesta a ponúka širokú škálu zariadení pre rôzne typy turistov.

Vyhľadávaním ubytovania na internete sa dá nájsť množstvo zaujímavých ponúk, a to nielen v samotnom meste Volendam, ale aj v okolí. Rozhodnúť sa môžete napríklad pre malé mestečká s príjemnou atmosférou, ktoré sú ideálnym východiskom pre výlety do okolitých miest ako Amsterdam, Haarlem, Utrecht či Rotterdam.

Ak teda plánujete cestu do Holandska a navštíviť Volendam, máte množstvo možností na výber ubytovania. Stačí nájsť ten správny spôsob, ako best nahodiť na túto oblasť a zároveň vám poskytnúť maximálny komfort počas celého pobytu.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Volendam


Otázka: Kde sa nachádza Volendam v Holandsku?
Odpoveď: Volendam sa nachádza v severnej časti Holandska, v provincii Noord-Holland, asi 20 km severne od Amsterdamu.

Otázka: Je táto oblasť vhodná na turistiku?
Odpoveď: Áno, Volendam je veľmi populárna turistická oblasť v Holandsku, kde sa môžete pokochať tradičnou holandskou scenériou, navštíviť múzeá a ochutnať miestnu kuchyňu.

Otázka: Čo si môžem pozrieť v Volendame?
Odpoveď: V Volendame sa môžete pozrieť na tradičné holandské domy, múzeá, ako napríklad rybárske múzeum a múzeum ľudového odevu, ale aj na krásne pláže a jazerá.

Otázka: Kam sa môžem vybrať z Volendamu na výlet?
Odpoveď: Z Volendamu sa môžete vybrať na výlet do okolitých miest, ako napríklad Edam, Marken, Zaanse Schans alebo Amsterdam.

Otázka: Ako sa môžem dostať do Volendamu?
Odpoveď: Najjednoduchšie sa môžete dostať do Volendamu pomocou verejnej dopravy (autobus, vlak a trajekt) z Amsterdamu alebo iných miest v Holandsku.

Otázka: Má Volendam nejaké špeciálne podujatia?
Odpoveď: Áno, v priebehu roka sa konajú rôzne podujatia a slávnosti, ako napríklad Dni tradičného oblečenia, rybárska slávnosť a trhy.

Otázka: Čo môžem ochutnať v Volendame?
Odpoveď: V Volendame si môžete vyskúšať tradičnú holandskú kuchyňu, ako napríklad slávnu syrovú polievku (kaassoep), haring (sleď) alebo krokety.


Počasie Holandsko Volendam


Holandsko je známe svojou krásnou krajinnou atmosférou a zemiakmi. Volendam, malebné rybárske mestečko nachádzajúce sa na brehu Severného mora, sa nevynímajú. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa mení počasie v Volendame počas celého roka.

Jar v Holandsku je typicky chladná a svieža, ale v tomto období je v Volendame výrazný vzostup teploty a slnečného svitu. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 10°C, pretože zvyčajne nad mestečkom prevláda jarné slnečné počasie. Počas apríla sa mestečko tiež dostáva do plnej kvetiny kvetmi a riasou, čo z neho robí obľúbenú destináciu pre turistov.

Počas leta sa Volendam stáva ešte populárnejšou turistickou destináciou. Teplota stúpa na priemernú hodnotu okolo 18°C, čo je najideálnejšie teplota pre návštevníkov, ktorí chcú prechádzať sa po meste a vychutnať si jeho krásu. Počasie však môže byť nevyspytateľné, a preto je vždy dobré mať pri sebe krátke rukávy, ale aj niečo teplejšie na chladné večery.

Jeseň v Holandsku znamená chladnejšie počasie a zmenu farieb lístia. V tomto období sa priemerná teplota pohybuje okolo 10°C, ale môže to byť celkom nepravidelné. Ak navštívite Volendam v tomto období, môžete byť svedkami krásnych západov slnka a zároveň zápasu s nepredvídateľným počasím.

Zima v Holandsku prináša tradične najchladnejšie a nepríjemné počasie. Áno, aj v Volendame má zima výrazné mrazivé zimy, kde teploty sa pohybujú okolo 5°C. Počasie však nemusí byť vždy ostro, a preto si môžete vychutnať slnečné počasie a pokochal sa riekou, ktorá sa zmrazila, alebo si vychutnajte pohár horúceho kakaa v niektorom z miestnych kaviarní.

Celkovo môžeme povedať, že Volendam je nádherným miestom s množstvom okolitých prírodných krás, históriou a kultúrou a počasím, ktoré dokáže prekvapiť. A preto neváhajte a vyberte si tú správnu sezónu pre vašu návštevu tohto nádherného mestečka na brehu Severného mora.


Dovolenka Holandsko Volendam


Dovolenka v Holandsku ponúka mnoho atrakcií a prekvapení, z ktorých jedným z nich je aj mestečko Volendam. Toto malebné rybárske mestečko sa nachádza len niekoľko kilometrov od Amsterdamu a je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine. S jeho historickou atmosférou, krásnymi výhľadmi na more a tradičnými kostýmami, Volendam je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú nádhernú miestnu dovolenku.

Malo by sa dodať, že Volendam bol kedysi významným centrom rybolovu a lodnej dopravy, ale dnes je to hlavne turistické centrum. Tento obľúbený výletný cieľ je ideálny pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestneho života a tradícií. Známe je mestečko najmä pre svoje tradičné oblečenie a nádherné drevené domy s špičatými strechami.

Prechádzka po meste je jedinečným zážitkom. Chodníky sú plné malých obchodov a reštaurácií, kde sa môžete ochutnať tradičné holandské jedlá a miestne ryby. Ak ste milovníkmi zaujímavého a netradičného obchodovania, navštívte trh s krvavými klobásami, kde sa predávajú tradičné holandské delikatesy.

Nevyhnutnou zastávkou v meste je aj múzeum Volendam, ktoré predstavuje históriu a kultúru mestečka. Okrem prehliadky múzea si môžete obliecť aj tradičné kostýmy a zobraziť sa v nich na fotografiách.

Pokiaľ máte radi prechádzky okolo prírodných scenérií, zvoľte si prechádzku po malebnom prístave. Tu si môžete vychutnať krásne výhľady na more a poobzerať sa na tradičné lode, ktoré ťahajú svoje siete na ryby. Ak po niekoľkých hodinách prechádzky potrebujete zastaviť a oddýchnuť si, skúste tradičné holandské špeciály a miestne pivo v jednej z reštaurácií na brehu mora.

Celkovo, Volendam predstavuje nesmierne zaujímavú a netradičnú stránku Holandska. Užite si ho v plnej kráse vďaka jeho tradičným kostýmom, historickému charakteru a kráse prírody. Dovolenka Holandsko Volendam skutočne stojí za to a uspokojí tu svoje potreby každý typ turistu, teda aj Vás.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky