Hľadajte najekonomickejšie lety

Francúzsko Le Havre

Letenka Francúzsko Le Havre


Francúzsko má mnoho krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť a Le Havre je jedným z nich. Táto prístavné mesto sa nachádza v Normandii v severozápadnej Francúzsku a je známe svojou architektúrou a krásnym pobrezím. Pre tých, ktorí by radi navštívili toto fascinujúce mesto, existuje mnoho možností na kúpu letenky.

Možnosti leteniek do Le Havre sú rôzne. Väčšina letov však ide zo Severoameriky do Paríža a potom cestujúci musí prejsť ďalších asi 200 kilometrov na západ do Le Havre. Niektoré spoločnosti, ako napríklad Air France, Brit Airways alebo Delta Air Lines, sú najlepšie možnosti, pretože ponúkajú pravidelné lety do Paríža.

Cestujúci, ktorí hľadajú pravidelný let z miest, ako sú New York alebo Miami, by mali zvážiť letecké spoločnosti ako Norwegian a Wow Air, ktoré ponúkajú lacnejšie letenky s prestupom v Reykjavíku. Mnoho ďalších spoločností však ponúka lety do Paríža z rôznych miest celého sveta, a preto je dobré kontaktovať cestovné kancelárie, aby ste našli najlepšiu letenku.

Keď prídete na letisko v Paríži, k dispozícii je mnoho možností ako sa dostať do Le Havre. Najjednoduchšou možnosťou je prenajať si auto a vydať sa na cestu, ktorá trvá asi dve hodiny. K dispozícii je však aj možnosť prejsť približne 2 hodiny vlakom alebo autobusom.

Le Havre je fascinujúce mesto s dlhou históriou a krásnymi plážami. Najlepší čas na návštevu tohto miesta je v lete, kedy sa môžete kúpať a relaxovať na pláži a vychutnávať si krásny výhľad na kanál La Manche.

Okrem krásnych pláží sa v Le Havre nachádza množstvo miest na návštevu vrátane múzeí, parkov a historických pamiatok. Napríklad, môžete navštíviť Maison de l'Armateur, ktorá je replikou domu, ktorý patril majiteľovi lodí z 18. storočia. Taktiež je tu muzeum námorného priemyslu, kde si môžete prezrieť históriu miesta ako prístavného centra pre miesty z rôznych krajín.

Celkovo, Le Havre je určite miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, ak sa chystáte navštíviť Francúzsko. S množstvom možností na letenky a prijateľných cenách, tento kúsok Francúzska stojí za návštevu.


Ubytovanie Francúzsko Le Havre


Le Havre je mesto v severozápadnej Francúzsku, nachádzajúce sa na brehu Lamanšského prielivu. Toto mesto, ktoré bolo založené v 16. storočí, je známe svojou architektúrou a významnými pamiatkami.

Ak hľadáte ubytovanie v Le Havre, máte na výber množstvo možností.

Hotely

Mesto Le Havre má množstvo hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie vo všetkých cenových kategóriách. Od malých, rodinných hotelov až po luxusné hotely s výhľadom na Lamanšský prieliv. Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti centra mesta a turistických atrakcií.

Apartmány

Ak preferujete viac autonómie a súkromia, môžete si rezervovať apartmán. V meste nájdete množstvo apartmánov, ktoré sú vhodné pre páry, skupiny aj rodiny s deťmi. Apartmány sú vybavené kuchynským kútom, kde si môžete pripraviť jedlá podľa vlastnej chuti.

Hostely

Pre turistov s menším rozpočtom sú hostely ideálnym riešením ubytovania. V Le Havre nájdete niekoľko hosteľov, ktoré ponúkajú ubytovanie v spoločných izbách aj v izbách pre jednu až dve osoby. Hostely sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a ponúkajú väčšinou kuchynku, kde si môžete pripraviť jednoduché jedlá.

Airbnb

Airbnb je populárna možnosť ubytovania v súčasnej dobe. V Le Havre nájdete množstvo možností ubytovania cez Airbnb. Ponuky sú rôznorodé - od súkromných izieb v bytoch a domoch po celé apartmány. Airbnb vám umožňuje zážiť mesto ako domáci a nielen ako turista.

Ako si vybrať ubytovanie?

Pri výbere ubytovania v Le Havre záleží na vašich preferenciách, pláne pobytu aj rozpočte. Dôležité je zvoliť si ubytovanie, ktoré bude blízko turistických atrakcií alebo hlavných staníc vo verejnej doprave. Ak si rezervujete ubytovanie cez Airbnb, nezabudnite sa pozrieť na recenzie iných hostí, ktorí dané ubytovanie už v minulosti využili.

Spolu s výberom ubytovania si môžete zvoliť aj ďalšie služby, ako sú raňajky, parkovanie, alebo iné zariadenia, ktoré vám vám spríjemnia pobyt v meste Le Havre.


Počasie Francúzsko Le Havre


Le Havre je mesto na západnom pobreží Francúzska a má veľmi oceánske podnebie. Počasie v Le Havre sa líši v závislosti od ročného obdobia, ale väčšinou je mierne a vlhké.

V lete je v Le Havre mierne teplé, s priemernou teplotou okolo 20-23 stupňov Celzia. Väčšina dní je zväčša slnečná, ale môže sa vyskytnúť aj dážď, ktorý trvá len krátku dobu. Najväčšie množstvo zrážok sa v lete zvyčajne vyskytuje v júli.

Jeseň v Le Havre je vlhká a počasie sa mení veľmi často, s teplotami medzi 10-15 stupňami Celzia. V tomto období sa najčastejšie vyskytuje dážď, či už je to blízko mora alebo v meste, takže by ste mali byť pripravení.

Zima v Le Havre je vlhká a chladná s teplotami medzi 5-8 stupňov Celzia, ale zriedkavo klesne pod mraze. Najväčšie množstvo zrážok padá počas tohto ročného obdobia, zvyčajne od novembra do marca, takže budete potrebovať teplé oblečenie a obuv na ochranu pred dažďom.

Jar v Le Havre je mierne teplá s priemernou teplotou okolo 15-18 stupňov Celzia. V tomto období sa počasie mení veľmi často, ale zvyčajne nie je natoľko vlhké ako v jeseň. Ako jarné mesiace pokračujú, teploty sa zvyčajne zvyšujú.

Celkové počasie v Le Havre je ovplyvnené Teplým prúdom z Mexického zálivu, ktorý prúdi pozdĺž pobrežia európskej západnej časti. Tento prúd umožňuje miernejšie teploty a menej extrémne počasie ako v mnohých iných oblastiach rovnakej zemepisnej šírky.

Ak si chcete užiť lepšie počasie v Le Havre, najlepší čas na návštevu je v lete, keď je tam teplé a slnečné počasie. Ak však radšej preferujete menej turistov a menej tepelných vplyvov, jeseň a jar môžu byť skvelou voľbou. V každom prípade by ste mali byť pripravení na všetky typy počasia, pretože počasie v Le Havre sa môže meniť veľmi rýchlo.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Le Havre


1. Aké je letecké spojenie medzi Le Havre a Slovenskom?
- Nie sú priame letecké spojenia medzi Le Havre a Slovenskom. Najlepšou možnosťou je preto lietať na Paríž a odtiaľ si prenajať auto alebo použiť verejnú dopravu.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Le Havre?
- Najlepšie obdobie na návštevu Le Havre je od mája do septembra, keď je teplejšie a menej daždivé počasie.

3. Sú v Le Havre nejaké historické pamiatky?
- Áno, v Le Havre sa nachádza niekoľko historických pamiatok, napríklad katedrála Notre-Dame, múzeum André Malraux alebo Fort Sainte-Adresse.

4. Kde sa dá v Le Havre najlepšie nakupovať?
- Najlepším miestom na nákupy v Le Havre je centrum mesta, kde sa nachádza množstvo obchodov s oblečením, obuvou, doplnkami a potravinami.

5. Aké sú otváracie hodiny väčšiny obchodov v Le Havre?
- Väčšina obchodov v Le Havre pracuje v pracovné dni od pondelka do soboty v čase od 9:00 do 19:00 a v nedeľu sú zvyčajne zatvorené.

6. Ako sa dostať z letiska v Paríži do Le Havre?
- Najjednoduchšou možnosťou je prenajať si auto alebo využiť verejnú dopravu - z letiska Charlesa de Gaullea alebo Orly sa dá dostať vlakom do Le Havre s prestupom v Paríži.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Le Havre?
- V Le Havre nájdete viacero hotelov a apartmánových domov, ako aj ubytovanie v súkromi a kempoch.

8. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v okolí Le Havre?
- V okolí Le Havre je veľa miest na návštevu, vrátane slávneho pokojového múzea v Caen, kláštora Mont Saint-Michel alebo krásneho prímorského mesta Honfleur.


Dovolenka Francúzsko Le Havre


Le Havre je prístavné mesto nachádzajúce sa na severozápade Francúzska, ktoré sa v poslednej dobe stalo populárnym cieľom pre turistov, ktorí sa chcú pokochať krásou krásnych pláží, architektúry a histórie tohto úžasného mesta.

Le Havre je najväčším prístavom krajiny, ktorý bol počas druhej svetovej vojny silne poškodený, no vďaka umeleckému dielu architekta Augusta Perreta bol obnovený do svojej pôvodnej krásy a stal sa svetovým dedičstvom UNESCO.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste sa mali vydať na dovolenku práve do Le Havre, sú jeho pláže. Môžete si zvoliť medzi niekoľkými plážami, vrátane kamenistej pláže St. Adresse, pláže Bon Secours a pláže Les Regates, ktoré sú ideálne pre romantické večerné prechádzky, rodinné výlety a vodné športy.

Ak ste milovníkom histórie, nemali by ste vynechať prehliadku katedrály Notre-Dame, ktorá bola tiež zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO a je ukážkou gotickej architektúry.

Okrem toho, Le Havre má aj množstvo ďalších zaujímavých miest, ktoré treba navštíviť, ako napríklad Muzeum Marítnej histórie, ktoré vám ponúkne príležitosť vidieť námorné zbrane, uniformy a schopnosti, ktoré boli potrebné na plavbu po oceáne, výstavu moderného umenia v Centre André Malraux, ktoré ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého milovníka umenia a aj každoročne sa tu koná Festival Západného svetla, ktorý každoročne privádza do mesta tisíce návštevníkov.

Dovolenka v Le Havre bude pre vás príležitosťou objavovať všetky tieto zaujímavosti, ktoré mesto ponúka a prežiť krásne, kvalitné chvíle s rodinou alebo priateľmi, ktoré vám navždy ostanú v spomienkach. Vychutnajte si jedinečnú atmosféru tohto nádherného mesta a vstúpte do duše Francúzska.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky