Hľadajte najekonomickejšie lety

Filipíny Tagaytay

Počasie Filipíny Tagaytay


Filipíny sú rajom pre každého, kto si chce užiť nezabudnuteľné dobrodružstvo a pre kohokoľvek, kto si chce len tak oddýchnuť na pláži. Avšak, keď príde na počasie, toto ostrovné kráľovstvo môže byť prekvapením. Krajina má totiž rôzne klimatické podmienky, ktoré v jednom meste môžu byť odlišné od iného.

Tagaytay je jedným z najpopulárnejších miest na Filipínach pre turistov, ktorí si chcú užiť prírodnú krásu a chladné počasie. Leží v provincii Cavite, asi hodinu jazdy juhozápadne od metropoly Manily.

Tagaytay je preslávené pre svoje čerstvé ovocie a zeleninu, množstvo rybníkov a exotických rastlín. Je tiež obľúbené pre svoj pohľad na Taal, najmenší sopečný ostrov na svete, ktorý sa nachádza v oblasti jazera Taal. Počasie v Tagaytay výrazne súvisí s nadmorskou výškou, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 600 až 700 metrov nad morom.

Počas leta na Filipínach, ktoré trvá od marca do júna, teploty v Tagaytay dosahujú približne 29 stupňov Celsius. V noci môže byť chladné až na 22 stupňov Celsius, vrátane sviežeho vánku. Toto slnečné počasie mnohých turistov priláka k príjemnej prechádzke ružou vetrov, ktorú možno nájsť v Calamba Road.

Od júna do septembra sa na Filipínach vyskytujú monzúnové dažde a strmy klesajú teploty na 22 - 25 stupňov Celsius. Daždivé obdobie má obrovský vplyv na okolitú prírodu, zeleň je takmer úplne zelená a je z toho dôvodu vhodné pre turistov, ktorí hľadajú miesto na relax.

Zima sa v Tagaytay začína vo februári a končí v apríli a vrcholí importovanými kvetmi, ktoré sa na tejto oblasti vyskytujú. Teploty v tomto období sa pohybujú od 18 do 22 stupňov Celzia.

V zásade by ste mohli navštíviť Tagaytay kedykoľvek počas roka. Nevieme, kedy môže prísť dažďový vietor alebo kedy sa počasie rýchlo zmení, ale aj tak si môžete vždy užiť čerstvé ovocie a chladné počasie. Akonáhle sa na toto miesto rozhodnete ísť, môžete sa vždy spoľahnúť na to, že vás čaká úchvatná príroda a fantastická atmosféra.


Ubytovanie Filipíny Tagaytay


Filipíny sú známe svojim krásnym prírodným prostredím, kultúrnym dedičstvom a fascinujúcim zákutiam. Medzi najobľúbenejšie miesta patria tiež Tagaytay, ktoré sa nachádza na ostrove Luzón. Mesto je obľúbené pre jeho výhľady na Taal kráter a jeho pohodové a chladné klima, ktoré ponúka útočisko pred teplými teplotami v iných častiach Filipín.

Ak plánujete navštíviť Tagaytay, určite budete potrebovať ubytovanie. Pôsobivé hotely a resorty tu nájdete hneď vedľa krátera, ako aj v oblastiach s výhľadom na jazero Taal. Medzi najlepšie miesta na ubytovanie patrí:

1. Taal Vista Hotel Tagaytay: Tento hotel sa nachádza iba niekoľko metrov od krátera a ponúka úchvatné výhľady na jeho krajinu. Je to luxusné a historické miesto s množstvom zaujímavostí.

2. Summit Ridge Tagaytay: Tento štýlový hotel ponúka prvotriedne ubytovanie a krásne výhľady na jazero Taal. Nájdete tu tiež fitness centrum a malé obchody.

3. The Lake Hotel Tagaytay: Hotel ponúka nádherné izby, ktoré sú vybavené moderným nábytkom a vyzerajú dobre. Výhľady na jazero Taal sú úchvatné a hotel pozostáva z množstva zariadení pre hostí.

4. Nurture Wellness Village: Tento kúpeľný resort je ideálny pre tých, ktorí hľadajú oddych od rušnej Vietnamská. Ponúka wellness služby a zdravé jedlo. Okrem toho je tu množstvo zábavy a kultúrnych aktivít.

V každom z týchto hotelov sa na váš prichádzajúci pobyt pozrú so záujmom a určite urobí vašu dovolenku na Filipínach nezabudnuteľnou. Medzi zariadenia patriace do vyššej cenovej kategórie, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a dokonalý zážitok v Tagaytay, patria spa inštitúcie a veľa zábavy. Je však potrebné si pamätať, že aj lacné hotely a penzióny by vám uspokojili vaše potreby a poskytli vám pohodlie a dostupné ubytovanie.

Tagaytay ponúka množstvo možností na ubytovanie v každom rozpočte a každej kategórii, či už hľadáte luxusné zariadenia alebo dokonalú cenu. Ak sa chystáte na Filipíny, nezabudnite zahrnúť Tagaytay do svojho plánu a užite si dokonalú dovolenku, ktorú vám ponúka toto krásne miesto.


Letenka Filipíny Tagaytay


Ak hľadáte miesto na oddych na Filipínach, môžete zvážiť návštevu Tagaytayu. Nachádza sa v provincii Cavite, približne 1 a pol hodiny jazdy od Manily, a je známe svojimi krásnymi výhľadmi na sopku Taal a okolitú krajinu.

Prvým krokom na ceste do Tagaytayu je nájsť vhodnú letenku. Mnoho celosvetových leteckých spoločností ponúka lety do Manily z rôznych miest na svete. Ak ste v Európe, najlepšie je zvoliť let z najbližšieho väčšieho medzinárodného letiska, ako je napríklad letisko Frankfurt am Main.

Z Manily môžete pristúpiť k trajektu na ostrov Luzon alebo si najať miestny dopravný prostriedok. Ak cestujete súkromne, môžete si prenajať vozidlo a podniknúť si pohodlnú jazdu do Tagaytayu.

Po príchode do Tagaytayu si budete môcť vychutnať krásny pohľad na sopku Taal, ktorý sa nachádza v kráteri aktívneho vulkánu. Môžete si prejsť horskými chodníkmi, ktoré vedú k sopke Taal, alebo navštíviť niektoré z miestnych pamiatok, ako je napríklad kostol Nuestra Señora de Manaoag či park Sky Ranch.

Okrem túr po sopke a krásnych výhľadov môžete v Tagaytaye užiť aj miestnu kuchyňu. Tagaytay je známe svojimi čerstvými ovocnými trhmi, miestnymi dezertmi a pikantnými jedlami.

Celkovo je Tagaytay ideálne miesto na oddych od rušnej Manily a ponúka množstvo miest na objavovanie a relax. Ak hľadáte letenku na Filipíny a zvažujete návštevu Tagaytayu, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Tagaytay


1. Ako sa dostanem z Manily do Tagaytay?

Odpoveď: Najlepším spôsobom je vziať autobus alebo van z Manily do Tagaytay. Cesta by mala trvať približne 2 - 3 hodiny, v závislosti od dopravy.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Tagaytay?

Odpoveď: Najlepšie obdobie pre návštevu Tagaytay je od novembra do februára. Vtedy je tu s najväčšou pravdepodobnosťou suché počasie a teploty sú prijateľné.

3. Aké sú najlepšie atrakcie v Tagaytay?

Odpoveď: Medzi najlepšie atrakcie v Tagaytay patrí Taal Lake, Taal Volcano, Picnic Grove, Sky Ranch, Caleruega Church a Sonya's Garden.

4. Aké je klima v Tagaytay?

Odpoveď: Tagaytay má subtropické klima so striedavými dažďami a suchými obdobiami. Teploty sa pohybujú od 20°C do 28°C počas dňa a od 15°C do 23°C v noci.

5. Kde sa dá dobre jesť v Tagaytay?

Odpoveď: V Tagaytay sú mnohé reštaurácie, kde sa dá dobre jesť. Medzi najpopulárnejšie patrí Antonio's, Balay Dako, Breakfast at Antonio's, Fire Lake Grill a Cafe Voi La.

6. Ako sa dá ušetriť na ubytovaní v Tagaytay?

Odpoveď: Najlepšie je hľadať ubytovanie na internete a vyberať hotely alebo apartmány, ktoré majú zľavy pre skupiny alebo rezervujte v nízkej sezóne a mimo víkendov.

7. Má Tagaytay pláže?

Odpoveď: Nie, Tagaytay nemá pláže, ale má krásne výhľady na Taal Lake a Taal Volcano.

8. Kde sa dajú zohnať suveníry v Tagaytay?

Odpoveď: Najlepšie miesta na získanie suvenírov v Tagaytay sú Picnic Grove, Olivarez Plaza a Mahogany Market.


Dovolenka Filipíny Tagaytay


Tagaytay je krásne letovisko na Filipínach, ktoré sa nachádza v provincii Cavite. Mesto je známe svojou nezameniteľnou prírodou a obzorom, ktorý pohľady úplne uchváti. Tagaytay je len zhruba hodinovú jazdu autom od Manily, a tak je perfektnou možnosťou na dlhší víkendový pobyt.

Jedným z najlepších miest v Tagaytay je skutočne impozantný vulkán Taal. Tento aktívny vulkán je obrovským magnetom pre turistov a ponúka nádherné výhľady z rôznych bodov pohľadu. Ak chcete zažiť niečo skutočne jedinečné, môžete sa dokonca vydostať na návštevu Taal Volcano Island. To je otvorená diera v strede jazera Taal, a jedinečný prírodný výtvor na Filipínach.

Okrem toho, mesto má tiež množstvo nadherných parkov a záhrad, v ktorých si môžete užiť piknik, relaxovať alebo si naplno vychutnať pokoj Tagaytay. Jedným z najlepších je Picnic Grove, ktorý ponúka nádherné výhľady a nekonečné množstvo atrakcií pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Môžete si tu zahrať hry na tráve, jazdiť na koňoch alebo sa jednoducho zabaviť s rodinou.

Keď sa rozhodnete, že sa chcete trocha pustiť do adrenalínových zážitkov, môžete si zvoliť tzv. zipline, ktorý ponúka nádherný pohľad na celé mesto, ale aj na ázijské krajiny. Môžete sa tu dokonca zúčastniť aj streta s tigrom alebo leteckého obhliadky.

Samozrejme, nezabudnite ochutnať miestnu kuchyňu. Tagaytay ponúka široký výber miestnych jedál, ale aj medzinárodné kuchyne, ktoré si môžete vychutnať v miestnych reštauráciách.

Ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku s niečím pre každého, Tagaytay je skutočne ideálnym miestom na prežitie svojho pobytu. S krásnou prírodou, atrakciami a nádherným obzorom, Tagaytay ponúka dokonalé útočisko od zhonu veľkomesta. Určite si Tagaytay nemôžete nechat ujsť!


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky