Hľadajte najekonomickejšie lety

Filipíny Mount Pulag

Dovolenka Filipíny Mount Pulag


Úžasná a nevšedná dovolenka na Filipínach - výstup na Mount Pulag.

Mount Pulag je nejvyšší vrchol na ostrově Luzon v severní části Filipín. S výškou 2 922 metrů nad mořem představuje nejen nadmořskou výšku, ale také pozoruhodnou přírodní krásu v oblasti Cordillera Mountains. Tuto překrásnou oblast můžete navštívit a vystoupit na vrchol v rámci jednodenního výletu.

Výstup na vrchol je fascinující i pro vyznavače turistiky, takže zde mají lidé z celého světa možnost vyrazit na nezapomenutelný výlet a poznat dokonalost této oblasti. Některé cesty se táhnou až přes 3000 kilometrů a umožňují návštěvníkům vidět řadu dalších zajímavých míst.

Vstupuje se do oblasti přes správu regionálního centra, hlavního města provincie Benguet. Zde si můžete zapůjčit turistického průvodce, abyste se mohli bez problémů dostat na samotný vrchol. Turistická cesta může trvat až 4-5 hodin, takže si připravte dostatečně pití a jídlo.

Cesta se dá většinou absolvovat bez speciálního vybavení, ale pokud chcete maximálně užít ze svého výletu, doporučujeme si připravit vhodné turistické vybavení. Pokud si chcete zažít spoustu adrenalinu při cestě, můžete zvolit i adrenalinovou variantu a vyrazit s drakama nebo se vzdušnou lanovkou na vrchol hory.

V závislosti na sezóně můžete na vrcholu uvidět i sníh, takže si i v horkém období připravte teplý oblečení. Výhled z vrcholu je kouzelný a naprosto úchvatný, a stojí tedy určitě za návštěvu kokpit zblízka.

Filipíny jsou malebná destinace, plná překrásné přírody a třpytivých pláží, ale výstup na Mount Pulag nabízí také neuvěřitelný náhled na zvláštní a nevšední krásy této země. Takže neváhejte a vyražte na tenhle úžasný výlet.


Počasie Filipíny Mount Pulag


Filipíny, krajina rozkladajúca sa na viac ako 7000 ostrovoch, sú známe svojou krásnou prírodou a rôznorodosťou klimatických podmienok. Jedným z najvyšších a najkrajších vrcholov, ktoré sú na Filipínach k dispozícii pre horolezcov a turistov, je Mount Pulag.

Mount Pulag je najvyššou horou v oblasti Cordillera na severnej Luzone, s nadmorskou výškou 2922 metrov. Pre turistov ponúka nádhernú scenériu, nezabudnuteľný výhľad a príležitosť k tomu, aby sa dostali na najvyšší vrchol v tejto oblasti.

Vzhľadom na geografickú polohu Filipín, kde sezóna dažďov prechádza od mája do novembra, je počasie Mount Pulag ovplyvnené monzunovým obdobím. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 5 °C v noci a okolo 15 °C počas dňa, ale tieto hodnoty môžu v závislosti od nadmorskej výšky dosahovať fakticky značne nízke teploty. Horolezci a turisti by si mali plánovať svoju túru okolo mesiaca februára a marca, keď sa ukazuje najvýhodnejšie obdobie, keďže sa dostáva do obdobia vrcholovej sucha, čo určuje najpríjemnejšie podmienky pre výstup.

Priemerné množstvo zrážok na Mount Pulag sa pohybuje okolo 250 - 300 mm ročne, ale táto hodnota sa výrazne líši od ročných období. V období dažďov môže túry znehodnocovať sťažená viditeľnosť a niektoré úseky cesty sa stanú ťažkými z dôvodu prítomnosti bahna. Preto je dôležité, aby sa turisti pred plánovaným výstupom na Mount Pulag poriadne informovali o počasí a ideálnych obdobiach pre plánovanie výstupu.

Nestabilná a priemerná kvalita infraštruktúry na Mount Pulag robí výstup na horu výzvou, ale táto výzva je odmenená úžasnými scenériami a prírodnou krásou, ktoré sa na výškach nad 2900 metrov nachádza. Turisti a nadšenci horolezectva by určite mali urobiť túto trasu, ktorá je doslova jednou z najkrajších trás na Filipínach.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Mount Pulag


Čo je Mount Pulag?

Mount Pulag je nejvyšší vrchol Luzonu, Filipín a třetí nejvyšší vrchol země s výškou 2 926 metrů nad mořem.

Kde se nachází Mount Pulag?

Nachází se v provincii Benguet na severu Filipín.

Jak dlouho trvá výstup na Mount Pulag?

Výstup na Mount Pulag trvá obvykle 4-6 hodin podle počasí a fyzické zdatnosti turistů.

Jaké jsou požadavky pro výstup na Mount Pulag?

Turisté by měli být fyzicky zdatní a zvládat chůzi v horách. Kromě toho musí mít povolení k horolezectví od místních úřadů a ubytování na zkoušku fyzické zdatnosti.

Jaké jsou nejlepší měsíce pro výstup na Mount Pulag?

Nejlepší měsíce pro návštěvu Mount Pulag jsou únor a březen, kdy je nejmenší množství dešťových srážek a nejlepší viditelnost.

Je nutné si předem zarezervovat výstup a ubytování na Mount Pulag?

Ano, doporučuje se rezervovat výstup a ubytování předem, ať už prostřednictvím oficiálních turistických agentur nebo samostatně přímo u místních úřadů.

Kolik stojí výstup na Mount Pulag?

Náklady na výstup na Mount Pulag se liší v závislosti na zvoleném způsobu dopravy, ubytování a stravování. Obvykle se pohybují v rozsahu od 1 500 do 3 000 pesos (asi 750 až 1 500 korun) za osobu.

Je na Mount Pulag výhled na východ slunce?

Ano, Mount Pulag je populární destinací pro sledování východu slunce a nabízí krásné výhledy na okolní krajiny a horské scenérie.

Je na Mount Pulag povoleno tábořit?

Ano, turisté mohou tábořit na vyhrazených místech, ale musí si předem zajistit povolení od místních úřadů a dodržovat pravidla pro ochranu přírodního prostředí.

Jakou teplotu mohu očekávat na Mount Pulag?

Teplota na Mount Pulag se během dne pohybuje od 10 do 20 stupňů Celsia, ale v noci může klesnout až na nulu nebo pod nulu. Doporučuje se vhodné oblečení a vybavení pro zimu.


Letenka Filipíny Mount Pulag


Filipíny sú nádhernou krajinou v juhovýchodnej Ázii a každý, kto hľadá dovolenku v tropickom raji, by sa tam mal pozrieť. Medzi mnohé miesta, ktoré stoja za návštevu na Filipínach, patrí aj vrchol Mount Pulag, ktorý je úžasným miestom pre všetkých prírodovedcov a cestovateľov.

Mount Pulag sa nachádza v oblasti Cordillera, v severnom Luzonu, najväčšom ostrove Filipín. Na vrchole sa nachádza jedna z najväčších oblastí kriedových skál v Ázii, ktorá sa ukryla pod nadmorskou výškou 2922 metrov nad morom.

Výstup na Mount Pulag je celkom náročný, ale to, čo vám ponúka, stojí za to. Cestou sa ponúkajú krásne výhľady na čarovné a nezabudnuteľné miesta, ktoré sa nachádzajú v okolí vrcholu. Po výstupe na vrchol sa môžete usadiť a obdivovať nádherný výhľad na západ slnka, čo je niečo, čo si určite zamilujete.

Ak ste milovníkmi prírody, Mount Pulag je tiež výborným miestom, kde môžete vidieť niektoré z najrôznejších druhov rastlín a živočíchov. Podnebie je tu celkom chladné a vlhké, ktoré umožňuje rast rôznych druhov rastlín vrátane brusníc a mnohých druhov machov. Všetky tieto faktory robia z Mount Pulag ideálne miesto na turistiku a pobyt v prírode.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mount Pulag, je potrebné sa riadiť určitými pravidlami a prinášať so sebou všetok potrebný zariadenie a vybavenie pre výstup.

Najdôležitejšou vecou, ktorú musíte mať pri sebe, je batoh. Vám neťažký batoh, do ktorého si môžete ukladať všetky dôležité veci, napríklad vodu, jedlo, kabát, prenosnú lampu a prípadne aj stan a spacák. Tiež by ste mali mať po ruke veľa vody, pretože chodenie v horskom teréne vyžaduje viac hydratácie.

Výstup na Mount Pulag vyžaduje určitú fyzickú kondíciu, ale ak máte túto vec v poriadku, tak sa pripravte na úžasný zážitok. Keďže bola táto oblasť nedávno otvorená pre turistiku, odporúča sa si zabezpečiť až tri mesiace pred návštevou on-line vstupenku, aby ste sa vyhli zbytočnému stresu a čakaniu na mieste.

Väčšina letov do Manily, hlavného mesta Filipín je značne dostupná, pretože existuje veľa medzinárodných letových spoločností, ktoré ponúkajú cenovo dostupné letenky. Ak sa chcete dostať na miesto určenia rýchlo a efektívne, potom by ste mali zvážiť, že si zakúpite letenky cez internet.

Výstup na Mount Pulag a návšteva Filipín môžu byť pre vás nezabudnuteľným zážitkom, ktorý by ste si mali určite zapište na svoj bucket list. Poznávanie krásnej a úchvatnej lokality, kde sa nachádza Mount Pulag a neustále sa zdokonaľujúce turistické miesto, vám ponúkne skutočnú príležitosť stráviť nezávislý čas v prírode a precítiť tu najúžasnejšie okamihy.


Ubytovanie Filipíny Mount Pulag


Mount Pulag je najvyšší vrchol Filipín a jeden z najobľúbenejších miest pre turistov na tomto ostrovníkom. Nachádza sa na severe Luzonu v pohorí Cordillera. Ubytovanie na Mount Pulag je k dispozícii v okolí hory, kde sa nachádza niekoľko kempov a turistických zón.

Jednou z možností je ubytovanie v kempoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hory. Tieto kempy ponúkajú jednoduché zariadenia, ako sú stanové chatky a spoločné sociálne zariadenia. Kempy sú dobre vybavené pre turistov, ktorí plánujú vystúpiť na vrchol Mount Pulag. Hostia môžu využívať základné vybavenie, ako sú kuchynky a ohniská na prípravu jedál.

Ak hľadáte niečo pohodlnejšie a luxusnejšie, existujú aj hotely a penzióny v blízkosti hory. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú komfortné izby a množstvo zariadení, ako sú reštaurácie, obchody a rôzne aktivity. Okrem toho si môžete objednať aj prehliadky a výlety, ktoré vám pomôžu spoznať miestne kultúrne dedičstvo a krásu pohoria Cordillera.

Strava je dôležitou súčasťou každého výletu a ubytovanie na Mount Pulag ponúka množstvo miestneho jedla a vnútroštátnej kuchyne. Môžete ochutnať jedlá, ako je Pinakbet, ktorá obsahuje zeleninu a morské plody, alebo Inihaw na Baboy, ktoré je grilované bravčové mäso amestom. Ak hľadáte niečo sladké a chladivé, pokojne si objednajte Halo-halo, ktorý je populárnym filipínskym dezertom.

Ubytovanie na Mount Pulag je viac ako len miesto na prespanie. Je to skúsenosť, ktorá vám umožní objaviť krásu Filipín a pohoria Cordillera. Bez ohľadu na to, či plánujete vystúpiť na vrchol hory alebo len objaviť miestne miesta a kultúru, ubytovanie na Mount Pulag je ideálnym miestom pre vás. Navštívte Mount Pulag a nechajte sa okúzliť krásami Filipín.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky