Hľadajte najekonomickejšie lety

Ekvádor Las Lajas Sanctuary

Dovolenka Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Ekvádor je jednou z najkrajších krajín Južnej Ameriky a každý rok pritahuje množstvo turistov zo celého sveta. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Las Lajas Sanctuary.

Las Lajas Sanctuary je kostol v Ekvádore nachádzajúci sa na hranici medzi Kolumbiou a Ekvádorom. Nachádza sa na úpätí Andách, v údolí Guitara, medzi mestečkami Ipiales a Pasto.

Tento nádherný kostol bol postavený na mieste, kde sa údajne zjavila Panna Mária. Kostol je vysoko nad údolím a ponúka návštevníkom úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Vnútri kostola nájdete nádherné vitráže a krásne sochy, ktoré sú vystavené po celom kostole. Kostol bol postavený v gotickom štýle a je obklopený nádhernou zelenou krajinou. Je to skutočne miesto pokoja a oddychu.

Návštevníci môžu navštíviť kostol počas celého roka. Najlepší čas na návštevu je však v letných mesiacoch, keď je počasie najpríjemnejšie a výhľady na okolitú krajinu najimpozantnejšie.

Okrem návštevy kostola môžete v okolí Las Lajas Sanctuary navštíviť aj množstvo iných miest. Medzi najznámejšie patrí Nariňo, kde si môžete pozrieť historické dedinky a zaujímavé miesta.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a naozaj si užiť krásy prírody, určite navštívte Las Lajas Sanctuary. Voľačo som zakódoval? :)


Počasie Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Ekvádor je krásna juhoamerická krajina, kde sa nachádza jeden z najväčších pútnických miest na svete - Las Lajas Sanctuary. Toto posvätné miesto sa nachádza v blízkosti mesta Ipiales, na juhu Kolumbie a pripomína návštevníkom kopu ozdobných sampónov, ktoré sa vznášajú nad skalami.

Počasie v okolí Las Lajas Sanctuary býva často zmenlivé, hlavne v zimných mesiacoch. Väčšina dňov je však teplých a slnečných, s priemerom okolo 25 stupňov Celzia. Najideálnejšie mesiace na návštevu sú január a február, keď sú dni jasné a s nízkou vlhkosťou, no aj v ostatných mesiacoch sa dá do pútnického miesta vybrať s miernymi teplotami.

Niektoré turistické spoločnosti odporúčajú návštevu počas letných mesiacov, no táto sezóna je známa aj zvýšenými zrážkami a býva dosť vlhko. V zime môže byť večer chladno a môže sa stať, že sa počasie zmení a začne pršať. Preto je dobré pred návštevou Las Lajas Sanctuary skontrolovať predpoveď počasia a pripraviť sa na rôzne počasie.

Okrem počasia by si navštívenie Las Lajas Sanctuary určite mal zabezpečiť aj dostatok času, aby si si mohol vychutnať krásne okolie a posvätné priestory, ktoré ti toto miesto môže poskytnúť. Milujúci pútnici z celého sveta sem prichádzajú každoročne v pútnických pochodoch, no ak sa rozhodneš pre návštevu, určite si na výletu užiješ mnoho zážitkov a zároveň posilníš svoju duchovnosť.

Ak sa ti bude dariť mať dobré počasie, môžeš sa tešiť nielen na krásne prechádzky v okolí Las Lajas Sanctuary, ale aj na nezabudnuteľný výhľad na okolitú krajinu. Toto miesto ti otvorí brány nielen k náboženskému pozemku, ale aj k prírodnému divu, ktorým je Ekvádor.


Ubytovanie Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Las Lajas Sanctuary je jedno z najobľúbenejších miest na návštevu v Ekvádore. Toto miesto vyniká svojou nádhernou architektúrou a zaujímavou históriou. Nachádza sa v krajine Nariño v Kolumbii a je známe ako miesto zázrakov.

Sanctuary Las Lajas je postavená na útese nad riekou Guáitara a je známa svojou veľkoleposťou a architektúrou. Je to krásna katedrála, ktorá je postavená zo sedimentárnych hornín a nachádza sa medzi obcou Ipiales a hranicou s Ekvádorom. Táto katedrála bola postavená na mieste, kde sa podľa legendy zázračne zjavila Panna Mária a zázrakom zachránila život malému dieťaťu.

Cesta k Las Lajas Sanctuary je jednoduchá a pomerne rýchla. Cesta z Quita trvá asi 2 a pol hodiny a z Colombie menej ako hodinu.

Ubytovanie v Las Lajas Sanctuary je možné v hoteloch v bezprostrednej blízkosti tohto krásneho miesta. V Las Lajas Lodge ponúkajú rôzne druhy ubytovania a jedlo, čo robí z tohto miesta dokonalý kombináciu dovolenky a duchovného zážitku.

Ubytovanie v Las Lajas Lodge je veľmi komfortné a k dispozícii sú tam aj izby s výhľadom na Guáitaru a na katedrálu Las Lajas. Hostia môžu využívať služby kúpeľov, fitness stredísk a športových centier.

Ubytovanie v Las Lajas Lodge je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú upokojiť a prehĺbiť svoje duchovné zážitky. Človek tam môže cítiť absolútny pokoj a má možnosť uvoľniť napätie a znovu sa nabiť energiou.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete dotknúť Božej nádhery a získať duchovné zážitky, určite sa vyberte do Las Lajas Sanctuary. Toto miesto vám priniesne neuveriteľné zážitky a nezabudnuteľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Q: Čo je Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Ekvádor Las Lajas Sanctuary je kostol nachádzajúci sa v údolí rieky Guáitara v Ekvádore.

Q: Aké sú otváracie hodiny Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Ekvádor Las Lajas Sanctuary je otvorené každý deň od 6:00 do 19:00 hodín.

Q: Musí sa platiť vstupné do Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Nie, vstup do Ekvádor Las Lajas Sanctuary je bezplatný.

Q: Je potrebné dodržiavať nejaké špeciálne oblečenie v Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Áno, návštevníci by sa mali obliecť slušne a zakryť ramená a kolená.

Q: Je povolené fotografovať v Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Áno, fotografie sú povolené v Ekvádor Las Lajas Sanctuary, avšak blesk a profesionálne fotoaparáty sú zakázané.

Q: Existuje nejaká ubytovacia možnosť v Ekvádor Las Lajas Sanctuary?
A: Nie, v blízkosti Ekvádor Las Lajas Sanctuary nie sú žiadne hotely alebo ubytovacie možnosti.

Q: Je Ekvádor Las Lajas Sanctuary otvorené počas Vianoc alebo veľkonočného obdobia?
A: Áno, Ekvádor Las Lajas Sanctuary je otvorený aj počas sviatkov. Avšak, otváracie hodiny sa môžu meniť.

Q: Je v okolí Ekvádor Las Lajas Sanctuary niečo zaujímavého, čo by som si mal pozrieť?
A: Áno, v okolí Ekvádor Las Lajas Sanctuary sa nachádza mnoho prírodných krás a turistických atrakcií, ako napríklad jaskyne, termálne pramene a vodopády.


Letenka Ekvádor Las Lajas Sanctuary


Ak hľadáte miesto na relax, poznávanie zaujímavých miest a dych berúci výhľad, Ekvádor určite patrí medzi vaše možnosti. Jednou z najkrajších destinácií v krajine a určite jednou z najkrajších svätýň v Latinskej Amerike je Las Lajas Sanctuary.

Las Lajas Sanctuary sa nachádza v horskom údolí rieky Guáitara v krajine Nariño v juhu Kolumbie, ale nachádza sa veľmi blízko hraníc s Ekvádorom. Je to nádherná moderná bazilika s gotickým a neoklasicistickým štýlom, ktorá sa nachádza na mieste, kde sa v 18. storočí objavilo zhrozenie.

Legenda hovorí, že v roku 1754 dievča menom María Mueses de Quiñones a jej hluchonemý syn sa dostali do búrky a hľadali útočisko. Keďže bola temnota a dážď bol veľmi silný, María sa rozhodla zostanúť v kríkoch a modliť sa za záchranu. Po niekoľkých hodinách, keď sa víťazne prebúdzali služby, našli na tomto mieste zázrak kresťanského svätyne.

Bazilika Las Lajas je vynikajúcim príkladom nádherného spojenia medzi modernosťou a históriou. Najmä jej vnútorná výzdoba je zaujímavá a nádherná. Klenby v bazilike sú zladené s výnimočnými maľovanými obrázkami, ktoré sa dotýkajú križovania a legendy.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa dostať do Ekvádoru a navštíviť Las Lajas Sanctuary. Letisko v Quitu, hlavnom meste Ekvádoru, je asi 10 hodín cesty autom od baziliky, ale existujú aj priame lety z mesta Cali v Kolumbii. Najlepšou voľbou je však autobusová doprava, ktorá vám umožní vidieť krásy a prírodné scenérie na ceste.

Ak ste už navštívili Ekvádor a nevideli ste Las Lajas Sanctuary, nemali by ste váhať urobiť si výlet na tento krásny kostol a sviatok. Bazilika je nepochybne jedným z najomlátených miest na svete.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky