Hľadajte najekonomickejšie lety

Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)

Dovolenka Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


Ekvádor je země v Jižní Americe, kterou tvoří Andské pohoří, vlhké deštné pralesy a fascinující pobřeží Tichomoří. Jednou z nejvýjimečnějších přírodních oblastí Ekvádoru jsou Galapágy, neuvěřitelně krásné souostroví třinácti ostrovů, které jsou skutečným pokladem pro všechny milovníky přírody.

Galapágy jsou nejlepší turistickou destinací pro všechny, kdo hledají neuvěřitelné zážitky v chráněné přírodní rezervaci. Toto čisté a křišťálově čisté prostředí je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, z nichž některé lze vidět pouze zde. Například albatrosi, leguáni, mořské želvy a mnoho dalších.

Existuje mnoho důvodů, proč cestovat na Galapágy a každý z nich nabízí něco jedinečného a exkluzivního. Pro mnoho lidí je navštívít Galapágy zážitkem na celý život, protože se jedná o jedno z nejnádhernějších a nejzajímavějších míst na planetě Zemi.

Lidé mohou objevovat krásy přírody a tajemství života, zkoumat vodopády, zástupy teras, sopky a další zajímavé místa, která jim Galapágy nabízejí. Toto místo je skutečně fascinující a lidé mohou prozkoumat celé souostroví pomocí různých lodních výletů a turistických programů.

Galapágy jsou také místem, kde lze nalézt mnoho druhů rostlin a zvířat, které nejsou k nalezení nikde jinde. Kromě toho je to také místo, kde lze pozorovat zázračné přírodní jevy, jako jsou gejzíry, sopky a plynující hory.

Navíc jsou Galapágy proslulé také svou pláží, kde mohou turisté relaxovat a užívat si lahodné počasí na ostrovech. Mnoho lidí si tuto dovolenou užívá jako své vysněné odpočinkové místo, protože je zde naprostý pokoj a klid od městského shonu.

Skrze celý rok se zde konají nejrůznější akce a festivaly, na kterých lze poznat místní kulturu, tradice a rozmanitost života zdejších lidí, což je ještě větším důvodem, proč stojí za to navštívit Galapágy.

Kromě toho zdejší oblast nabízí také upoutávající možnosti potápění, při němž je možné pozorovat podmořský život, jako je mnoho druhů ryb, krabů a korálů, které lze vidět pouze zde.

Klíčem k tomu, aby z návštěvy na Galapágy byla úžasná zkušenost a nezapomenutelné zážitky, je dobrý průvodce a příprava. Takovou cestu je nutno pečlivě naplánovat, ale jistě stojí za to. Vystoupání se z běžného stereotypního života, poklidná pláž, nekonečné množství krásné přírody a mnoho dalších atrakcí určitě potěší všechny typy turistů a lidí hledajících dočasnou únikovku od ruchu velkoměst. Navštivte Galapágy a přesvědčte se o tom sami.


Letenka Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


Ekvádor a jeho ostrovy Galapágy (Galapagos Islands) sú jedným z najunikátnejších turistických miest na svete. Galapágy sú najkrajšou ukážkou biodiverzity a divočiny, ktoré nájdete na Zemi. Tieto ostrovy boli založené ako prvé národné parky sveta a sú domovom mnohým ohrozeným druhom ako je napríklad želva Galapagosská či leguán morský. Každý rok prichádza na ostrovy tisíce turistov, ktorí sa chcú dostať na túto neopakovateľnú destináciu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na Galapágy. Najlepšou voľbou je letenka z Ekvádoru. Väčšina turistov sa vyberá do Quito alebo Guayaquil. Z týchto miest môžete ísť priamo na ostrovy balíkom, ktorý zahŕňa let a ubytovanie. Týmto spôsobom si môžete byť istí, že sa na ostrovy dostanete a všetko bude v poriadku. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete plánovať svoj vlastný let a bývanie.

Letenky na Galapágy nie sú najlacnejšie. Avšak s včasnou rezerváciou a plánovaním, sa dajú kúpiť za rozumné ceny. Ceny leteniek súvisia s mnohými faktormi, ako napríklad sezóna, počet ľudí, ktorí cestujú s vami, a spôsob, akým sa rozhodnete cestovať.

Ak sa rozhodnete pre let z Quito alebo Guayaquil, trvá to približne 2 hodiny letu. Po prílete na ostrovy sa budete musieť zaregistrovať a zaplatiť vstupné poplatky. Následne si môžete užívať krásu a jedinečnosť ostrovov.

Zostáva otázkou, aký čas je ten najlepší na návštevu Galapág. Najlepšie obdobie na návštevu ostrovov je v období od decembra do maja, keď sú podmienky najlepšie na pozorovanie vtákov a zvierat. V tomto období je teplota dosť vysoká a môže byť aj vlhká, ale pre turistov je to dokonalé počasie na plávanie a potápanie.

V závere môžeme konštatovať, že cesta na Galapágy vás nezostane lacná, ale určite to stojí za to. Tieto ostrovy sú naozaj neopakovateľné a poskytnú vám nezabudnuteľné zážitky a nové pohľady na prírodu. Vyberte si tu správnu letenku a užite si úžasnú dovolenku na ostrovoch Galapágy.


Počasie Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


Galapagos Islands sú unikátnym miestom na Zemi. Nachádzajú sa asi 1000 km od pobrežia Ekvádoru a sú jedným z najkrajších miest na svete. Tieto ostrovy boli navštívené Charlesom Darwinom a jeho novátorský pohľad na biodiverzitu týchto ostrovov sa stala základom Jeho knihu "Pôvod druhov". Tieto ostrovy sú plné živočíšnych druhov, ktoré nie sú k nájdeniu nikde inde na svete. Tento krásny ostrov má tiež veľmi zaujímavé a unikátne počasie.

Galapagos Islands majú tropické a suché podnebie, ktoré sú dosť blízko rovníku, pritom neďaleko od chladných vôd juhozápadného Perua. Tieto faktory vytvárajú veľmi nestále počasie, s vysokou vlhkosťou a poveternostnými podmienkami. Okrem toho Galapagos ostrovy pozostávajú z 13 hlavných ostrovov a niekoľkých menších ostrovov a útesov, ktoré sú rozptýlené v tejto oblasti. Preto sú miestnymi obyvateľmi a návštevníkmi považované za "archipelag s tisíckami mikroklimatických zón".

Odtiaľto sa dá vyvodiť, že každý ostrov má svoje vlastné počasie. Zvyčajne ale v galapážskej oblasti existujú dve ročné obdobia: suché, kedy zvyčajne prší menej a vlhký, s vyššou mierou zrážok. Väčšina turizmu sa koncentruje na suché obdobie v období od júla do decembra, keď je oblasť suchá, veterná a založená na chladných vodách z peruánskej hranice. To znamená, že teploty sú v tomto období nižšie (od 24 ° C do 27 ° C) a voda je chladnejšia. Tieto podmienky sú ideálne pre potápanie sa a snorklovanie.

V období od januára do júna, je oblasť vlhšia a horúcejšia. Teploty sa môžu pohybovať od 30 ° C do 35 ° C, zato voda je o niečo teplejšia a vyskytuje sa tu množstvo dažďových zrážok a intenzívnejších búrok. Kým toto obdobie je slabším obdobím pre turistiku, sú to ideálne podmienky pre rozmnožovanie zvierat, návrat k morským riasam a prehliadky fytogeografických oblastí.

Pri návšteve Galapagos Islands, je dôležité si zobrať so sebou správne oblečenie. Jeho prvým krokom, aby ste sa uistili, že máte čistý a jasný pohľad na zvieratá a zero výskytu zlých pocitov. Dôležité je, aby vaše oblečenie bolo pohodlné a praktické. Mala by to byť vo vypálenej farbe, aby sa na vás neliala slnečná energie, ani nedochádzalo k akémukoľvek svieteniu. Širokej škále slnečných okuliarov a opác odporúčame farebné predmety, v ktorých bude pohodlné v morskej hladine a na pláži.

Celkovo je Galapagos Islands jedným z najkrajších a najneobvyklejších miest na zemi. Vzhľadom na to, že sú unikátny, je počasie v Galapagos Islands nestále, takže sa treba prispôsobovať podmienkam. Každý mesiac má svoje obdobie suchého a vlhkého obdobia, ktoré ovplyvnia klimatické podmienky ostrova. Napriek tomu, na týchto ostrovoch vždy existuje niečo zaujímavé pre každú návštevu, nemusíte sa báť, že by ste sem neprišli práve v tom pravom čase.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


1. Čo sú Galapágy?

Galapágy sú súbor ostrovov, ktoré sa nachádzajú v Tichom oceáne približne 1000 km západne od Južnej Ameriky. Sú známe svojou jedinečnou biodiverzitou a výnimočným ekosystémom.

2. Ako sa dostanem do Galapág?

Existuje niekoľko možností, ako sa dostať na Galapágy, vrátane lietadia do letiska na ostrove Baltra alebo San Cristobal, alebo plavia lodou z Ekvádoru do Porta Ayora na ostrove Santa Cruz.

3. Musím mať vízum na návštevu Galapág?

Ak ste občanom EÚ, Spojených štátov alebo Kanady, nemusíte mať vízum na návštevu Ekvádoru a Galapág, ale musíte mať platný pas a povolenie na pobyt do 90 dní.

4. Aký je najlepší čas na návštevu Galapág?

Najlepší čas na návštevu Galapág závisí od vašich preferencií, no typicky sa odporúča cestovať v období od decembra do maja, kedy sú teploty príjemné a voda je optimálne teplá na plávanie a šnorchlovanie.

5. Koľko dní by som mal stráviť na Galapágach?

Odporúča sa stráviť na Galapágach minimálne 4-5 dní, aby ste sa mohli stretávať s rôznymi druhmi zvierat a vidieť viac z ostrovov. Ak si plánujete atrakcie ako potápanie alebo prieduch, môže sa vám zdať užitočné stráviť na ostrovoch viac času.

6. Môžem sa potápať alebo šnorchlovať na Galapágach?

Áno, Galapágy sú skvelými miestami na potápanie a šnorchlovanie. Voda je tu čistá a plná zvierat, vrátane žralokov, raje, morských korytnačiek a rýb.

7. Môžem vidieť živočíchy, ktoré sa nachádzajú iba v Galapágach?

Áno, Galapágy sú známe tým, že sú domovom rôznych druhov zvierat, ktoré sa nachádzajú iba v tomto oblasti, vrátane obrovských korytnačiek Galapág a iguan marine a rôznych endemických druhov vtákov.

8. Sú Galapágy bezpečné na návštevu?

Galapágy sú obyčajne bezpečné na návštevu, ale je dôležité dodržiavať určité opatrenia, ako byť opatrný v blízkosti divokých zvierat a rešpektovať miestne pravidlá ochrany prírody. Cestovné zdravotnícke zdravotnícke hodinky pred návštevou, aby ste zabezpečili všetky nevyhnutné očkovania a lieky.

9. Aké aktivity môžem robiť v Galapágach?

Galapágy ponúkajú širokú škálu aktivít pre návštevníkov, vrátane turistiky, šnorchlovania, potápania, kajakovania a cyklistiky. Môžete tiež navštíviť výskumné centrá a múzeá, ktoré vám poskytnú viac informácií o histórii a biodiverzite Galapág.

10. Je potrebné si zabezpečiť vodiča na návštevu Galapág?

Áno, je veľmi odporúčané si pozrieť Galapágy s licencovaným sprievodcom, ktorý vám poskytne najlepší pohľad na živočíšny život a ktorý vás zavedie do časti ostrova, ktoré by ste sami možno neobjavili. Mnohé atrakcie na ostrovoch si vyžadujú prítomnosť sprievodcu.


Ubytovanie Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


Ekvádor a jeho ostrovy Galapágy (Galapagos Islands) sú zaujímavým turistickým cieľom pre milovníkov prírody z celého sveta. Tieto ostrovy sa nachádzajú približne 1000 km západne od Ekvádoru a sú známe svojou nezameniteľnou a jedinečnou faunou a florou.

Pri plánovaní cesty na Galapágy by ste mali zvážiť rôzne možnosti ubytovania. Existujú rôzne možnosti od luxusných all-inclusive rezortov po jednoduché turistické chatky alebo hostelové ubytovanie.

Jednou z najlepších možností ubytovania na Galapágy sú lodné výlety. Okrem nabitých plavieb a snorklovania ponúkajú aj komfortné násticky a stravu. Veľa cestovných agentúr ponúka rôzne typy lodí a výletov priamo z hlavného mesta Quito.

Pre tých, ktorí hľadajú pohodlné ubytovanie s kompletným vybavením, sú v Galapágy niekoľko štvor a päťhviezdičkových hotelov s výhľadom na oceán a s bazénmi.

Na jednoduché, ale pohodlné ubytovanie dávajú hosteli a turistické chatky, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach ostrovov. Väčšina z nich má spoločné kúpeľne a jednoduché vybavenie. Ďalší možnosť sú lacné apartmány a apartmány s kompletne vybavenou kuchyňou.

Pri výbere ubytovania dávajte pozor na to, aby ste si vybrali ubytovanie, ktoré má primeranú kapacitu a ktoré sa nachádza v blízkosti hlavných atrakcií. Vzdušná a pevninská doprava medzi ostrovmi a severom a juhom ostrova sú k dispozícii a pre naplánovanie mesta sú tiež dostupné miestne cestovné agentúry, ktoré ponúkajú balíky s aktivitami.

Samotné ostrovy Galapagos ponúkajú také množstvo aktivít, že aj najväčší dobrodruh sa stratí z orientácie. Ponúkajú sa výlety na rôzne ostrovy, turistické chodníky a šnorchlovanie. Väčšina z týchto aktivít sa dá zorganizovať priamo s vaším ubytovaním alebo cestovnou agentúrou.

Galapágy predstavujú jedno z najkrajších miest na svete, a ak chcete ochutnať staré prírodné scenérie a neuveriteľná zvieracia zdravá rozmanitosť, uistite sa, že vás vaše ubytovanie správne odveziete na miesto. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, nebudete sklamaní, a to sa budete chcieť agentúre Quito vrátiť znova a znova!


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky