Hľadajte najekonomickejšie lety

Chorvátsko Korčula

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Korčula


Otázka: Aké je centrum mesta Korčula?
Odpoveď: Centrum mesta Korčula je Staré Mesto, ktoré sa nachádza na ostrove Korčula.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Korčule?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Korčule zahŕňajú Žitna pláž, Vaja pláž, Pupnatska Luka a Badija pláž.

Otázka: Ako sa dostanem z Dubrovníka do Korčule?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je prechádzať trajektom z Dubrovníka do mesta Korčula. Existujú aj autobusové služby, ktoré sú k dispozícii.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na pobyt v Korčule?
Odpoveď: Niekedy je najlepšie zostať v Starom Meste Korčule, kde sa nachádza množstvo hotelov a ubytovanie. Iné obľúbené oblasti sú Lumbarda a Vela Luka.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Korčuly?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Korčuly je od mája do septembra, keď teploty sú prijateľné a je príjemné slnečné počasie.

Otázka: Ako dlho trvá trajektová cesta z Splitu do Korčuly?
Odpoveď: Trajektová cesta z Splitu do Korčuly trvá približne 2,5 hodiny.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta pre potápanie v Korčule?
Odpoveď: Niekedy najlepšie miesta na potápanie v Korčule zahŕňajú morské archy okolo ostrova Vela Luka a skalnaté miesta v oblasti Pupnatska Luka.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Korčule?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií v Korčule zahŕňajú Konoba Bacchus, Konoba Maha, Konoba Nonno a Adio Mare.


Počasie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko Korčula je ostrov v Jadranskom mori, nachádzajúci sa v južnej Dalmácii. Má približne 46 kilometrov dĺžky a 7 kilometrov šírky a je pokrytý hustými korkovými dubmi, vínnou révou a olivovými hájmi. Nachádza sa v jednej z najslnečnejších oblastí Chorvátska a má typicky stredomorské podnebie.

Letné počasie na Korčule je teplé a suché. Teploty sa pohybujú od 25 stupňov Celzia v máji až po 30 stupňov Celzia v júli a auguste. Väčšina dní je jasných a slnečných, s len niekoľkými zriedkavými dažďami. Tento pekný a teplý čas je ideálny na vychutnávanie si pláži, kúpanie v mori a rôznych vodných športov.

Jesenné počasie na Korčule býva mierne a ešte stále teplé. Teploty klesajú na približne 20 stupňov Celzia v septembri a približne na 15 stupňov Celzia v novembri. Je to stále dosť teplé na to, aby ste mohli stráviť čas vonku, ale je možné, že sa stretnete s niektorými dažďovými prejavmi a víchricami.

Zimné počasie na Korčule býva relatívne mierne. Teploty sa pohybujú okolo 10 stupňov Celzia a menej a v noci môžu spať v chladnejších izbách. Aj keď sa niekedy môžu vyskytnúť dažďové dni, väčšinou bývajú jasné a slnečné dni.

Jarné počasie na Korčule je často krásne a príjemné. Koncom marca a v apríli sa môžu objaviť niektoré búrky a víchrica, ale teploty sa môžu vyšplhať až na 20 stupňov Celzia. Množstvo slnka a tepla umožňuje prebúdzanie sa prírody a krásnych kvetín na kopcoch a poliach.

Všeobecne platí, že Korčula má celkom stabilné a miernomorské podnebie, a je to ideálna destinácia pre tých, ktorí milujú horúce leto, ale aj múdre kratšie jesennie prázdniny, alebo skoro jarnú návštevu. V každom prípade, počasie bude určite príjemné a výlet je tú som si určite stojí za to.


Letenka Chorvátsko Korčula


Ak hľadáte ideálne miesto na letnú dovolenku s maximom zábavy aj relaxu, potom by ste určite mali zvážiť návštevu chorvátskej Korčuly. Táto malá ostrovná destinácia sa nachádza v Jadranskom mori a má veľa atrakcií pre turistov.

Niektoré z najdôležitejších zaujímavostí ostrova zahŕňajú množstvo krásnych pláží, starobylé mestečká a historické pamiatky. Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov Korčula, určite sa budete chcieť ubytovať v jednom z mnohých hotelov a apartmánov, ktoré ponúka táto oblasť.

Ak sa rozhodnete ísť do Korčuly cez letisko, budete musieť vybaviť letenku. Existuje mnoho rôznych aerolínii, ktoré ponúkajú lety z rôznych miest na celom svete do letiska v Dubrovníku. Keďže let do Chorvátska trvá len niekoľko hodín, môžete si vybrať, či chcete priamo lietať na ostrov Korčulu alebo najprv stráviť pár dní v Dubrovníku a neskôr docestovať trajektom alebo autom.

Ceny leteniek do Chorvátska sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a aerolínie, ktorú si vyberiete. Väčšina cestovných kancelárií a letiskov ponúka rôzne lety a balíky pre turistov, ktoré zahŕňajú hotelové ubytovanie a iné zážitky, napríklad potápanie alebo výlety do okolia.

Zhrnutie

Letenky do Korčuly sú k dispozícii z mnohých miest na celom svete, a preto výber správnej letenky by nemal byť problémom. Ak si však chcete užiť dokonalú letnú dovolenku, zvážte niektoré z turistických balíkov, ktoré ponúka Korčula, aby ste získali najlepšie skúsenosti a zážitky zo vašich ciest.


Dovolenka Chorvátsko Korčula


Chorvátsko Korčula - ostrov s nádhernými plážami a bohatou históriou

Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, kde si oddýchnete a zároveň si užijete bohaté kultúrne a historické zážitky, Chorvátsko Korčula je tou správnou voľbou. Tento ostrov v Jadranskom mori ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre každého. Prejdime si bližšie históriu, kultúru a prírodné krásy, ktoré Korčula ponúka.

História

Korčula je jedným z najstarších obydlí Jadranu, čo dokazujú rôzne archeologické nálezy z obdobia neolitu. Počas rímskej doby bolo mesto známe pod názvom Corcyra Nigra. V stredoveku sa Korčula stala dôležitým prístavom pre obchod medzi stredomorskými a balkánskymi krajinami, čím sa stala významnou ekonomickou centrom.

Kultúra

Korčula je známa svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, na ktorom sa podieľajú najmä jej obyvatelia. Mesto Korčula je niekoľko sto rokov domovom KlapaCappella, jedného z najznámejších chorvátskych klapkových zborov. Klapkové zbor je charakteristický pre chorvátsku kultúru, kde speváci spievajú bez hudobného doprovodu, čím vytvárajú silnú emocionálnu atmosféru. Na svojej návšteve Korčule sa môžete zúčastniť koncertov tohto zboru alebo navštíviť niektorý z mnohých kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú počas celého roka.

Prírodné krásy

Korčula je známa svojou krásnou prírodou, najmä vyše 200 km bohatej pobrežnej linie s mnohými malými zátokami, ktoré sú ako stvorené pre rodinné plávanie. Pláže na Korčule sú čisté a príjemné na opláchnutie a prežitie celého dňa. Odporúčame navštíviť pláž Vela Luka, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na ostrove.

Doporučené aktivity

Okrem pláží a kultúry je na Korčule mnoho ďalších aktivít, ktoré sa neoplatí premeškať. Medzi najobľúbenejšie patrí tenis, jazda na koni, kiteboarding a windsurfing. Ak ste obchodným typom, rozhodne navštívte trhy, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove a ponúkajú množstvo miestnych produktov a suvenírov.

Na záver

Chorvátsko Korčula je ideálna destinácia pre každého, ktorý hľadá relaxačnú dovolenku s možnosťou vychutnať si kultúrne a prírodné krásy. Ostrov ponúka mnohé možnosti na prežitie voľného času a zároveň poskytuje dostatok priestoru na oddych. Preto neváhajte a vyskúšajte si túto nádhernú časť Chorvátska!


Ubytovanie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je pre mnoho turistov atraktívnou destináciou a ostrov Korčula patrí medzi tie najvýznamnejšie. Tento ostrov v Jadranskom mori, ktorý patrí do skupiny južnodalmatských ostrovov, sa pýši pôvodnými mestami, čistými plážami a nádhernou prírodou. Ak si plánujete navštíviť Korčulu, prichádza na rad aj otázka ubytovania.

Aký typ ubytovania si vybrat na Korčule?

Ubytovanie na ostrove Korčula je dostatočne rozmanité, aby uspokojilo potreby každého turistu. Nájdete tu ubytovanie vo viac ako 50 miestach, z toho väčšina sú hotely, apartmány, jedálničky a penzióny. Možno si vybrať aj zážitkové ubytovanie, ako je napríklad kempovanie alebo Airbnb.

Aké sú najlepšie oblasti na ubytovanie na Korčule?

Oblasti, v ktorých sa nájdete ubytovanie, závisia od toho, aké plány máte počas vašej dovolenky. Ak sa chcete ponoriť do histórie a vidieť niečo zo sveta z minulosti, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v mestečkách Korčula alebo Lumbarda. Tieto starobylé mestá sú obklopené krásnym jadranským morom a plážami. Ak sa však rozhodnete pre nejakú aktivitu, ako je napríklad windsurfing alebo potápanie, potom by ste sa mali zamerať na oblasti, ktoré sú vhodné na tieto aktivity, ako je napríklad Vela Luka alebo Racisce.

Čo očakávať od ubytovania na Korčule?

Ako to býva zvykom v Chorvátsku, väčšina ubytovaní je plnohodnotná a má k dispozícii všetky potrebné služby. Hotely a penzióny vám poskytnú všetky možnosti stravovania na mieste a taktiež môžu poskytnúť informácie o vybavení okolo ubytovania.

Apartmány a jesťálničky sú najlepšou voľbou pre nezávislé cestovateľov, ktorí sa rozhodnú objavovať ostrov sami. Tieto možnosti ubytovania vám umožnia plánovať deň podľa vašich predstáv a záujmov.

Airbnb ponúka aj rôzne typy ubytovania, je to dobrá alternatíva k ubytovaniu v hoteli alebo domových apartmánoch, a to aj vtedy, ak hľadáte konkrétny typ a lokalitu. Môžete si vybrať z izieb, bytov alebo celých domov, čím získate oveľa väčšiu slobodu pri cestovaní a spoznávaní miesta.

Ubytovanie na Korčule môže byť o niečo drahšie ako v niektorých iných častiach Chorvátska, ale všetko závisí od toho, kám pôjdete. Ak sa rozhodnete pre pobyt v menej turisticky oblasti, môžete dosiahnuť nižšie ceny.

Akcia výberu ubytovania na Korčule môže byť ťažká, ale po prehliadnutí všetkých možností sa stane relatívne jednoznačnou. Bez ohľadu na výber ubytovania si užijete neuveriteľne krásne miesta, ktoré Korčula ponúka.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky