Hľadajte najekonomickejšie lety

Chorvátsko Hvar

Dovolenka Chorvátsko Hvar


Dovolenka v Chorvátsku je v súčasnej dobe jednou z najobľúbenejších destinácií pre turistov z celého sveta. Po celom pobreží sa nachádza množstvo krištáľovo čistých pláží a prekrásnych zátok.

Medzi tieto destinácie patrí aj ostrov Hvar, ktorý sa nachádza v strednom Dalmácii, v blízkosti Splitu. Ostrov je obklopený tyrkysovým Jadranom a pre svoju krásu a klíma, ktorá ho obklopuje, je často nazývaný \"Slnčný ostrov\".

Ak plánujete stráviť dovolenku na tomto ostrove, určite nebudete sklamaní. Hvar má veľa čo ponúknuť a aj keď môže byť v najvyššej sezóne dosť turisticky rušným miestom, stále si zachováva svoj pôvab a príťažlivosť.

Hoc je Hvar ostrovom, nemusíte sa obávať, že sa vám bude nudiť. V obciach a mestách sa nachádzajú rôzne atrakcie, bary a reštaurácie a pokojný nočný život. Ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a zároveň si posedieť v miestnych baroch s priateľmi a spoznať miestne idey a zvyky.

Pláže sú jedným z hlavných lákadiel Hvaru. Niektoré z pláží sú záhradami rajského ostrova, kde sa môžete v priebehu dňa ochladiť v jasnom mori alebo pretekať do zátok s krásnym výhľadom. Na plážach si môžete zozbierať kameň, ktorým si vytvoríte svoj vlastný klenot.

Ak radšej trávite čas pozorovaním prírody a poznávaním nových miest, mandáty na samom vrchole ostrova vás očaria nielen krásnym výhľadom na morské útesy a pláže, ale aj výhľadom na cele ostrovy Zákrinto a Korčulou.

Krátkym výletom loďou sa môžete dostať aj na susedný ostrov Brač, kde nájdete ešte viac pláži a rozmanité možnosti trávenia voľného času.

Cestovanie Hvarom je naozaj jedinečným zážitkom, ktorý si určite treba vyskúšať. Rozmanitá nádhera Chorvátska a Hvaru vás omámi a pokojne sa stanú vašou základnou pre váš najkrajší spomienku na letné dni.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Hvar


Otázky a odpovede týkajúce sa Chorvátska a ostrova Hvar:

1. Ako sa dostanem na ostrov Hvar?
- Ostrov Hvar si môžete užiť plavbou z mesta Split, ktorá trvá asi 2 hodiny, alebo autobusom a trajektom z mesta Dubrovník.

2. Kedy je najlepšie navštíviť ostrov Hvar?
- Najlepší čas na návštevu ostrova Hvar je v júli a auguste, keď sú počasie a teploty na vrchole a všetky pláže a atrakcie sú otvorené.

3. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Hvar?
- Najpopulárnejšie pláže na ostrove Hvar sú Zlatni Rat, Dubovica a Pokonji Dol.

4. Kde sa ubytovať na ostrove Hvar?
- Na ostrove Hvar je mnoho hotely, ubytovania a možností pre turistov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláží a centra mesta Hvar.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie na ostrove Hvar?
- Niektoré z najlepších reštaurácií na ostrove Hvar sú Dalmatino, Konobo Menego, Špilja a Gariful.

6. Aké aktivity si môžem užiť na ostrove Hvar?
- Na ostrove Hvar je mnoho možností pre turistov, vrátane vodných športov, prechádzok, turistiky a návštevy kultúrnych a historických miest a pamiatok.

7. Je bezpečné cestovať na ostrov Hvar?
- Chorvátsko je považované za bezpečnú krajinu a ostrov Hvar je obzvlášť bezpečný pre turistov.

8. Ktoré miesta na Hvari sú hodné návštevy?
- Niektoré z miest, ktoré sú hodné návštevy na ostrove Hvar, sú mesto Hvar, jaskyne Modra Špilja, zátoka Stiniva a kalvária Hvar.

9. Ktoré ostrovy sú v okolí Hvaru?
- V okolí ostrova Hvar sa nachádza mnoho malých ostrovov, vrátane Brač, Vis, Korčula a Šolta.

10. Aké sú miestne zvyky a kultúra na ostrove Hvar?
- Ostrov Hvar má bohatú kultúru a históriu a známy je svojou tradičnou ľudovou hudbou, tancami, jedlami a vinom. Mnohé miesta a pamiatky sú zachované ako súčasť miestnej kultúry a história.


Počasie Chorvátsko Hvar


Chorvátsko Hvar je jedným z najkrajších a najrozmanitejších miest v strednej Európe, ktoré sa nachádza na Dalmátskom pobreží. Toto miesto je známe svojimi krásnymi plážami, jasným modrým morom, kultúrou a históriou, ktoré pridávajú na atmosfére.

Počasie na Hvar je relatívne typické pre stredomorské podnebie s miernou zimou a dlhou letnou sezónou. Teploty sa začínajú zvyšovať už od apríla a dosahujú svoj vrchol od polovice júla do augusta, kedy stúpajú až k teplote 30 °C. Počas týchto mesiacov sa môže cítiť aj zvýšená vlhkosť vzduchu, ktorá však nie je nijak extrémna.

Od septembra sa teploty postupne začínajú stlmovať a v októbri už môže byť pomerne zima, keďže sa teploty pohybujú na úrovni okolo 20 °C v najteplejších dňoch. Zima na Hvar je mierna a teploty zriedkavo klesnú pod 0 °C, preto sa tu turisti môžu tešiť na centrálna kúpeľné pobyty bez toho, aby museli bojovať s extrémne nízkymi teplotami.

Chorvátsko Hvar sa vyznačuje aj veľmi mírnym vetrom, ktorým je medzi nimi najznámejší Maestral. Tento vietor fúka z mora a prináša chladivý pocit v horúcich letných mesiacoch. Maestral si však nájde cestu aj počas zimy a jeseňou zlepšuje celkovú klimatickú situáciu na Hvore.

V lete si turisti môžu vychutnať nielen priestor na slnenie a kupanie, ale aj rôzne kultúrne podujatia a festivaly, ktoré sa konajú počas tejto sezóny. Môžu si užiť vynikajúce tradičné jedlá, produkty z miestnej siestry alebo sa pripojíť k miestnym festivitám, ktoré pridávajú na atmosfére.

Celkovo možno povedať, že Chorvátsko Hvar je skvelým miestom na dovolenku nielen kvôli krásnemu morskému pobrežiu, ale aj kvôli kultúre a histórii regiónu a príjemnému počasiu, ktoré sa rozhoduje pre celkovú atmosféru a náladu.


Ubytovanie Chorvátsko Hvar


Chorvátsko je populárna turistická destinácia, ktorá ponúka množstvo krásnych miest na návštevu. Jedným z týchto miest je aj ostrov Hvar, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, pokojnou atmosférou a jedinečnou kultúrou. Ak plánujete navštíviť ostrov Hvar, dôležitou súčasťou vášho plánu bude nájsť si vhodné ubytovanie.

Na ostrove Hvar nájdete rôzne typy ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, ktoré ponúkajú vysoké štandardy a množstvo zábavy, alebo si môžete zvoliť skromnejšie ubytovanie ako sú súkromné apartmány a penzióny. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú prežiť nezabudnuteľné zážitky, sú ideálnou voľbou kempy a karavany.

Najpopulárnejšie miesta na ubytovanie na ostrove Hvar sú mesta Hvar a Stari Grad. Mesto Hvar ponúka rôzne typy ubytovania, od skromných súkromných apartmánov a penziónov až po luxusné hotely s vyššou cenovkou. Tento klenot medzi chorvátskymi ostrovmi je navyše známy svojimi trendovými klubmi, reštauráciami a barmi, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si radi užívajú zábavu a nočný život.

V meste Stari Grad, ktoré je najstarším mestom na ostrove a jedným z najstarších v celom Jadranskom mori, sa sústreďuje veľa súkromných apartmánov a malých hotelov. Ubytovanie je tu o niečo lacnejšie ako v meste Hvar. Mnoho súkromných apartmánov v blízkosti pláže ponúka návštevníkom skvelé možnosti na plávanie a slnenie v priezračne čistom Jadranskom mori.

Návštevníkom, ktorí si radi užívajú slobodu a pohodlie, môžeme odporučiť kempy a karavany. Na ostrove Hvar nájdete niekoľko kempov, ktoré ponúkajú návštevníkom množstvo zariadení a služieb, ako sú reštaurácie, bary, športové ihriská a wifi. Ak plánujete do Chorvátska na dovolenku s karavanom alebo stanom, tento ostrov je určite skvelou voľbou pre vás.

Pri nájdení ubytovania na ostrove Hvar sa poraďte s miestnymi obyvateľmi a turistickými agentúrami, ktoré vám pomôžu s najlepším výberom na základe vašich potrieb a rozpočtu. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, určite sa budete môcť tešiť z krásnej prírody, miestneho jedla a jedinečnej kultúry, ktorú ponúka tento klenot medzi ostrovmi v Jadranskom mori.


Letenka Chorvátsko Hvar


Chorvátsko je pre mnohých milovníkov cestovania jedným z najobľúbenejších letoviskov v strednej Európe. Krajinu lemujúce Jadranské more, slnko, pláže, ktoré vezmú dych a rôzne historické pamiatky sú dôvodom, prečo každoročne štvoricu turistov privítajú na vlastnej koži.

Hvar, jedno z najkrásnejších letovísk na chorvátskom pobreží, je určite mieste, ktoré by ste nemali vynechať pri plánovaní vašich dovolenkových plánov. Hvar, ležiaci vo východnej časti Jadranu, leží severne od ostrova Brač a južne od ostrova Vis a Stari Grad, je tiež najdlhší ostrov v Chorvátsku.

Ak raz navštívite Hvar, budete však potrebovať primeranú dopravu. Ideálnou a najefektívnejšou možnosťou pre cestovanie na Hvar je letecký let. Takže ak plánujete dovolenku na tomto krásnom ostrove, neexistuje lepšia možnosť ako zabezpečiť si letenky do Chorvátska a potom sa presunúť na Hvar.

Hravé pláže, kaviarne, kluby, športové aktivity a pestrofarebné kultúrne akcie sú len niektorými z vecí, ktoré robia Hvar nezabudnuteľným miestom pre turistov. Hvar ponúka nerušený prístup k hlavným atrakciám, ako sú katedrála sv. Štefana a jeho veža s nezvyčajnou viditeľnosťou, kostol sv. Vavrzína a maják Pokonji Dol, ktorý tento ostrov robí jedným z najkrásnejších miest na svete.

Hlavné turistické atrakcie na ostrove Hvar:

1. Katedrála Sv. Štefana
2. Hlavné námestie Hvaru
3. Spanjola Castle
4. Kostol sv. Vavrzína
5. Ovčije Pláže
6. Palmižana
7. Pláž čučerka
8. Kňazov Záhrady .

Ak sa teda rozhodnete, že sú letenky na Hvar to, čo hľadáte, môžete začať plánovať svoju cestu. Kvôli obľúbenosti tohto ostrova sú letenky na Hvar celkom drahé, ale ak ich zarezervujete dostatočne vopred a využijete niektoré letenky z nízkonákladových spoločností, je možné si ich zabezpečiť za dostatočne nízku sumu.

V každom prípade, ak chcete prežiť nezabudnuteľnú dovolenku, potom je Hvar to správne miesto pre vás. Rozmanité kúsky krajiny, jedinečné pláže, nádherné scenérie a historické pamiatky sú len niektoré z vecí, ktoré robia Hvar úplne nezabudnuteľným miestom. S letenky do tohto miesta už teraz naplánujte svoju cestu, preskúmajte miesto a užite si všetko, čo Hvar má na ponúkať.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky