Hľadajte najekonomickejšie lety

Chorvátsko Cavtat

Ubytovanie Chorvátsko Cavtat


Cavtat je malebné mesto v Dalmácii, v chorvátskej provincii Dubrovník-Neretva. Toto prímorské mesto sa nachádza len 20 km južne od Dubrovníka a je populárnou turistickou destináciou. Cavtat má množstvo ubytovacích možností, ktoré sú vhodné pre rôzne cestovateľské návyky a peňaženky.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných hotelov v meste. Hotel Croatia je jedným z najväčších hotelov v Cavtatu s viac ako 500 izbami a 10 apartmánmi. Hotel má priamym prístupom k pláži a ponúka hostiam množstvo zariadení vrátane štyroch reštaurácií, bazéna a wellness centra. Ak preferujete menší hotel, môžete sa ubytovať v Hotelu Villa Pattiera, ktorý ponúka elegantné izby, bazén a reštauráciu s výhľadom na more.

Pre tých, ktorí hľadajú radšej súkromie a nezávislosť, existuje množstvo apartmánov a súkromných vil v Cavtate. Apartmány Rina je rodinný dom, ktorý sa nachádza asi 300 metrov od pláže a ponúka izby s kuchynkou a balkónom. Villa Ana sa nachádza v srdci mesta a ponúka krásne ubytovanie s terasou a výhľadom na more. Ak hľadáte niečo ešte väčšie, Villa Royal má 5 spální, súkromný bazén a výhľad na more.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie, existuje niekoľko hostílov a penziónov. Hostel Cavtat sa nachádza priamo v centre mesta a ponúka zdieľané izby a spoločné kúpele. Villa Radovic je malá penzión s peknými izbami a súkromným parkoviskom.

Celkovo, Cavtat ponúka množstvo možností ubytovania pre každého cestovateľa. Nech už hľadáte luxusné ubytovanie, súkromné vily, apartmány alebo lacnéhotely, v Cavtate určite nájdete to, čo hľadáte. Okrem ubytovania ponúka Cavtat množstvo zaujímavostí, ktoré sa určite oplatí navštíviť, ako napríklad starú radnicu, kostol a mnoho reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať typickú chorvátsku kuchyňu. Ak plánujete navštíviť Chorvátsko, určite nevynechajte Cavtat, týchto malých a kľudných mesto s prímorským pôvabom a plným histórie.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Cavtat


Otázka: Aký je najlepší spôsob dopravy z letiska do Cavtatu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom dopravy je autobusová preprava, ktorá je lacná a spoľahlivá. V Cavtate sú aj taxislužby, no sú drahšie.

Otázka: Ktoré pláže sú najlepšie v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate sú najlepšie pláže pláž na Schergeru, Mala Agava a Tiha. Tieto pláže sú čisté, majú jasne modrú vodu a vodné športy.

Otázka: Kde sa dajú kúpiť suveníry v Cavtate?
Odpoveď: Suveníry sa dajú kúpiť v centre mesta Cavtat, v turistickej zóne. V meste sa nachádza množstvo predajní s tradičnými chorvátskymi suvenírmi.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate sú najlepšie reštaurácie Konoba Kamen Mali, Croccantino a Bugenvilija. Tieto reštaurácie ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a majú skvelý výhľad na more.

Otázka: Kde sa nachádza letisko v blízkosti Cavtatu?
Odpoveď: Letisko Dubrovník sa nachádza vzdialené približne 5 km od Cavtatu. Z letiska do Cavtatu sa dá dostať autobusom alebo taxíkom.

Otázka: Aké pamiatky sa dajú vidieť v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate sa dajú vidieť rôzne pamiatky, napríklad kostol Sv. Mikuláša, dominikánsky kláštor a mnoho iných historických budov. Navyše, Cavtat má aj bohatú kultúru, ktorú súvisí s námornou históriou.


Počasie Chorvátsko Cavtat


Chorvátsko Cavtat je malé mesto umiestnené na juhu Chorvátska, v blízkosti Dubrovníka. Toto miesto je obľúbené turistické miesto vďaka svojim krásnym plážam, jachtárskym klubom a tradičnému chorvátskemu jedlu. Ak plánujete navštíviť Cavtat, je dôležité vedieť, aké počasie môžete očakávať.

Letné počasie

Letné mesiace od júna až do septembra sú v Cavtate teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú medzi 25°C a 30°C počas dňa a môžu klesnúť iba na 20°C v noci. V lete sa nevyskytujú žiadne silné búrky a slnko svieti až do večera, čo dáva možnosť pre krásne večerné prechádzky.

Jeseň a jar

Jeseň a jar v Cavtate sú miernymi a daždivými obdobiami. Teploty sa pohybujú od 10°C do 20°C a počasie sa môže meniť viackrát za deň. V týchto mesiacoch sa môžu vyskytnúť silnejšie dažde a búrky, no počas dňa svieti slnko a môžete sa tešiť z krásnych výhľadov po celú dobu.

Zima

Zima v Cavtate je chladnejšia a vlhkejšia ako v lete. Vo januári a februári sú teploty na úrovni 8°C až 12°C. V zime sa v Cavtate nevyskytujú veľké množstvá snehu a sneženie je veľmi zriedkavé. No zima môže byť v Cavtate tiež krásna, keď sa tešite z prechádzok po meste a výhľadov na okolitú krajinu.

Výhodou Cavtatu je, že má celoročné krásne počasie, s ideálnymi podmienkami k plávaniu a opaľovaniu počas teplých letných mesiacov, a s menej preplnenými turistickými oblastiami počas jesene a jar. Ak sa chystáte navštíviť toto krásne chorvátske mesto, nezabudnite sledovať aktuálne predpovede počasia, aby ste vedeli, aké oblečenie si pripraviť. Keďže počasie v Cavtate sa môže meniť počas dňa, je vždy dobré mať s sebou aj niečo proti dažďu.


Letenka Chorvátsko Cavtat


Chorvátsko je jeden z najkrásnejších kúskov Európy, ktorého pláže, jadranské ostrovy a starobylé mestá pritiahli turistov z celého sveta. Okrem turistickej destinácie, ktorú ste možno poznali, ak ste už v Chorvátsku boli, sa tu nachádza aj malé kúzelné mestečko Cavtat. Ak ste sa ešte nedostali na juh Chorvátska, aby ste si užili krásne slnečné dni a romantické večery s priateľmi alebo s rodinou, potom vám letenka Chorvátsko Cavtat bude určite najlepšou voľbou.

Cavtat je prímorské mesto na juhu Chorvátska, nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov juhozápadne od Dubrovníka. Ak hľadáte krásne pláže a pokojné prostredie, Cavtat určite nie je ničím menším ako perfektnou voľbou. Mesto má nádherné pláže a prístavy, kde si môžete užiť relaxačný den alebo pokojnú prechádzku. Cavtat síce nie je veľký, ale ponúka krásne starobylé uličky, kamenné domy a príjemný generálny dojem.

Cavtat má veľa turistických atrakcií, ktoré by si mal každý turista vyskúšať. Môžete si napríklad prenajať jachtu a preplávať sa po jadranskom mori, odkiaľ si môžete pozrieť nádherný pohľad na Dubrovník. Ak chcete niečo skutočne nezabudnuteľné, môžete si vyskúšať potápanie a vidieť podmorský svet. Ďalšou atrakciou, ktorú by ste nemali prehliadať, je vzdušné paraglidingové lietanie. Táto aktivita vám umožní vidieť nádherný výhľad na celé Cavtat.

Pre tých, ktorí sa chcú do mesta peši presťahovať, ponúka Cavtat mnoho možností ubytovania. Môžete si vybrať z množstva rekreačných apartmánov, malých rodinných hotelpar a obytných domov. Na každom rohu nájdete miesto, kde si môžete vychutnať chorvátsku gastronómiu, takže budete mať možnosť ochutnať mnoho typických jedál, ako sú plnené papriky a octové ryby.

Pre turistov, ktorí sa chcú v Cavtate zdržať viac ako pár dní, existuje množstvo rôznych aktivít. Môžete si vyskúšať vodné športy, pričom v zimných mesiacoch sa môžete vyraziť na horské lyžovanie. Ak si chcete prenajať auto, môžete si pozrieť množstvo rôznych atrakcií, ako napríklad Dubrovník a jeho staré mesto, Botanickú záhradu v Trstenom alebo archeologickú lokalitu v Cavtate.

Celkovo povedané, Letenka Chorvátsko Cavtat je skutočne výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať krásu južného Chorvátska. Cavtat ponúka krásne uličky a pláže, kde si môžete vychutnať pokoj a oddych. Turistické atrakcie a množstvo možností ubytovania robia Cavtat nezabudnuteľnou destináciou pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť viac o Chorvátsku a jeho kultúre.


Dovolenka Chorvátsko Cavtat


Dovolenka v Chorvátsku Cavtat: Prečo je tým správnym výberom

Cavtat, mesto ležiace na juhu Chorvátska, sa stalo obľúbenou turistickou destináciou v poslednej dobe. Je to tiché, mierne mestečko, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov juhozápadne od Dubrovníka, a ponúka návštevníkom krásne pláže, krásne výhľady na more a mnoho historických pamiatok.

Ak sa chystáte na dovolenku v Chorvátsku, Cavtat by mal byť na vrchole vášho zoznamu. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najdôležitejších dôvodov, prečo by ste mali vybrať Cavtat počas vašej cesty.

1. Krásne pláže

Cavtat má množstvo nádherných pláží, kde si môžete užívať slnko a more. Niektoré z najlepších vrátane pláže Tiha, Mala Tiha a Plat sa nachádzajú v tesnej blízkosti mesta. Pláže sú útulné, odľahlé a ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí chcú navštíviť niektoré z mnohých plážových barov alebo reštaurácií.

2. Krásne výhľady na more

Cavtat má krásne výhľady na more z viacerých miest. Od rôznych vyhliadok môžete vidieť celé mesto a okolité ostrovy. Najlepšie miesta, kde si môžete vychutnať krásne výhľady, sú vrch vrchu Srd, alebo len jednoducho prechádzajte ulicami mesta a poťahujte sa pozorovať krásne výhľady na more.

3. Mnoho histórie

Cavtat ponúka mnoho zaujímavých pamiatok, ktoré odkazujú na bohatú históriu mesta. Mnoho z týchto pamätihodností sa nachádza v historickom centre Cavtatu, vrátane starobylého kláštora Františkánov a kostola Sv. Mikuláša. Tiež môžete navštíviť Dom umenia Bukovac, múzeum venované prácam miestneho umelca Vlahe Bukovca.

4. Skvelé jedlá

Cavtat tiež ponúka skvelé jedlá v mnohých reštauráciách, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a ďalšie pochúťky chorvátskej kuchyne. Ak máte radi morské plody, mali by ste navštíviť reštaurácie v prístave, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a plody mora v nádhernom prostredí pri mori.

5. Blízkosť Dubrovníka

Cavtat sa nachádza len niekoľko kilometrov juhozápadne od Dubrovníka. Mesto ponúka vynikajúce možnosti na výlet do Dubrovníka, čo môže byť nádherný zážitok pre každého. Medzi výhody výletu do Dubrovníka sú napríklad známe hradby, UNESCO chránený historický centre, skvelé nákupy a stravovanie a veľa pamiatok.

Cavtat má veľa na ponúknutie pre návštevníkov. Ide o kľudné, pokojné a krásne mesto s mnohými atrakciami a históriou. Ak sa rozhodnete pre Cavtat počas vašej dovolenky v Chorvátsku, nebudete sklamaní. Chorvátsko je krásna krajina plná zaujímavých miest, ale toto miesto by určite nemalo chýbať na vášom cestovnom zozname.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky