Hľadajte najekonomickejšie lety

Brazília Gramado

Letenka Brazília Gramado


Brazília, krajina rozložená na obrovskom území Južnej Ameriky, je plná nádherných miest na návštevu. Jedno z nich je aj mesto Gramado, ktoré sa nachádza v štáte Rio Grande do Sul a je jedným z najnavštevovanejších miest v Brazílii.

Ak uvažujete o dovolenke v Brazílii a chcete navštíviť práve mesto Gramado, odporúčame si zabezpečiť letenku skôr ako neskôr. Letenky sú až do Brazílie pomerne drahé a najlepšie je ich zabezpečiť vopred a vyhnúť sa tak prípadným vysokým cenám.

Ak ste sa rozhodli pre let do Brazílie a chcete navštíviť mesto Gramado, najbližšie letisko sa nachádza v meste Porto Alegre, ktoré je od mesta Gramado vzdialené približne 2 hodiny cesty autom. Preto odporúčame si zabezpečiť aj dopravu z letiska do mesta Gramado, aby ste sa nemuseli starať o dopravu po príchode.

Po príchode do mesta Gramado vás čaká množstvo atrakcií, ktoré si môžete pozrieť. Medzi najnavštevovanejšie patrí napríklad Mini svet, kde si môžete pozrieť množstvo makiet rôznych budov a pamiatok celého sveta. Ďalšou atrakciou je Potoky lásky, kde návštevníci môžu prejsť okolo množstva vodopádov a kaskád a vychutnať si nádherný výhľad. Taktiež si môžete pozrieť zoologickej záhrady, múzeá, neďaleké termálne kúpalisko a mnoho ďalších atrakcií.

Okrem toho je mesto Gramado známe aj pre svoje množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať nielen tradičnú brazílsku kuchyňu, ale aj rôzne medzinárodné špeciality. Mesto láka aj na roky pravidelné festivaly, ktoré sú zamerané na kultúru, umenie, hudbu a gastronómiu.

Mesto Gramado je nádherné miesto, ktoré stojí za návštevu, a preto by si ho nemal nechať ujsť ani jeden cestovateľ. Ak si chcete zabezpečiť letenku a naplánovať si svoju dovolenku v Brazílii, odporúčame sa poradiť s cestovnou kanceláriou alebo si pozrieť rôzne online ponuky leteniek a ubytovania. A nezabudnite, na cestách si užite každú chvíľu a vychutnajte si krásu tohto nádherného mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Gramado


Ježiško svetlí,

Toto sú niektoré časté otázky a odpovede týkajúce sa Brazílie, konkrétne mesta Gramado:

1) Aký je časový posun v Gramado?

Gramado sa nachádza v časovej zóne GMT-3, takže je o tri hodiny za univerzálnym koordinovaným časom (UTC).

2) Kedy je najlepší čas na návštevu Gramada?

Najlepší čas na návštevu Gramada je v lete, kedy je tam mildná klíma a množstvo sviatočných akcií. Avšak v lete je aj viac turistov, takže to môže byť dosť rušné. V zimnom období taktiež môže byť kúsok chladno, ale vôbec to neubíra z kúzla zimnej sezóny.

3) Aké miesto by som si nemal vynechať v Gramade?

Gramado má množstvo turistických atrakcií, ale možno by si nemal vynechať návštevu Mini Mundo, kde si môžeš prezrieť menšie verzie rôznych architektonických stavieb z celého sveta.

4) Kde môžem najlepšie ochutnať tradičné jedlá v Gramade?

Môžeš si vychutnať tradičné jedlá Brazílie priamo v meste Gramado, zájdite si do niektorého z reštaurácií v meste. Taktiež je ale možné navštíviť farmy s typicky brazílskym jedlom, ako napríklad churrasco, probajte si obľúbené jedlo na rôznych miestach.

5) Je možné tam hovoriť v angličtine?

Áno, niektorí miestni obyvatelia hovoria anglicky a nájdete aj reštaurácie a hotely, kde sa vám budú snažiť porozumieť aj v iných jazykoch.

6) Kde môžem nájsť najlepšie ubytovanie v Gramade?

V Gramade môžete nájsť množstvo rôznych typov ubytovania, ako sú hotely, motely a penzióny. Niektoré z najsledovanejších stránok na ubytovásia sa napríklad volajú booking.com, hotels.com, tripadvisor.com a rôzne ďalších.

7) Aké aktivity môžem podniknúť v Gramade?

V Gramade je množstvo možností na aktívny oddych, vrátane návštevy cukrárničiek s tradičnými brazílskymi sladkosťami, alebo turistických trás v okolí, ktoré sa nachádzajú v prekrásnej prírode. Taktiež je tu celý rad aktivít pre rodiny s deťmi, ako je zoo, tajomstvo minulosti, tajomstvo jazera, rodinné parky a podobne – len si prídeš a určite nájdeš hru pre seba!


Ubytovanie Brazília Gramado


Brazília Gramado je jedno z najkrajších miest, ktoré Brazília ponúka. Nachádza sa v štáte Rio Grande do Sul a je známa svojou krásnou prírodou a architektúrou.
Turisti, ktorí sa tu vydajú na dovolenku, budú samozrejme potrebovať aj kvalitné a komfortné ubytovanie. Preto sme sa rozhodli napísať článok o ubytovaní v Brazília Gramado.

V meste je k dispozícii množstvo hotelov a penziónov rôznej kategórie, od luxusných 5-hviezdičkových hotelov až po skromnejšie jednoduchšie ubytovanie. Záleží samozrejme na vašom rozpočte a očakávaniach.
Ak patríte medzi tých, ktorí radi trávia dovolenku v luxuse a komforte, tak pre vás máme skvelú správu. V Brazília Gramado sa nachádza množstvo luxusných hotelov. Jedným z nich je Casa da Montanha, ktorá sa nachádza v centre mesta. Tento hotel ponúka prepychové izby s výhľadom na okolitú prírodu, klimatizáciu a súkromné sociálne zariadenia. Okrem toho má hotel vlastnú spa a wellnes centrum, ktoré sú k dispozícii všetkým hostiam.

Pre tých, ktorí preferujú skôr menšie, útulné penzióny, odporúčame sa zastaviť v Penziónu Blanches. Tento penzión sa nachádza v krásnej záhrade, ktorá ponúka výbornú atmosféru na oddych a relax. Penzión ponúka izby so súkromnými sociálnymi zariadeniami a kuchyňou, v ktorej si hostia môžu sami pripravovať jedlo.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré bude pre vašu rodinu ideálne, môžeme vám odporučiť Hotel Ritta Höppner. Tento hotel je rodinným podnikom, ktorý ponúka zábavu a relax pre celú rodinu. Hotel má k dispozícii bazén s tobogánmi a vodopádmi, detské ihrisko a aj hry pre dospelých. Okrem toho je tu aj kaviareň a reštaurácia, kde si hostia môžu vychutnať vynikajúce jedlá.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie s určitým šarmom a romantikou, odporúčame sa pozrieť na hotel Saint Andrews. Tento hotel je navrhnutý v štýle histórických zamestnaní a ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú prírodu. Každá izba má vlastnú terasu a sociálne zariadenie, ktoré sú vybavené exkluzívnymi zariadeniami a službami.

V Brazília Gramado nájdete skutočne mnoho možností na ubytovanie, a tak si určite vyberiete to, ktoré splní vaše potreby a očakávania. Ubytovanie v tomto kúzelnom meste bude súčasťou vašej nezabudnuteľnej dovolenky.


Počasie Brazília Gramado


Brazília a Gramado sú dva rozdielne miesta v Brazílii, ktoré sa líšia nielen zemepisne, ale aj v oblasti počasia. Brazília, hlavné mesto Brazílie, patrí do regiónu Cerrado a má tropické suché podnebie s vysokými teplotami počas celého roka. Gramado na druhej strane, leží na juhu krajiny v súostroví ílových pahorkov a má subtropické podnebie s častými zmenami počasia.

Brazília má v druhej polovici roka mokré obdobie a suché obdobie. V mokrom období, ktoré trvá od októbra do marca, padne v priemere okolo 1 500 mm zrážok. V suchom období, ktoré trvá od apríla do septembra, padne okolo 25 mm zrážok mesačne. Teploty sa pohybujú medzi 20 °C a 30 °C počas celého roka, avšak v najteplejšie mesiace, januári a februári, môžu teploty stúpať aj k 40 °C.

Na druhej strane, Gramado má subtropické podnebie so zmiešanými zrážkami počas celého roka. Letné mesiace, od decembra do marca, sú teplejšie s teplotami od 25 °C do 30 °C. Zimné mesiace, od júna do augusta, sú chladnejšie s teplotami od 10 °C do 20 °C. Zrážky sú rovnomernejšie a v priemere padne v Gramade okolo 1 788 mm zrážok ročne.

Pre tých, ktorí hľadajú letné počasie, Brazília je určite ideálnou voľbou. Avšak, ak preferujete menej tepla a vyrovnané zrážky, Gramado je miesto pre vás. Je zrejmé, že obe miesta ponúkajú jedinečné skúsenosti a nespočet turistických atrakcií.

V každom prípade, nech sa rozhodnete pre akékoľvek z týchto miest, nezabudnite si priniesť vhodné oblečenie a príslušenstvo, ktoré vám umožní užiť si tieto miesta naplno a bez problémov.


Dovolenka Brazília Gramado


Brazília je krajina plná kontrastov, ktorá ponúka nekonečné množstvo cestovateľských zážitkov. Ak ste ešte nespoznali krásu tohto juhoamerického štátu, určite by ste mali uvažovať o dovolenke v meste Gramado.

Gramado sa nachádza v južnom Brazílii, v štáte Rio Grande do Sul. Mesto s približne 35 000 obyvateľmi sa nachádza v nadmorskej výške 830 metrov, čím ponúka klimatické podmienky ideálne pre príjemnú dovolenku. Okrem toho je mesto obklopené krásnou prírodou, ktorá prináša nezabudnuteľné zážitky.

Jedným z najväčších lákadiel mesta Gramado sú jeho tradičné festivaly. Najpopulárnejší z nich je Festival de Cinema, jeden z najväčších juhoamerických filmových festivalov, ktorý každoročne v auguste priláka tisíce divákov. Okrem toho sa v meste konajú aj iné kultúrne udalosti, ako napríklad Festival de Inverno (Zimný festival), Festival de Natal (Vianočný festival) a Festival de Chocolate (Čokoládový festival).

Ako sme už spomenuli, Gramado má okolo seba krásnu prírodu. Navštíviť môžete zaujímavé miesta ako napríklad národný park Aparados da Serra, kde sa nachádzajú tiež vodopády Itaimbezinho a Fortaleza. Okrem toho môžete navštíviť aj jesenný park Lago Negro alebo horu Signal.

Mesto ponúka aj množstvo zábavy pre celú rodinu. Najväčšou atrakciou je Snowland, prvý krytý snežný park v Latinskej Amerike, kde si môžete užiť zimné športy ako korčuľovanie a bežky, aj keď vonku vládne horúce počasie. Okrem toho môžete navštíviť aj zábavný park MiniMundo, kde nájdete miniatury známych miest na celom svete, alebo kamennú katedrálu v talianskom štýle.

A čo by to bola dovolenka v Brazílii bez skvelej kuchyne? V Gramado sa nachádza množstvo útulných kaviarne a reštaurácií, kde si môžete vychutnať špeciality brazílskej kuchyne. Najväčšími lahôdkami sú tradičné mäsové jedlá a feijoada, ktorá je považovaná za národné jedlo Brazílie.

Väčšina ubytovacích možností v Gramado sa nachádza v centre mesta. Ponúka sa široká škála možností od luxusných hotelov po útulné penzióny. Cena za nocľah je v priemere okolo 50-100 eur.

Vzhľadom na svoju výnimočnosť a atraktívnosť patrí Gramado medzi najnavštevovanejšie miesta v Brazílii. Vďaka svojmu krásnemu okoliu, bohatej kultúre a zaujímavým aktivitám ponúka Gramado niečo pre každého. Určite sa oplatí navštíviť toto krásne mesto a stretnúť sa s brazilskou kultúrou v tomto útulnom a príjemnom prostredí.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky